kongamato2

Andrej Brada

okres Považská Bystrica

<< předchozí 1 2
    • 29.12.2018  23:47

"Sám ju zlomím. Sám ju vyliečim". Veľmi originálny kúsok ešte za doby Brežnevovej éry. Podmanivá klavírna hudba ktorá definuje pocity a emócie Žeňy a Naďy , veselé a melancholické pesničky a do toho príjemní a sympatickí hlavní protagonisti, ktorých si na prvý pohľad hned zamilujete. Skvelé zahrané s úsmevnými dialógmi. Z Irónie osudu priam sala sviatočná atmosféra, snehový víchor, kopu rozradostnených okoloidúcich a stromčeky a sviatočná večera. Jediná škoda, že som videl nadabovanú verziu, čo bolo jasne keď že moja znalosť ruského jazyka je adekvátna to mu , že som porevolučné dieťa. Verím že čisto ruská verzia musí byť ešte zábavnejšia a úsmevnejšia.

• 7.4.2018  10:24
    George Lamond: Baby, I Believe in You (hudební videoklip) (1992)

To natočil Manchevski ?

• 27.12.2015  12:42
    One Starry Christmas (TV film) (2014)

https://www.youtube.com/watch?v=ORuJ1VinwVY .. Už kvôli tejto skladbe dám 5*....

• 30.5.2015  10:10
    Skála (1996)

Tri hviezdy za záporakov, ktorých nakoniec aj tak kosí dedo Connery:/

• 25.10.2013  18:23
    Paříž (TV seriál) (2007)

Dokument plný interesantných a pútavých informácií.Sympatická uvádzajúce francúzska vlastne všade sú snové a mámivé francúzsky ... Dozvedel som sa napríklad Cassanova a čokolada, Colbert a moda, alebo notorický známe informácie ako avantgarda v Paríži alebo bonvivánský život predchnutý absinthom. Okrem toho je tu spomenutá nová vlna, alebo okupácia nacistami. Keby bolo viac obdobných dokumentov . Jedine čo nebolo spomenuté sú rané dejiny Paríža :/

• 17.10.2013  22:19
    Když dinosauři vládli světu (TV seriál) (2000)

Faktografický asi najlepší dokument o druhohorných veľjašterov. Komentár robia najlepší vtedajší resp. súčasný paleontologovia napr Paul Sereno preslávený terennými prácami v severnej Afrike a v Argentíne alebo svojrázny Bob Bakker. Potešia aj informácie o prvých vykopávkach a prvolezcov ktorý popisovali dávno vyhynuté impozantné tvory.

• 15.10.2013  09:52
    Aj múdry schybí (TV pořad) (1998)

Viem že sa jedná o urážlivú, prvoplánovú a účelnú reláciu ale hostia ako Janko Snopko, Peter Nagy, Petr Novotny alebo Richard Muller pobavili.. Každý máme svoju úchylku.

• 13.10.2013  17:20
    Věda a islám (TV seriál) (2008)

Ano! Milujem históriu a história vedy resp Arabského sveta to bolo niečo ako avantgardný Pariž na začiatku 20 storočia. Keď bola stredoveka Europa dogmatická, rigidná a zaostála. Tak v India, Čina a Islamské veľkoríše boli čo sa týka poľnohospodárstva, vedy, filozofie progresívne a fantastický vyspelé. V dejepise vás nenaučia mena ako Avicenna, Al Kindi, Averroes, Abubacer, Rhazes, Maimonides. Veď už Al-Džáhiz v 9 storočí prišiel z myšlienkou evolúcie, Avicenna napisal monumentálne spisy lekárstva, filozofie, Nathanel a Avempace formulovali zákony sily v 12 storočí a blízkovýchodní astronomia už poznala heliocentrizmus. Kto sa zaujíma o vedu tak by si mal urobiť prehľad :)

• 2.3.2013  10:56

Mám rád tieto skromné, nízko-nákladové a menej známe ktoré zachytávajú každodennosť,reálnosť a obyčajnosť.

• 2.3.2013  10:53

Môj komentár bude stručný a pregnantný. Skvelé!

• 9.2.2013  23:00
    Byron (TV film) (2003)

Gigant romantizmu, perverzný, sarkastický a mimoriadne nadaný to bol Lord Byron.

• 30.1.2013  16:24

U mňa vrcholný film Lundgrena. Daždivý, mrakodrapmi posiati Montreal, temná prazvláštna elektronická hudba, uhrančivá Gina Bellman a svalnatý a tu aj charizmatický Lundgren. Nehovorím že tu predvádza eklatantný herecký výkon ale verím mu to. A keď z jeho úst vychádzajú rôznorodé, kvázi-filozofické, hĺbavé myšlienky a cituje napríklad citát kritického racionalistu George Santayana tak som sa dostal do extatických stavov.:D Akčných scén je pramálo ale keď už sa nejaká objaví tak je efektná, pútavá, vizuálne skvele natočená. Vidím, že lokálnej vetve radoby- intelektuálov sa tento film nepáčil ale mňa obrovský imponuje. Tak sa na mňa nehnevaj te.

• 1.12.2012  23:34

Mrzoutová chalúpka je holá ako šmouli pupík.

• 21.7.2012  09:51
    Modrá nota (1991)

Lyrické, melodramatické, poetické a skvele! Typický Zulawskeho filmu. Absurdné a komické scény, okúzľujúce a pohľadné herečký (šarmantná Sophie Marceau), snovosť a teatrálnosť. Film zobrazujúci posledné dni virtuózneho skladateľa Frederika Chopina ktorý žije vo veľkosvetskej spoločnosti a stretáva sa s významnými, súvekými osobnosťami ( maliar Eugène Delacroix alebo spisovateľ I.S.Turgenev či prozaik Alexander Dumas). Vo filme neustále hra zložitá artificiálna hudba (Chopin, Bellini) ktorá nie je moc výrazná. Vo filme sa objavujú fantasmagorie, fantastické a neskutočné bytosti (strašidla, prízraky, mýtické postavy). Sophie Marceau ako necudná Solange zvláda svoju role dobre aj keď jej herecké kvality sú pre mňa diskutabilne, ale ako žena je rozprávkovo krásna. Neviem či by sa pačil aj ne-fanúšikom Zulawskeho ale ja som si ten zvláštny a neznámy snímok ohromne užil. Subjektívne 95% Objektívne 60%.

• 8.7.2012  09:37

Absurdná dráma, surreálno, originalita a nezmyselné a alogické dialógy. Ľúbostný, neobyčajne spracovaný príbeh. Zvodná a vždy atraktívna Sophia ktorá ale v tomto diele je hypersenzitívná, kapriciózná a neustále trúchliaca. Okrem svojej žiarivej krásy predviedla aj eklatantný herecký výkon. Na druhej strane smrteľné chorý Dutronc ktorý ju skvele doplnil. Symptomatické scény pre Zulawske teda vášnivé milovanie, neodetých hlavných protagonistov nemôže chýbať Hudba vo filme je menej výrazná a nevtieravá. Najlepšie momenty filmu sú lascívne vystúpenia alebo pitoreskné, bizarné postavy( lilipután). Zulawského jednoznačne najlepší počin.

• 27.6.2012  21:50

Nemám rád tieto klasické americké romantické filmy ale tento bol veľmi dobrý. Príjemná a sympatická dvojica, hlavne pôvabná a mámivá Rachel McDams. Epizodické rola Sam Neil potešilla. A melancholická skladba Pictures of You od alternatívnej rockovej skupiny The Cure enormné pohladila uší. Občas treba aj vypnúť a nie len hľadať vo filme kvázi-intelektuálne reči a dostávať orgazmus pri spektakulárných, vysoko-nákladových filmov typu Avatar.

• 27.6.2012  17:56

. Dnešná trendová,primitívna a mono-melodická hudba sa nedá počúvať. Toto vystúpenie elektronickej a avantgardnej kapely je unikát. Syntéza s minimalistickou elektronikou a živým filharmonickým orchestrom je skvostná. Neo-klasické poňatie, kvázi-gotický Veljanov pionier a majstrovský klávesový hudobník Ernst Horn. Hlavne skladba Mirror Men s preparovaným klavírom je nevídaný zážitok. Nevšedný hudobné predstavenie.

• 23.6.2012  23:13

Skvelý, nezávislý, psychedelický a troška aj avantgardný film. Film ťahajú mladý Keane Reeves a výstredný a zo štýlovými účesom River Phoenix. River mal obrovský herecký potenciál škoda ho. A samozrejme pekelný Udo Kier stojí zato.

• 22.6.2012  14:21

Nekomerčný, skromný, artistný film. Perfect Sense ma ohromne prekvapil, miestami som mal aj zimomriavky. Krásne nasnímane, pochmúrna a depresívna nálada, daždivé prostredie a intenzívna láska. Nekonvenčný katastrofický film. Nejedna sa o žiadny typický americký ultra-vysokorozpočtový trhák kde pobehujú vtipné zombie alebo hrozí zrážka s vesmírnym telesom. Názorná ukážka, že sa dá natočiť aj očarujúci a neobyčajný apokalyptický film. Vynikajúce herecké predstavenie. A keď som videl, že o hudbu sa postaral nemecký minimalista Max Richter tak som očakával nebeské a prenádherné klavírne melódie. A očakávania boli na naplnené. Komplexný zážitok. Musím povedať ,že Melancholia od Triera ktorá je rámcovo podobná ma menej bavila. Film roka 2011.

• 15.6.2012  21:02

Moje prvé stretnutie s tým to velikánom poľského filmu.Triviálny, jednoduchý príbeh ale neskutočné krásne spracované. Mámivá a anjelský pekná Irène Jacob ktorú skvelé dopĺňa zádumčivý J.L.Trintignant. Excelentná práca kameramana a artificialná, úchvatná hudba. Vynikajúce bolo aj miesto natáčania a to chladné a daždivé Švajčiarsko (Geneva). Tento film na mne zanechal ohromný dojem. Dojímavé, nezemské.

• 10.6.2012  18:05
    (1998)

Debutový, nemainstreamový a psychologický film Aronofskeho natočený veľmi nekonvenčné a atypický. Najväčšou devízou filmu je kontrastná kamera a kongeniálna, ambivalentná hudba od Mansella na jednej strane ambietne resp klavírne pasáže a na druhej acidové, bubľajucé syntetizátory. Potešilo aj citovanie a spomínanie rôznych západných učencov napr. Pytagoras, Archimedes alebo Leonardo Fibonacci. Sean Gullete zvládol rolu super-inteligentného matematika skvelé. Film sa vyznačuje depresívnou atmosférou,halucinačnými stavmi ktoré sú podporené abstraktnými a nepríjemnými zvukmi. Po tomto oslnivom debute sa mi už filmy Aronofskeho filmy moc nepáčili.

• 8.6.2012  14:33

Už začiatok sa mi enormné páčil s temnou a atmosférickou syntetizátorovou hudbou od Badalamentiho a nočné L.A. Štandardné a príznačné pre Lyncha sú tu opäť famózne spracované snové resp surreálne scény. Okrem dvoch hlavných dám sa mi páčil aj herecký výkon Justina Therouxa. V terminálnej fáze filmu som sa úplne stratil. Začalo to byť ako je pre Lyncha typické konfúzne,nejasné, dvojzmyselné a zmätene. Ale to nič nemení na hodnotení. Muholland drive je vzorová ukážka post-moderny vo filme. Komentár: jonyyy :D

• 8.6.2012  10:13

Blair Witch bol aspoň hrozyplný a originálny. Ale toto ?

• 7.6.2012  17:49

Atmosférický, štylistický dokonalé. Klaus Kinski hrá svoju rolu pekelné dobre a pôsobí nesmierne desivo. Maskéri odviedli neskutočnú robotu. Ako gróf Drakula mu každý pohyb alebo vetu verím. Toto remake možno pôsobí na niekoho monotónne a nudné ale mne sa ta pochmúrna a meditatívna atmosféra veľmi páčila. Ocenil by som aj podmanivú a brilantnú hudbu od kraut-rockovej, avantgardnej kapely Popoh Vuh. Potešujúce sú je aj to že film sa odohráva na Slovensku. Issabellu Adjani je vždy zvodná a nádherná. Herzog odviedol excelentnú prácu.

• 7.6.2012  15:47

Metafyzické, extrovné, sofistikované. Pohľady na veľkolepé super-moderné mesto a brilantná hudba sú nezabudnuteľné. Mne ale vôbec nevadilo citovanie rôznych filozofov (Descartes, Platón). A veľmi pekný bol vzťah cyber-detektíva z jeho psom. Jednotka je samozrejme kultová a pokračovanie prinieslo ešte niečo čo sa nedá slovami popísať. Efektné a oslnivo pôsobia na mňa akčné scény ktoré boli priamočiare ale skvelé urobené.

• 7.6.2012  15:36
    Lost Highway (1997)

Post-moderná, nevšedná zábava. Syntézu rôznych žánrov to Lynch zvládal vždy bravúrne. Toto je jeden z filmov kde vyšlo všetko dokonalé či už tvrdá elektronická/gitarová hudba od mága Reznora alebo skvostná réžia od Lyncha. Výber hercov tiež vyšiel na čele z Billom Pulmanom a tajomným a strašidelným pánom menom Robert Blake, ale aj epizódna rola napríklad Roberta Loggiu veľmi potešila. A ešte by som pochválil pre Lyncha signifikantné surrealistické a obrazovo dokonalé scény.

• 7.6.2012  15:30
    Tetsuo (1989)

Surrealistická, cyberpunková šialenosť. Nediegetický zvuk, agresívna a tvrdá industriálna hudba, hyper-rýchle scény, stop-motion animácie podporené nesmiernou bizarnosťou . Záverečná radikálna a drastická transformácia na gigantické kovové monštrum je impozantná. Podobne ako u Begottenu to niekomu príde účelové a prvoplánové ale čo sa týka vizuálnej stránky a štylistický je to neprekonateľné. Hlavne to zlúčenie hlučnej a tvrdej hudby a ultra-rýchlych záberov pôsobí efektne. Tento extra-ordinárny snímok mojom pomyselnom rebríčku najlepších filmov zostane na trvalo.

• 7.6.2012  15:18
    Jednorozený (1990)

Vysoko-abstraktné, experimentálne a prapodivne. V Begottene mňa imponuje každá sekunda tohto neordinárneho skvostu. Už pri úvodnej scéne som videl že sa bude jednať o tradičný film. Brutálne vizuálne perfektné, a enigmatické . Možno pre niekoho tento avantgardný film je nadhodnotený no u mňa je to jasných 5 hviezdičiek a zaradenie do toho najlepšieho čo som videl. Tento extremne nejasný a brutálny film nie je pre každý žalúdok:) Príbeh tohto filmu je pre mňa akcesórny a sekundárny samozrejme viem o čo tento film zobrazuje. Mne osobne stačila obrazová stránka a nechýbala mi ani absencia hudobného podkladu. Kvitujem čerpanie staroegyptskej mytologie a pohanských náboženstiev.

• 5.6.2012  19:36
    Střelec (1995)

Nemám vkus lebo mne sa to dosť páčilo... Samozrejme toporné herectvo Lundgrena je nesmierne viditeľné ale mňa to bavilo:)

• 3.6.2012  13:45

Jatka! http://www.youtube.com/watch?v=mr66UYAECqc