zdepapepa

okres Hradec Králové

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27
    • 20.8.2017  16:34
    Legenda Korry (TV seriál) (2012)

"You are not Avatar the Last Airbender. And you should not be Avatar the Last Airbender. You are The Legend of Korra." Parafrázuji větu, která zazněla ke konci druhé knihy TLOK. A pokusím se podle ní popsat své dojmy podobným způsobem, jakým ho hájí spousta fanoušků, tj. kdo nemá rád Korru určitě je zaslepen nostalgií a srovnává nesrovnatelné seriály, které sdílí jen svět. Kníha 1 - Vzduch *** Pseudo New York/Hong Kong (co si budeme nalhávat, je tam i socha svobody) mě nenadchnul, zejména na to, kolik tam má být lidí jsou ulice vždy podezřele prázdné a pokud se lidi zrovna objeví, tak stojí jako solné sloupy. Do sice hezky namalovaných pozadí postavy vůbec nezapadají, takže to celé vypadá jak kdyby to bylo nějaké JRPG na Playstation 1 s předrenderovaným prostředím. Jednorozměrný záporák s trojrozměrnými úmysly, na které se ale kvůli podle mě zbytečnému milostnému trojúhelníku nedostal čas. Zejména ale třeba Korra jako postava byla super, osobitý avatar s lidskými problémy. Pro-bending bych si klidně dovedl představit jako skutečný sport, vzpomněl jsem si u toho třeba na Blitzball. A když už jsme u toho vzpomínání, tak u jména Mako mi vždy naskočilo pomyšlení na reaktory. Kniha 2 - Duchové * Zajímá vás, co se stalo s odbojem - lidmi, kteří podporovali Amona? Máte smůlu, užijte si duchy. A nějakým zvláštním způsobem ještě více jednorozměrného (polorozměrného?) ústředního záporaka než byl v minulé knize, i když opět místy s dobrými nápady (skutečná rovnováha ve formě good avatar-bad avatar se mi líbila). Měl jsem i pocit, že ubylo (pro-)bendingu, takže je z toho místy řadové "anime". Dokázal bych taky žít bez znalosti historie prvního Avatara, rozhodně jsem si ho nepředstavoval jako hipíka s bradkou a doufal jsem v něco víc "spirituálního" než jen "bitva dobra a zla, světla a tmy, Raavy a Vaatua". Daleko víc by se mi líbilo, kdyby to byl jen jakýsi příběh se spornou vazbou na skutečnost, něco jako třeba v realitě je Bible. Zde je to ale asi bohužel myšleno doslova. Nenadchlo mě ani Kaiju vyvrcholení, kde se stále vše točí okolo Republic City. Kniha 3 - Změna **** Znovu noví záporáci, znovu motiv dobra a zla (Bílý a Červený Lotus), znovu rodinná shledání, znovu Mako a Bolin kradou screentime zajímavějším zápletkám. Přesto ale na mně tato série zanechala velmi dobrý dojem. Dozvěděli jsme se dost nového o světě, i jsme jeho část procestovali. Dokonce i záporáci byli rozumní, lidští, v čele s rozhovorem se Zaheerem v Kapitole 9. Postavy už o něco lépe zapadají do namalovaných pozadí, na ulicích už jsou konečně lidé, bendí se o sto šest a subplot nových airbenderů byl doslova (pun intended) svěží vítr v trochu zatuchlém seriálu. Opět vyzdvihuji Korru, např. její dobrodružství s Asami a těmi lidmi z Earth Nation v poušti. Bohužel mě stále nepřestala iritovat zdejší forma "V předchozích dílech jste viděli". Kniha 4 - Rovnováha **** Víceméně se opakuje a platí vše, co jsem napsal doteď a dalo by se to ze všech úhlů shrnout slovy "pokračování 3. řady", jak jsem se i později dozvěděl, vysílání knih 3 a 4 odděloval zhruba jeden měsíc. Nejzajímavější je tu jako i dříve Korra se svou cestou zpět na vrchol, bez Bolina a Maka (a s ním i Prince Wu) bych se obešel. Naopak jsem byl rád, že dostaly prostor děti Tenzina. Clip show před velkým finále být nemuselo, ale dalo nám to hezký trope-overdosed pohled na celý seriál. Kuviru řadím na podobnou příčku jako Zaheera a jeho bandu, tj. dobře napsaní záporáci. Bohužel s ní jde ruku v ruce mínus, které je čistě subjektivní a logické vyústění děje, a to fakt, že nad ostatními živly početně na plné čáře převažují vládci země.

• 20.8.2017  15:49
    Úkryt v zoo (2017)

Příběhově se to nijak moc neliší od standardní americké Hallmark/Lifetime produkce. Inu, realita občas dokáže být nerealistická. Co ale tuhle filmovou adaptaci v mých očích nadnáší je fakt, že se na něm podílelo mnoho místních lidí včetně velké části z ČR a že si tvůrci dali záležet na výpravě (lokace, zvířata, kostýmy, atd.) Ovšem nebýt toho, že tam kamarádka v ghettu dělala jednu tvář v davu a že na filmu pracovalo několik zvučných jmen, asi bych se na něj nepodíval.

• 4.8.2017  20:57
    Král Lear z Texasu (TV film) (2002)

Ořezaný Lear posazený do originálního prostředí, kde se člověk může kochat krajinou a bohatým osazením zvířat. A i zabíjením nebo mučením. Ale to odbíhám. Lear je ořezaný o věci, na které jsem se těšil. Zejména Rip, zde jakási kombinace Šaška a Kenta, nesahá jeho předlohám ani po kotníky. Ořezané byly ale i jiné postavy a dějové linky, například vyhnanství Thomase a šílenství Thomase a Leara. To ale přičítám krátké stopáži. Ze závěrečné bitvy se pak pan režisér snažil udělat epický a dojemný předzávěr, bohužel to ale vypadá jako nějaký amatérský LARP kdesi na vsi. Film se až do konce hemží různými drobnými změnami oproti originálu, takže kdo zná Leara ten bude buď potěšen, protože s drobnými obměnami příběhu a velkou změnou prostředí je to docela jiný film, nebo bude naštván, protože Shakespeary smysl pro detail a hra s motivy byly odsunuty na druhou kolej Hallmarkovskou produkcí. Já patřím do druhé skupiny. Finální skóre: Ian McKellen 1, Patrick Stewart 0. I když si myslím, že nějaké skóre jim je celkem jedno. :-)

• 23.7.2017  19:00
    Re - cycle (2006)

Re-cept na kvalitní film? Tři filmy v jednom! Děsivý horor, dojemné drama a "cestopisný" dokument. Hororové pasáže jsou naprosto dokonalé, drama zcela pochopitelné a lidské, vizuály včetně lokací krásné, jestli je to to správné slovo. Přesto ale některé hororové momenty byly spíše komické a některé dojemné zaváněly kýčovitostí. Naštěstí jich bylo málo a pan re-žisér ukončil film v jednom z těch kvalitních momentů.

• 30.6.2017  22:18
    Avatar: Legenda o Aangovi (TV seriál) (2005)

Naposledy, kdy jsem si prakticky ihned byl jistý, že něčemu dám pět hvězd byl v kinech Scott Pilgrim vs The World. Shodou okolností mají minimálně jednu herečku, resp. dabérku tyto dva projekty společnou. Seriálu jako takovému není moc co vytknout. Jediné, co mě mrzí, je odfláknutý český dabing, kdy se několik hvězd kvality ztrácí v opakujících se dabérech (kteří jsou navíc klasičtí čeští dabéři, kteří dabují milion dalších věcí, takže nulová výjimečnost hlasů), nulovém prožívání replik (stačí si poslechnout, jak Jessie Flower ječí, když v Serpent's Pass Toph spadne do vody a jak "ječí" její česká dabérka), v rozporuplnosti překladu (např. Twinkle Toes tu je poprvé hezky přeloženo jako baletka, pak ale z nepochopitelných důvodů dali tichošlápka, Hadí průsmyk je i Hadí průplav, Zukův proslov "born lucky/lucky to be born" je úplně změněn při segmentu V předchozích dílech jste viděli), v některých jménech (Hope vážně nebylo potřeba překládat (asi jediné přeložené jméno) - dovedete si to představit? "Těší mě, jmenuji se Naděje Nováková." V anglicky mluvících zemích klidně, ale u nás moc ne. Sokka je tu semtam překřtěn na Sokko(a)) nebo v neschopnosti autorů počítat slabiky v haiku. Takže jediná věc, která zbývá, co by seriálu šla vytknout, pokud bych byl cynik a hnidopich, je pojmenování holčičky Hope, což bylo na můj vkus až příliš okaté gesto.

• 26.5.2017  18:47
    Survivor: Game Changers (TV pořad) (2017)

Co se dalo čekat, že se stane, se stalo. Takhle to dopadá, když produkce nasadí pár legend a převahu lidí, kteří si reputaci teprve budují. Přesto mi ale byl cast z větší části sympatický, škoda, že jich tolik odešlo pre-merge. Ze série si hlavně budu pamatovat těch několik pamětihodných kmenových rad, občas zbytečně moc změn, twistů a skrytých výhod a sympatickou osobu, která vyhrála.

• 18.5.2017  22:05
    Průměrňákovi (TV seriál) (2009)

Realističtější prostředí než podobně zaměřené Modern Family. Někdy se do té televizní Indiany musím podívat - Pawnee, Hawkins a Orson. Prvních pár řad trochu klesající kvalita, ale jak děti rostly a dostávaly samostatné příběhové linie, tak to šlo zase hezky nahoru.

• 16.5.2017  19:46

Chvílemi jsem měl pocit, že nesleduji film, ale spíš téměř stominutový hudební videoklip. Repo! skutečně dostává poslednímu slovu ve svém jméně. Snoubí se tu klasická hudba s tou rockovou, v příběhu, který neláme konvence, ale je alespoň adekvátní médiu. Hvězdný cast, kde i Paris Hiltonová ukázala své schopnosti. Žádná z postav nepřebývala ani nechyběla. Přesto jsem ale z celé výpravy měl pocit, že za chvíli začne hrát spíš Hrobař od kapely Premier než něco z Fantoma Opery.

• 14.5.2017  21:12

Je to skoro jako pohádka. Kterak hloupý Honza zachránil království a dostal princeznu za ženu. Akorát místo hloupého Honzy máme Sandlerovitého Kevina Jamese, místo království je tu nákupní centrum a místo princezny princeznovská Jayma Mays. Problém byl asi v tom, že film chce, abych v jednu chvíli bral film vážně a v druhé chvíli je Paul Blart reinkarnovaný Rambo nebo John McClane, ovšem nekrvácí, vše je řešeno G-rated slapstick zábavou. Celý film jsem chytal flashbacky na Nicka Frosta v Hot Fuzz. Hezká exhibice extrémních sportů a klasická pohádka o tom, jak zlo bylo potrestáno a hrdina odměněn. Což bych ale mohl napsat i u některých svých oblíbených filmů, tudíž nelze jít níž.

• 9.5.2017  22:10

Vzato kolem a kolem to byla taková breather (double)episode. Zdůrazňuji episode, protože jako samostatný film by to asi člověku moc nepovědělo a i v oficiálních seznamech se to považuje za první díl 2. série. Scénáristi se nebáli a ukázali dohru všeho, jak první série skončila, zejména toho dobrého ale nebáli se ani toho špatného. Dokonce se jim i povedlo formou hezkého meta povídání vypořádat s výměnou herce Capheuse. I s kritikou, že je seriál místy velmi perverzní. I s první oslavou narozenin clusteru. I s prvními Vánoci a Novým rokem. Takže se slaví, kde může a kameramani to vše zabírají v celé kráse. Extra plus za Bugovu paralelu ohledně sensates a 'virtů', virtuálních kamarádů/rodiny.

• 21.4.2017  17:27
    Trial & Error (TV seriál) (2017)

Humorem i zpracováním je to takový odvar z Parks & Recreation, o něco sprostší, o něco šílenější. Přesto to mělo ale daleko kvalitnější první sérii než Parks & Recreation. + East Peck nemá daleko k Pawnee, Carol Anne Keane; - Larry Henderson, některé duševní poruchy Ann.

• 15.4.2017  12:53

Cca 92 minut, které klidně mohlo být zkráceno na 10-15 minut a přidáno k TP:FWWM. Pro fanoušky seriálu a řešení záhady jménem Twin Peaks je to ovšem povinnost sledovat, jelikož se tu nachází dalších pár částí skládačky, byť za cenu toho, že je to o něco méně tajemné než TP:FWWM. Většinou se jedná o ilustrační scény k replikám, které ve filmu a v seriálu zazněly nebo o prohloubení charakteru některých postav. Až na těch výše zmíněných 10-15 minut to tak na ději nepřidá.

• 15.4.2017  12:19
    Twin Peaks (1992)

Nedokážu si moc představit, že by to fungovalo jako samostatný film. Viděl jsem v tom klasický prvek televizních detektivních seriálů, kdy na konci dílu je vždy obrazová rekapitulace, jak byl ten konkrétní zločin spáchán a kým. Stále je to ale Twin Peaks se vším všudy, s tím dobrým i s tím špatným. Na začátku si ze sebe i Lynch hezky dělá srandu, resp. z fanoušků, kteří se snaží vydolovat symbolismus všude - konkrétně mám na mysli tanečnici v červeném Lil. Jestli si někdo zasloužil takovýto prodloužený speciál, rozhodně to byla Laura Palmer.

• 15.4.2017  11:57
    Městečko Twin Peaks (TV seriál) (1990)

Ač mám Lynche rád, tak zde to, zejména v druhé sérii, hraničilo až s VKV/Ulicí/Ordinací. Ne, že by na tom bylo něco špatného, ale to nebyl ten důvod, proč jsem do té doby pečlivě sledoval každý díl kvůli stopám v případu Laury Palmerové a záhadným indiciím, které Dale Cooper dostával. Ba co víc - tlak studia zbytečně pátrání nenatahovat měl za výsledek ten, že po nalezení osoby, která za vše mohla, případ na několik epizod vyšuměl a s ním i pro mě subjektivní kvalita, která se vrátila až s odchodem Jamese Marshalla a se smrtí Josie Packard a celé sawmill storyline (až jsem se divil, jak moc pivotální její smrt byla v návratu ke kvalitě). Stále tu ale zůstává kvalitní casting, dostatek mystična, pocit nebezpečí, odlehčené pasáže a některé dnes možná nudné, tehdy ale průlomové vypravěčské techniky.

• 9.4.2017  15:18
    Terapie II. (TV seriál) (2013)

Dostatečně odlišné od první řady co se týče příběhů a postav, ale dostatečně stejné ve všech ostatních aspektech, takže člověk může nerušeně koukat dál na Marka Poštu a jeho pacienty. Navíc na to, že to je převzatý koncept, s některými "čtvrtečními" diskusemi se to stalo nefalšovaně československým. Jedinou a bohužel docela velkou kaňkou tak zůstává konečný týden, který pořádně ani koncem není. Ale i tak to někdy v životě bývá.

• 24.3.2017  06:02

"Rammsteini" umí udělat show. Ne nadarmo v době natáčení v Paříži hráli už 22 let. A show to skutečně byla. Bohužel jsem z ní pořádně nic neměl. Střihač Rammstein: Paris totiž asi nebyl placen od hodiny, nýbrž od počtu střihů, takže se tu mění záběr ve zbytečně moc písničkách na každou dobu, případně doby dvě. (pro představu - úvodní Sonne má 152 4/4 taktů, což je 304 střihů na cca 300 sekund písně). A je to škoda, některé ty záběry byly fakt pěkné. Jsem zkrátka zastáncem názoru, že hudba Rammstein je natolik energická, že nepotřebuje výpomoc hektickými střihy. Výsměchem bylo pak Ohne Dich, kde sice střihačské tempo zvolnilo, ale pro změnu se vybraly 4 nejnudnější záběry a ty se točily dokola. Audio mix ve standardní kvalitě. Kvalita obrazu občas pokulhávala, bylo znát, že koncert byl točen v roce 2012 a technika od točení k vydání pokročila zase o něco dál. Nejhezčím zážitkem tak bylo klidnější Frühling in Paris, které celou show ukončovalo.

• 5.3.2017  22:04
    Kdo přežije: Nikaragua (TV pořad) (2010)

Moje gateway drug ke znovukoukání na Survivora. Sympatický cast, až na pár výjimek nevystřihnutá znělka, spokojenost s osobou, která vyhrála. Dokonce i nějací ti villains a "underdog" příběhy. Trochu nefér prvotní rozdělení kmenů, product placement hraničící až se sebeparodováním a případ "quitters on the jury".

• 1.3.2017  23:10

Filmy Matthew Vaughna mám rád. Je v lecčem podobný mému dalšímu oblíbenému režisérovi - Edgaru Wrightovi. Smysl pro detail, úcta k žánru ale jeho současně dekonstrukce i rekonstrukce hraničící občas s parodií, vyladěný příběh, kdy první polovina je prakticky výhradně foreshadowing té druhé. To oba režiséři sdílejí a to taky Kingsman obsahuje. Kingsman aneb kterak Harry Potter objevil tajný svět a přešel do Bradavic/organizace Mužů v Černém a stal se špionem za pomoci mentora, neObi-Wana Kenobiho.

• 22.2.2017  23:20
    John Wick 2 (2017)

Jako když si v Doomovi zapnete IDDQD. Nějak takový jsem měl pocit ze saka Johna Wicka a neschopnosti lidí trefit se mu do hlavy. I v závěru mu bylo lehce nadržováno oproti jedné postavě z prvního dílu. Pořád je to ale adrenalinem nadupaná věc, kde kromě střílení (ze kterého by všichni nejspíš brzy přišli o sluch) se najde dost prostoru i na chvaty po vzoru amerického wrestlingu. Na můj vkus přibylo příliš mnoho střihů, ale občas se objevila nějaká ta velmi pěkná jednozáběrová scéna. Splnilo se mi taktéž přání z řádků, které jsem psal o prvním filmu - konkrétně hlubší prozkoumání světa, do kterého je John Wick zasazen. Občas to ale vypadalo příliš komiksově komicky (zejména reakce veřejnosti, již zmíněná nulová úspěšnost nepřátelských střelců). Všechno ostatní jako vždy naprosto kvalitní, pobavil i problém při přebíjení. Už jen úvodní scéna s autem za ten lístek do kina stála. A to auto určitě nemělo cheaty na nesmrtelnost.

• 19.2.2017  22:30

Sice trochu přikrášlený "záporáky" nebo moudry, přesto ale velmi poutavý příběh. Zejména pro člověka, kterému se hrané žánry a celkově tvorba Johnny Cashe líbí. Smekám před Reese Witherspoon a Joaquinem Phoenixem, že se vše doopravdy naučili a nehráli na playback. Těžko se mi objektivně hodnotí hudební scény, mám pro ně tak trochu slabost. Herecké výkony byly na jedničku. Vůbec by mi nevadil druhý díl v podobě let 1968-2003 (i přesto, že zde to už bylo zmíněno textovm medailonkem).

• 19.2.2017  21:57
    Černé zrcadlo (TV seriál) (2011)

Buď velmi poutavý anebo nudně předvídatelný, ale vždy uvěřitelný sborník dystopicko-utopických povídek. Finální impulz pro sledování mi dodal příspěvek, nevím už na jakém fóru, že "britský předseda vlády musí živě v televizi souložit s prasetem, jinak umře jeden z členů královské rodiny, který byl unesen" (konkrétně to byla kopie Lady Di/Kate Middleton). A to je teprve první epizoda. Zároveň tato má náhlá chuť sledovat byla v díle svérázně okomentována. Zkrátka mi bylo nastaveno černé zrcadlo. Jako když se vám náhodou vypne obrazovka a vy v ní vidíte svůj odraz a chvilkově rozjímáte nad životem.

• 29.1.2017  18:40
    Trpaslík (TV seriál) (2016)

My kind of crazy. Nevím kolik toho ze seriálu bylo myšleno vážně, ale má to skvělou rovnováhu absurdních situací, dobře vykreslených postav a neúmyslně komických situací. Velký rozpočet a kvalitní scénář ruku v ruce pomáhají skvěle vykreslit dopady přání, nulová snaha o přístupnost dětem zase dává volný průchod hláškám.

• 29.1.2017  18:40

Najděte a zhlédněte na YouTube video pod heslem rick and morty x gon give it to ya, nejlépe delší verzi. Máte? Gratuluji, právě jste v jádru vyděli God Bless America. Možná jako doplňkové dívání si můžete pustit filmy jako Volný pád nebo Leon. Z tohoto všeho to byl ale takový slabý odvar - na černou komedii to bylo málo humorné a černé (oceňuji baby skeet), na drama se to zase nebralo příliš vážně (zřejmě neexistující vyšetřování policie). Satira společnosti na úrovni cutaway gagu z Family Guye. Udělali by líp kdyby místo koukání na reality show a soustředění se na negativa a křížovou výpravu prodali majetek a stali se groupies Alice Coopera.

• 29.1.2017  18:39
    A Series of Unfortunate Events (TV seriál) (2017)

(po 1. řadě) Čtyři hvězdy za potenciál. Není to tak zábavné jako film - zatím. Je tam dostatek meta vtípků vzhledem k médiu, jedna z mých nejoblíbenějších věcí na ASoUE. Hlavní i vedlejší role obsazené na jedničku. Pan Poe ve mně vyvolával nenávist hodnou Dolores Umbridge. Hezky udělaná znělka i zpracování Lemony Snicketa, ale chápu, že někomu asi bude vadit jeho přítomnost a celkově vědomost, jak vypadá. Graficky to taky vypadá kvalitně, délka 2 epizody na knihu se zdá akorát. Příběhově tomu těžko něco vytýkat, když co jsem slyšel se to hodně drží knihy. Ze začátku jsem měl pocit, že je to ještě šílenější než film, scéna se zapalováním šály v noci pomocí dalekohledu z letadla mě v tom utvrdila a pak už jsem si to plně užíval. Navíc se seriálu podařilo něco, co se filmu nepodařilo - navnadit mě sehnat si knihy, abych zabil čas při čekání na další řadu.

• 27.1.2017  22:08
    Frankenstein, MD (TV seriál) (2014)

Trochu možná neobvyklá, moderní adaptace Frankensteina Mary Shelley s prohozeným pohlavím postav, ale kostra je zachována. Mně je ztvárnění optimistické Viktorie Frankenstein od Anny Lore neskutečně sympatické a stejně tak i všech ostatních postav s jejich vztahovými dramaty. Navíc většinu času si seriál vystačí minimalisticky se dvěma zdmi a jedním stolem, přestože je to celé děláno pod záštitou PBS a ne pouze amatérsky. Nicméně plně očekávám, že znalci medicíny se tomu budou nejspíš smát jaké je to nerealistické a neprofesionální. (já se občas totiž bavil nezájmem hlavních postav pracovat v ochranných pracovních pomůckách) Začátek sledování zde.

• 27.1.2017  16:45
    Leon (1994)

Zcela nesouvisející komentář - Občas mám pocit, že mi některé komentáře a některá hodnocení mizí. Vím, že jsem to viděl, přísahal bych i, že jsem to hodnotil, tak tedy napravuji. Těžko psát něco nového na film, který je už dávno klasikou a zde jedním z nejlepších a nejoblíbenějších filmů. Gary Oldman s jeho legendárním "everyone" zase září i ve všech ostatních scénách. Jean Reno má profesionální dětinský kukuč nad sklenicí mléka nebo s maňáskem na ruce. Fajn filmová evropská Amerika, co se týče zpracování. Scénáři není moc co vytknout, i když podle reakcí ostatních na to asi má vliv fakt, že jsem viděl prodlouženou verzi.

• 15.1.2017  23:03

Úplně zbytečná změna jména překladem. Když už, tak by to mělo být Kubo a Nezlomitelný Meč a Neprorazitelné Brnění a Nepoškoditelná Helma. Plus díky té změně odpadá symbolika. Zbývá tedy okatá (pun intended) hra s motivy, která ale neruší. Fajn pohádkový příběh, který jako kdyby vypadl z nějaké počítačové hry nebo z dračákové kampaně. Závěrečný "boss" fight jako vystřižený z It's Always Sunny in Philadelphia - Nightman vs Dayman. Anebo z Harry Pottera. Na stop-motion animaci tam byly občas skutečně dechberoucí věci. Vynikající soundtrack přesně odpovídající tomu kde a kdy se film odehrává. Celé to uzavřely kreativní závěrečné titulky, kde jsem se dozvěděl, že film měl skutečně all-star cast v čele s "Rickonem Starkem". Kdo nemá struny, odečtěte si hvězdičku.

• 13.1.2017  23:14

Objektivně tři hvězdy. Takový best of koncert s pěknými grafickými vložkami, který si člověk ale klidně může pustit rovnou bez stand-up "omáčky" na YouTube. Koncept "chceme televizní speciál s barometrem" mě nenadchl. Skvěle zvládnutý problém u HJBJIDUJ. Technicky vše na jedničku. Zapojení publika na 4 mínus. Jako jejich fanoušek si připočítávám hvězdu navíc kvůli tomu, že znám hlavně YouTubové domácí nebo klipové verze a tohle pro mě vonělo novotou.

• 8.1.2017  00:55

Standardní buddy cop duo skřížené s dost okatou a na stopáž až příliš opakovanou bajkou o špatnosti rasismu a sexismu. Asi to na mě ale bylo moc G-rated, nikdo tam neumřel, nezranil se, pořádně nekrvácel ani neumřel, takže pocit nebezpečí a napětí 0. Jinak ale scénáristicky do sebe vše zapadlo jako správný klíč do zámku, hezky použité Čechovovy pistole, poselství hezké, animace na úrovni.

• 5.1.2017  16:36
    Slíbená princezna (TV film) (2016)

Remake, který nebyl potřeba. Příliš mnoho postaviček, takže ve výsledku každá má scén jako prstů na jedné ruce a nedá se s nimi sžít. Království, které vůbec nevypadá jako království. Princezny, které nejsou oblečené jako klasické princezny, ani se jako klasické princezny nechovají. S tím se tady s lidmi shodnu. Nevím ale, co všichni mají za problém, mně se tato Zlatovláska líbila. Jak postava tak i film. Ale film ze špatných důvodů. Komicky natočeno, s komickou (možná až příliš moderní) mluvou, s komickým chováním postav. Doteď ani nevím, v jaké době se to má vlastně odehrávat, velká dávka steampunku, fotoaparát, ale i moderní oblečení a v jedné scéně dokonce i kulomet jak z 20. století. Soundtrack zřejmě dělaný na MIDI klávesách pohádkovosti také moc nepřidá. Ale všechno ostatní pohádkové tu je. Rozhodně si více cením takovéhoto zpracování 'So Bad It's Good' než případného 'So Okay It's Average'.

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27