thonic

thonic

Česko

2 body

• 24.1.2019  11:55

Ok, ok... Rami Malek hraje parádně, Marc Martel zpívá parádně... ale tam to končí... pro mě přidaná hodnota oproti záznamu LIVE AID na Youtube téměř nula a nepřesnosti u tohohle filmu jsou tak závažné, že mění vzpomínku na Fredieho.

• 3.12.2018  10:08
    Milada (2017)

Příběh Milady Horákové podle mě nepotřebuje dojemně a podbízivě natočené scény. Byl bych radši, kdyby film natočili z jejího pohledu tak, aby nás to vtáhlo do děje, my se s ní sžili a sedli si na zadek z její odvahy. Abychom si připadali jakože u toho pultíku stojíme s ní. Na druhou stranu mám pochopení pro tvůrčí krůček stranou, je vidět, že ani scénáristé nemohli uvěřit tak silné osobnosti a podlehli atmosféře, kterou okamžitě člověk pocítí jakmile o ní začne něco hledat, je to prostě neuvěřitelné. A pár věcí se povedlo, za mě jedničkový výkon předvedla Jitka Smutná, tu mrchu jsem jí prostě věřil.

• 15.3.2018  13:59

Ve srovnání s žebříčkem top 200 to není nic extra... filmově moc nepřekvapilo, ale ve svém žánru fakt pecka. Oddechovka, na středeční večer ideální. Jack Black válí.

• 9.10.2016  11:29

Nejvíc se mi na filmu líbí, že i když je to pohádka, nedělá z vás pitomce. Postavy toho říkají přesně akorát dost, abyste si zbytek domysleli - nikdo neříká životní pravdy ani motivační proslovy jak je to v posledních letech zvykem. Příběh je skoro klasická pohádka (z takových těch drsnějších jak je původně sepisovali Grimmovi a u nás Němcová, Erben...), která je ale originální, zajímavá. Pro mě Burtonovská jednička.

• 26.3.2016  22:22

Herecky, scénářem, režií prostě špatný.

• 25.3.2016  15:56

Myslím, že základní problém tady je v reklamě na tenhle film, vypadá to na černě komediální zážitek, ale ve filmu je toho víc, no. A lidi to nečekaj, dokonce na to, řežisér na Febiu říkal, berou děti. Ale stačila by udělat správná reklama a chodili by dospělí fandové animací :) Druhá povídka je víc než ostatní nádherně kreslená, krávy mi tam připomínaly animace od Studia Ghibli, dokonce možná hežčí. Opravdu je film víc než o čem jiném o tom, co a jak jde animovat/o filmových efektech.

• 18.3.2016  19:27
    Nana (2005)

Manga na plátně :)

• 3.3.2016  12:17
    Room (2015)

V podstatě dva filmy v jednom. Jiní autoři by to asi fakt natočili jako dva filmy, ale takhle mi to dávalo smysl a dokonce se mi to i líbilo víc než kdyby dvě části příběhu byly oddělené nebo se film věnoval jen jedné z nich.

• 3.3.2016  10:58

Mark Rylance ve filmu opakuje jednu hlášku, kterou si od shlédnutí opakuju jako bych ji měl vytetovanou nad půlkama. Přesně shrnul to o co se snažím ve vypjatých situacích. Po všech stránkách 100%. Od filmu přemýšlím jak moc z toho jsou skutečné události, vymyšlené události a veřejnosti nakrmené události, nevím no.

• 3.3.2016  10:40

Alicia Vikander v tomhle filmu válí! Z její strany přehlídka emocí a vývoj postavy jako jsem možná nikde jinde neviděl.

• 3.3.2016  10:37
    Spotlight (2015)

U mě naprosto zasloužený Oscar, herecky supr, režie supr, všechno supr. Příběh bomba, konečně jsem pochopil všechny ty zprávy na BBC, CNN etc. o tom jak se má papež vyjádřit ke znásilňování dětí církví.

• 11.10.2015  20:46
    Marťan (2015)

Šel jsem do kina s očekáváním, že oproti knize samozřejmě bude něco chybět, něco bude navíc... a i když riskuju že budu znít jako hipstesrký pako a i když se to říká u každého filmu s knižní předlohou, co ten konec měl jako znamenat? U všech filmů podle knih jsem se doposud s takovými změnami a nedostatky dokázal vyrovnat, chápu že se jedná o jiné medium atp., ale ten konec prostě nedává smysl tak jak ho změnili a úplně pro mne film zabil.

• 10.4.2015  16:17

Nemůžu si pomoct, ale každá fotka nebo video s Lynn Hill vypadá jako kdyby někdo fotil hippies v 60. letech i když je to novou supr HD kamerou :D I ten plakát na Smích-Offě s jejím podpisem tak vypadá... zpátky k filmu, jeslti se vám nebudou potit dlaně s nutkáním jít si zalízt, koukali jste na to špatně :)

• 9.4.2011  15:03
    Last Night (2010)

Perfektní dialogy. Jen škoda, že si autorka scénáře neodpustila "označkování" postavy Evy Mendes, přišla mi negativněji vybarvená než ostatní.

• 7.7.2010  15:08
    3 idiyats (2009)

ode mě jasných 2x ***** (pět hvězdiček na csfd.cz a dalších pět při doporučení kamarádům).