Fingon

Fingon

Karel Musil

Rakousko
Supporter and audiovisual maniac

homepage

68 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 18 35 52 69
  • 7.1.2019  22:00

  Vydrenych 70%. Zvláště po otresnych filmech páté a šesté generace jde o snímek s úžasným začátkem, dobrým koncem a ok prostředkem. Chyběli mi Misty a Brock, ale aspoň se objevili v závěrečných titulcích...

  • 27.11.2018  14:01
  Beyond Westworld (TV seriál) (1980)
  **

  Westworld (Crichtonuv) jsem viděl několikrát. Ještě než se objevil seriálový remake, chtěl jsem vidět jak filmové pokračování Futureworld, tak tento seriál. Seriál se mi podařilo objednat online (I když jsou DVD označena jako prodejná pouze v USA, disky jsou region free). Jednotlivé epizody mají pouhých 49 minut, šedesát má každá tak leda s (zde nepritomnymi) reklamami. Popravdě, žádná sláva, seriál má pouhých pět epizod a jejich kvalita je sestupna. Každá z nich zavede diváka do jiného prostředí (kam se zrovna padouchovi podařilo propasovat své roboty) a Delos (zde strana protagonistů) do tohoto prostředí pro změnu propasuje svého muže (a ženu). Zábavné je, že v Delosu mají na stěně plakát původního filmu. Série se rovněž tváří, že využívá záběry z původního filmu, ale velká část je znovu natočená (bez Brynnera, samozřejmě).

  • 22.11.2018  22:37

  70%. Tento dokument je především o vzniku fenoménu Vampire: The Masquerade a z něj vycházející resp. jím inspirovanými LARPy. Zbylé produkty jsou zmíněné jednou větou nebo vůbec ne. Videoherni stopa byla odbyta ukázkou z VTM: Bloodlines a několika záběry ze zariznute MMO. O něco více prostoru se dostalo TV a filmovým adaptacim (priznanym jako Kindred the embraced, či nepriznanym - Blade, Underworld, true blood). Přes to vše mě dokument jako hráče (jehož zkušenost s tématem je omezena na pc hry a čtení corebooků a supplementů) potěšil...

  • 31.10.2018  11:03

  Něco jako dokudrama. Film je doprovázen hlasem vypravěče (v originále Jean Rochefort). DVD, které jsem měl k dispozici, nabízí film ve francouzštině, angličtině a němčině bez možnosti kombinovat titulky a zvukové stopy. Jazyková verze pak změnila jak jazyk titulků, tak vypravěče. (takže film zůstal ve Fr, ale vypravěč mluvil anglicky. Po filmové stránce průměr až podprumer. Hudba je fajn, ale to se dalo čekat :)

  • 29.10.2018  09:15
  Luna (1965)
  ****

  Na polovinu 60. let dobre. V první polovině jde o dokument o měsíci, ve druhé pak o samotný sci-fi film (něco na způsob dokudrama) o fiktivní výpravě na Měsíc s lidskou posádkou a o plánech na stavbu permanentní základny.

  • 10.10.2018  22:14

  70%, film táhne nahoru vizuální stránka.

  • 24.8.2018  22:26

  Průměrný pokemoní film. Přestože chronologicky patří do čtvrté generace, velký prostor dostali i moni z generace druhé. Hlavně pichu. Možná jeden z důvodů, proč se v Česku tenhle díl nehrál. Pichu sem, pichu tam. No a taky je to sekvel přímo navazující na předchozí díl s giratinou, ale to jen na okraj.

  • 3.8.2018  22:24

  Desátý pokemoní film vypadá po grafické stránce velmi dobře, s dějem je to už slabší, i když působivé momenty se najdou. Snad to bude i tím, že mě čtvrtá generace moc nevzala a její maskoti mi přišli dost o ničem. Ještě taková drobnost - líbí se mi, jakým způsobem se tvůrci inspirují reálnými lokacemi - zdejší město si hodně půjčuje z Říma, dvě věže mají připomínat Sagrada Familia. Doufám, že se (ve filmech šesté generace) dočkám Mont St. Michel, tahle lokace se hrám X/Y fakt povedla.

  • 28.7.2018  22:59

  70% pokémon ranger je spin-off klasických pokemonich rpg. V těchto spin-offech je možné získat manaphyho vejce a poslat je do hlavních her čtvrté generace (diamond, pearl, platinum). Tolik ke hrám. Devátý pokemoní snímek patří opět k těm lepším, I když sedmý a osmý se mi líbily o maličko víc.

  • 27.7.2018  22:11

  Překvapivě dobrý pokemoní film s mewem, hrad ze začátku inspirovaný Neuschwansteinem.

  • 24.7.2018  22:42

  Sedmý pokemoní film těží z překvapivě propracovaného scénáře, i když vizuální stránka trochu pokulhává a jakoby z oka vypadla seriálu. Jsem vděčný za to, že to pro změnu není jen o Ashovi... Výběr pokemonů potěší - kromě souboje titánů (Rayquaza a titulní Deoxys) získali hodně prostoru i plusle a minun spolu s nenazranym munchlaxem (aka baby snorlax), příjemné je taky vidět vedle pokemonů třetí generace i staré známé z regionu Kanto jako Blastoise. No a na závěr zmíním úvod filmu, ve kterém je pokemoní svět představen mimo jiné ukázkami z předchozích pokésnímků. Srdce fanouška plesá, názory nefanoušků nikoho nezajímají.

  • 22.7.2018  21:42

  Ash a Pikachu spolu s Misty a Brockem tentokrát tráví čas v pokémoní verzi Benátek. Tam na ně kromě Rakeťáků čeká i tzv EON duo, Lati@s. Pokud jsem dobře koukal, kromě těchto legendárních pokemonu jsou jinak všichni moni z první a druhé generace her (EON duo je už generace třetí). Pátý pokemoní film patří dle mého názoru k těm lepším, ať už jde o příběh, či kresbu. A vůbec mi nevadí, že si zde podává ruce klasická animace s 3d renderem (pohyb kanály v pohledu první osoby vypadá hodně dobře)...

  • 21.7.2018  23:07

  Popravdě jsem už viděl lepší pokemoní filmy. Sice tu kromě titulní Hoopy vystupují legendární pokémoni v opravdu hojném počtu (Lugia, Gourdon, Kyogre, Rayquaza, jeden Reg... (regirock, regice, regigigas nebo kterého čerta), giratina, Arceus a další ze čtvrté a páté generace (takže vlastně stará vesta) ale o moc lepší než předchozí film o Diancie to moc není. Popravdě mě nejvíc pobavil "Mega Meowth".

  • 20.6.2018  21:47
  Gad Elmaleh: Part En Live (TV film) (2017)
  ****

  Gad gone wild - záznam montrealskeho představení z roku 2016. Gad tentokrát vypráví své zážitky z působení v USA. Na Blondaka se asi zapomnělo...

  • 19.6.2018  22:37

  (Netflix Austria, francouzska verze s aj titulky pod nazvem They are everywhere) 70%. Yvan Attal opet naklada. Na rozdil od Ma zena je herecka nestoji tahle komedie jen na jedne pametihodne scene. Necekejte zadne zachvaty smichu, na druhe strane jsem se vesele tlemil skoro celou dobu (tedy vyjma toho momentu, kdy si alzheimerem trpici pacient vzpomnel na detstvi). Jednotlive pribehy mivaji, jak uz to byva, ruznou uroven. Popravde se mi vic libily ty absurdnejsi pribehy, ale nenudil jsem se ani u jednoho.

  • 3.4.2018  22:32
  Odhalení (1994)
  ***

  Ale ze ma Pérez-Reverte smulu na adaptace. Devata brana je nanicovanou adaptaci skveleho Dumasova klubu. Odhaleni je pro zmenu trochu nudnou adaptaci ne az tak propracovaneho Vlamskeho obrazu (obe knihy jsem cetl v anglickem prekladu). Film se do znacne miry knizni predlohy drzi, jen ji dost zjednodusuje. Kate Beckinsale je fajn (nemluve o tom, ze film dostoji nazvu a odhali nejen zakryty napis, ale i samotnou herecku), zbytek obsazeni je celkem ok. Jsou lepsi filmy, ale i horsi. Prirovnavat titul k Sifre mistra Leonarda je ponekud zcestne.

  • 5.9.2017  13:59

  Videno pod nazvem Dance of Death, delka 75 min....

  • 1.9.2017  16:19

  Bizarni zalezitost, kterou jsem videl na DVD v nemeckem dabingu pod nazvem Alien Terror s celkovou stopazi 69 minut. Podle vseho natocil Boris Karloff ke sklonku sveho zivota hned ctyri filmy pro mexicka studia, pricemz jeho sceny se hromadne natacely v Hollywoodu a zbyla stopaz se pak dotocila v Mexiku. Pokusim se vyhnout spoilerum s tim, ze mi tento snimek pripadl jako podivna smesice Plan 9 from Outer Space a Vladcu loutek s tim, ze jedno z mimozemstany ovladanych tel patri seriovemu vrahovi...

  • 26.1.2017  13:50

  Tento jugoslavsky zivotopisny film (natoceny v anglictine, s ucasti nekolika anglicky mluvicich hercu) se mi dostal do rukou na italskem DVD. Pokud pominu silenstvi distributora, ktery po celou dobu DVD projekce v pravem dolnim rohu obrazu nechal svitit sve logo a fakt, ze krome anglictiny zni ve filmu i italstina, srbochorvatstina a nemcina, ktere byly prelozeny pouze italskymi titulky, byl jsem s dvd jako takovym celkem spokojeny. Dokonce ma i jakesi bonusy, kde je krome jugo muzea N. Tesly ukazana i seance jakehosi americkeho kultu, dle ktereho byl Tesla pozemskym avatarem archandela Michaela (!). Film samotny me nezklamal, docela jsem se ale bavil ctenim uvodnich titulku. Na scenari se totiz mimo jinych podilel otec rezisera Vinko Bresana, Ivo, a z US strany John Hughes. Orson Welles v sedici roli J.P. Morgana.

  • 14.10.2016  15:22
  Donšajni (2013)
  ****

  Tak nevim. Cekal jsem katastrofu, jeste mam v pameti stvavou kampan proti filmu, kdyz byl uvedeny na MFF KV a ktery nabadal (zahranicni navstevniky), aby na film nechodili. Z mych CSFD pratel vetsina z nich naparila filmu rovnou odpad a i ja sam jsem si dvd koupil behem kratke navstevy ve Stare Zemi jen proto, ze bylo ve sleve a ja byl po ctyrech letech ve Vidni s ceskymi filmy na suchu. Presto se mi film libil od prvni minuty a libit se mi neprestal az do sameho konce, i kdyz ani zdaleka se tu nejedna o -spoiler- happy-end. Nejen to, dle meho nazoru jde o nejlepsi Menzeluv film od poloviny osmdesatych let a snad i jeden z nejlepsich, ktery kdy natocil.

  • 16.6.2016  12:23
  Ainoa (2005)
  ***

  Rakouske postapokalypticke sci-fi, natacene s prestavkami v letech 1998-2004. Film byl sice v rakouske kino-distribuci, ale zcela upadl do zapomenuti. Dostupny je pouze v Japonsku pod nazvem The Last Android. Neco k pribehu: v roce 2014 pomuze vedec rozpoutat valku, ktera se ale zcela vymkne kontrole a vysledkem je vyhlazeni vetsiny lidstva. Kdyz si uvedomi, co spachal, a ze jiz rozpoutane peklo nemuze zastavit, vytvori zenskeho androida jmenem Ainoa, ktera dokaze vysilat z budoucnosti do minulosti. Ale ani ona nedokaze sama o sobe katastrofe zabranit - k tomu ji musi pomoci vedcuv vnuk jmenem Yuri...

  • 7.6.2016  16:58
  The Cape (TV film) (1996)
  ****

  Pilotni film ke stejnojmennemu serialu z prostredi NASA. Samotna vesmirna mise probehne samozrejme az na konci, ale priprava na ni ma taky neco do sebe.

  • 22.4.2016  23:14

  Adaptace divadelni hry. Merkatz hraje stareho hospodskeho, ktery by rad predal upadajici hostinec (s tradicnim rodinnym receptem v podobe prejtove babovky) synovi, ale ten by radsi na motorce vyrazil kolem sveta. Na tridnim srazu si to rozda se spoluzackou, ktera se prestehovala do Vidne, no a jaksi zapomneli na kondom... Soundtrack slozeny ze smyccu je sam o sobe zajimavy, ale jako hudebni podkres se k deji vubec nehodi. Do toho divne sviceni nocnich scen (cervene), v nekterych scenach je poznat, ze se natacelo na videokameru misto na film. Videno na DVD s nemeckymi titulky.

  • 8.2.2016  21:57
  Die Tigerin (1992)
  ***

  Do bourlivych dvacatych let dvacateho stoleti je zasazeny snimek The Tigress. Do Berlina prijizdi tulak Andrei (James Remar). V baru narazi na stetku Pauline zvanou tez Tygrice (Valentina Vargas). Te se nelibi hrube dvoreni jejiho gangsterskeho milence Maxe (Götz Hellriegel), pred celym salem jej znemozni a nakonec odejde s Andreiem. O nekolik vasnivych noci pozdeji spolu utecou pred zhrzenym Maxem do Karlovych Varu. Zde se vydavaji za bohaty slechticky par... Krimi to moc neni, eroticky film (v kolekci Kino der Sinne spolu s Mata Hari a Milenec Lady Chatterleyove se Sylvii Kristel je spis do poctu, po strance nahoty hlavni protagonistky na tom sice film neni spatne, ale stejne jde o HODNE soft zalezitost s hodnocenim FSK 16). Film se natacel mimo jine v Karlovych Varech a nejvic WTF momentem je Jirka Krytinar honici po recepci slepici... A abych nezapomnel, jde o adaptaci stejnojmenneho romanu Waltera Sernera.

  • 4.2.2016  19:38
  Home (2009)
  ****

  Videl jsem nemeckou verzi dokumentu pod nazvem Faszination Erde - Der Blick von oben, delka cca 100 min. Rikal jsem si, jak by asi vypadala Baraka/ Reggiova trilogie -qatsi, totiz ze by k obrazum planety Zeme pribyl i titulek mista. Tady se podarilo, z estetickeho hlediska pusobi komentar prece jen ponekud rusive.

  • 13.1.2016  14:19

  Tomuto snimku by opravdu sluselo vydani na DVD, pokud mozno s komentarem historika a alespon rozhovorem s tvurci v cele s reziserem Svobodou. Zajimalo by mne, jestli tvurci znali knihu Artura Londona, ci alespon jeji filmove zpracovani Doznani z roku 1970 s Yvesem Monandem. Ocenuji herecke vykony, nekteri herci zde byli obsazeni z dnesniho pohledu prekvapive (Donutil jako jeden z vyslychajicich), takovy Karel Roden tu predvedl snad nejvetsi svini sve kariery.

  • 27.12.2015  22:18

  V poradi ctvrty film o Simonu Brennerovi (Komm, süße Tod, Silentium, Der Knochenmann). Asi nejslabsi cast cele serie, i kdyz po technicke strance slusne natocene. Pomerne zajimave paralely mezi protagonistou a antagonistou (Brenner vs. Aschenbrenner, oba jsou na prascich, oba mohou byt otcem postavy hrane Norou von Waldstätten...)

  • 30.11.2015  22:14
  Vorstadtweiber (TV seriál) (2014)
  ***

  Rakouska odpoved na Zoufale manzelky. Ty jsem nevidel, takze nemuzu posoudit, jak moc si oba serialy odpovidaji. Proste takova radoby sonda do zivota videnskych panicek z predmesti, ktere to nemaji lehke. A ony to vazne nemaji lehke - jedne manzel tajne odleta do Emiratu, aby ve skutecnosti vyhledaval sexualni styky s muzem atd. atd. Ja to taky nemam lehke, kdyz me manzelka nuti divat se na kazdou ptakovinu, co bezi v hlavnim vysilacim case na ORF. Minimalne po technicke strance je to ale lepsi, nez nejaka Svetla pasaze nebo Ordinace v ruzove zahrade. Ceske televize to ale asi nenakoupi, na to je tam moc sexu.

  • 30.11.2015  22:07
  Altes Geld (TV seriál) (2015)
  ***

  (Hodnoceni po dvou dilech) Bizarni serial z prostredi bohate rodiny a okruhu jejich znamych, poskoku, patolizalu, kolegu atd., ve ktere je kazdy nejakym zpusobem posahany. Nacisticke zlato, incest a mlada manzelka, co se chce zbavit demonicky hrajiciho Udo Kiera, kteremu selhavaji jatra...

  • 30.11.2015  22:04
  BÖsterreich (TV seriál) (2014)
  **

  Ale neeee! Rakouska variace na Little Britain, ve kterem dva chlapi hraji vetsinu postav a skece na sebe navazuji - vedlejsi postava z jedne scenky se plynule stane protagonistou ve scence dalsi. A tak jako v Little Britain je Vicky Polard, Marjorie z Fat figters nebo Andy a Lou, zde se jako bumerang vraceji postavy ministra, taxikare z byvale Jugoslavie, tepleho ucitele nebo ja uz z hlavy nevim. Nektere scenky jsou trapne, jine nechutne, jine wtf (scena na klinice, kde leci ze zavislosti na Leberkäsu). Behem dvou let to ORF opakovala uz dvakrat.

<< předchozí 1 2 3 4 18 35 52 69