Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krátkometrážní
  • Dokumentární

Recenze (2 117)

Babovřesky 3 (2015)

Dostala mě ta americká noc včetně štábu...

Babovřesky 2 (2014)

2021. Je to o ničem, ale filmové dno vypadá jinak... Málo Lucky Vondráčkové...

Slabá chvíle (1943)

Průměrná konverzačka s divokými zvířaty a jednou opravdu dobrou scénou ke konci (není doktor jako doktor). Sator: Google translator?:-p

Dívčí pokoj (1983)

Dívčí pokoj byl uveden v roce 1984 na MFF Karlovy Vary. Režie: Režie: Shujun Shi/ Š‘Šu-ťün. Život studentský - život (ne)veselý aneb na kolejích nečeká vrah, ale pět spolubydlících na palandách a ze stropu padající omítka. Studium samotné je náročné, přednášky (ta jediná ukázaná) nudné, ale aspoň jsou tu i kluci a dokonce i nějaký ten laowai neboli západní student hovořící anglicky. Několik flashbacků do dětství (jak jinak, než poznamenaného kulturní revolucí), tancovačka se svérázným přepsáním Brahmsova Uherského tance č. 5 a dokonce zazní i jedno z mála čínských slov, kterým rozumím - Shaolin (vzhledem k veskrze civilnímu pojetí snímku poměrně překvapivé).

plakát

Volání rodné vesnice (1981)

"Děj čínského filmu Volání rodné vesnice režisérů Chua Ping--lioua a Wanga Tina se odehrává v roce 1956, v retrospektivách se však vrací i do údobí tzv. druhé revoluční občanské války, přesněji do roku 1936. Příběh mladíka, který se teprve po dvaceti letech, strávených na venkově, setkává se svými pravými rodiči a který odmítá vzdát se své milé a zříci se adoptivní matky, zachycuje obraz čínské vesnice poněkud zjednodušeně. Zároveň se v něm odrážejí i politické a společenské události. Snímek je ovšem natočen kultivovaně, s citem pro mezilidské vztahy."  (...Film je určen pro zvláštní využití.) - Filmový přehled, 11/1985

Vesnický pár (1983)

"Drama velkého přerodu v životě i ve vztahu lidí. Film je určen pro filmové kluby." Filmový přehled 9/1985

plakát

Golem (2008) (divadelní záznam)

(hodnocení dvouhodinového sestřihu pro tv. Chci si sehnat i nezkrácenou verzi)

Amulet pro štěstí (1982)

"Ohlédnutí za životem čestného a poctivého člověka. Film je určen pro filmové kluby." Filmový přehled 3/1986

Akce Bororo (1972)

Když jsem si cirka v roce 1997 listoval Březinovým Lexikonem, zaujaly mě svým názvem především snímky Atomová katedrála a Akce Bororo (a Babičky dobíjejte přesně). Na oba první jsem si musel počkat pěkných pár let, protože tohle nejsou filmy, které by tehdy existující celoplošné televize hrály. Bororo bylo dokonce známé i mé sci-fi pozitivní mámě, to už je co říct. Asi takhle - na ranně normalizační produkci je to krása, Velice mě bavily nepřeložené dialogy v minimálně čtyřech různých jazycích (hlavně dva vedené napůl v němčine a napůl ve francouzštině byly skvělé), Hapka inspirující se v El condor pasa mě potěšil, hlavně jsem si ale celou dobu říkal, že takhle by mohla vypadat adaptace Součkovy Cesty slepých ptáků.

Hong xiang (1982)

5/10. Tři děti (dva kluci, jedno děvče), o psu nemluvě, se vydají do lesa/džungle hledat červeného slona. Vyzbrojeni mačetou, puškou a triedrem se stihnou málem utopit, rozhádat, přežít útok leoparda, aby nakonec ke slovu přišly naostřené bambusové hole, slůně a jáma. Naštěstí to má jen 78 minut.