Smrtonosná past 4.0 (2007)

Těžko něco vytknout, je to vcelku zábavné, aktuální a po akční stránce dosti epické. Nicméně druhý den zapomenete, že jste se na to vůbec dívali. Prázdný dojem naprosto generického akčního filmu (což někdy a pro někoho nutně nemusí být na škodu).

Moon (2009) odpad!

Najít méně sympatické a více nudné sci-fi bude asi hodně náročné.

Smrt čeká všude (2008)

Přiznávám, že již od začátku jsem byl k filmu velmi skeptický. Nicméně nechal jsem se strhnout hypem a chtěl na vlastní oči zjistit, co vlastně způsobilo takový rozruch. Doufal jsem, že budu třeba mile překvapen... ale bohužel. Asi musíte mít příbuzného vojáka nebo minimálně být Američan, abyste tento neskutečně nudný a zbytečný snímek dostatečně ocenili. Nejsem zahořklý fanoušek "poraženého" Avatara (haha) ani odpůrce Oskarů nebo cen BAFTA... je mi to vážně fuk. Nemám rád jen jednu věc - hloupé filmy jako je tento.

Mělký hrob (1994)

Telegraficky řečeno... Převážně nudné a občas až úplně otravné. Premisa zajímavá, provedení bídné. Chování hlavních aktérů nelogické a stupidní. Být to od jiného režiséra, tak po tom neštěkne ani pes.

Tajemné okno (2004)

King + Depp = kvalita. Lépe tedy řečeno cokoliv plus Johny Depp rovná se zaručená kvalita. Režisér odvedl celkem slušnou práci a podle jeho režisérského komentáře nakonec vybral i ten správný závěr filmu. Co víc si přát? Mělo to atmosféru, slušný scénář, Depp měl skvělou roli... nechápu co se lidem nezdá.

Repo: Genetická opera! (2008)

Instant cult classic. Naprosto dokonalý film. Vizuálně skvělé, maximálně stylové a neskutečně chytlavé.

Moucha (1986)

Skvělý Goldblum, chytlavý přímočarý děj a opravdu chuťovka efekty.

Závrať (2009)

Docela dost slušný začátek, zejména díky zajímavému "horolezeckému" prostředí, pěkná příroda a slušná atmosféra pro každého kdo (ne)má rád výšky. Druhá polovina filmu se bohužel zvrhne v naprosto nezáživný už milionkrát viděný podprůměr bez špetky invence, který neděsí a ani nebaví. Škoda. S odřenýma ušima dvě hvězdičky.

Boss (1996)

Povedený a bohužel velmi málo známý neo-noir. Plno skvělých stylových scén a hlášek a chytlavý příběh, co si sakra víc přát? Pravda je, že tomu něco chybí... ale, co?

Zmizení (2005)

Povedený a velmi netradiční příspěvek do tak tradičního žánru jako je film-noir. Jak netradiční? Odehrává se ve středoškolském prostředí. To je možná silná i slabá stránka tohoto kvalitního filmu. Ačkoliv jde o nepříliš originální námět, tak povedení scénáře je nadmíru chytlavé a troufám si tvrdit, že by se uchytilo i ve "skutečném" noirovém prostředí (myšleno ne-středoškolském). Mít spolu s tím dostatečný rozpočet, tak by jej pak dokázalo vzít v potaz i širší publikum. Takhle Brick zůstane asi jen výsadou jen několika vyvolených :) (což není nutně na škodu) Pátá hvězdička za to, že z filmu číší skvělá atmosféra a snad každá scéna díky inteligentnímu scénáři si zaslouží přívlastek - kultovní.