Tajemství starého hotelu (2011)

No tak to teda nemožno nazvať ani hororom. Ani neviem, čo ma nasralo viac. Či fakt, že tento ,,skvost" natočil režisér naozaj podareného snímku House of the Devil, alebo tých 100 minút nudy, alebo afektovaná Sara Paxton. Príbeh úplne o ničom, bez nejakého zmyslu (možno to bolo tým, že som dosť času ani poriadne nedával pozor a hibernoval som, ale to je vina tvorcov) s minimom (asi dvoma) podpriemerných ľakačiek. Toto si divák naozaj nezaslúžil. Tú jednu hviezdičku dávam za akúsi pochmúrnu náladu, ktorú vo mne film po skončení zanechal, aj keď to môže byť aj dôsledkom slabotiny, ktorú som poslušne vyše pol druha hodiny sledoval.

Přehlídka děsu (2011)

Včerajšia noc patrila pocte všetkému B-čkovému, čo za posledných 40 rokov vzniklo. Pocta všetkému hororovému a nechutnému. Zaobalené extra dávkou humoru. Milujem takéto typy filmov, ktoré sa vôbec neberú vážne a naservírujú nám veľkú dávku klišé, trápnosti, fekálneho humoru, telesných tekutín, krvavých scén, skvelých hlášok. Kľudne by som sa vydržal na takýto paškvil pozerať celé dni. Nejdem hodnotiť jednotlivé minipríbehy, ale ako celok. Pobavil som sa viac ako napríklad pri podobnom Grindhouse (aj keď trailery v Grindhouse boli peckové). A Joel Moore ako Hitler s jeho ,,nemčinou" bol proste nezabudnuteľný. Viac viac takýchto snímkov.

Apollo 18 (2011)

Ani by mi nevadil ten amatérsky look, ale hrozne mi na týchto filmoch (real actual footage) vadí, že chcú divákovi dokázať, že sa ich príbeh SKUTOČNE stal. Mohli by si odpustiť koniec, kde divákovi povedia, čo sa stalo skutočným ľuďom, ktorí sa stali obeťou konšpiračnej vlády. Inak ma príbeh nejak veľmi nenudil, dokonca ani rozuzlenie, čo to vlastne na tom Mesiaci žije, mi nevadilo. Nabudúce bez zbytočných omáčok okolo týchto SKUTOČNÝCH dokumentov.

Strašáci (2011)

Asi som mal práve náladu na takúto jednohubku, pretože mne sa to páčilo. Je pravda, že je to ďalší z rady ,,zbytočných" filmov, ale kto nemá tento žáner príliš nakukaný alebo má proste rád exploitation violence, tak si príde na svoje. K tomu môj obľúbenec Skarsgard, ktorý sa ukazuje vo filmoch stále viac a viac, čo ma len teší. A hlavná hrdinka tiež nebola na zahodenie. Pôvodný snímok som síce nevidel, ale budem sa snažiť to napraviť. P.S. Dominic Purcell ako ,,Rainman" je na popukanie:D.

Seznam smrti (2011)

Veľmi zvlášte pocity mám po bezprostrednom zhliadnutí. Asi budem po dopísaní tohto komentáru ešte chvíľu premýšľať, čo som to vlastne videl. Teraz viem len toľko, že na konci som bol dosť šokovaný. A to mi od filmu stačí.

The Dead (2010)

O zombíkoch tu toho bolo nekonečne veľa. Ale tento snímok sa snažil byť originálny miestom, kde sa odohráva. Africké zombie gore, ktoré je však zabalené vo veľkej nude. Prvá polhodina je vskutku dobrý masaker, ostatok je len putovanie savanou. Škoda toho, pretože keby snímok pokračoval v tom, čo načrtol na začiatku, mohlo to byť oveľa lepšie.

Territoires (2010)

Tak to zas bola poriadna kravina. Ani neviem, či básnik vôbec vedel, čo chcel snímkom povedať. Asi som videl už priveľa podobných snímkov, pretože tento mi nedal vôbec nič. Nechápem ani rozdielnosť jednotlivých častí. Celé je to nesúrodé, nezaujímavé, bez myšlienky a s hrozným koncom. Takéto filmy už prosím nie, lebo zanevriem na kinematografiu.

Hostel III (2011)

Také dosť dobré dve hviezdy. Je vidieť, že Roth a spol. sa pod toto dielko nepodpísali. A možno ma to aj trochu mrzí. Takto ostal tretí diel niekde medzi jednotkou a dvojkou. A najhoršie, že tomu chýba tá krvilačnosť, že gore ustúpilo do úzadia, pretože to mohli byť celkom slušné jatky. Toto bol taký diétny Hostel. Ale aspoň mi nerobilo také problémy dopozerať ho ako dvojku. Po ultrakravine akou bola Human Centipede 2 mi toto prišlo celkom vhod, aj keď aj toto je samozrejme kravina. Ale aspoň sa snažila na rozdiel od pána Sixa.

Lidská stonožka 2 (2011)

Komentár by bol rovnaký ako k jednotke, akurát sa teraz stonožka zväčšila, čo však neznamená progres. Skôr naopak.

Perverzáci (2011)

Škoda len rozdielnych kvalít jednotlivých poviedok. Prvá bola taký priemer, kde koniec mohol byť údenejší, ale inak to bolo celkom v pohode. Druhá bol veľký prepad kvality a ani pointa to nezachránila. Zato posledná poviedka bola perfektná a koniec tomu len nasadil korunku. Takmer sa mi chcelo chcrochtať blahom pri poslednej scéne podfarbenej hudobným doprovodom. Takto je to v priemere za 3*.