ajuska

okres České Budějovice

Skype: zahradnikovaa

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
    • 15.5.2016  10:05

Plus za to, že to nejede úplně v očekávaných škatulkách a že některé příběhové linie skončí trochu jinak, než člověk po spoustě podobných filmů čeká. Naopak nechápu, proč Rebel Wilson hraje snad ve všech filmech to samé, už to fakt není zábavné..

• 25.7.2015  17:08
    Šéf (2014)

Po delší době komedie, která má nápad. Daří se jí vyhýbat provařeným scénám a to, co potřebuje říct, se snaží říkat trochu jinak. Zábavná jízda kuchyní a pak jídelním vozem. Příjemné herecké obsazení a fajn jsou velké hvězdy v malých rolích. No a to jídlo...

• 17.7.2015  19:07

Překvapilo mě technické zpracování, nepůsobí to uměle a televizně. Příběh také odsýpá a téma funguje. Ze začátku jsem si tedy nemohla úplně zvyknout na Vetchého jako mafiána, ale nakonec to taky nevadilo.

• 17.7.2015  18:53
    Big Brother (TV pořad) (2000)

Oproti české verzi o několik levelů výše, protože rozhodují výkony v soutěžích, strategie a sociální hra. Diváci u obrazovek nemají žádný vliv a i vítěze nakonec vyberou vyřazení hráči podobně jako v Survivor. Samozřejmě vždy záleží na konkrétním obsazení, ale americký Big Brother je fajn televizní zábava.

• 26.4.2015  11:14

První půlka velice slušná, ale ta druhá to posílá k žánrovému průměru kopou klišé a idiotského chování hrdinů. Škoda, že nezůstalo víc u vykreslení práce lidí na tísňové lince, protože to bylo zajímavé i napínavé.

• 14.8.2014  14:03
    Tři bratři (2014)

Různé jednotlivosti a nápady jsou super, ale bohužel je na filmu strašně znát, že je to spatlanina tří pohádek dohromady. Chybí tu klasická příběhová linka, podivně se přeskakuje od jednoho k druhému, divák vidí tři happyendy a když to pak opravdu skončí, tak má pocit, že to nějak není ono. V některých pasážích také působí trochu křečovitě neustálé zpívání, i když uznávám, že většina skladeb je náležitě chytlavá. Povedla se vizuální stránka a herecké obsazení.

• 29.7.2014  12:23
    The Fosters (TV seriál) (2013)

Po dlouhé době drama seriál, u kterého po skončení jednoho dílu obvykle hned pouštím další. Domácnost Stef a Leny je výborně napsaná, samozřejmě některé zápletky jsou zajímavější a jiné méně, ale jako celek to funguje skvěle.

• 11.5.2014  10:15

Čekala jsem infantilní blbinu a ona se z toho vyklubala zábavná, nápaditá, svěží podívaná. Příběh je samozřejmě klasické schéma "z nuly hrdinou", ale tvůrci z toho dokázali udělat docela nářez. Především mě ale příjemně překvapilo rozuzlení, které to všechno posunuje na další úroveň.

• 11.5.2014  09:41

Doják, ale působivý takovým tím správným způsobem, že mu leccos odpustíte. Příběh malého Korejce adoptovaného do belgické rodiny, která už má čtyři vlastní děti, zaujme, spojení hraných pasáží s animovanými funguje také dobře a to, že je to všechno podle skutečnosti, filmu dodává "něco navíc".

• 11.5.2014  09:27

Z primitivního příběhu o chlapci, kterému chybí otec, dokázal režisér zlehka nakousnout téma zkažené společnosti, ekologie nebo nezaměstnanosti. Naštěstí to nežene do extrémů, spíš se objevují nápadité narážky a dokonce i vtípky. Snímek byl na Anifilmu uváděn v soutěžním programu pro děti, ale nevím, jestli pro ně bude úplně srozumitelný nejen kvůli výše zmíněným tématům, ale také proto, že se zde vůbec nemluví. Režisér používá jenom v pár scénách zvuky, které ale nejsou skutečným jazykem. Jakožto dospělého diváka mě zase naopak trochu rušila primitivní animace a příběhu by rozhodně prospělo sestříhání, aby byl svižnější.

• 11.5.2014  09:11
    Šálení (2013)

Vizuálně pastva pro oči a hudebním doprovodem zážitek pro uši. Na tyhle dva smysly útočí Plympton naprosto dokonale. Příběh je fajn hlavně v první polovině, milenecká zápletka nápaditě pojatá a dobře srozumitelná, byť se ve filmu nepromluví ani slovo. Mírně rozpačitá jsem ze sci-fi prvku v druhé půlce, jako by se tam připletl z jiného filmu a moc se k předchozímu nehodí. Přesto Cheatin´doporučuji, zvlášť velké plátno mu sluší.

• 8.5.2014  11:08

Velká podívaná se vším všudy. Parádní animace a fajn příběh o leteckém inženýrovi, který si jde skrz historické události za svým, nápadité jsou snové sekvence, bavilo mě to pozorovat. Jen škoda toho přehnaně sentimentálního závěru. Nevadí ani tak to, že to skončí přesně tak, jak člověk čeká, ale věty typu "Musíš žít dál." by tam opravdu být nemusely.

• 7.4.2014  13:52

Nebudu tady vytahovat, že knížka je lepší, protože se tam vejde dvojnásobek děje a je možné si v ní lépe slovně hrát s mluvou vypravěče. Film předlohu přenáší na plátno skvěle, zachovává humor, obě linky se dobře proplétá, zkrátka baví. Kombinace absurdní zápletky a jednoho bláznivého životního příběhu vyprávěného s pořádnou dávkou nadsázky dělá z filmu parádní podívanou.

• 24.3.2014  11:48

Jsem moc překvapená. Je to originální, byť v základu úplně jednoduché, svěží, má to dobrý scénář a nečekaně zajímavé režijní nápady (třeba opravdu netradičně pojatý pohřeb), kluci v ústředních rolích skvělí, věnování Miloši Formanovi, co víc si přát... Pátou hvězdičku sice dávám asi hlavně díky tomu, že žiju v Českých Budějovicích, které tenhle film opravdu využívá maximálně, a že znám herce z Jihočeského divadla, jimiž se to na plátně hemží, ale co už.. Skvělý Mádlův debut.

• 23.11.2013  14:11

Vynikající příběh. Tvůrcům stačí jen asi čtyři dny děje, jeden ostrov a dva herci, kteří tu pouhým čtením textu oživují Misantropa. I když to možná na první poslech nezní úplně lákavě, film má spád, zápletka se rozvíjí a dobře fungují jak scény, v nichž se předčítá Moliére, tak ty ostatní. K tomu trocha narážek na kulturu televizních seriálů a divadelní svět a o skvělý celkový dojem je postaráno. Francouzi zkrátka umí, tohle se jim povedlo.

• 23.11.2013  14:02

Klasický příběh o obyčejném člověku, který si plní sen, ale skvěle zpracovaný. I když předem naprosto jasně víte, jak bude vypadat poslední scéna, stejně to funguje. Svěží, vtipné, zábavné... Jen možná ze záporáka nemuseli dělat od začátku takovou vyumělkovanou karikaturu, ostatní postavy jsou totiž naopak napsané dobře a uvěřitelně. Objektivní hodnocení by bylo někde mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, ale dávám plnou palbu, protože jsem se velou dobu bavila a o to tohoto typu filmů jde především.

• 4.7.2013  22:38

Piráti z Karibiku přes kopírák. Johnny Depp jako mimoň, co legračně běhá a často někam padá, k tomu druhý mužský hrdina a pěkná ženská. Vše za zběsilé hudby Hanse Zimmera. V kině to funguje, pobaví, o tom není sporu, ale nadstavba žádná. Za dva dny si možná ani nevzpomenete, o co tam vlastně přesně šlo.

• 8.5.2013  22:30

Nápad s obchodem pro sebevrahy je super, ale dál to bohužel moc nefunguje. Líbila se mi úvodní zápletka o optimistickém šťastném dítěti narozeném do depresivní rodiny, jenže pak to bohužel vůbec negraduje, příběh nechytne a po čase začnou být otravné i ty písničky. Škoda, potenciál to mělo velký, ale takhle jen rozpačitý výsledek. Tři hvězdičky za originální námět.

• 6.5.2013  13:58

Jednoduchá moralitka o tom, že člověk má mít sám sebe rád takový, jaký je. Postavy jsou dost šablonovité, ale u dětského filmu se to dá čekat a zase tolik to nevadí. Jinak příběh odsýpá, sem tam pobaví vtípkem nebo záměrně lehce nedokonalou animací. Velmi slušný žánrový průměr.

• 5.5.2013  21:55
    O Apóstolo (2012)

Parádní atmosféra, to především. Jinak fajn strašidelný příběh, který díky střízlivé stopáži svižně šlape, i když některé věci jsou možná zbytečně překombinované nebo nedovysvětlené, a pěkná animace.

• 5.5.2013  13:21

Montypythonovské, trochu bláznivé, trochu nesmyslné, hodně nekorektní a trochu jako z jiného světa. Příběh začíná vyprávět sám Chapman, když má na jevišti „okno“ v roli Oscara Wilda. Kdo by ale čekal melodrama o útrapách herce narozeného za války s odlišnou sexuální orientací a řešícího problémy s alkoholem, jakou by asi natočili v Hollywoodu, šeredně by se spletl. Tohle je surreálné vyprávění, kde se sice občas ztratíme, ale spousta scének rozhodně pobaví, například Sigmund Freud a jeho výklad o posedlosti navigačními systémy. A rozhodně je zajímavá forma - vystřídá se celkem 17 různých druhů animace.

• 4.5.2013  22:24
    Vítr (2012)

Vtipná hříčka. Dobré jako návod, jak hrát ping pong, když nemáte soupeře.

• 4.5.2013  22:19

Španělé pečlivě vyzobali to, co funguje v hollywoodských animácích - legrační zvířátka, komická vedlejší postavička, jasný padouch a podceňovaný hrdina, který ho nakonec samozřejmě převálcuje. Je to tedy vlastně kopie desítek jiných filmů, ale šlape. Vtipy baví, tempo je svižné a animace příjemná. Na devadesátiminutový oddychový snímek ideální, takže i přes svou neoriginalitu zanechá Tadeo Stones čtyřhvězdičkový dojem.

• 4.5.2013  22:14
    Zarafa (2012)

Pohádka s veskrze klasickým příběhem o dobrodružství malého chlapce. Lehce melancholická a na to, že se jedná o dětský film, překvapivě chvílemi dost smutná. Není to vlastně nic úplně světoborného, ale zaujme tím, jak vybočuje z řady desítek animáků, které se dnes tvoří - narozdíl od ostatních tam není žádná prvoplánově komická figurka nebo přihlouplé zvířátko ani šablonovité morální poučování.

• 7.4.2013  13:26

Námět o světě, ve kterém se neplatí penězi, ale časem, je zajímavý, neotřelý a hlavně ze začátku se zdá i dobře promyšlený. Jenže pak už se jenom běhá, navíc na deseticentimetrových podpatcích. Moderní Robin Hooda a jeho děvče scénáři nic dalšího nepřináší, jako akční film není In Time nic extra a hlavní myšlenka "když něčeho mají lidé nedostatek, budeme to prostě krást bohatým a rozdávat".. no nevím.

• 24.3.2013  12:30
    Oui, šéfe! (2012)

Není to úplně koncetrovaná komedie, při které se každou minutu divákovi servírují vtípky k popukání, ale příjemný svižný film z kuchyně. Variace na zápletku o outsiderovi, co zazáří, funguje dobře, Jean Reno jako mistr šéfkuchař bez inspirace také. K tomu špetka francouzské atmosféry a nepřepálená stopáž. Nezbývá než uznat, že i když jde v zásadě o naprosto klasický recept, chutná to dobře.

• 3.3.2013  14:13

Po tom, jak mě navnadily ukázky na předávání Oscarů, docela zklamání. Příliš mnoho ukřičených až hysterických scén, romantická linka postrádá náboj, kterým by zaujala, a scénář vzhledem k tomu zbytečně dlouhý. Oceňuji, že se tvůrci snažili o trochu jinou než tradiční klišovitou hollywoodskou romanci s krásnými lidmi a jejich nanicovatými problémy, ale výsledek bohužel zůstal na půli cesty. Za zhlédnutí Silver Linings Playbook stojí, ale jednou to bohatě stačí.

• 3.2.2013  15:43

Téhle detektivce škodí pomalý rozjezd. Po pár minutách je jasné, kdo bude zavražděn, protože se zkrátka jedná o osobu, kterou všichni ostatní obyvatelé hotelu nenávidí, ale trvá přes hodinu než k zamordování skutečně dojde. Pak už je to Hercule Poirot, jak má být. Všichni podezřelí mají alibi, ale Belgičan záhadu samozřejmě svou skvělou myslí rozplete..

• 31.1.2013  21:33
    Babovřesky (2013)

Takže my Jihočeši sice žijeme v kraji, kde je tráva sytě zelená, pořád svítí sluníčko a každé ráno kokrhá kohout, ale jinak se neustále šmírujeme, běháme po návsi a vzájemné problémy řešíme kopy do intimních partií. Díky moc za takovou reklamu! Babovřesky jsou esencí těch nejprimitivnějších fórů, jaké si divák dokáže představit. Hlavní hrdina se jmenuje Petr Šoustal, což je vtip hodný tak páté třídy základní školy, ale Troškovi vystačí na celý film. Nejprve děsně humorně zaměňuje Šoustala se Šukalem a pak natočí celou scénu o tom, jak se báby dohadují, jestli to náhodou není spíš Voprcálek nebo Pinďulík. Když je v závěru neslušné příjmení řečeno na plná ústa v kostele, jedna z bab dokonce vtipně omdlí a spadne z lavice. K tomu si přidejte vadu řeči, opakované údery do rozkroku, střelbu ze vzduchovky do rozkroku, chlazení rozkroku ledem a holubí výkaly. To pravdu česká komedie neumí bavit ničím jiným? Chápu, že spousta lidí chce nekomplikovanou srandu, ale není tohle už pod laťkou veškeré úrovně a kultivovanosti? Ostatně i Babovřesky v několika ojedinělých záblescích ukazují, že to jde dělat lépe. Například hláška „Měl´s tu štěnici. Odposlech přerušen.“ se povedla a skvělý vtípek čeká v závěru. Podrobnosti ale prozrazovat nebudu, protože se jedná o věc ve stylu Šestý smysl, jejíž síla je právě v tom, že diváka totálně překvapí. Bohužel to je strašně málo, zvlášť když k tomu přidám nevydařenou snahu o hororové scény ve vile, klišé s jízdou na kole ve zpomaleném záběru a opravdu šílený product placement. Návrat ke Slunce, seno... se nekoná, spíš jsme na cestě do Kameňákova. Ale nezoufejte, druhý díl už se chystá!

• 14.1.2013  22:41
    Hitchcock (2012)

Miluju filmy z filmařského prostředí i Hitchcocka, ale tohle se moc nepovedlo. Na stopáž pouhých 98 minut se tam vlastně nic moc neděje, jako životopis to také nefunguje, protože ukazuje jen krátké období v jeho životě, a pro milovníky Psycha je tam nakonec hrozně málo záběrů z natáčení Psycha. Na druhou stranu solidně funguje retrostylizace a pár hitchcockovských vtípků, postřehů, jenže to je na film o takovém tvůrci zatraceně málo.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28