wampire23

teacher

Skype: miskokiller

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20
    • 1.8.2018  14:59

Tchaj-wanská verzia severského Let the Right One In. Príbeh šikanovaného študenta strednej školy, ktorý sa chce pomstiť svojim tyranom. A rovnako, ako v LtROI, objaví sa ,,upírske" dievča, ktoré mu možno nakoniec pomôže s jeho zložitou situáciou. Skôr ako horor je to podľa mňa psychologická dráma človeka, ktorý je neustále terorizovaný a jedinou cestou, ako sa s touto situáciou vyrovnať, je pomsta. Po technickej stránke je film na veľmi vysokej úrovni, scény sú zaujímavo natočené (najmä scéna v autobuse a všetko okolo nej- vyzerá to až klipovito). Celkovo však film neprináša nič prekvapivé, dej sa posúva podľa zabehnutých koľají a aj záver je trpko happy-endový. Ale po dlhšej dobe je tu východný horor, ktorý nenudí a dá aj podnet na zamyslenie.

• 26.7.2018  23:45
    Černé zrcadlo (TV seriál) (2011)

One of the best things I have ever seen.

• 26.7.2018  21:14
    Donekonečna (2017)

Veľmi zaujímavý, minimalistický snímok, ktorý mi svojím poňatím veľmi pripomenul low budget master piece o cestovaní v čase Primer. Atmosférou je to zas klasický Stalker. Príbeh o dvoch bratoch, ktorí sa po rokoch vracajú na miesto, kde vyrastali. Toto miesto je domovom ,,kultu", o ktorom spočiatku nevieme takmer nič. Len to, že niečo na tomto mieste nie je v poriadku. Postupne sa začínajú odkrývať zvláštne, až nadprirodzené okolnosti, s ktorými sa naši hlavní hrdinovia musia vyrovnať a rozhodnúť sa, čo vlastne od svojich životov chcú. Film, ktorý určite nie je pre každého, ale kto sa prenesie cez naozaj minimálny rozpočet, ,,nehercov" a pomalšie tempo, dočká sa veľmi kvalitného a vskutku originálneho sci-fi. Minimum vyťažené na maximum a v porovnaní s napríklad x-násobne drahšou Anihiláciou zaujímavejšou voľbou.

• 24.7.2018  14:34

Priemerný minimalistický zombie survival ,,horor", ktorý je však len akousi novodobou verziou Robinsona Crusoea. Dokonca aj s postavou zombie Piatka. Príbeh jedného človeka, ktorý sa sám snaží prežiť v jednom paneláku zombie apokalypsu neprinesie žiadne veľké prekvapenie, všetko prebieha podľa jasnej šablóny. Oceňujem snahu natočiť horor o zombies v takomto komornom duchu, ale keď to tvorcovia chceli natočiť ,,artovo", mohli si pripraviť aspoň zaujímavejší koniec. Takto je to jednoduchá a skromná verzia Ja, legenda. Čistých 50%.

• 24.7.2018  12:44

Rosemary má dieťatko s Exorcistom Jackom Torrencom. Hereditary je výnimočným a invenčným filmom po všetkých stránkach. Horor v klasickej podobe je tu nahradený ultradrsnou depresívnou a skľučujúcou atmosférou, kde všetky hlavné postavy trpia psychicky aj fyzicky. Každá postava sa s bolesťou, stratou alebo nadprirodzenom vyrovnáva svojím spôsobom, všetky sa dajú pochopiť, do každého sa dá svojím spôsobom vcítiť. To je jedna z hlavných devíz tohto filmu- realističnosť a uveriteľnosť, odhliadnuc od paranormálnych javov. Toto nie je horor založený na jump scaroch, na stokrát videných klišé. Toto je horor ,,novej doby". Pre fanúšikov filmov ako the Witch, It comes at night, Mother, Get Out. Rovnako ako spomínané snímky aj tento polarizuje divácku základňu. Aj keď oproti spomínaným snímkom je tento prijímaný pozitívnejšie. Kritici jásajú a aj väčšina bežných divákov je nadšená. Výkony všetkých štyroch hlavných postáv sú neskutočné, chcelo by to nomináciu pre Toni Collette, ale aj pre Alexa Wolffa. Rovnako Ari Aster za réžiu, ako newcomer je to až neuveriteľne dokonalé stvárnenie autorskej vízie. Novátorské uhly kamery, pomalé zábery, využitie hudby a hlavne toho, čo a kedy sa má ukázať. A všetkému dáva korunku luxusný záver, ktorý vyzerá akoby Rosemary mala o minútku viac. Určite jeden z najlepších filmov roku 2018.

• 23.7.2018  17:24

Milujem hororové komédie. Milujem hororové komédie, kde tvorcovia aj herci presne vedia, čo robia a robia to najlepšie, ako vedia. A to je presne prípad Hry vlkodlakov. Mix rôznych hororových, ale aj komediálnych žánrov a postupov zlepený do až prekvapivo fungujúceho celku. Začiatok pozvoľný, nevyzerá to ani ako horor, ani ako komédia, ale po nejakých 20tich minútach sa veci začnú rozbiehať. Titulná postava je naozaj skvelá, má skvelý komediálny timing, väčšinu vtipov a hlášok tvorí práve on. Ale ani sekundanti nie sú na zahodenie. Keď sa na scéne objaví vlkodlak (vlkodlaci), tak to spočiatku vyzerá aj na slušný gorefest, ale ten sa nakoniec nekoná a stále je to viac komédia so sympatickými hercami, ako horor. Oceňujem, že vo filme nie je použité takmer žiadne CGI, všetky masky sú ručne vytvorené, a nevyzerajú až tak zle. No a pri scéne s prstom som sa smial naozaj nahlas.

• 20.7.2018  23:32

Jednohubka na jedno pozretie, ktorá príliš neurazí, ale už tu boli aj kvalitnejšie hororové komédie. Je to menej meta ako Vreskot, ale v rámci rozpočtu to viac asi nešlo. Nečakajte žiadny gore, žiadne napínavé scény, je to naozaj len vtipný pohľad a pocta slaherom 80tych rokov, hlavne Piatku 13teho, z ktorého to čerpá najviac. Plus veľmi pohľadné slečny, čo určite poteší. Keby všetky televízne filmy boli aspoň takejto kvality.

• 20.7.2018  20:52

Klasické Jumanji je pre väčšinu takmer kultovým filmom 90-tych rokov. Nová reinkarnácia je moderným pohľadom na na túto klasickú ,,stolnú" hru. Tentokrát máme štvoricu teenagerov, ktorí sa ocitajú v počítačovej verzii Jumanji. Herné nápady a referencie na herné mechanizmy potešia. Škoda, že sa nešlo ešte viac do hĺbky. Postavy robia presne to, čo by ste od nich očakávali. Rock je hora svalov s jemnou dušou jeho skutočného hráča. Jack Black v umiernenej postave v rámci jeho hereckého prejavu. No a Kevin Hart hrá presne to, čo v každom svojom filme- padá a afektívne reaguje na každú situáciu. No a Karen Gillan, ktorá sa snaží predať svoj sexepíl. Príbehovo je to presne to, čo by ste od filmu s názvom Jumanji očakávali. Stačí vypnúť mozog a užívať si, čo sa deje. Priemer, ktorý neurazí a nakoniec v podstate lepší zážitok, ako by sme mohli podľa trailerov očakávať.

• 18.7.2018  09:31

Rozporuplné hodnotenia a dvojaké prijatie filmu zapríčinené zavádzajúcim marketingom. Na rovnakú chybu doplatila kedysi Shyamalanova Village. Ľudia sa tešia na úplne niečo iné, ako nakoniec dostanú. Avšak odhliadnuc od trailerovej kampane a očakávaní, It comes at night je veľmi dobrá indie depka. Minimalistický snímok s pár postavami a jedným psom, ktorý nám ukazuje svet, kde vypukla epidémia a ľudia sú takmer okamžite po nakazení mŕtvi. Postavy sa s týmto faktom musia vyrovnať a urobiť všetko pre to, aby sa nenakazili aj oni samotní. Tu nastáva atmosféra strachu z neznámeho, paranoje, ako sa choroba prenáša, kto už je nakazený a podobne. Herecké výkony slušné, človek im verí ten pocit nedôvery. Všetkému kraľuje Joel Edgerton ako otec rodiny. Nesledujte trailery a pripravte sa na slušnú postapo psycho depku a budete naozaj spokojný.

• 17.7.2018  15:06
    Ghostland (2018)

Tak to s pánom Laugierom ide pomaly dole kopcom. Jeho Martyrs sú jednou z najlepších hororových a psycho depiek. Podobný pocit ako práve Mučeníci zažijete málokedy. Tall Man už nedosahoval kvalít Martyrs, ale stále to bol skvelý film, meniaci žánre ako chameleón a doručil veľmi zaujímavý zážitok. Incident in a Ghostland sa snaží o niečo podobné, ako Martyrs a Tall Man. Zmena žánrov, striedanie realít, psychický a fyzický teror na dvoch hlavných hrdinkách. Ale nič z toho nie je na takej úrovni, ako u spomínaných snímkov. Po zhliadnutí zistíte, že ste dostali priemerný, ničím neprekvapujúci, ba dokonca banálny horor s jasným vyústením. Pritom boli miesta, kedy si divák myslí, že je možno všetko inak a režisér ho len vodí za nos. Ale nie je tomu tak. Verím, že Laugierovi nedošli nápady a nabudúce nám naservíruje niečo z jeho pôvodného menu.

• 16.7.2018  17:53
    Delirium (2018)

Delírium, to je asi pocit, ktorý som mal počas sledovania tohto filmu a hlavne tesne po ňom. Veľmi nudný, klišovitý a ničím nezaujímavý ,,horor", ktorý obsahuje toľko dávno videných scén, až som si myslel, že pozerám kompiláciu záberov všetkých priemerných hororov posledných rokov. Ľakačky nemajú žiadny efekt, príbeh je totálna hlúposť, záver neklimatický a herecké výkony ťažký priemer až podpriemer. Nie je žiadny dôvod vidieť tento film, aj keď sa na ňom pracovalo tak dlho a boli pod ním podpísané zvučné mená. Dve hviezdy s prížmúreným okom.

• 14.7.2018  19:56

Tri hviezdy skôr zo súcitu, pretože mám veľmi rád prvé dva diely, aj keď tu máme okrem pár postáv úplné iné obsadenie. Zhliadnuté v plnom kine a okrem celkom slušne sa tváriaceho úvodu a vtipnej dvojice, ktorá sprevádza Elise, film nemá takmer čo ponúknuť. Ľakačky takmer s nulovým efektom, hlavný záporák je totálne odfláknutý, príbeh plný toho najklasickejšieho klišé. Séria sa totálne vyčerpala, varí z vody a pre jej vlastné dobro by mala skončiť, prinajhoršom si vziať na pár rokov voľno, prizvať talentovanejších scenáristov, alebo produkčné zastrešenie Jamesa Wana. Už teraz prešľapuje na mieste ako Paranormal Activity, Saw a podobne. Snáď rovnako nedopadne aj Wanov Conjuring.

• 14.7.2018  16:56
    Pomsta (2017)

Nechápem prehnaný hype okolo tohto snímku. Variácia na klasický rape revenge flick s vyššou kamerovou a zvukovou value, kedy forma totálne víťazí nad obsahom. O zápletke filmu sa netreba rozpisovať, tá je stokrát obohraná. Trojica mužov vs mladá krásna slečna. A od začiatku vieme, kto bude víťazom. Ono to naozaj vyzerá ako light verzia Tarantina, snaží sa to byť niektorými obrazmi a metaforami až s filozofickým presahom, ale to je rovnako veľkohubé, ako Aronofského Matka. Klasiky ako Last house on the left, I spit on your grave sú oveľa lepšie, zábavnejšie a uveriteľnejšie. Rozhodne to nie je také brutálne, ako mnohí opisujú a väčšina gore scén je oproti spomínaným klasikám ,,miernejšia". Na jedno pozretie neurazí, ale naozaj nič viac.

• 14.7.2018  16:46
    The Ritual (2017)

The Ritual je ukážkou toho, že ,,televízny" horor sa posunul za posledné roky na úplne novú úroveň. Máme tu príbeh štvorice mužov, ktorý sa vydajú uctiť si pamiatku svojho priateľa do miest ďaleko vzdialených od civilizácie. Okolnosti ich zavedú do temného lesa a potom nastane to pravé peklo. Už skoré minúty a scéna v chate (asi to najlepšie z celého filmu) mi dali spomenúť na nervydrásajúce momenty zo sledovania Blair Witch (v kine v nejakých 11tich rokoch). Práve atmosféra a pocit bezmocnosti je tým najlepším, čo som mal možnosť v rámci hororovej produkcie vidieť za posledný rok. Rafe Spalla som mal rád už od epizódy White Christmas z Black Mirror a tu je rozhodne najzaujímavejšou a najlepšie zahranou postavou. Koniec ukázal trochu viac, ako musel, ale aj tak v rámci atmosferického hororu vysoký nadpriemer.

• 14.7.2018  16:34

Milujem sériu Hatchet. Prvý diel je podľa mňa jedným z najlepších gore hororov celkovo. Druhý diel je síce už prevarené opakovanie toho istého mustru, avšak s oveľa viac kreatívnymi scénami likvidovania hereckého osadenstva. Tretí diel je najslabším dielom dielom ,,trilógie", ale stále celkom fajn B-čko. Victor Crowley, neoficiálne pokračovanie Hatchet série už ani nie je klasickým B-čkom, zmizli takmer všetky produkčné hodnoty prechádzajúcich dielov. Snaha o aspoň aký taký príbeh je dávno preč. Máme tu stále nezničiteľného Victora, ktorému sa do hľadáčika dostane partia totálne vyšinutých stroskotancov leteckej havárie. No a masaker môže začať. Síce ma to bavilo menej, ako ktorýkoľvek predchádzajúci diel, stále sa to dá v pohode dopozerať, niektoré mordy sú neskutočne vtipné, celkovo sa film berie s veľkým nadhľadom a tvorcovia vedia, že točia blbosť, ale aspoň zábavnú a poriadne krvavú blbosť. Pripomínalo mi to slabšie diely Piatku trinásteho, kedy sa tvorcovia snažili natočiť len kompiláciu čo najoriginálnejších, ale až vtipne nerealistických gore scén. Priemer- kto má rád podobné ,,blbé" filmy, nebude sklamaný.

• 14.7.2018  16:25
    Terrifier (2017)

Terrifier sa snaží vďaka svojej brutalite, ktorá však dosahuje maximálne priemernej úrovne, dostať na výslnie B-čkovej gore produkcie. Teda skôr C-čkovej, lebo B-čko je napríklad všetko od Roba Zombieho, na ktorého som si pri sledovaní často spomenul, a aj napriek tomu, že to nie je môj obľúbený tvorca a jeho filmy idú mimo môj vkus, bavil som sa pri nich viac, ako pri Terrifierovi. Pritom začiatok je celkom fajn, postava klauna vyzerá naozaj hrozivo a divák je namlsaný, že dostane dávku brutalitu na nevinných obetiach. O to smutnejšie je, že väčšina scén je aj na pomery low budget hororu príliš amatérska a ani najlákavejšia scéna prepílenia nie je zvládnutá extra dobre (kde sa to hrabe na scéne ,,rozdvojenia" z Bone Tomahawk). Ku koncu už takmer nesledovateľný sled primitívnych akcií hrdinov zaklincovaný trápnym ,,twistom". Viac zábavný mi v rámci gore festu prišiel posledný diel The Hatchet série (Victor Crowley), ktorý je síce najslabším zo všetkých dielov, ale stále lepší ako Terrifier.

• 14.7.2018  16:15

Dlho sa mi nestalo, aby som mal pri sledovaní hororu naozaj nepríjemný pocit. Pocit strachu z toho, čo nevidíme, ale vieme, že tam niekde blízko je. Čarodejnica je presne ten typ filmu, ktorý nemôže uspokojiť všetkých a rozdelí publikum na dva tábory. Som rád, že patrím do toho prvého, ktorého film upútal od prvých minút. Pomalý nástup hrôzy, vďaka nekompromisnej atmosfére náboženského fanatizmu a strachu z nepoznaného, vygradovaný až do extrému. Surovosť a naturalizmus doby zachytená v príbehu rodiny vyhnanej z osady, ktorá zažíva to skutočné peklo na zemi. Herecké výkony maximálne presvedčivé, najmä mladučká Anya Taylor-Joy a jej postava, ktorá sa zrejme ako jediná správa racionálne a práve preto sa k nej všetci ostatní správajú tak hostilne. Niekoľkokrát som si pri sledovaní spomenul na Shyamalanovu Village, ale tá je oproti the Witch ešte romantickou verziou tej ,,doby". Nebyť doslovného záveru, ktorý nesedí k celému predchádzajúcemu dianiu, kedy bolo zlo abstraktné a divák si nemohol byť istý, čo je reálne a čo je paranoja. Stále však vysoký nadpriemer súčasnej hororovej produkcie.

• 14.7.2018  11:01

Stevena Soderbergha a jeho režijný štýl mám veľmi rád. Už v jeho predošlých filmoch ukázal, že k réžii pristupuje inak, ako jeho kolegovia. Jeho až mrazivo realistický, osobný prístup, nám dáva pocit, že sme s postavami v jednej miestnosti. Tentokrát si strihol aj úlohu kameramana, celý film je natočený na Iphone, preto máme pocit, že sledujeme found footage, akurát narozdiel od väčšiny FF, teraz nebudeme mať bolesti hlavy, závrate ani nič podobné. Všetko je prehľadné, žiadne zbytočné trasenie kamerou pre ,,navodenie" atmosféry. Hlavná postava predvádza veľmi slušný výkon, jej psychologické rozpoloženie je uveriteľné. Joshua Leonard je tu naozaj desivý, od prvého momentu z neho ide neskutočne nepríjemný, creepy pocit, čo sa postupom času stupňuje a divák sa vciťuje do hlavnej hrdinky v tomto nerovnom súboji medzi psychicky nestabilnou Sawyer (typické ženské meno :D) a neskutočne posadnutým a vynaliezavým stalkerom, ktorý sa nezastaví pred ničím, aby získal srdce svojej ,,vyvolenej". Zároveň poteší aj linka so zdravotnými poisťovňami, liečebnými zariadeniami a poistnými podvodmi, ktoré sa tu odohrávajú. Nebyť niektorých logických lapsov, ktoré si každý pri sledovaní snímku všimne, menej doslovné a očakávané zakončenie, mohlo to byť za plný počet. Posledná scéna je však mrazivo depresívna, niektorých démonov sa človek nikdy nedokáže zbaviť. P.S. Poteší cameo jedného veľmi známeho herca- aj keď len na pár sekúnd.

• 10.7.2018  14:10
    V domě (2016)

Slabučký horor, ktorý vyzerá ako jedna z priemernejších epizód X-Files. Dve jemne nadpriemerné ľakačky, inak výrazný a nudný (pod)priemer. Plus koniec, ktorý je najväčšou scenáristickou úbohosťou, akú som za poslednú dobu videl.

• 9.7.2018  21:48

Light verzia Final Destination pre teen publikum, Sem tam jemne napínavé scény, sem tam dobrá vraždička, inak scenár, herecké výkony výrazný podpriemer. A koniec tomu nasadil korunu. WTF?

• 9.7.2018  20:34

Konečne osviežujúci horor s netradičným britským postupom. Od začiatku pomalý a plíživý des, postupne gradujúci prostredníctvom troch krátkych hororových poviedok, z ktorých prvé dve sú desivejšie, ako väčšina súčasnej hororovej produkcie. Záver nie je taký mindfuck, ako niektorí tvrdia. Neurazí, ale keď ho uvidíte, poviete si, že to ste už niekde videli. Nie je to Šiesty zmysel ani Obvyklí podozriví. Ale za všetko ostatné palec hore. A Alex Lawther poriadne creepy, už od Black Mirror som tohto herca a jeho prejav sledoval s pozornosťou. Ani Martin Freeman nie je zlý. Konečne ukázal aj hororový talent. Čisté 4*.

• 3.1.2016  21:40
    Capote (2005)

Hoffmanov herecký koncert, vyzerá a správa sa ako skutočný Capote. O jeho príbehu a o predlohe som nevedel, dostal som sa k nej až po filme, ale aj tak to bol veľmi zaujímavý a pôsobivý snímok.

• 3.1.2016  21:38
    Intacto (2001)

Slabšie 4*. Nápad je skvelý, niektoré scény sú dychberúce, ale nakoniec to nejak vyšumí do prázdna. Keby sa to uchopilo zručnejším režisérom a pritvrdilo sa, mohlo to byť za čisté 4.

• 3.1.2016  13:17

Potešenie pre dušu aj pre srdce. Kto povie, že to nie je Tarantino, tak to potom vôbec nevie, o čo tomuto chlapíkovi šlo. Pravý Tarantino v najlepšej forme. Parafráza Reservoir dogs a po Pulp Fiction jeho najlepší film. Oveľa príťažlivejšie ako Django. Komorné a plné dialógov, ktoré nenudia ani pri trojhodinovej stopáži. Russell a hlavne Jackson si film ukradli takmer pre seba, ich postavy sú tým najlepším, čo vo filme uvidíte. Rovnako skvelá (a zároveň neskutočne odpudivá) je Jennifer Jason Leigh- mužnejšia a drsnejšia postava ako väčšina z mužov vo filme. Madsen veľmi nevýrazný a Rothova postava by bola oveľa zaujímavejšia v podaní Ch. Waltza. Ale ostatné je až neskutočná zábava a človek sa cíti ako v zvláštnej, krvavej rozprávke. Tarantino, continue with this, we need you.

• 3.1.2016  13:09
    MovieZone Live! (TV pořad) (2010)

Presne toto je môj šálok. Cival, Hlad, Imf a vždy prítomný KarelR, to je zostava, ktorú by som počúval celé hodiny a nenudil sa. Niektoré hlášky neprekonateľné. ,,Dinklage prerástol svojich hereckých kolegov." ,,Nesiahajú mu ani po päty."

• 3.1.2016  13:06
    Ash vs Evil Dead (TV seriál) (2015)

Áno, je to super, Áno, je to pocta originálu. Vadí mi, že veľa ľudí hodnotí seriály podľa pilotu a potom hodnotenie nie je relevantné. Prvý diel je určite super, našľapaný a hutný. Potom to však zvoľní a rozbehne sa opäť ku koncu. Kvôli tomu je to po prvej sérii za 4*.

• 3.1.2016  13:03
    Scream Queens (TV seriál) (2015)

Scream queens sú niečo úplne odlišné od súčasnej seriálovej tvorby. Nemusí sadnúť každému, ale komu to sadne po prvých dvoch dieloch, toho to nepustí. Gagy a parodovanie nielen hororových klasík sú väčšinou over the top, charaktery sú tak za hranou, že sa na nich nedá nesmiať. Postava Chada je pre mňa jednou z najlepšie ,,zahraných" postáv za posledné roky, každý jeho part je potešením pre bránicu. Dúfam, že to prvou sériou neskončí. P.S. Najlepšia a nezabudnuteľná scéna je Backstreet boys :D.

• 12.2.2015  21:00

Please NO MORE!

• 12.2.2015  16:12
    John Wick (2014)

Nie je ťažké byť jednookým kráľom medzi slepými. John Wick víťazí len vďaka tomu, že ostatní sú pod priemerom. Po minulé roky vychádzali akčné filmy vyššej kvality a v dobe úpadku tohto žánru nám príde priemerný Wick ako úžasný akčný film. Ale nie je tomu tak. Okrem Reevesa a mierne nadpriemerných akčných scén (vystrieľaných v traileri) nemá divákovi čo ponúknuť. Prevarený príbeh o pomste s nezaujímavými a prehrávajúcimi hercami a nezaujímavým scenárom.

• 10.2.2015  19:22
    Interstellar (2014)

V roku 2014 nie je o čom premýšťať. Nolan nedokáže natočiť zlý film a tak tomu bolo v jeho ďalšom sci-fi počine. Pocta Kubrickovi a úžasný zážitok divákovi. Na Nolanovi je vidieť, že si scenáre a hercov vyberá zodpovedne. Zabudnime na Lea, teraz svetu kinematografie vládne nekorunovaný kráľ McConaughey. Tento herec prešiel najdlhšiu cestu spomedzi všetkých súčasných hercov a jeho výkony sú v poslednej dobe to najlepšie, čo sa dá vidieť (Klub poslednej nádeje, True Detective). Celý film posúva na úplne inú úroveň a človek mu verí každé gesto a každú slzu. A to exceluje po boku ďalších štyroch nositeľov Oscara. Hudba Hansa Zimmera epickejšia než v Batmanovi alebo Počiatku. Jediné, čo by sa filmu dalo vytknúť je príliš doslovný koniec, kde narozdiel od predchádzajúcich Nolanových počinov dostaneme polhodinové viacnásobné vysvetlenie, čo sa vlastne stalo. A najlepšia scéna sa nachádza v polovici snímku (McConaughey pozerajúci videá od rodiny). Top 2014.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20