Isherwood

Isherwood

Jiří Valášek

okres Praha


Twitter: J_V_Isherwood

1810 bodů

Moje biografie

od nejnovějšíchpodle abecedy
  • 8.8.2005
  Steven Soderbergh
  (režisér)

  Málokterý režisér dokáže natolik dobře udělat tlustou čáru mezi uměním a komercí. Toto je jeden z nich.

  Steven Soderbergh se narodil 14 ledna v Atlantě, ale už v sedmi letech se rodina stěhovala za prací jejich otce, který pracoval jako vysokoškolský profesor, do Louisiany. Když mu bylo asi patnáct, začal se angažovat v… (více)

  • 26.7.2005
  Christopher Nolan
  (režisér)

  Christopher Nolan se narodil 30. července 1970 v Londýně britskému otci a americké matce. Když v jeho sedmi letech zachvátila svět mánie jménem Star Wars, nevyhnula se ani jemu a se svým starším bratrem Mattem začal natáčel na otcovou 8 mm kameru krátké filmečky. Během studií na University College v Londýně, kde studoval… (více)

  • 12.7.2005
  Paul Greengrass
  (režisér)

  Paul Greengrass se narodil 13. Srpna 1955 v anglickém Cheamu. Už od dob studií na střední škole si pěstoval ke svému budoucímu řemeslu vztah, který piloval tím, že na svou 8 mm kameru natáčel krátké hororové filmečky, ve kterých používal staré panenky a umělé krejčovské modely lidských těl, které našel v nepořádku zaprášené… (více)

  • 12.7.2005
  Michael Moore
  (herec)

  Neoblíbená politická figura, na první pohled působící neohrabaně díky velkým brýlím, kšiltovce a objemným džínám. Michael Moore je nejméně bojácný a nejvíce populistický politický komentátor. Pasivně agresivním stylem se pouští do závažných otázek pomocí inteligentního vtipu a humoru a doufá, že zaujme veřejné mínění. Věří, že… (více)

  • 5.7.2005
  Vladimír Michálek
  (režisér)

  Vladimír Michálek se narodil 2. listopadu 1956 v Mladé Boleslavi. Kromě filmu pracuje i v reklamách, které točí jenom proto, aby jak sám říká: „uživil tu smečku, kterou jsem si pořídil“ – má tři syny. Je řazen do období tvz. „režisérů střední generace“, k nimž patří třeba Vít Olmer, Karel Smyczek nebo Zdeněk Tyc.

  Na plátně… (více)

  • 26.6.2005
  Oliver Hirschbiegel
  (režisér)

  Německému mistru klaustrofobického dusna stačily pouhé dva filmy uvedené v kinech k tomu, aby se silně zapsal do povědomí diváků.

  Narodil se v roce 1957 v německém přístavním městě Hamburgu. Místo toho, aby se pilně věnoval studiu, tak raději zvolil lukrativnější místo lodního kuchaře. Do školy se pak ale přesto vrátil, aby ji… (více)

  • 19.5.2005
  Antoine Fuqua
  (režisér)

  Antoine Fuqua se narodil se 19. ledna 1966 v Pittsburghu v Pensylvánii. Se svým dobráckým zjevem a rychlým úsměvem vypadá spíš jako chlapík pro vedení, než jako chlap, který vede tým. Začínal jako režisér videoklipů a reklam, kterých natočil stovky. V hudebním průmyslu se pohyboval víceméně u hip-hopu. Na cenu MTV pro nejlepší… (více)

  • 8.5.2005
  Bridget Moynahan
  (herečka)

  Kathryn Bridget Moynahan se narodila 21. září 1972 v Binghamtonu v New Yorku a pobývala hlavně v Longmeadow v Massachusetts. Jako dítě byla hodně divoká a excelovala ve sportech. Na střední škole se stala kapitánkou basketbalového týmu a vybrala si hraní ve fotbalovém mužstvu místo hraní v dramatickém kroužku. Asi to tak chtěl… (více)

  • 2.5.2005
  Doug Liman
  (režisér)

  Narodil se v roce 1965 v New Yorku. Připojil se k International Center of Photography už během studia na střední škole. Navštěvoval Brown Univerzity na Rhode Islandu, kde také pomohl při vytváření místní studentské kabelové televize. Krátké filmečky Liman natáčel už od svých sedmi let. Navštěvoval a absolvoval program Škola… (více)

  • 18.4.2005
  Brian De Palma
  (režisér)

  Brian De Palma, kontroverzní ikona filmového průmyslu, známá díky filmům jako CARRIE, DRESSED TO KILL, UNTOUCHABLES, SCARFACE a MISSION: IMPOSSIBLE, byl často oslavován jako dědic vlády Alfreda Hitchocka na postu "král napětí". V kariéře, která trvá už pět dekád, se De Palma jako režisér, scénárista a producent, prodral všemi… (více)

  • 1.1.2005
  David Mamet
  (scenárista)

  David Alan Mamet se narodil 30. listopadu 1947 ve Flossmooru v Illionis. Jeho dětství nebylo zrovna šťastné. Matka vzala malého Davida a jeho sestru Lynn a odešla od jejich otce k jinému muži. Poté co vyrostl, se však David vrátil zpět ke svému otci. Své vzpomínky na dětství pak vkládal do svých her a scénářů. Studoval na… (více)

  • 1.1.2005
  Peter Weir
  (režisér)

  Peter Weir se narodil 21. srpna 1944 v australském Sydney. Studium práv nedokončil a po vzrou svého otce se chtěl stát obchodníkem s realitami. Nakones ale zakotvil v australské televizi, kde na sebe upozornil několika krátkými dokumenty a posléze krátkometrážním filmem THE LIFE AND TIMES OF THE REV. BUCK SHOTTE (Život a doba… (více)

  • 1.1.2005
  Oliver Stone
  (scenárista)

  Oliver Stone je umělec, který se ostře vyhýbá typickým produktům hollywoodského světa. Píše, režíruje a produkuje velmi populární, ale taky hodně kontroverzní filmy, ve kterých se velmi často dotýká citlivých míst amerického národního cítění jako je vietnamský syndrom - ČETA, NAROZEN 4. ČERVENCE, prezidenti - NIXON, J. F. K. a… (více)

  • 1.1.2005
  Joel Schumacher
  (režisér)

  Čím menší rozpočet, tím lepší film. Právě takhle zní nepsané pravidlo tohoto režiséra, který se narodil 29 srpna roku 1939 v New Yorku rodině skandinávských emigrantů. Když absolvoval návrhářskou školu Parson School of Desing asi jej nenapadlo, že by se někdy mohl věnovat filmu a naplno se věnoval navrhování oblečení. Ale poté… (více)

  • 1.1.2005
  John McTiernan
  (režisér)

  John McTiernan je jeden z nejlepších a technicky nejkouzelnějších režisérů, kteří dokážou opakovaně rozdýchat i ten nejhloupější scénář, moderním umístěním a nadčasovým humorem. Proč se dítě ze severního New Yorku stalo jedím z nejžádanějších režisérů v Hollywoodu? "Chtěl jsem být zprvu divadelním režisérem, ale neměl jsem… (více)

  • 1.1.2005
  Roland Emmerich
  (režisér)

  Narodil se 10. listopadu 1955 v německém Stuttgartu. Filmovou školu vystudoval v Mnichově. Ještě jako student natočil nejdražší německý studentský film; sci-fi PRINCIP NOEMOVY ARCHY. Založil produkční společnost Centropolis, kde začaly vznikat levné sci-fi filmy. Za sedm milionů marek natočil film MĚSÍC 44. Film tehdy viděl i… (více)

  • 1.1.2005
  Michael Bay
  (režisér)

  "Nepřišel jsem léčit rakovinu, ale bavit lidi." - Michael Bay na adresu jednoho ze svých kritiků.

  Narodil se jako Michael Benjamin Bay 17. února 1965 v Los Angeles. Indetita jeho otce asi nebude nikdy pořádně vysvětlena. Podle Baye je jím slavný režisér John Frankenheimer, který to však popřel a DNA testy mu daly za pravdu. Bay… (více)

  • 1.1.2005
  Andrzej Bartkowiak
  (kameraman)

  Narodil se v Polské Lodzi (ročník 1950) a filmařské zkušenosti získával na místní Polské filmové škole. Ve 22 letech emigroval do Ameriky a krátce poté začal pracovat v reklamách.

  U filmu se zabydlel jako kameraman. Svůj první celovečerní film nasnímal v roce 1976 - DEADLY HERO. Ale divácký úspěch přišel až když nasmímal přes… (více)

  • 1.1.2005
  Paul W.S. Anderson
  (režisér)

  Paul William Scott Anderson, jak se jmenuje celým jménem, si získal svou nechvalně známou proslulost ve své rodné Anglii už svým ultra-násilným snímkem SHOPPING z roku 1994, ke kterému si sám napsal scénář. Ve snímku si dva lupiče, kteří kradou auta přímo z výloh prodejen zahráli Jude Law a Sean Pertwee. V Anglii byl film… (více)

  • 1.1.2005
  Jason Statham
  (herec)

  Jason Statham se narodil v roce 1967 (některé zdroje uvádějí 1972) v Londýně. Zkusil si opravdu pár zajímavých profesí. Jako člen Anglického potápěčského týmu se umístil 12. na světovém šampionátu v roce 1992. Jako model pracoval u firmy Levi's Jean, pro kterou předváděl džíny. Tady si jej všimnul Guy Ritchie, který jej pozval… (více)

  • 1.1.2005
  Colin Farrell
  (herec)

  31. května 1976 se v irském Dublinu narodil Colin James Farrell. Zpočátku to vypadalo, že se po vzoru svého otce a strýce stane fotbalistou, ale pak silným vlivem své sestry Catherine začal sledovat filmy a taky chodit na školu Gaiety School of Drama, takže fotbalová kariéra byla poražena kariérou hereckou. K tomu, aby člověk… (více)

  • 1.1.2005
  Keira Knightley
  (herečka)

  Keira Knightleyová se narodila 26. března roku 1985 v Teddingtonu ve Velké Británii. Původně se jmenovala Kiera, ale Keira se přece jenom lépe čte a vyslovuje. Herecké předpoklady měla už od narození, protože její otec Will hrál v divadle a v televizi a matka Sharman hrála až těsně do jejího narození. Už od mala chtěla být… (více)

  • 1.1.2005
  Jamie Foxx
  (herec)

  Tento rodák z Texasu se původně jmenoval Eric Morlon Bishop. Jeho matka jej porodila v nízkém věku a o malého Erica se dvakrát dobře nestarala (sama navíc žila u adoptivních rodičů). Erica proto adoptovala jeho nevlastní babička, takže, ač to zní spíše jako zápletka z pera šíleného scénáristy, je Ericova matka zároveň i jeho… (více)

  • 1.1.2005
  Alfred Molina
  (herec)

  Temný, vysoký a se smutnýma očima. Alfred Molina patří k britským hercům, kteří sice oplývají velkou všestraností, ale jejich sláva a uznání je minimální. Objevil se v řadě rozmanitých filmů. Vystřídal snad všechny myslitelné žánry, což je známkou jeho velké přizpůsobivosti a snahy vyzkoušet snad všechno.

  Syn španělského… (více)

  • 1.1.2005
  Kiefer Sutherland
  (herec)

  Kiefer William Frederick Dempsey George Rufus Sutherland, tak zní celé jméné tohoto herce, který se narodil 21. prosince 1966 v Londýně společně se svou sestrou - dvojčetem Rachel. Povolání jejich rodičů předurčilo geny obou sourozenců. Donald Sutherland byl filmovým hercem a Shirley Douglasová byla zaangažována na divadelní… (více)

  • 1.1.2005
  Eric Bana
  (herec)

  Eric Bana se narodil 9. sprna 1968 v Melbourne německé matce a chorvatskému otci. Živil se jako barman. Často však vystupoval v ostatních podnicích jako bavič. Jeho talentu si všimla i jedna australská televize, která jej zprvu obsadila do zábavného pořadu FULL FRONTAL. Získal si takový obdiv, že dostal vlastní pořad s názvem… (více)