zdepapepa

okres Hradec Králové

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29
    • 21.10.2017  19:03

Nejsem Američan a jsem za to rád. Jestli by se totiž někdy mimozemšťané dozvěděli o světové kinematografii, vyzkoumají fígle, čeho se vyvarovat a znovu zaútočí na Ameriku. Anebo v souladu s odporem USA se přesunou jinam - za to už tolik rád nejsem. Hypotetické situace stranou - akční letní blockbuster s kopcem hlášek, zajímavých momentů jak co do tajných služeb USA tak co do tajemných technologií mimozemských civilizací.

• 21.10.2017  18:57
    Gladiátor (2000)

Ridley Scott asi upsal duši ďáblu, aby mohl točit všelijaké blockbustery - tohle je jeden z nich. Tématika a doba Římanů mě nikdy přiliš nevábila a to se 100% promítlo i do mého hodnocení.

• 21.10.2017  18:54

Nechcete někdo vynalézt stroj času, teleportovat se do roku 1995 a říct panu Soukupovi, že jeden tento film bohatě stačí? Nebo snad čekal jiný osud než jaký stihl americkou Policejní Akademii - tj. několik nudných pokračování?

• 21.10.2017  18:51
    Maska (1994)

Meh, radši animovaný seriál. Přesto ale smekám nad touto adaptací, protože některé "cartoonové" efekty muselo být obtížné převést, ostatně jak vidím tak si film vysloužil i oscarovou nominaci právě za vizuální efekty. Já si však radši dám nostalgickou jízdu s kreslenou maskou anebo s nějakou lepší komediální rolí Jima Carreyho (a že jich má požehnaně).

• 21.10.2017  18:48

Dnes by tento film asi tolik neprošel s různými PC skupinami a cenzory, ale tehdy to šlo a fungovalo to krásně. Pro člověka, který viděl sem tam nějaký ten western s Eastwoodem a zejména Mayovky to byla sranda k popukání - důkaz toho, že Mel Brooks umí komedii, která nezná hranic - ani státních ani těch, která značí nějaká tabu.

• 21.10.2017  18:45
    Podfu(c)k (2000)

Nic, co bych si dal na podstavec jako ten nejlepší film, který jsem kdy viděl ale naprosto chápu hype a kultovnost tohoto filmu a zároveň i haló okolo Guye Ritchieho - ten chlap prostě umí tento žánr, jak ostatně ukázal už při Lock, Stock and Two Smoking Barrels.

• 21.10.2017  18:42

Jsem s komentářem bruceman7 - Rowan Atkinson je nejlepší jako pan Bean. Společnost ale má velké zalíbené ve špionech, protože pravých i parodických špionů stále přibývá a kvalitnější existují (Archer, Austin Powers, Eggsy z Kingsmana, atd.).

• 21.10.2017  18:40

TIL že režisér Ghostbusters a Ghostbusters II se narodil v Československu. Film netřeba sáhodlouze popisovat, když vyplodil další film a nedávno i jeden remake a stále se cituje v jiných filmových nebo televizních dílech. Mě však film svým lore příliš neučaroval, nevím jestli to je dobou nebo městem, ale citové pouto mi k němu prostě nevyrostlo.

• 21.10.2017  18:36

Funguje to jako několik epizod South Parku dohromady. Funguje to i jako muzikál. Funguje to zkrátka po všech směrech. I co se týče seriálu jako takového, protože tehdy většinou epizodické zápletky nebyly nic extra, tohle však bylo kvalitně meta a vtipné zároveň. Nesmrtelné stejně jako některé hlášky v něm a stejně jako Kenny.

• 21.10.2017  18:31

Více české než American Pie, ale taky horší než American Pie. Účel ale filmařům film splnil - zábava nebyla propadáková, do společnosti se probojovalo i pár kultovních hlášek (které už ale asi stihly vymřít), vydělaly se peníze na puberťácích a spoustu peněz z royalties za On My Head.

• 21.10.2017  18:23

Nevěděl jsem, že to je remake, ale ono by to asi bylo úplně jedno - slashery fungují vždy a všude. Zároveň nefungují ale nikdy a nikde, pokud se člověk bojí u něčeho trochu jiného. Takhle musím hodnotit jen objektivními třemi hvězdami, zvlášť s takovým vděčným, ale zároveň i hodně ohraným prostředím venkovské Ameriky.

• 21.10.2017  18:20

Těžko hledat klady na této zestárlé "veselohře", všeříkající o kariérní sebevraždě Jaroslava Soukupa z konce minulého století. Největším plusem je pro mě asi obsazení banky v mém rodném Hradci Králové.

• 21.10.2017  18:15

I Rusové mají smysl pro humor. Ne, že by to bylo nějaké tajemství, ale vím, že u mě v hodnocení převažuje anglofonní komediální tvorba.

• 21.10.2017  18:11

Show která mluví za vše - skeče pro všechny věkové skupiny s univerzálním humorem, který však nikdy nespadá do jednoduchosti. Bude to velmi smutný den, až nás opustí poslední z ústřední šestice. Napůl se na to ale i těším, protože zase přibude mnoho nových fanoušků, kteří o nich třeba do té doby ani nevěděli.

• 21.10.2017  18:07

Keanu Reeves je vděčný akční hrdina. Zahraje uvěřitelně neprotrénované zelenáče i časem otesané a ostřílené veterány. Jsem vděčný tomuto filmu minimálně za jednu věc - nejspíš byla hlavním činitelem ke vzniku tropy Die Hard on X - tj. verze Smrtonosné Pasti, která je někde jinde než v Nakatomi Plaza. V tomto případě v autobuse. Jsou ale i verze jiné, např. na hoře, v tunelu, v Bílém Domě, v Bílém Domě 2, v obchodním centru, na lodi, na jiné lodi, na kluzišti, ve vlaku, v letadle, v jiném letadle, v letadle Prezidenta Spojených Států Amerických, v letadle... s hady! nebo horší Smrtonosná past.. ZDROJ.

• 21.10.2017  17:54
    Městečko South Park (TV seriál) (1997)

Můžete se nad jejich díly znechucovat, můžete proti nim dokonce protestovat, můžete se je snažit zakázat, můžete je cenzurovat, můžete dělat cokoliv, faktem však zůstává, že Trey Parker a Matt Stone jen tak nezmizí. Zrcadlo společnosti (zejména ty novější díly) nastavují kvalitně už mnoho let, nedávno taky expandovali i na videoherní pole, kde se těší velké popularitě. Problémem však akorát zůstává do jaké míry jsou starší epizody znovusledovatelné - s množstvím odkazů na popkulturu to nejlépe funguje při premiérovém vysílání (díky ne příliš složité animaci můžou tvůrci reagovat na dění ve společnosti skoro ihned), ale řekne někomu za pár let něco jména jako Caitlin Jenner nebo Michael Brown?

• 21.10.2017  17:45
    Sex ve městě (TV seriál) (1998)

Seriál, který jsem nikdy nesledoval religionisticky, ale když jsem ho tehdy kdysi občas večer chytil a nebylo nic lepšího v televizi, podíval jsem se. Na internetu většinou vídám, že lidi nadávají na ústřední hrdiny HIMYM a Přátel (Ted a Ross), jak byli otravní a nudní, já toto měl s Carrie. Když nepočítám občasný zajímavý psací monolog, vždy byla zajímavější Miranda, Charlotte i Samantha.

• 21.10.2017  17:39
    Redakce (TV seriál) (2004)

Moje takové trochu guilty pleasure. Typická novácká dramedy, kde mi prostě jen sedlo do noty obsazení herců a hereček. Okem neznalým novinářské praxe beru s odstupem, jak moc je to věrné skutečnosti. Příběhově žádná díra do světa, byla to pro mě však stravitelnější podoba než Ordinace nebo Ulice.

• 21.10.2017  17:36
    Já, robot (2004)

Hezká filmová "studie" slavných 3 zákonů robotiky. Pomalu se nám blíží rok, do kterého je film posazen, tak jsem zvědavý, jestli to ještě k tomu dotáhneme. Co se ale týče Willa Smithe v budoucnosti, tak preferuji Legendu a ne Robota.

• 21.10.2017  17:32

Velmi sympatická sci-fárna s duší. Co se týče HJO, vždy jsem měl tento film radši než všude proklamovaný 6. smysl. Nikdy jsem se však nedokázal rozhodnout, kdy by mi nejvíce vyhovovalo, kdy by film měl skončit - rozhodně s koncem posazeným daleko do budoucnosti problém nemám.

• 21.10.2017  17:27
    Trosečník (2000)

Trochu menší oscar bait než Forrest Gump, ale trochu to tam je. Občasné "plot mandated" selhání jsou spíše otravné, stejně jako teorie o posledním nerozbaleném balíčku.

• 21.10.2017  17:26
    Kill Bill 2 (2004)

Quentin Tarantino má asijskou kinematografii zmáknutou a je to vidět. Přesto však daleko radši vzpomínám na nabitou jedničku. Ne, že by dvojka nebyla nabitá akcí, napětím nebo hudbou, ale někdy v té době u mě došlo k jakémusi vystřízlivění, kdy mě Tarantino už ničím nepřekvapoval a já neviděl důvod na jeho další filmy koukat.

• 21.10.2017  17:23
    Kill Bill (2003)

Typický Tarantino - akce krásná na pohled, hudba krásná na poslech, příběhově je to akorát. Film, co si na nic nehraje, nesnaží se vyhrát ceny, jen se snaží zabavit a to se mu daří na jedničku.

• 21.10.2017  17:19

Soucítím s fanoušky herní série Resident Evil, pořád je to ale lepší než co o pár let později potkalo Silent Hill (konkrétně mám na mysli Silent Hill: Revelation 3D). Milla Jovovich je ale dobrou akční hrdinku, stačí si vzpomenout na o pár let mladší Ultraviolet.

• 21.10.2017  17:16

Jestli mě tento film měl přesvědčit o tom, abych si zahrál hry, tak se mu to absolutně nepovedlo. Mé hodnocení proto berte na lehkou váhu, jelikož s originálem velké srovnání nemám, každopádně z toho mála co jsem viděl si tvůrci hlavně půjčili akci a první půlku fráze "survival horror", a na tu druhou už ve filmu zřejmě nezbyla stopáž.

• 21.10.2017  17:12

Lizzie Bennet Diaries > Bridget Jones's Diary. A i Colin Firth už hrál v lepší adaptaci P&P. Přesto je mi to ale díky prostředí bližší srdci než mnohé romantické filmy natočené za velkou louží.

• 21.10.2017  17:01

Z každé skupiny čehokoliv musí být něco nebo někdo nejhorší, nejméně dotažený. Přesto ale je to hezké (prozatimní, odhaduji, že se nejspíš dožiji čtyřky) zakončení trilogie. Svěží je zde důrazná změna prostředí a žánru, nic z něho však není dostatečně memetické jako předchozí dva filmy.

• 21.10.2017  16:58

Originální volba pokračování, která staví na prvním díle, ale nejde stejnou cestou, naopak. Předpověď budoucnosti až tak úplně nevyšla, přesto je hezké sledovat, jak si v roce 1989 lidi představovali budoucnost. (resp. ve srovnání s tím, jak si ji v současné době představujeme my)

• 21.10.2017  16:56

Povedený soundtrack, skvěle zahráno, i obsazeno. Nostalgie nad časy minulými funguje i když je film a potažmo i doba, do které je zasazen starší než já sám. Zajímalo by mě, jestli už tehdy Robert Zemeckis tušil, jakou stopu zanechá na popkultuře a potažmo i sci-fi scéně.

• 20.10.2017  19:30
    Kafe & Cigárko (TV seriál) (2017)

Sympatický pohled na vlastní kariéru s některými hodně pěknými meta momenty, zvlášť pro člověka, který Marii Doležalovou nějaký čas sleduje (ale nečte). Přesto bych však uvítal větší prostor na reklamních materiálech pro Hanu Vagnerovou, která je druhou pomyslnou nohou, která v mých očích tento seriál nese.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29