Halloween zabíjí (2021)

Ježiši, co to bylo?! Myers a killy ok, ale jinak lobotomie. Zlatý Rob Zombie.

Zhoubné zlo (2021)

Nejdřív jsem si říkal, jestli to je ten správný film, zda nedošlo k nějaké mýlce? James Wan, čekal jsem něco "vážně" hororově laděného ala Conjuring a spol. a ono to je něco jiného. Ale super! Od jisté chvíle už musí být protřelému divákovi hororových klišé zřejmé, co se děje, téma už tu několikrát bylo, ale jak je to provedené! Paráda! Zážitek nevšední. Hororová povinnost.

Duna (2021)

Hmm. A tak není to zlé. Považuju se tak trochu za milovníka Duny. To víte, Frank Herbert, Brian Herbert, Kevin J. Anderson. Samotnou Dunu jsem četl asi 6x. Jak natočit něco tak velkolepého, složitého, mnohovrstevného, s tolika nevyřčeným? Dá se na to dívat bez toho, aby se mě dotkly nějaké nesrovnalosti nebo vyložené nesmysly, prostě to nějak plyne a dá se to. No ale co. Zázrak to není. Každý kdo má něco načteného v knihách obecně uzná, že převedení kvalitní beletrie do filmové podoby značně zaostává za osobním prožitkem čteného materiálu. Je to jen takové klouzání po povrchu. Tady ten filmek jako by byl jen informativní výklad ke knize, aby člověk věděl, o čem asi to je. Když to bude pokračovat tak jo, když ne, je mi to jedno. EDIT den poté: No je to sračka. Vy co tomu dáváte 5* byste se měli zamyslet nad svým životem. II. EDIT: Vůbec. Opět jsem sáhl po knize a to se opravdu nedá porovnat. Ve filmu udělali strašné změny, které nejdou překousnout a celkově je to úplně směšné, jak je ten film strohý proti předloze.

Poslední rodina (2016)

To takhle zase jednou zapnete náhodně ČT art a hledíte na to až do konce. Masterpiece.

Terminátor: Temný osud (2019)

Výborně! Nezajímají mě tržby ani hodnocení jiných. Plynulé navázání na druhý díl a nemám přitom problém ani s ostatními filmy série. Nejslabší je s Balem. Dark Fate. Co byste ještě tak mohli chtít? Co čekáte, že po tolika filmech ještě z této provařené látky bude? Toto je masterpiece s ohledem na vyčerpanost tématu a přitom nepůsobí vůbec trapně, nepatřičně. Říkal jsem si, co to bude za s?ačku a ono je to velmi povedené! Zcela jistě zakončení Arnieho Termi-cesty, stejně Sáry Connorové. Jsem spokojen. Takto to mám rád. Apokalyptickou budoucnost to sice neřeší, tak holt musí se počítat, že prostě proběhne a nakonec přecejen roboty porazíme. To stačí. Víc ani není potřeba.

Black Widow (2021)

Jestli je tohle poslední Black Widow Scarlett Johansson, to jsem moc smutný.

Scream Queens (2015) (seriál)

2. sérka slabší ale kdyby to solidně pokračovalo, byl bych potěšen.

Blood Drive (2017) (seriál)

Žadoním o pokračování.

Suspiria (2018)

Taková pěkná pí?ovina. Svého času jsem viděl všechny tři původní filmy. Nestály za mnoho. Rádoby umělecká stylizace ale hlava ani pata. Tady je velmi pěkná estetika, atmosféra sedmdesátkového Berlína, herci, Dakota, snové pasáže, tanec, úžasný sabbath, celkově pěkná atmoška. Jenže zase to nemá páteř, pointu, uniká mi smysl něčeho takového.