To byl zítra flám (2010)

Nenadchlo, ale místy celkem pobavilo. Škoda, že většině vtipů chyběl... vtip. Pár světlých výjimek, který tenhle film vytáhly aspoň na průměr, se však naštěstí našlo, takže o úplnou ztrátu času nešlo. Hangover byl však mnohem lepší. Třetí hvězdička je spíš ze soucitu za ten tragický český název.

Nehoda (2009)

Accident je skvělý. Nejistota a paranoia hlavního hrdina se díky nenápadně, ale přesto velmi chytře budované neo-noir atmosféře přenáší i na samotného diváka. Nicméně je nutno podotknout, že se tento film (jako většina podobné asijské produkce) může běžnému západnímu divákovi zdát možná trochu pomalý, to je však pouze nezvyk. Accident funguje na jedničku a je po všech stránkách naprosto vyrovnaně kvalitním thrillerem.

KR 13 (2009) odpad!

Nápad možná celkem dobrý, provedení však nezáživné a nudné. Scénář je až bolestivě nenápaditý a bez hlavy a paty. Zdánlivě tematicky podobný britský Exam (2009) je mnohem mnohem zábavnější a po všech stránkách kvalitnější.

Metoda (2005)

Chytlavý minimalistický koncept, nicméně plno do očí bijících nelogičností. Navíc by tomu prospělo solidní prostříhání, aspoň tak mínus půlhodiny některých méně povedených a dosti nezáživných dialogů. Přesto bych to s dobrým svědomím doporučil všem příznivcům konverzačních dramat.

Zkouška (2009)

Pěkné. Jde (víceméně) o jeden z těch filmů u kterých je lepší nečíst komentáře a skočit rovnou do vody bez váhání. Člověk v opačném případě pak celou dobu přemýšlí jestli má film nějakou pointu, zvrat... nebo nemá... jestli bude z rozuzlení zklamán/potěšen jako ostatní komentující, etc. ... No, však víte. Anyway. Líbili se mi charaktery. Komorní děj byl sympaticky poutavý a i přes poměrně jasnou průhlednost, (come on... takhle relativně originální film málem zabít něčím tak neoriginálním? A nebo možná ne :) Třeba to bylo originální :P Ha, teď jsem vás zmátl :) ) jsem byl zvědavý jak to celé dopadne. Mělo to fajn atmosféru, takže co chtít víc? Pět hvězdiček je možná kapku overkill, ale mě to prostě bavilo. Nemám rád filmy, které se tváří chytře a chytré ve skutečnosti nejsou. Exam mě v tomhle naštěstí ani moc nezklamal, takže palec nahoru.

Zelená zóna (2010)

Povedená kamera a kvalitní akce strašně zvedá vizuální stránku filmu. Má to spád a je to chytlavé, takže vás to připoutá do křesla a vy jen čekáte, kdy se tohle ""volné pokračování"" Bourneho (ano, dvoje uvozovky pro zdůraznění té nadsázky) rozjede naplno. Jenže ono stále nic. Scénář/zápletka/námět - říkejte tomu jak chcete - je prostě příliš průhledný, přímočarý a nenápaditý... tudíž naprosto NEdechberoucí. A to je u tohohle typu filmu velký problém. Celé to pak trochu působí jako mimořádně profesionálně natočený televizní film na zaplácnutí pondělního večera. 4* s odřenýma ušima.

Studio 60 (2006) (seriál)

Jednoho dne, možná za dvacet, možná padesát nebo možná v příštím miléniu se o tomto seriálu dočtete v učebnicích jako o nejlepším a svého času tragicky nedoceněném příspěvku televizní seriálové zábavy. Studio 60 on the Sunset Strip je totiž mistrovské a po všech stránkách naprosto vyrovnané dílo. Pokud to máte v hlavě aspoň trochu srovnané, tak tento seriál nelze nemilovat. Vážně. 10/10

Pacifik (2010) (seriál)

Ve srovnání s Band of Brothers (kterému se samozřejmě nelze vyhnout) Pacific docela silně prohrává, ve srovnání s ostatními "běžnými" seriály si Pacific vede celkem slušně. Bylo to zábavné, docela dost chytlavé, ale nebylo to ani zdaleka dokonalé. Problém je v tom, že většina lidí právě tu dokonalost (právem) očekávala.

Alenka v říši divů (2010)

Zklamání. Vzhledem k obsazení (tím myšleno samozřejmě hlavně Johny Depp), režisérovi a slibnému tématu je potenciál Alice in Wonderland žalostně nenaplněn. Dalo by se z toho vytřískat tak moc, kdyby to bylo aspoň z poloviny tak ujeté jak to ujeté mohlo být. Znalci s vytříbeným vkusem jistě zavzpomínají na dokonalou herní adaptaci American McGee's Alice, které tato filmová adaptace nesahá ani po kolena, co se týče ujetosti tak ani po kotníky. Škoda, škoda... celé je to příliš (vzhledem k možnostem) civilní a "disneyovské". Jinými slovy místy dosti prázdné, nudné a nevýjimečné. Ačkoliv se na to dívat dá, o nic nepřijdete, pokud si toto Alenčino dobrodružství necháte ujít. 50%