Divočák

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24
    • 3.5.2012  23:04
    Avengers (2012)

Totální geekfest a nejlepší letní blockbuster od nového Star Trecu! Whedon přesně věděl, co fanoušci od filmu chtějí a pokud se počítáte mezi jednoho z nich, budete plesat blahem u každého záběru. Každá z postav dostane svoji odpovídající chvilku, mezi herci to správně jiskří a na plátně se pořád něco zajímavého dějě (žádná nudná ukecaná půlhodinka, na kterou si tu někteří mudlové stěžují, se jednoduše nekoná). No a Hulk po dvou odzívaných epizodách konečně SMASH!

• 2.4.2010  13:13

Vyloženě ošklivě animovaný film o staříkovi, který hodinu a půl poletuje v ošklivě animovaném světě v přihřáté noční košili. Opravdu si Zemeckis mohl myslet, že se něco takového s rozpočtem 200 milionů dolarů zaplatí?

• 18.2.2010  13:41

Na světě je tak krásně, všichni se mají rádi a jakýkoliv problém se dá vyřešit pomocí pár přesně mířených slovíček. Ultimátní hollywoodský brainwash, ale moc mile natočený.

• 22.1.2010  11:41
    Dorian Gray (2009)

Neskutečně uměle působcí film s často absolutně nelogicky se chovajícími postavami. Od režiséra skvělého Jak je důležité míti Filipa jsem teda rozhodně čekal víc.

• 9.1.2010  13:33
    Pevné pouto (2009)

Super úvod, jenže jakmile se jinak skvělá Saoirse Ronan dostane do svého barevného světa, příběh se rozutíká do všech stran a film se začne utápět v barevném kýči, připomínajícím to nejhorší z Brabcova Máje. Škoda

• 18.12.2009  00:11
    Avatar (2009)

Je mi to líto, ale žádný zázrak se nekonal. Vizuálně je to neskutečně nadupané a Pandora je úžasné místo připomínající to nejlepší z Princezny Mononoke. Jenže co z toho, když modří počítačem dělaní kočkolidé, byť sebelíp vyrenderovaní, budou vždycky jen modří počítačem dělaní kočkolidé, kteří vás nikdy tak nezasáhnou jako živí lidé z masa a kostí. A nic na tom nezmůže ani 3D, které popravdě nedisponuje tak silným wow efektem, jaký jsem od něj čekal. Další problém je v tom, že film v podstatě nemá žádnou opravdu zapamatovatelnou scénu (byť třeba takový Terminátor 2 je jich naprosto plný) a proklamovaná závěrečná "Mother of all battles" vypadá vedle jakéhokoliv dílu LOTRa jako zmatená lokální šarvátka. Hlavně pozemní část, založená na taktice *POZOR SPOILER* přiběhnem před kulomety, necháme půlku z nás postřílet a utíkáme zase zpátky, po taktické stránce opravdu bolí. Nevykládejte si to ale jen zle. Cameron natočil dobrý film. Jen od "Krále světa" jsem teda čekal trochu víc.

• 15.11.2009  14:37
    Nixon (1995)

Naprostá lahůdka pro každého, kdo se trochu orientuje v daném tématu.

• 28.10.2009  12:03
    W. (2008)

Vcelku poutavě natočený autobiografický film, který ale bohužel nemá divákovi moc co sdělit. Teda pokud za hlavní poselství nepovažujete to, že Bush rád žvaní s plnou pusou.

• 24.10.2009  19:51

The spirit of adventure.

• 14.8.2009  16:26

Když jste v animáku nuceni sledovat porod (Shrek 3, Ice Age 3), značí to, že je něco špatně. Letecký souboj je ale parádní.

• 14.8.2009  00:14
    G. I. Joe (2009)

Neuvěřitelné akční inferno, vedle kterého takoví Hulk, Iron Man, Wolverine, Temný rytíř nebo třeba i Terminator Salvation vypadají jako nudné konverzačky. Sommers nakopne akci hned ve výborném úvodu (kam se hrabe sterilní a nepřehledná Šanghaj druhých Transformers) a nastavenou laťku si bez problémů udrží až do konce. Akční scény jsou přehledné, opulentní, správně vygradované, disponují výborným wow efektem a je na nich cítit každý dolar (stejně jako z triků cítíte, že by ještě nějakých těch pár milionů klidně sežraly). Paramount si navíc dokázal perfektně ohlídat trailery a oproti ostatním blockbusterům v nich uvidíte opravdu jen zlomek z toho, co film ve skutečnosti nabízí. Scénář G.I.Joe si rozhodně na nic nehraje a je přesně tak hloupý a zábavný, jak si sám přeje být. Velká chvála musí jít po této stránce režiséru Sommersovi, který příběh dokázal výborně vyladit a každá z hlavních postav (a že je jich opravdu dost) tak má opravdu dostatek prostoru, aby se s ní divák uspokojivě seznámil a vybudoval si k ní nějaký vztah, přičemž jednotlivé představovačky rozhodně nenudí a naopak výborně zapadají do celkového rytmu filmu. Hodně taky poteší zvolená civilnost a střídmost kostýmové stylizace, která potlačila komiksový "power rangers efekt" na snesitelné minimum a jediným větším šrámem v tomhle ohledu zůstala postava Doktora a závěrečná "evoluce" záporáků . Nakonec ještě vzkaz všem kritickým divákům - Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde. Kdo si ale chodí do kina filmy užít, tomu se G.I.Joe bohatě odvděčí. (Viděno v originálním znění s titulkami)

• 12.8.2009  15:46

Nejslabší Miyazakiho film. Hayao vyměnil svůj oblíbený vzdušný svět za svět podvodní, a i když i do něj dokázal vdechnout svou úžasnou fantazii, není jí tentokrát ani zdaleka tolik, jako jsme z jeho starších děl zvyklí. Děj nejenže je vlastně úplně o ničem, ale postrádá i vnitřní logiku. Hlubší pozadí nového světa vám navíc zůstane ukryto a i proto, že je spousta zásadních věcí pouze lehce naklepnuta, vám motivace jednotlivých postav přijde mnohdy naprosto nesmyslná či nepochopitelná. Jakoby celý film vznikl jen proto, aby mistr mohl ještě jednou na stará kolena nechat na plátně proletět pár kreslených ryb, kupodivu v daleko horší animaci, než u jeho i o celou dekádu starších filmů.

• 7.8.2009  00:18
    Máj (2008)

Bál jsem se, že to dopadne daleko hůř. Ve chvíli, kdy film zrovna totálně nepohřbívali zpívající Supporti a pařící umrlci, se na to dívat celkem dalo. Navíc jde asi o nejdraží české softporno všch dob:).

• 26.6.2009  19:02

Jsem neskutečně (u)spokojený*:D*. Tehle film je jiný než jednička, která byla Spielbergova a Bayova. Tenhle film je jenom Bayův, což možná nemusí každému sednou a já s tím měl taky ze začátku docela problém. Jakmile se s tím ale smíříte a přistoupíte na Michaelova pravidla hry, začnete si to neskutečně užívat. 9/10 (jednička má u mě 10, protože Spielbergův lehkonohý styl mi přeci jen sedne trochu víc než krapet těžkotonážnější dvojka).

• 2.6.2009  00:08

Zajímavý námět utopený ve vražedně poooooommmmááááállllléééémmmmm tempu.

• 25.5.2009  23:46

Podobné slepé střevo prvního dílu jako v podobě Casino Royale a Quantum of Solace. Zatímco ale Quantum by sice bez Casina nedávalo moc smysl, no aspoň si to vynahradilo v slušné popkornové akci a sexy Olze Kurylenko, druhý Crank nabízí jen zmatenou spleť nevýrazných over the top scén a od minula pěkně vyžilou Amy Smart. Doufám, že u Gamera se Neveldine s Taylorem budou trochu krotit a vzpomenou si na tu výživnou dávku talentu, kterou zapomněli někde v prvním dílu.

• 24.5.2009  13:51
    Iron Man (TV seriál) (1994)

Velká slabota, která nemilosrdně odhaluje největší slabiny celého komiksového Iron Mana jako takového - záporáky. Zatímco takový Spider-man bojuje s různými chemicky a technicky upragovanými vědci či zločinci, kteří by při přivření očí mohli v reálném světě klidně existovat, Iron Man musí čelit čínskému kouzelníkovi a létajícímu mozku:/. Chabí záporáci však rozhodně nejsou jedinou slabinou seriálu. Odhlédneme-li od chudokrevné animace, vyplave na povrch především nudný scénář, který navíc postrádá jakýkoliv náznak dějového posunu. Peter Parker alias Spider-man bojoval sám za sebe, podával si své nepřátele jednoho po druhém, vyvíjel svůj vztah ke svým blízkým, stejně jako jeho nepřátelé vyvíjeli vztahy mezi sebou. V Iron Manovi máte karty od začátku rozdané a nikdo se ani neobtežuje, aby se svým balíčkem trošku zamíchal. Iron Man a jeho zmatená partička šašuláků (Normálně neuvěřitelně sexy Scarlet Witch to tentokrát odnesla opravdu hrozivě) prostě v každém díle pomlátí Mandarina a jeho partičku šašuláků a tak se děje pořád dokola, jako podle kolovrátku. Díky bohu, že za 14 let přišel Jon Favreau a napravil Iron Manovi jeho pošramocenou reputaci.

• 8.5.2009  22:50

Tak takhle WtF konec už jsem dlouho neviděl.

• 7.5.2009  23:57

V podstatě strašná kravina, ale být mi o 10-15 let míň, tak to asi hrozně žeru;).

• 4.5.2009  19:01

Skip Woods je prase a zasloužil by pověsit za koule do průvanu. Jeho scénář je tak špatný, že si ve fimu Stan Lee radši ani nestřihnul cameo. Podobně přes prsty by potřeboval dostat i Gavin Hood. Jejich společnými silami projedeme jedny z nejzajímavějších epizod Wolverinova života jako hov..., ehm "výkal potrubím" a celý ten obrovský potenciál Wolvieho života končí bez mrknutí oka v odpadkovém koši. Veškeré tajemeno a mystično programu Weapon X z X-menů 2 je navíc taky nadobro fuč. Ještě že to zachraňuje ten Jackman se Schrieberem a kolem to pěkně bouchá. Kdybych neznal Wolvieho komiksový život, asi bych odcházel z kina daleko spokojenější. P.S. PG 13 je na tom sakramentsky znát a divoch Wolvie je tu bohužel krotký jako čerstvě narozené jehňátko:(.

• 1.5.2009  00:58

Zapomeňte na všechny ty nespravedlivé dvou a tříhvězdičkové komentáře okolních uživatelů, kteří si asi připadají strašně důležití, že dokážou sestřelit i takle nabušenou pecku. Rychlí a zběsilí jsou totiž překvapivě nekompromisní a správně naleštěný akční nářez, možná v trošku slabším CGI balení, ale za to s neuvěřitelně charismatickou a výborně sladěnou ústřední hereckou dvojkou a scénářem bez hluchých míst. Justin Lin to tentokrát pěkně rozjel a nechal v peletonu daleko za sebou dokonce i pro mnohé kultovní jedničku.

• 27.4.2009  00:03
    Franklyn (2008)

Linie s maskovaným Phillippem nemá chybu, ale bohužel je zbytečně ředěná a rozpouštěná druhou neskutečně nudnou linkou plnou magorů v čele se zmalovanou Evou Green se sebevražednými sklony. Škoda

• 19.4.2009  12:41
    Letec (2004)

Di Caprio má neuvěřitelně otravný hlas a Cate Blanchett mě svým projevem neskutečně srala každou vteřinu, kterou na plátně strávila. Scorsese to ale jinak natočil docela slušně a navíc obsadil Kate Beckinsale, za což má u mě velké plus.

• 13.4.2009  23:50

Drsné. Do Ruska už mě nikdo nedostane. Ale ten typický americký happyend...:/

• 3.4.2009  12:43
    Spirit (2008)

Tak nějak to dopadá, když schází soudnost...

• 29.3.2009  13:24
    Yes Man (2008)

Yes Man určitě není Jimův nejlepší film a i když mu to přeju, to 75% hodnocení tady na csfd je asi trošku nadstřelené. Na druhou stranu ale obsahuje vydatnou dávku povedených gagů, nefekálního humoru a hlavně Jimma Carreyho (i přes těch pár vrásek) přesně v té poloze, v jaké ho známe z devadesátých let, kdy si na filmovém trhu vytvořil svoje nesmazatelné místo, na kterém už ale od Božského Bruce (2003!) několik let zela pěkná díra. A právě tu se Yes Men podařilo dostatečně zaplácnout.

• 28.1.2009  12:52

Film, ze kterého na vás dýchne život.

• 6.1.2009  14:29

Nuda od začátku až do konce. Copak Coenovci zapomněli jak točit dobré a zábavné filmy?

• 27.12.2008  19:23

Pro mě jednoznačně nejlepší Hire. Nikdy bych neřekl, že mě ze série prvoplánovitě efektních reklam na auta dostane zrovna tahle kvůli svojí melancholické atmosféře.

• 22.12.2008  16:14
    Okrsek 13 (2004)

Útěk z New Yorku 21. století.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24