Sinecod

Sinecod

Zuzana Dolívková

Norsko
maso na špejli

65 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
  • 15.12.2010  08:49

  Bála jsem se, že to bude zase zmršený, takže jsem toho moc nečekala a jsem ráda, nebyla jsem zklamaná, ale naopak. Úžasná hudba, film se drží předlohy a pokud z ní občas lehce odbočí, tak to nevadí. Nejlepší byla jakási animovaná vložka, která se objeví v části, kdy se dozvídáme o příběhu o třech bratří, který očůrali smrt. Celkově mi to vychází možná na nejlepší díl nebo je minimálně za trojkou, ale zcela určitě překonává ty hrůzy spáchané na pětce a šestce.

  • 13.11.2010  03:03

  Z tohohle námětu šlo udělat takový film aby moje srdce plesalo aby se mi oči zalévaly slzami a já se nechtěla hýbat abych tu krásnou atmosféru, která mě obklopila nezrušila. No a nestalo se. Mohla to být vizuální, poetická dechberoucí podívaná na lásku dvou lidí, kteří se milují a milují se opravdově. A ta láska tam byla a dokonce byla opravdová, ale nebylo to dechberoucí ani poetické. Jen občas. Mrzí mě to. Taky opravdově..

  • 1.11.2010  21:01
  Angel-A (2005)
  ***

  Je to...ehm...divné. Chtěla jsem to napsat, ale víc už světu nesdělím. Nevím co. Je to prostě divný film.

  • 31.10.2010  19:37

  To bylo utrpení! Pár poznatků, ze kterých mi bylo špatně. Jeptišky doplňují olej a nechávají za stěračem obrázek panenky Marie. Holka se žene na jinej kontinent kvůli klukovi, kterého nikdy neviděla. Dvě ženský se jen tak z minuty na minutu rozhodnou, že pojedou do Benátek, sbalí se a sednou na letadlo. Obě dvě učitelky, teda týjo, ty Američani si ale žijou! Na konci ten potlesk v letadle, no to už sem byla neuvěřitelně zoufalá! Proč má Marisa stejný účes jako Robert Downey Jr.? A tenhle chlapík je zase hezkej, řekněme až za jedno desetiletí. Debilita nejhrubšího zrna!

  • 24.10.2010  22:40

  Jednoznačně HOLČIČÍ film. Nedokážu si představit, že by mohl chlap hlavní hrdinku obdivovat či s ní sympatizovat a jak tu některé komentáře dokládají, přijde jim jako husa, která nemá být vlastně proč smutná, když má prachy na to aby rok jenom jedla, meditovala a ach bože! líbala se s takovým mužem jako je Bardem. Jsem spokojená. Julia je krásná, cesta jakbysmet. Povznášející a inspirativní, zvlášť pro mě, když se nacházím ve zvláštním stavu mysli. Líbilo se mi, že jednotlivé země od sebe nejsou oddělené ničím zvláštním, pouze klasickým střihem. Žádnou Julii na letišti tedy neuvidíme, ani idiotský nápis Indie někde dole v rohu, to pro ty retardované, kteří na to nepřijdou sami.

  • 19.10.2010  13:20

  Edward Norton je úžasný! Neuvěřitelně sympatický, elegantní, tichý, má krásnou mluvu, vůbec po všech stránkách je to výborný herec a tahle role mu krásně padla. Syrovost, jakési pomalé plynutí, doplněné nádhernou hudbou Erika Satie dělá z tohoto snímku něco velmi krásného.

  • 16.10.2010  20:38

  Trailer mi sliboval výbornou zábavu, napětí a skvělou vizuální stránku. To jsem v podstatě dostala, ale jen hodně poskrovnu. Jo, neni to blbý, trapný i to odsejpá, ale já čekala víc. Mnohem víc. To nejlepší už je v traileru a ten zbytek, je, no dobrej. Vadí mi nevýrazná hudba. Líbili se mi takový ty malý věci. Jako bílé nápisy na černém podkladu, to, že sbírá body, když se jde vyčůrat a je tam Pee Bar nebo mlátí hlavou do stromu a je tam nápis Thonk, víte jak, taková ta originalita. Díky ní dávam čtyři hvězdy. Co je fakt divný, že lidi lítají, jeden týpek vezme druhýho za flígr a pošle jej kamsi do vesmíru, načeš se vrátí, buchne sebou na zem a pak vstane a lidi na to jen koukaj. Výborný Kieran Culkin, kterého mám ráda už od Kouzelné země skřítků a děsná postava Kim. Kdybych takovou holku znala, tak bych jí jednu pořádně ubalila. Jediný z čeho jsem měla husí kůži byl před tímhle filmem trailer na Harryho Pottera. Nejvtipnější moment: když jeden evil ex-boyfriend říká Scottovi, ať to řekne uklízečce v pondělí, protože uklízečka oprašuje prach a on bude prach. A až v pondělí, protože je víkend a cleaning lady nepracuje :) A navíc, byl to den premiéry a v sále bylo pět lidí včetně mě. Ostuda! Až to uvidim podruhý, možná dam hvězdy tři. Velké zklamání..._____Po druhé projekci nechávám hvězdy čtyři, páč je to dobrý film. Teď mě bavil mnohem víc...Paráda!

  • 21.9.2010  15:30

  Uf, konečně film, kde jsem Rowana Atkinsona nechtěla zašlapat do země! Role vážného faráře mu sedla a konečně jsem si ho mohla hodit i do postavy, kde ze sebe nedělá pitomce (ano, Mr. Beanovi nefandím). Je to hezky anglické, humorné, milé, ne trapné. A Grace, která řeší problémy po svém, jo, ta byla jakože dost dobrá :-)

  • 26.8.2010  16:38

  Na začátku musím říct, že jsem fanoušek seriálu. Že právě teď ho sjíždím potřetí či počtvrtý a stále mě baví. Mám ráda Sarah Jessicu, protože je krásná, elegantní, vkusná a výborná herečka. Mám ráda všechny hlavní postavy a po celou dobu šesti sérií mě nikdy neomrzely. Všechny jsou krásné, mají dobrou práci, mají peníze a spoustu super bot a oblečků. Je to pro mě něco jako pohádka, jako fantazy. Klidně si myslete, že sem cáklá. Whatever. Jenže tenhle film mi občas přišel jako parodie na seriál. Hlavní hrdinky jsou tu vážně jako upištěný slepice se svýma trapnýma problémama. Jen sem tam je záblesk těch postav, které jsem si tolik oblíbila. Je to trapné, dlouhé, uječené a nabušené stupidními dialogy! Nevím jestli mám být naštvaná, spíš jen rozmrzelá nad nepovedeností tohohle snímku. Ano, je to lítost, to je ten pocit, který převládá. A navíc jsem opravdu doufala, že Carrie konečně pošle Mr. Biga do řiťi, protože je to moje nejvíc nenáviděná seriálová postava! Pro fanoušky seriálu (jako já) je povinností podívat a zaplakat (jako já), pro ostatní bude nejlepší se obloukem vyhnout. Tři hvězdy je sice moc, ale já nemohu jinak. Asi je to za tu vzpomínku. A za Sarah...

  • 30.7.2010  23:16

  Neuvěřitelně pitomý film s pitomým dějem a pitomými postavami. Neuvěřitelná nuda a blbost. Na tohle téma bylo natočeno spoustu jiných (a výrazně lepších) filmů, tenhle rok třeba takový Návrh. Hlavní hrdinka jen divně kouká, špulí pusu a zvláštně se usmívá (to asi tou zimou). Ve filmu najdeme příšerný, tolikrát ohraný momenty jako zaseknutej podpatek, opilecký výstup s velmi nelegračním padáním do sněhu a otravný (vesnický, haha) lidi. Harry Connick je mi dost nesympatickej, občas mi přijde, promiňte ten výraz, ale jako retard, už už jenom aby slintal. Nečekala jsem od toho nic moc, ale aspoň trochu ano. Nic na tom filmu není zajímavého. Jedna hvězda za snahu...

  • 7.7.2010  22:55
  Vrahouni (2010)
  **

  Katherine Heigl is hot! Tuhle myšlenku jsem měla v hlavě celou dobu, co jsem tenhle film sledovala. Na začátku se dozvíme, že se Ashton živí zabíjením "těch špatných". Pak se Ashton a Katherine setkají a to je víceméně vtipný a romantický, ale dost se to vleče. Pak se najednou vezmou a o tři roky později si žijí ve svém domečku na předměstí poklidným a normálním životem. Ashton se svou prací sekl už když Katherine poznal a pracuje jako obyčejný člověk. Pak je teda nějaká akce, kdy vlastně zjistíme, že všichni jejich přátelé jsou vlastně nepřátelé, které je tři roky sledují, pak je trochu křiku, nějaká akce a konec. Můj rozvleklý komentář, kdy rozebírám začátek a pak šup šup a je konec je stejný jako film. Závěr je odfláknutej, špatnej, normální, rychlej a úplně banální. Odcházela jsem z kina zklamaná.

  • 3.7.2010  23:57
  Samotář (2008)
  **

  Nudilo mě to a kromě Sarah kterou zbožňuji mi žádná postava nepřišla příliš zajímavá ani sympatická. Možná ještě tak Thomas Haden Church alias nevlastní bratr s holým zadkem. Nevšimla jsem si pořádně kdy se ze zlýho, sebestřednýho a pompézního náfuky, který si nikdy nepamatoval jméno ani jednoho studenta a na rande se choval jako profesor za katedrou, stal člověk, kterého zajímá nejenom jméno toho koho učí, ale i odkud je a podobný kraviny. Jeho dcera je nafoukaná káča, která si myslí, že je lepší než ostatní. Jeho syn tam moc prostoru nedostal, nevíme co je jeho hlavní problém a tak mi tam připadal dost zbytečný. Všechno to bylo takové nedotáhlé do konce, bez nějakého pořádně zajímavého zvratu a 95 minut se zatraceně vleče.

  • 30.6.2010  23:51

  Film začal a první asi 2-3 minutová pasáž mi přivodila dost silnou husí kůži a myšlenku, která mi proběhla hlavou a párkrát neonově zablikala: Co když se mi ten film bude fakt hodně líbit? -no, po chvíli jsem vychladla a pak začaly ony postavičky mluvit. A to bylo peklo! Četla jsem předlohu, takže tak nějak chápu, že nic moc lepšího se z toho ani nedá vykřesat. Pár vtipných momentů (nepočítám do ně ty, kde by se divák neměl smát, ale občas už sem to nemohla vydržet), celkem ucházející akce, která byla doprovázena příjemnou instrumentální hudbou, atmosféra taky celkem funguje (ale v prvním dílu byla výrazně lepší). Náš vlkodlak kterej nikdy nenosí tričko je děsnej, Edward se tváří jako když ho stále něco bolí a Bella má divný vlasy a pořád otevřenou pusu. Líbí se mi, že se dozvídáme víc věci o rodině Cullenových, jejich příběhy, ačkoliv ještě stále ne všechny. Jsem celkem zvědavá, jak udělají poslední díl (jehož předlohu jsem taky četla,ale pro až velkou stupiditu jsem to nemohla dočíst), protože je celkově dost šílený. Nejděsivější moment: když vylézají z toho jezera; když říká Edward Jakobovi, že by ho za jiných okolností mohl mít rád. Isabella Swan I promise I will love you every moment, forever :-D

  • 10.6.2010  02:13

  A Bug´s life byl první film v kině, který sem viděla a to dokonce dvakrát v jednom týdnu. Mravenec Flik byl úžasný, roztomilý, vtipný, chaotický a praštěný. Rozhodně animák, který by se měl vidět. Moc se mi v broučím světě líbilo...

  • 27.5.2010  02:13
  Morganovi (2009)
  ***

  Manželství Morganových se před třemi měsíci rozpadlo a již se zdá, že není způsob jak jej spravit. A pak náhodou uvidí vraždu a jsou proto strčeni do ochrany svědků a posláni kamsi do Wyomingu, daleko od civilizace. A jejich životy se zastaví, jsou odstřiženi od jakékoliv komunikace se světem a musí si vystačit jen s málem a taky jen se sebou samými. A Paul a Meryl zjišťují, že jim přecejen trochu té lásky zbylo. Že jejich problémy mají řešení a že se chtějí snažit jejich vztah udržet. Přišlo mi to, no, hezké. Vtipné tedy ne, ale ne nějak vyloženě trapné. Krásné prostředí a co jsem si na tomhle filmu užila byla Sarah, která je prostě nádherná a úžasná a já se jí nemohu nabažit. Co mi vadilo byl kupodivu Hugh Grant, kterého jsem tu nemohla vystát a který se mi jevil značně příšerně. Nepřišlo mi to křečovité ani nijak příliš hloupé. Myslím, že na tom má zásluhy hlavně Sarah:)

  • 16.5.2010  01:18

  Já se těšila na vtipný film se sympatickými herci a ono to bylo otravné, zoufale nevtipné a hodně nereálné. Určitě se problémy v několikaletém manželství vyřeší za týden jenom tím, že budete dírou v podlaze čučet na rybky v moři, na hubené holky nebo na toho svalnatýho troubu. Bylo to strašně hloupý! To neni ani film na nedělní odpoledne, to je film na přetrpění a pak už nikdy více...

  • 12.4.2010  18:27

  Taky jsem si při sledování vzpomněla na Into the wild, hlavně když sem slyšela tu nehodící se, do uší bijící hudbu, která byla v tomhle snímku. Nesouhlasím s tím, že člověk udržuje přírodu v rovnováze. Jak dlouho tu příroda byla než se přibelhal člověk nápadně se podobající opici? A vida, taky si poradila. Jsem ráda, že existuje snímek bez zbytečných řečí a těch přemrštěných emocí, protože už jich mam tak trochu plný kecky. Je to ten film, na který se koukáte a říkáte si: Opravdu existuje někdo, kdo tohle vidí na vlastní oči, nejenom ze svého gauče v obýváku. A taky sem si řekla, že na naší planetě je vážně moc hezky. Víc takových filmů...P.S.: ty pejsci byli tak úžasní, že bych je láskou umuckala :-)

  • 30.3.2010  18:39

  Můj první asijský film a tak moc mě odrovnal, že se teď snad budu dívat jenom na ně. Je to tolik jiné než co jsem viděla doteď. Až na ten jazyk se mi líbilo úplně všechno. Přijde mi, že ten jazyk nemá žádnou intonaci a že si skáčou z tóniny na tóninu jak se jim zachce, ale na to bych si po chvíli zvykla. Dvakrát mě rozbrečel a to mám zrovna období temna. Sečteno podtrženo, je to film, který rozhodně neuvidím jednou...Odpuštění není těžké. Je to jen obětování malého kousku srdce na oltář svojí nenávisti.

  • 19.2.2010  23:32
  Vyfič! (2009)
  *****

  That was really cool movie! Go Drew go!!!!

  • 25.12.2009  19:02
  Salad Fingers (TV seriál) (2004)
  ****

  Příšerná animace, ale běhá mi z toho mráz po zádech. Brrr. Ten hlas, to mě děsí :-) I like rusty spoons!

  • 22.12.2009  01:42

  Špatný, moc špatný. Hlavní hrdina, blbec, který se k ženám chová jako k hadru přijede na svatbu svého bratra. A je tam i holka, do které byl zamilovaný od dětství, kdy to byl hodný a milý chlapec, dokud si jeho vyvolená nezatancovala na plese střední se školním playboyem. A tak konečně začal poslouchat svýho strýce, který byl taky příšernej děvkař. A na tý svatbě se objeví duch holky, se kterou přišel o panictví a ona ho vezme na jízdu jeho životem, aby za necelou hodinku poznal, že se od střední choval jako tupec a měl velkou touhu všechno napravovat. Takže znovu: špatný, moc špatný! Navíc sem celý film přemýšlela, jestli má nebo nemá Jennifer Garner knírka. Chci zpátky starý, dobrý, trapný romantický filmy a ne takovou blbost!

  • 7.12.2009  00:23

  Tohle je fakt děsnej film. Ono za to ale může spíš ta knížka, která je prostě úplně špatná ze všech stran.

  • 4.12.2009  22:26

  Milý příběh. Naivní, samozřejmě s dobrým koncem, ale je to takové nenásilné, plné hezké hudby, šatů a účesů (no a? přecejen sem holka) a moc se mi líbí Andrew McCarthy... přemýšlela jsem o čtvrté hvězdičce, ale nevím. Třeba si to ještě rozmyslím...

  • 16.11.2009  23:17

  Nóóó, tak vám nevim. Po osmém díle nevím jestli jsem už oprávněna hodnotit, ale v současném stavu jsou to tři hvězdičky. Nic víc, nic míň. Nějak nevim co si o tom mám myslet. Považuji se za velkého fanouška SG, takže tohle mě docela zklamává. 1) Co tam sakra dělají ty příšerný emoce? Samý fňukání a srdceryvný scény prostě do StarGate nepatří! 2) Postavy celkem nesympatický, po osmém díle stále nemam favorita, žádná postava mi nepřijde výrazná, kromě ukřičeného Roberta Carlyla, jsou všechny tak nějak stejný. 3) Nastalé situace nijak nevysvětlují, ztrácím se v tom a nechápu co dělají a proč. Naopak, co se mi líbí je, že jsou stargejťáci zlidštěni, je zde ukázáno, že jsou taky lidé, kteří kouří, pokud nepijou kafe mají absťák a chtěji se sprchovat. A taky tam bylo, že jedna postava je na záchodě. Co si pamatuju, v celých deseti řadách SG 1 nebo pěti řadách SGA nikdy nebylo byť jen řečeno slovo záchod. Budu se na to dívat dál, možná jen ze slušnosti ke StarGate nebo taky proto, že se mi ze začátku SGA taky nelíbila._______Po devátém díle bych nejraději dala hvězdy dvě, ale pořád doufám! Devátý díl byl divný, příšerný, řekla bych až perverzní!

  • 31.10.2009  02:49

  Až na ten příšerně emotivní, přeslazenej, upindanej a dost špatně srdceryvnej konec, se mi ten film moc líbil. Muzika ho hezky podtrhla, Scarlett je bohyně, příběh je sice trochu o ničem, ale já si nestěžuju...

  • 25.10.2009  22:02

  Katherine je kočka... mám pocit, že je film od filmu krásnější. Ale tenhle film byl blbost... až moc ujetý. Byl to hrozně rychlej skok z toho, že Butlera nesnáší k tomu, že poslouchá každý jeho slovo. K tomuhle se snad ani nedá nic moc říct...

  • 17.9.2009  16:35
  Falling Cat (1894)

  Tady je napsáno, že to má minutu... nemá ne?

  • 24.8.2009  01:28

  Nic proti Björk, ačkoliv mi její muzika nic neříká, ale ona, celé její herectví a postava, kterou ztvárnila mi svou blbostí a kafkovskou povahou byla příšerně proti srsti. Vadila mi ta rozklepaná kamera, ta zvláštní choreografie, Davida Morse nemam ráda a ta jeho hnusná role tomu moc nepřidala a když už chtěli holku z Československa aspoň ty jména se mohli naučit vyslovovat, protože asi nikdy nezapomenu na Ouldrič Nouvy. Kamarádka řikala, že budu strašně brečet, tak jsem si raději připravila kapesníky a nejspíš myslela závěrečnou scénu, ale oči sem akorát tak třeštila a slzu neprolila ani jednu. Nee, tohle fakt ne...

  • 30.7.2009  01:00

  To bych ráda viděla ty pitomce, co dávají zahraničním filmům český názvy! Ashley Judd přirovnává chlapy k býkům a ženský ke krávám, aneb věřte mi, takhle vztahy opravdu fungují. No film je to dost na hlavu, ty amerikáni už vážně neví co by natočili, ale když to vezmu kolem a kolem, výsledek to není tak špatný. Všichni jsme samozřejmě věděli jak to dopadne, tenhle film by nás asi ničím moc nepřekvapil (možná tak :,,Eddie,jsem tvá sestra." - ,,Jane, co to povídáš?" - ,,Ray je náš bratranec." Diane: ,,Jsem vaše matka!"). Ashley je fajn a to i se svou teorií old cow a Hugh Jackman, no, to je škoda slov, páč já ho tak trochu zbožňuju a proto říkám, víc filmů s Hughem bez trička!

  • 20.7.2009  01:00

  Ehm, no, to je smutný. Čím začít. Asi tím, že šestý díl je můj nejoblíbenější za všech Potterovek. Je to skvělá knížka a je tam všechno co mi třeba v minulých knižních dílech chybělo. Nedělala jsem si o filmu žádné iluze, kniha je obsáhlá a všechno se do filmu nevejde, ale co třeba kdyby tam byly alespoň ty důležité momenty, režisér se držel předlohy a nedělal tam svoje vlastní věci? To by bylo opravdu milé. Lepší by bylo, kdyby to bylo na dva díly, stejně jako se udělá ten poslední. Jo, jsem tak trochu rozezlena, protože tohle se vážně nepovedlo. A co aspoň ta závěrečná bitva? Nic? S tímhle se asi nesmířim. To sem zvědavá, jestli ten poslední díl bude tak zvoranej jako tenhle. Možná, že kdybych ty knihy nečetla, z kina bych odcházela spokojená. Nepovažuji se za nijak velkého fanouška Harryho, knihy jsem přečetla asi před půl rokem a celé té Potterovské manie se neúčastním, ale tohle je pro mě opravdu velké zklamání a ještě to bylo nadabovaný. Ale jak nadabovaný! Příšernost!