Sinecod

Sinecod

Zuzana Dolívková

Norsko
maso na špejli

65 bodů

Moje biografie

od nejnovějšíchpodle abecedy
  • 3.12.2011
  Dan Pánek
  (režisér)

  Daniel Pánek spoluzaložil nezávislou amatérskou filmovou skupinu Big Heads Films, která produkuje krátké i delší snímky od roku 2005. V té době se zároveň aktivně věnoval ochotnickému divadlu. Herectví ho láká dodnes, svůj hlavní zájem však upřel k filmové režii.

  V létě 2010 byl obsazen do hlavní role po boku Anny Stropnické v… (více)

  • 12.7.2009
  Jack Kerouac
  (spisovatel)

  Jack Kerouac se narodil v textilním městečku Lowellu v Massachusetts v rodině kanadsko-francouzských přistěhovalců a byl nejmladším ze tří dětí. Jack byl vážný, klidný chlapec, který velice miloval svou matku a na slovo ji poslouchal. Jeho otec byl úspěšným tiskařem, ale když se mu přestalo dařit, propadl hazardním hrám v… (více)

  • 27.6.2008
  Tom Sturridge
  (herec)

  Tom Sturridge, celým jménem Thomas Sidney Jerome Sturridge se narodil v Londýně jako syn režiséra Charlese Sturridge a herečky Phoebe Nicholls. Má dva mladší sourozence Arthura a Matildu, kteří jsou rovněž jako Tom herci. Thomas studoval Harrodianskou střední školu, kde se také seznámil s Robertem Pattinsonem a stali se z nich… (více)

  • 27.6.2008
  Charles Bukowski
  (spisovatel)

  Vlastním jménem Heinrich Karl Bukowski se narodil roku 1920 v Německu. Jeho matka byla Němka a jeho otec voják z amerických okupačních vojsk. Když se Německo ocitlo v poválečné hospodářské krizi, odešli do USA a proto tedy změna jména na Charles Bukowski. V roce 1936 nastoupil na vyšší odbornou školu kde byli většinou bohatí a… (více)

  • 27.6.2008
  André Breton
  (scenárista)

  Francouzský básník, prozaik a esejista, zakladatel a teoretik surrealismu. Studoval medicínu, ale kvůli první světové válce studium přerušil a pracoval jako ošetřovatel. Při práci v psychiatrických léčebnách se seznámil s učením Sigmunda Freuda a začal se o něj velmi intenzivně zajímat. Jeho první literární pokusy byly silně… (více)

  • 27.6.2008
  Paul Éluard
  (herec)

  Francouzský básník, jeden ze zakladatelů surrealismu. Účastnil se první světové války jako zdravotník. Ve svých šestnácti letech onemocněl tuberkulózou, ukončil studium a odjel na léčení do Švýcarska. Tam také poznal svou první ženu Galu, se kterou se roku 1917 oženil a se kterou měl dceru Cécile. V té době začal psát své… (více)

  • 27.6.2008
  Max Ernst
  (herec)

  Francouzský malíř, sochař a teoretik umění německého původu. Studoval filozofii a psychologii na univerzitě v Bonnu, ale učení mu nepřipadalo zajímavé, a tak se rozhodl věnovat umění a jeho různým technikám.

  V roce 1911 se Ernst připojil k umělecké skupině Rheinische Espressionisten v Bonnu. Následující rok poprvé vystavoval v… (více)

  • 27.6.2008
  Sabina Remundová
  (herečka)

  Starší dcera Ivy Janžurové a divadelního režiséra Stanislava Remundy se narodila 18. května 1972. Vystudovala hudebně-dramatický obor na pražské konzervatoři a poté docházela na DAMU.

  1996-1999 měla angažmá v divadle v Mladé Boleslavi. V současnosti hraje se svou matkou v divadle U hasičů kde účinkuje ve hře PUDL A MAGNOLIE a… (více)

  • 27.6.2008
  Mía Maestro
  (herečka)

  Mía Maestro se narodila v Argentině v Buenos Aires. Studovala umění a v 18 letech se přestěhovala do Berlína kde dále pokračovala ve studiu klasické hudby. Ve 20 letech se vrátila zpátky do Argentiny.

  Roku 1998 debutovala ve filmu TANGO, roku 1999 si zahrála v BENÁTSKÉM PROJEKTU. S Andy Garciou se objevila v televizním filmu z… (více)

  • 27.6.2008
  Jonathan Jackson
  (herec)

  Jonathan se narodil na Floridě 11. května 1982 a krátce po jeho narození se rodina přestěhovala do Washingtonu. Jeho otec je doktor a matka je žena v domácnosti. Jonathan má o tři roky staršího bratra Richarda Lee Jacksona a starší sestru Candace Jackson. Po rodiném výletu do L.A. se devítiletý Jonathan a jeho bratr začali… (více)

  • 1.1.2005
  Egon Bondy
  (herec)

  Egon Bondy, vlastním jménem Zbyněk Fišer se narodil 20. Ledna 1930 v Praze. Je znám především jako básník undergroundu, ale věnoval se také próze a filozofii. Na konci 40. let přerušil studium a živil se ne vždy poctivým způsobem. Maturitu úspěšně dokončil roku 1957 a téhož roku začal dálkově studovat filozofii a psychologii… (více)