Fingon

Fingon

Karel Musil

Rakousko
Supporter and audiovisual maniac

homepage

72 bodů

Můj deníček

 • 1.12.2012 v 11:11

  Druhy tyden ve Vidni

  Tak jsem nakonec neodolal a po mnohamesicnim promysleni a rozhovoru se zainteresovanymi (a po trimesicnim odkladu zpusobenym nutnosti bezodkladneho reseni situace se zuby - byly sice zdrave, ale osmicky zacaly rust krive, tak musely ven) jsem se konecne prestehoval za pritelkyni do Vidne.

   

  Po filmove a herni strance nejsou nemecky hovorici zeme prave idealnim prostredim pro milovnika filmu a pocitacovych her a jejich originalniho zneni: dabuje se tu jeste vic, nez v Cesku, a to pres skutecnost, ze snad vsichni lide, se kterymi jsem se zatim setkal, umeli anglicky. Ale ono jich zas tak moc nebylo a kdyz se nad tim zamyslim, snad vsichni byli vysokoskolsky vzdelani. Vsech 80 milionu nebo kolik je nemecky hovoricich lidi bych snad ani potkat nechtel:-)

   

  Spasou mi je videnske kino Haydn, ktere promita vyhradne v anglictine bez titulku. S pritelkyni jsme je poctili navstevou za uplynule dva roky uz nekolikrat a v puli prosince pujdeme zase - mame listky na Hobita. Hura!

 • 5.7.2011 v 14:07

  Prázdniny

  Prázdniny začaly (tedy já je mám už nějaký ten týden poté, co jsem absolvoval bakalářskou zkoušku na Ústavu filmu a audiovizuálních studií), já hledám práci nebo aspoň brigádu (nechcete mě někdo zaměstnat? Vyznám se ve filmech, počítačových hrách, ovládám práci na PC i užívání internetu a chci pracovat. Ideálně v Brně:) a v mezičase se snažím sledovat filmy, které mám ve své filmotéce a dosud jsem si jich nevšímal. V tuto chvíli jich zbývá 98 v celkové délce sedm dní a 16 hodin.

   

  Když jsem si před nějakými šesti lety začal budovat filmotéku, shrábl jsem kde co. Díky tomu se vedle sebe nacházejí jak perly, tak i naprosté propadáky. Zatím mě příjemně překvapily tituly jako Čtyři bratři, Šrámy, Udělení milosti se zamítá, Bazén a Legenda o vášni. Mám tu tříhodinová monstra jako JFK, Talvisota, Inland empire či Ludvík Bavorský, Příliš vzdálený most, Kam orli nelétají, Kagemuša nebo Až do konce světa; němé filmy od Murnaua či Langa, Dreyera, několik filmů o Janě z Arku, pár seriálů (Akta X - zatím jsem v půli třetí řady, druhá série Říma, nějaké anime, lesbické snímky, asijské horory...

   

  Stihnu to během prázdnin? S průměrnou frekvencí dva filmy za den... těžko říct. Uvidím. Třeba o tom napíšu do svého blogu.

 • 24.1.2011 v 14:07

  Přání do nového roku

  Milý deníčku (ehm),

  do nového roku bych měl jedno přání: vidět alespoň jeden film, který by mě totálně odrovnal (a toto odrovnání by se pak transformovalo do pěti hvězdiček). Čím jsem starší a čím víc jsem viděl filmů, tím méně takových překvapení přichází...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace