Navždy spolu (2012)

Nemám rád tieto klasické americké romantické filmy ale tento bol veľmi dobrý. Príjemná a sympatická dvojica, hlavne pôvabná a mámivá Rachel McDams. Epizodické rola Sam Neil potešilla. A melancholická skladba Pictures of You od alternatívnej rockovej skupiny The Cure enormné pohladila uší. Občas treba aj vypnúť a nie len hľadať vo filme kvázi-intelektuálne reči a dostávať orgazmus pri spektakulárných, vysoko-nákladových filmov typu Avatar.

Terapie láskou (2012)

Môj komentár bude stručný a pregnantný. Skvelé!

The Giant Mechanical Man (2012)

Mám rád tieto skromné, nízko-nákladové a menej známe ktoré zachytávajú každodennosť,reálnosť a obyčajnosť.

Dokonalý smysl (2011)

Nekomerčný, skromný, artistný film. Perfect Sense ma ohromne prekvapil, miestami som mal aj zimomriavky. Krásne nasnímane, pochmúrna a depresívna nálada, daždivé prostredie a intenzívna láska. Nekonvenčný katastrofický film. Nejedna sa o žiadny typický americký ultra-vysokorozpočtový trhák kde pobehujú vtipné zombie alebo hrozí zrážka s vesmírnym telesom. Názorná ukážka, že sa dá natočiť aj očarujúci a neobyčajný apokalyptický film. Vynikajúce herecké predstavenie. A keď som videl, že o hudbu sa postaral nemecký minimalista Max Richter tak som očakával nebeské a prenádherné klavírne melódie. A očakávania boli na naplnené. Komplexný zážitok. Musím povedať ,že Melancholia od Triera ktorá je rámcovo podobná ma menej bavila. Film roka 2011.

Šmoulokoleda (2011)

Mrzoutová chalúpka je holá ako šmouli pupík.

Věda a islám (2008) (seriál)

Ano! Milujem históriu a história vedy resp Arabského sveta to bolo niečo ako avantgardný Pariž na začiatku 20 storočia. Keď bola stredoveka Europa dogmatická, rigidná a zaostála. Tak v India, Čina a Islamské veľkoríše boli čo sa týka poľnohospodárstva, vedy, filozofie progresívne a fantastický vyspelé. V dejepise vás nenaučia mena ako Avicenna, Al Kindi, Averroes, Abubacer, Rhazes, Maimonides. Veď už Al-Džáhiz v 9 storočí prišiel z myšlienkou evolúcie, Avicenna napisal monumentálne spisy lekárstva, filozofie, Nathanel a Avempace formulovali zákony sily v 12 storočí a blízkovýchodní astronomia už poznala heliocentrizmus. Kto sa zaujíma o vedu tak by si mal urobiť prehľad :)

Deine Lakaien & Die Neue Philharmonie Frankfurt: 20 Years of Electronic Avantgarde (2007)

. Dnešná trendová,primitívna a mono-melodická hudba sa nedá počúvať. Toto vystúpenie elektronickej a avantgardnej kapely je unikát. Syntéza s minimalistickou elektronikou a živým filharmonickým orchestrom je skvostná. Neo-klasické poňatie, kvázi-gotický Veljanov pionier a majstrovský klávesový hudobník Ernst Horn. Hlavne skladba Mirror Men s preparovaným klavírom je nevídaný zážitok. Nevšedný hudobné predstavenie.

Paranormal Activity (2007)

Blair Witch bol aspoň hrozyplný a originálny. Ale toto ?

Paříž (2007) (seriál)

Dokument plný interesantných a pútavých informácií.Sympatická uvádzajúce francúzska vlastne všade sú snové a mámivé francúzsky ... Dozvedel som sa napríklad Cassanova a čokolada, Colbert a moda, alebo notorický známe informácie ako avantgarda v Paríži alebo bonvivánský život predchnutý absinthom. Okrem toho je tu spomenutá nová vlna, alebo okupácia nacistami. Keby bolo viac obdobných dokumentov . Jedine čo nebolo spomenuté sú rané dejiny Paríža :/