Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Krimi

Recenze (1 829)

plakát

Rychle a zběsile 9 (2021)

Nejak som to pozerala v priebehu polky nedele a cele mi to splynulo do jedneho mismasu, oproti predchadzajucim som si neuzila jednotlive akcie. Mozno pretoze som dnes nadopovana proti bolesti, mozno pretoze to holt nezvladli poskladat zazivne, hoc naplanovali kdeco a akcie nie je malo. Ani len Cipher ma tu velmi nebavila. Mmchdm ked som sa, urcite nie sama, po F8 smiala, ze nabuduce uz budu musiet bojovat s emzakmi, aby sa tromfli, rozhodne som necakala, ze z toho urobia komediu.

Expedice: Džungle (2021)

Dvojhodinová reklama predpokladám na obnovenú atrakciu v zábavnom parku. Všetko je extrémne farebné a o nejakú realističnosť fauny, flóry, postáv či príbehu sa vôbec ani nepokúšajú. Keď to človek prijme ako fakt, parkrát sa v pohode uchechtne v štýle "omg to sú ale paká" alebo na úmyselne slabých vtipoch. Ako jednorázovka prístupná aj mladšiemu publiku celkom ok. Menej krátkych akčných džungľonástrah, než som čakala.

Harry Brown (2009)

Na Caina nečakane ukážky tmavých stránok života v lokálnom gangu. Inak neurazilo.

Jolt (2021)

Funguje tak polka zamýšľaných vecí. Ako jednorázová oddychovka ok.

plakát

Dr. Death - Diplos (2021) (epizoda)

O doktoroch nemám ilúzie, no i tak ťažko uveriteľné, že by šiel rad za radom nápadným spôsobom a ledva si niekto všimol. Preskakovací rozprávačský štýl mi nevyhovuje, hoc nie je ťažký na zorientovanie sa. Celkovo, odsledované veľmi bez nadšenia. Ešte dvojka Baldwin-Slater je záživná.

plakát

Tiché místo: Část II (2020)

Podľa traileru som sa chystala, že sa budú dlho vyšepkávať na návšteve a riešiť možno rabujúce gangy. Skutočný dej tak beriem ako príjemne prekvapenie. Atmošku to má, na smrť vydesených hercov tiež, príšerky sú pekné, plejáda chodidiel asi tiež.

plakát

Loki - Season 1 (2021) (série)

Solidní herci, solidný úvod do multiverzu než bude dvojka Dr. Strange, solidne psycho organizácia. Málo humoru, málo zábavy, málo Lokiho ako ho poznáme - celú dobu je chudák len unášaný okolnosťami, žiadny solidný trik na niekoho, žiadny solidný plán, žiadny sarkazmus. Za mňa ťažký priemer a jemné sklamanie, kedysi na okraji pamäti bol Loki moja obľúbená postava a o Tomovi som si myslievala, že má charizma ako dom.

Kronika (2012)

Depresívne. Nie náladou filmu, ani zneužitím superschopností, ale tým, že aj dáva zmysel, že takto zneužité boli.

plakát

Bílý lotos - Arrivals (2021) (epizoda)

Hostia nie sú extrémni, aspoň zatiaľ. Tj len taký chill pohľad na obe strany cestovného ruchu, keď sa človek snaží byť úslužný, resp. užiť si drahú dovču na ktorej by všetko malo byť bez zádrhelov. Rozpor je skôr už v tom, že vôbec jednotlivé grupy už dorazili spolu, nie sú s blízkymi kompatibilní už na prvý pohľad. Takže dovča, ktorú si neužije nikto. Ale tož sleduje sa to príjemne a ak nezabudnem, čo sa ľahko môže stať, pozriem si aj e2.

Black Widow (2021)

Chudák Natasha, zase je len podpornâ postava pre rise inej Marvel hviezdy. A celá Avengers rodina sa na ňu vybodla, ani len jediné cameo sa ani druhoradí hrdinovia neunúvali poskytnúť. Nudiť som sa nenudila, parkrát som sa zasmiala, pár bitiek na blízko tam je (ten trik s nožom je už ale solídne obohraný), ok teda. Ako prvé kino po dlhej dobe to síce nie je nič pamätihodné, ale ani prepadák. 3D neodporúčam, časti sú vyložene len celé rozostrené.