Gavin87

okres Ostrava
pozér, podivín a pozounista

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 12.5.2019  09:27

"prosimvás to nemá u filmu ani ten...Bartoška"... ale jo, musím uznat, že pár opravdu vtipných momentů v tomhle filmu bylo.

• 9.2.2019  13:43

Typický Pavel Háša...mdlé, neúplné, bez hloubky, vhodné tak akorát jako "pozadí" pro nějakou jinou činnost, jen ne pro 100% sledování a veškerou pozornost... Jiří Adamíra ani Nataša Gollová to nezachránili. Nemohla chybět Květa Fialová, mimořádně poměrně civilní a výjimečně méně "nadpozemská".

• 23.12.2018  20:17
    Veliká stavba (TV film) (1993)

zkrátka televizní studio Brno...více není třeba dodávat...

• 26.7.2017  14:56

"...proto jsem se také neudržel, když se před časem udály ty zázraky v Čihošti a jiných farách, a jel jsem se podívat, jak si počíná konkurence, ale řeknu vám, takovou fušeřinu...". Tak tato slova pronáší národní umělec František Filipovský v roli kouzelníka v 15. minutě tohoto vskutku rozkošného dílka z pera protřelého estébáka a rudého gentlemana Mixy s uměleckými ambicemi, které patrně však stačily jen na to, aby si svou pracovnu vytapetoval tapetami s květinovým vzorem. Postava ztvárněná Ludmilou Vendlovou působí naprosto nepřesvědčivě. Postava Svatopluka Beneše přímo idiotsky. Celý scénář patrně napsala nějaká kádrová rezerva během večerních návštěv VUMLu. Jednu hvězdu dávám za prostředí z vlaku a jednu hvězdu Zdeňce Baldové, za její ztvárnění "ženy z lidu". Dalibor Vačkář si mohl ušetřit práci a místo křečovitého vykrádání Chačaturjanovova klavírního koncertu Des Dur jej mohl použít ve filmu rovnou.

• 6.7.2017  00:01

Naivně jsem se domníval, že "dvojky" předchozích úspěšných titulů jsou naprostým fiaskem pouze v českém filmovém rybníčku. Zmýlil jsem se. A ta jedna hvězda u téhle "dvojky" toho bude mementem...

• 23.4.2017  18:54
    Bony a klid 2 (2014)

Olmera by konečně měli zavřít...lhostejno, zda do kriminálu za trestný čin prznění české kinematografie, nebo do ústavu pro chorobomyslné... na trosku Skamene je žalostný pohled. I členové toho nejtragičtějšího amatérského divadelního spolku by dokázali své role zahrát lépe, než "herci" v tomto filmu. O kvalitě scénáře a úrovni režie snad ani netřeba hovořit. Jediné, co mě smiřuje, je fakt, že jsem neutratil za shlédnutí části tohoto filmu ani korunu.

• 2.7.2016  14:28

Vít Olmer je patrně jediným režisérem v naší kinematografii, kterému dozor strany a nekompromisnost censora za minulého režimu značně prospívaly. Tehdy točil alespoň průměrné filmy. V době svobody a neomezených možností však začal točit totální produkty zažívacího traktu. Film by bylo možné pojmout alespoň jako skvělý dokument o tehdejší době, kdy se zhaslo a tuzexoví veksláci a straničtí funkcionáři se takřka přes noc etablovali na vrchol "společenské smetánky" s poněkud nakyslou příchutí. Krampol byl jako vždy strašlivý (ještě, že má díky AHA maturitu), zbytek absolutně amatérský. Vše korunuje "hudba" Soukupa a uřvaný "zpěv" Zaňákové. Jonák tomuto cirkusu opravdu dodal korunu.

• 26.6.2016  15:10
    Sanatorium (2004)

Za jedinou děsivou věc u tohoto filmu považuju těch 95 minut, co jsem u toho strávil. Tohle by snad ani neuspělo jako studentský nízkonákladový film.

• 25.6.2016  19:55

Neprávem pozapomenutý seriál z dob, kdy ještě Česká televize byla schopna produkovat díla hodná veřejnoprávní televize. Krásná sondáž do dob, kdy jsme si museli zvykat na státní zástupce chránící mladou demokracii a zapomenout na prokurátory chránící socialistické zřízení. Často byl problém si na to zvyknout, když to byli jedni a tíž lidé... pánové Špalek a Wehrenberg byli sympatičtí, Jan Novotný jako vždy perfektně civilní s oduševnělým projevem. Jan Teplý se opět role záporáka zhostil s grácií sobě vlastní. Jaroslav Sypal byl tradičně naprosto příšerný. Příjemná hudba. Panstvo Munzar, Medvecká, Konvalinková krásně předvedli, že nomenklaturní kádři se umí pohybovat i v novém prostředí a podmínkách.

• 19.6.2016  17:44
    Okres na severu (TV seriál) (1981)

Ještě před lety bych tomuto seriálu dal odpad. Porovnávám-li tento seriál dnešníma očima a vezmu-li v potaz kvalitu dnešních seriálů z dílny TV Hovn@, kdy i pohled do záchodové mísy dálničního odpočívadla po použití chlupatým řidičem kamionu s nezdravou životosprávou, nabízí příjemnější podívanou, musím hodnotit 3 hvězdami. Jedna patří Otmaru Máchovi za hudbu a zbylé dvě dávám všem těm hereckým hvězdičkám, které si mohly tehdy pro svou roli ušoupat podrážky na setkání mladých umělců při SSM a které se dnes již ke svému výkonu neznají, viďte paní Termerová, Paulová...

• 28.12.2014  22:34
    Normal (2009)

Evidentně měli tvůrci filmu velké ambice, ale nějak jim to nevyšlo ač snaha byla velká... Jan Vlasák jako vždy perfektní!

• 14.9.2014  15:13
    Jízlivě tvůj (TV seriál) (2013)

Jednoduše dokonalé! Suchý britský humor v tomto podání je prostě bezchybný.

• 1.2.2014  18:19
    Bastardi 3 (2012)

Poněkud mi uniká příčina až hysterických a nenávistných komentářů zdejších erudovaných filmových odborníků. Film to není nikterak povedený, ale hodnotím alespoň nějakou Magnuskovu snahu upozornit na nějaký společenský problém, který zde je. Pocházím z učitelské rodiny a slyšel jsem již nejednu historku o našich Rázovitých Občanech Města...

• 5.1.2014  19:06
    Babovřesky (2013)

V České republice máme zřejmě příliš mnoho režisérů. Možná by neuškodilo mít o Trošku režisérů méně...

• 6.9.2013  20:21
    Apateu (2006)

Těžko uvěřitelné dialogy, iracionální chování všech postav, mnohokrát obehraná dějová klišé s předvídatelnými lekacími scénami, přičemž ani v tomto filmu si autoři neodpustili obligátní shrbenou chroptící asiatku s mdlou, bledou tváří a zapadlýma očima coby předzvěst něčího úmrtí...jediným hororovým elementem tohoto filmu je uplynulý čas, který divák na jeho shlédnutí vynaložil.

• 2.9.2013  22:45

Velice příjemný a oddechový film, který se svým netradičním a bizarním pojetím naprosto trefil do mého vkusu. Skvěle jsem se bavil!

• 25.8.2013  20:03
    Insidious (2010)

Musím se přiznat, že jsem od tohoto filnu očekával něco trochu jiného a začátek filmu napovídal o tom, že mé očekávání bude splněno. Zkrátka barák, ve kterém straší...Postupně se ale děj filmu začal ubírat směrem, na který mě snad ani nenapadlo pomyslet. Právě proto hodnotím tak, jak hodnotím. Pokud chcete shlédnout netradičně a možná až bizarně pojatý horor zbavený všech klasických konvencí a klišé, máte skvělou příležitost.

• 31.7.2013  18:05
    Cure (1997)

U tohoto filmu jsem minimálně třikrát usnul... sálodlouhé nesmyslné dialogy, pomalé tempo, které se vleče jako opera Richarda Wagnera, nudné herecké výkony. I noční záznam z jednání PS PČR je proti tomuto filmového počinu akční podívaná s napínavým příběhem a logickou dějovou linkou.

• 10.2.2013  00:40

Musím uznat, že se jedná o jeden z vůbec nejlepších filmů "minor" žánru. FIlm má vše, co mám rád. Střídají se prvky dojemné s prvky nadsázky, vážné s vtipem a vše je proloženo notnou dávkou bizarnosti a neotřelosti.

• 27.1.2013  17:35

Naprosto vynikající film. Spojit napínavý kriminální (smysluplný) děj s důvtipem, bizarnostní a nadsázkou, to se nepovede každý den. Dávám všech 5 hvězd. Herecký výkon hlavního hrdiny byl skvělý! Více takových filmů...

• 26.1.2013  00:47

Nechápu, jak může mít tento film tak vysoké hodnocení. Scény, chování jednotlivých postav i dialogy působí krajně nevěrohodně a amatérsky. Přívlastky typu napínavé, mrazivé, mysteriózní a dramatické považuji za hodně velkou nadsázku ze strany zdejších uživatelů.3 hvězdy jsou pro mě strop a obávám se, že to nezachrání ani pěkné oči Steva Guttenberga.

• 17.12.2012  00:04
    Umberto D. (1952)

Úžasný film! Příběh o jednom životem unaveném a ztrápeném penzistovi, který má jen svého milovaného psa, v kterém nalézá svůj jediný smysl života. Skvělý herecký výkon neherce Carlo Battistiho. Sekvence odehrávající se v útulku musí chytnout za srdce snad každého...

• 26.8.2012  14:45

Podle mého názoru nadprůměrná detektivka. Dva zdánlivě nesouvisející příběhy, které se nakonec překvapivě protnou. Jan Kanyza zahrál stárnoucího alkoholem zmítaného kriminalistu skvěle a Risus sardonicus Miroslava Etzlera bylo jak vystřižené z Tesařovy učebnice Soudního lékařství.

• 23.7.2012  00:19
    Nepodepsaný knoflík (TV film) (2003)

Velice příjemná a povedená kriminálka z dílny České televize. Povedený námět i děj. Nesourodá dvojice Vlach - Zadražil byla výborná. Líbilo se mi, že se zde objevil pan herec Jiří Holý a v epizodní roli soudního lékaře rovněž Karel Polišenský, který na můj vkus dostává málo prostoru ve filmu. Bylo rovněž příjemné po dlouhé době vidět ve filmu krále českého dabingu Petra Olivu a Jana Novotného.

• 22.7.2012  00:14
    Mlha (2007)

Musím uznat, že pár silných momentů v tomto filmu bylo, avšak osazenstvo supermarketu bylo snad ještě děsivější než s jakým se setkávám já při občasných (nedobrovolných) nákupech v Kauflandu. Toby Jones byl velice sympatický. Námět mi přišel neotřelý a zajímavý, ale přesto jsem se zkrátka nudil a usínal jsem. Závěr na mě ovšem udělal dojem, takže 2 hvězdy jsou zasloužené.

• 18.7.2012  01:12
    Travis (TV film) (1997)

Pominu-li samotný konec, pak musím uznat, že na domácí poměry se jedná o nebývale povedený horor.

• 6.6.2012  22:43
    TOP STAR (TV pořad) (2010)

Opovrženíhodný hnus vyprodukovaný televizní stanicí, kterou bych nejraději jedním podpisem nechal ze dne na den zrušit.

• 25.5.2012  23:19
    Výměna manželek (TV pořad) (2005)

Odpad o odpadu pro odpad. Jedním slovem odpad.

• 5.3.2012  20:25

I přes sympatickou Danu Syslovou mám z tohoto filmu rozpačité pocity. Milan Kňažko a Otakar Brousek mi byli krajně nesympatičtí. Film na mě působil, že by se dal "zfouknout" za 45 minut, ale scénáristé to dokázali natáhnout na 81. Jako kulisa k práci je tento film skvělý, věnovat se mu naplno se však dá jen stěží. Velice se mi líbila jako vždy přirozená Darja Hajská v epizodní roli "pavlačové ženské".

• 12.2.2012  11:56

Myslím, že konstatováním "Film je tak nudný, že ani nebudete schopni vydržet do konce filmu, abyste zjistili, kdo je vrah" jsem plně vystihl dojem z tohoho filmu. Pozitivní však je, že zde byl dán prostor takovým hercům, jako byli Libuše Geprtová nebo Ivan Luťanský.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8