zdepapepa

okres Hradec Králové

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31
    • 14.5.2018  20:37
    The Daily Show (TV pořad) (1996)

Dnes už je to spíš taková vzpomínka. Vzpomínka na časy, kdy televizní politice nevládla žádná ze (bohužel v USA jen dvou) stran, nýbrž ostrůvek selského rozumu v moři *********. A kdy se v každém druhém vtipu neobjevoval Donald Trump. To byly časy. Nejdřív ostrovtip Jona Stewarta a pak několikavrstvá satira Stephena Colberta. Nejenže se pouštěli do politiků a veřejných činitelů obecně, ale i do novinářů a vlastně celkově čekoholiv, co odporuje normálnímu lidskému chápání. Trevor Noah umí taky pobavit i donutit člověka se zamyslet, přesto ono geniální spojení skvěle napsaných vtipů, bezchybného (no, dobře, jak kdy) podání a doplňujících vtipů v obrazovém doprovodu Jona Stewarta a jeho korespondentů je nepřekonatelné. Ono už tehdy člověk snadno zapomněl, že kdy Daily Show měla moderátora před Jonem Stewartem, ale měla. Velká škoda, že díly s Jonem Stewartem se hůře shánějí, která zároveň úplně velká není, jelikož se zpravidla ztratí s odstupem času dobový kontext. Úderný, ale přesto vždy s pokorou, i při rozloučení: "Rather than saying goodbye or goodnight, I'm going to get a drink. I'm sure I'll see you guys before I leave."

• 14.5.2018  06:43
    Za zdí zahrady (TV seriál) (2014)

Ne všechno, co vypadá jako staré dobré animáky, je staré. Nebo dobré. Někdy je to prostě jen v pořádku. Celé je to ale však o dost lepší než pilotní short s názvem Tome of the Unknown. Krásně nostalgické ohlédnutí za hromadou starých kreslených pořadů, které do mě vtloukly lásku k vážnější hudbě (a i ostatním žánrům). Celé to má takový kouzelný, klasickopohádkový nádech. Do toho časté písně. Něco na tom bude. Adventure Time je toho plný. Steven Universe je toho plný. Gravity Falls je toho plné. Zároveň doporučuji pro fanoušky Corpse Bride a naopak pro fanoušky OtGW doporučuji CB, byť zas tak se ty dva kruhy v imaginárním Vennově diagramu nepřekrývají. And that's a rock fact/A to vím skálopevně. 3,5*

• 6.5.2018  20:23

Není žádné tajemství, že nejsem velký fanda formátu chibi. Pořady co jsem v tomto formátu viděl, bych mohl spočítat na prstech jedné ruky a ještě by mi nějaké přebývaly. A toto není žádná výjimka. Nevidět původní seriál, určitě bych se na to nepodíval a i když jsem ho viděl, toto není nic stejně kvalitní, co bych chtěl vidět znovu a konstantně doporučovat lidem. Vzato kolem a kolem je to sympatická trojice čtyřminutových kraťasů, které by s trochou trpělivosti a umu zvládl udělat kdokoliv a na YouTube se podobných videí od fanoušků válí určitě mnoho. Co tedy nabízí tyto bonusy z oficiálních DVD oproti těm volně dostupným? Původní hlasy, reakce na párování postav fanoušky a.k.a. shipping a některé hodně dobře promyšlené odkazy na původní seriál.

• 2.5.2018  20:15

Před tímto "filmem" (jestli se tak sled několika epizodických 'origin stories' dá nazvat) jsem měl nulovou zkušenost s One Piece. Každá epizoda lepší než ta předchozí. Jednoho dne se určitě na tu 62. epizodu podívám (Jak mi bylo řečeno. Je to následná epizoda.), ale počet těch několik stovek dalších epizod mě stále děsí. Příběhy Luffyho i Zora byly takové klasické origin stories jak co do charakteru postav, tak co do jejich minulosti. Což ale neznamená nic špatného, občas se člověk rád podívá na klasiku. Usopp je první z těch méně obvyklých postav, ale jako long-range se rozhodně do posádky hodí. Holt někdo musí být silou na nejnižší úrovni. Nečekaný pick, co se týče povolání, byl rozhodně Sanji. Většinou to v podobných pořadech obstarává jedna z primárně bojových postav, ale o to tu máme sympatičtější příběh plný zajímavého důvodu k plutí po moři i používání bojové techniky. Nami, víceméně Haley Starshine z Hůlkového řádu, měla v určitém směru nejvíce frustrující epizodu. Jsem rád, že to není love interest, a že i ona má svoji vlastní agendu, proč plout po moři. Sympatické bylo i zakončení, kdy ústřední scéna s chodidly na sudu byla zopakována ještě jednou.

• 29.4.2018  21:58
    Bright (2017)

Bright aneb zpěvačka Aurora, Will Smith a Vladimír Franz a jejich dobrodružství. Ne, ve vší vážnosti - dobře udělaný love letter všem těm buddy cop duo filmům s příchutí World of Warcraft a Lord of the Rings. Jestli něco tenhle film umí fakt dobře, je udělat svět a nesnažit se divákovi na každém kroku vysvětlit co a jak a proč. Vzniká tak velký prostor pro dohady (to je nejspíš špatné slovo, spíš teoretizování) ohledně motivů postav, počtu ras, funkčnosti magie a historie tohohle AUčka. Když tak pominu občas zbytečně nekompromisní pochmurnost a trochu na hlavu postavenou bajku o rasismu, jde o skvěle natočený film u kterého by mi vůbec nevadilo pokračování nebo další vhled do světa s jinými hrdiny.

• 28.4.2018  12:23
    Armageddon (1998)

Učebnicový Michael Bay. Velkofilm s důrazem na obě části toho slova. Hvězdný cast by v dnešní době SJWs rozcupovali za to, jak skoro vůbec není diverzní. Ale to už je klasická Hollywoodská Amerika v kostce. I včetně toho, že USA jde zachraňovat svět (přestože vesmírný program mají i jinde) zase a znovu. Ani není mnoho prostoru pro reakce ostatních zemí. To by byl asi zajímavý druhý film - děj Armageddonu z pohledu nějaké jiné kultury a tak.

• 28.4.2018  12:16

Neurazí, nenadchne, pohladí na duši. Prostě klasická česká pohádka. Jedny z nejlepších kostýmních výprav a hlášek. Písničky existují ikoničtější, ale dle první věty - i po letech je člověk rád poslechne. Jestli by nějaká pohádka měla reprezentovat naši zemi, klidně by to mohla být tato. Nejenže ukazuje českou náturu ve všech jejích barvách, ukazuje i českou zemi ve všech barvách, od obyčejných statků, přes hrady až po "peklo".

• 28.4.2018  12:09

Krajní Meze light. Akta X velmi velmi light. Ale byla to zábava sledovat. Mezi hromadou seriálů, kde se řeší vztahy na jedné straně, mezi hromadou seriálů, kde se řeší mlácení záporáků na druhé straně a mezi hromadou seriálů, kde se řeší vtipné situace na třetí straně, toto byla živá voda pro nás, fanoušky neznáma, tajemna a mrazivého pocitu zvaného napětí a strach. (i když s přibývajícími léty už to samozřejmě není jako dříve, už jsme odolní a něco vydržíme)

• 28.4.2018  12:04
    Formule! (2001)

Já osobně kvůli drama mimo tratě nikdy na formule nekoukal, vždycky šlo o napínavé závody na tratích pro to určené. Američani si to bohužel museli vyšperkovat blbostmi jako triky, přemíra střihů, vztahová dramata. Vypadá to tak jako standardní, run-of-the-mill závodní film, kde ani v originálním názvu pro jistotu Formule nejsou vůbec zmíněné.

• 28.4.2018  11:56

Už jsem viděl svůj 'fair share' heist movies. Tohle je jeden z nich. Sympatický cast, nezaměnitelné a ikonické jak prostředí, tak dopravní prostředky a ničím nerušící hudba. Někdy se doufám dostanu k původní verzi. Protože jestli platí, že remaky jsou horší než originál, tak ta 1969 verze bude bomba.

• 28.4.2018  11:49

Co si budeme povídat - Al Pacino má charisma odjakživa (a tady to pěkně "hamuje"). Keanu Reeves je sympatický, univerzální hlavní hrdina. Prostředí pro mě, obyčejného evropana, je hodně nudné. Ale kvůli tomu se na to lidi nekoukají. Proč se na to lidi tedy koukají? Nejspíš všechny ty "duchaplné" monology/dialogy "nabité filozofií". Samozřejmě - je to do určité míry /r/Im12andthisisdeep, ale i takové filmy mají místo na světě.

• 27.4.2018  20:38

Dnes už víme, co všechno taková obyčejná aktrakce z Disneylandu dokáže. Tehdy to byl ale originální pohled na dříve děsivé, v dnešní době spíše komické piráty. Johnny Depp je zase převlečený k nepoznání. Všechno se to ale drží hodně při zemi, nenadává se ani se nezabíjí. Nudná romance. Když už, tak radši Princess Bride a The Dread Pirate Roberts. Nebo Stardust a Captain Shakespeare.

• 27.4.2018  20:06

Kdo někdy měl nebo stále má v sobě svého vnitřního "gotha", ten si bude pomlaskávat blahem. Koncept to není nijak nový, vždyť Addamsovi existovali v době vzniku tohoto filmu již téměř půl století. Nicméně kromě vynikajícího castingu v čele s u mnoha lidí childhood crush (včetně mě) Christinou Ricci je zapotřebí zmínit i hudbu a kulisy a celkový set design, který věrně napodobuje předlohu.

• 27.4.2018  19:42

Až se člověk diví, že to Hollywoodu trvalo tak dlouho vymyslet takto jednoduchý, přesto neskutečně vděčný a nevyčerpatelný koncept. Režisérka skvěle vystihla situační humor, ještě lépe film obsadila. Zejména ústřední Mel Gibson a Helen Hunt v nejlepších letech doslova září.

• 27.4.2018  19:06
    M*A*S*H (TV seriál) (1972)

Šťabajzna nikdy nebyla "šťabajznovitá". Fight me. Ale jinak zábava. Zábava, ve které se najde místo pro smutek a dojetí. Jádro některých moderních seriálů. Žádný z nich ale neměl tak originální a bohatý podtext jako právě M*A*S*H. Ne nadarmo to taky běželo delší dobu než samotná válka trvala.

• 27.4.2018  18:54

Kdyby někdo pochyboval, že jen Stanley Kubrick legenda, tady má jasný důkaz. Ani o více než 30 let později tento film nestárne. Vsadil bych se, že na mnoha místech světa je to stále krutá realita a že jsou stále mezi námi Jokerové, Pyleové nebo Hartmanové. V tom je krása celého filmu, nesledujeme válku, sledujeme bortící se psychiku lidí a pokud ne její zborcení, tak alespoň posun do bodu, ze kterého již není návratu.

• 27.4.2018  18:47
    Desáté království (TV seriál) (2000)

Občas si říkám, že tento seriál předběhl dobu - v době, kdy speciální efekty byly teprve v zárodku to vypadá jako prastaré díly Star Treku, jen místo mimozemšťanů se jedná o pohádkové bytosti, které mají příšerné masky a aby se neřeklo i trochu jinou barvu kůže. V dalších letech, zejména v 3D animaci díky Shrekovi a spol., nastal "boom" tohoto žánru, i když samozřejmě tu byl v určité míře odjakživa. Zároveň to taky není nic světoborného, seriály ušly velký kus cesty od této věrně televizní (= člověk věří, že to je seriál a nikdy nebude věřit, že by to mohl být velkofilm) produkce až k filmové kvalitě seriálů jako například Hra o Trůny (bohužel mě žádné vhodné přirovnání nenapadá, tak mě prosím nekamenujte).

• 27.4.2018  18:37
    Con Air (1997)

Správně popcornově akční "devadesátky". Nabouchaný roster herců, testosteron teče proudem a necelá dvouhodinovka ubíhá veselým tempem. Příběhově to bohužel není žádná sláva, ale ne vždy se člověk chce dívat na nějaké věci pro zamyšlení. Občas to chce spoustu akce opepřené násilím a hláškami.

• 27.4.2018  18:27

Když to tu zpětně komentuji, trojka Douglas-Turner-DeVito je skoro tak akční jako Depp-Bonham-Carter-Burton. Co by v leckterých sitcomech bylo s laugh-trackem, zde je prezentováno jako drama, kde je humor černý jako noc a Leeson s Adlerem ukazují všem plytkým hallmarkovským pokusům o napětí ve vztahu jak se to má dělat. Ne nadarmo se říká, že v lásce a válce je vše dovoleno. A zde je obojí.

• 27.4.2018  18:18

Dobrodružný / Komedie / Romantický / Akční, skví se nahoře v popisu žánru tohoto filmu. Každé slovo stejně veliké. Žádné výraznější než zbylé tři. A přesně podobný pocit jsem měl i z tohohle filmu - skvěle vyvážená podívaná, kde si každý najde něco svého. Ne nadarmo to mělo hned o rok později pokračování. Zub času je samozřejmě nemilosrdný a ani tomuto filmu se nevyhnul. Kdo to ale překousne (pokud to tehdy nezažil ve své době), ten se dočká Zemeckise v plné parádě.

• 27.4.2018  18:09
    Raymonda má každý rád (TV seriál) (1996)

Jak léta běží, občas něco zapadne. Za gauč, pod postel, do koše, mimo vysílání. Zapomene se na to a nikomu to nechybí. Zejména často proto, že se za léta objeví věci lepší. A když se člověk s onou věcí po letech shledá, je jiný člověk. A i když si kdysi myslel, jak je ta věc sebedůležitá, není. Takže hlavně děkuji tomuhle seriálu za to, že nakopnul kariéru hercům a herečkám, které jsem pak rád vídal jinde, jmenovitě z těch hlavních Patricia Heaton, Doris Roberts a Brad Garrett.

• 25.4.2018  21:56

Proč si to dělám? To už je potřetí, co jsem se nechal napálit. Tahle osoba evidentně našla svůj styl. A kdybychom dělali Vennův diagram jejích vtipů a toho, co mi přijde vtipné, byly by to dva kruhy od sebe zhruba vzdálené jako Země a měsíc. Ale zase abych jen nekritizoval - zasmál jsem se. Sice jen jednou, ale zasmál (u "last boy at a carnival with a melting ice-cream cone"). Zbytek je klasické bottom-of-the-barrel - impressions, dost hrubě rozdělený humor a komentář o společnosti, kdy člověk pohodlně ví, kdy se má smát a kdy má tleskat. Na to první už jsem reagoval. To druhé je pak selský rozum, který do stand-up speciálů nepatří. A když už tak buď vtipně, anebo více upřímně/opepřit to jako třeba George Carlin.

• 24.4.2018  23:04

Kathleen Madigan mám rád už delší dobu. A když oznámila, že bude mít Netflix special, tak jsem si říkal - konečně. A stálo to za to. Komentáře na současné události, historky ze života, které se nejspíš nestaly (nebo jsou trochu hyperbolické), ale jejich podání je zvládnuté na jedničku. Do toho klasická nerušivá přímá kamera, takže člověk není nucen průběžně sledovat publikum, jestli tam stále je. Můžete se podívat sami, na jejím vlastním YouTube kanále má playlist některých scén včetně několika úžasných vystřižených.

• 24.4.2018  22:40

Standardní novodobý Disney - hezké písně, subverze klasických trop souběžně s jejich doslovným plněním, animace zase o krok dál a pár roztomilých postaviček navíc, aby se rychleji prodával merch. Stejně jako Coco, kterou jsem viděl nedávno (a se kterou to sdílí podezřele mnoho dějových prvků, i když Moana vyšla dřív - counterargument: nyní i mexičtí hošíci se mohou cítit jako Disney princezny), je to takové best-of, ale zde si nemohu uměle ke kvalitě přičíst snadnost vžití se do hlavní hrdinky a její motivace. Naopak si snadno můžu odečíst pár bodů za několik plot holes a pořádnou nálož deus ex machinas.

• 25.3.2018  14:41
    Superstore (TV seriál) (2015)

Pracovních sitcomů existuje tolik, že kdyby na ně všechny měl člověk koukat, strávil by tím celé mládí. A celé stáří. A určitě i pár let po smrti. Co v mých očích ale vyzdvihuje sitcomy jako je tento nebo ztvárněním příbuzné Parks & Rec nebo Kancl - osobité postavy; situace, které většina lidí zná, ať už pouze z pozice zákazníka nebo rovnou z pozice zaměstnance nějakého super, v tomto případě spíše hypermarketu; divákovi není nabízeno jen drama/vtipy mezi jednotlivými zaměstnanci, ale i drama/vtipy ve vztahu zákazník-zaměstnanec, podobně jako u Parks & Rec a jejich veřejnými fóry. Posteskl bych si ale v té věci, že s pozdějšími díly, kdy se středobod vyprávění přesunul z taškařic a denního života zaměstnanců hypermarketu na will-they-won't-they vztahové drama. Dá rozum, že jedno bez druhého nejde, ale už tehdy, když běželi, jsem se na Přátele nedíval čistě kvůli vztahu Rosse a Rachel. To stále platí, ani tady mě nějak extra nebere JonahxAmy nebo MateoxJeff a nevidím důvod, proč by měli dostávat tolik cenného času na obrazovce.

• 25.3.2018  13:42
    Alone Together (TV seriál) (2018)

Nebýt Crazy Ex-Girlfriend a stand up výstupů Esther Povitsky na YouTube, asi bych o této show nevěděl. A tolik by se nestalo. Vtipů, ze kterých bych se válel po podlaze, tam je asi jako jehel v kupce sena a hledají se zhruba stejně snadno. Většinu času se jedná hlavně o second hand embarrassment a #relatable hlášky a situace, které jsou ale dohnány často k tak absurdním. že se všechno sžití s postavami ztrácí. Seriál tak zachraňuje chemie ústředních hrdinů, kteří se často dohadují jako Vitriolic Best Buds nebo jako An Old Married Couple a opakovaně odolávají tropě Will They Or Won't They.

• 25.3.2018  12:22
    Gorillaz: On Melancholy Hill (hudební videoklip) (2010)

V pořadí 4. single z desky Plastic Beach ukazuje vrchol klipové tvorby Gorillaz - silný důraz na lore a propojení s ostatními klipy, písněmi a hudebními kolaboranty, hravé spojení 2D a 3D animace a relaxační hudba. Nesmrtelně je s ním svázáno i "Madame" "intro" pouštěné i na živých koncertech stejně jako závěrečné bim aka zazvonil zvonec a Fáze 2 je konec, načež se z mlhy vynoří titulní Plastic Beach.

• 17.3.2018  23:52
    RWBY (TV seriál) (2012)

Video 1: Red Trailer Video 2: V1C8 Players and Pieces Video 3: V2C1 Best Day Ever Líbilo se Vám? Tak se připravte na zklamání od třetí řady dále, kde společně s tvůrcem, režisérem, dabérem a vším možným dalším Monty Oumem umřela i všechna ta krása těchto bojových sekvencí. S delší stopáží na sérii/volume/řadu přibyly hlavně dialogy, občas jdoucí špatností do teritoria pozdního Walking Dead. Naopak soubojů ubylo a zároveň u nich pokleslo ono kouzlo z těch videí, které jsem uvedl na začátku, kdy všechny pohyby jsou akrobatické, plné salt a otoček, odporují fyzikálním zákonům a celkově jedou na Rule of Cool a ne na logice. Ale pořád je to dobrá podívaná, ať už přímo na obrazovce nebo mimo ni v lavině fanartů, cosplayů a memů. Abych tento text nějak uzavřel, vhodně po vzoru Yang a dabérky Yang - Rozhodně si kvůli tomuhle seriálu CMYK tiskárnu měnit na RWBY nebudu, ale občas jsem k tomu měl blízko. A jestli se Vám videa nelíbila? Tak co tu ještě děláte?

• 3.3.2018  15:58
    Kačeří příběhy (TV seriál) (2017)

Moderní Kačeří Příběhy říznuté Gravity Falls. Ovšem zatímco Gravity Falls mě nikdy nenadchlo, zde to zvláštním způsobem funguje. Až se skoro divím, jak jsem dřívější Kačeří Příběhy mohl sledovat. Zdají se zpětně hodně infantilní. Infantilní a bez osobnosti, zejména Bubík, Dulík a Kulík. Tady je člověk rozpozná nejen podle barvy oblečení ale i podle chování. Co se však nemění mezi starým originálem a novým rebootem je smysl pro dobrodružství. Ten díkybohu stále existuje. I postavy, které se tu všechny dostanou alespoň někdy do popředí (hlavně palec nahoru za kačera Donalda). Animace je trochu jednodušší, ale zcela odpovídající tomu, o co se režiséři snažili. Nemohu bohužel posoudit kvalitu dabingu, protože jsem originál viděl v češtině a tento reboot v angličtině. Pro fanoušky originálu - myslím si, že už jen kvůli nové paní Čvachtové stojí za to si to pustit. Zůstává už jen otázka jestli tento nový výtvor zůstane timeless nebo jen jako levný nostalgia fuel.

• 3.3.2018  15:34

Zajímalo by mě, jak by tento dokument hodnotili lidé ze zemí, které jsme v Naganu vyřadili, případně ze zemí, které tam ani nehrály. Nemá smysl skrývat zaujatost a hrdost na naganskou partu, která se určitě podepsala na tomto textu i na hvězdičkovém hodnocení. Dokument má světový formát, nejedná se jen o strohý sled událostí protkaný příběhy některých z klíčových účastníků, ale Ondřej Hudeček zapracovává i to, co se mi dějepisáři a dějepisářky snažili celý život vtloukat do hlavy - historické souvislosti. Určitě to není dokument pro každého. Pamětníci si moc dobře pamatují jak to všechno tehdy bylo. Myslím si ale, že každý fanoušek hokeje si to užije tak jako tak. Nebo by alespoň měl. Vždyť tropa David vs Goliáš je populární už kdovíkolik let. A celkově téma radosti není u lidí nepopulární. A jestli to tu čteš, Ondřeji - Dobrá práce.

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31