Zbyisek

okres Praha

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 23.12.2016  18:54
    Angels in the Snow (TV film) (2015)

Hodně přehrocené rodinné psychologické drama. A hodně špatné.

• 11.12.2016  13:29
    Heaven Sent (2015)

Až na ty úvodní titulky! Ty byly jak důchodcovské prezentace v PowerPointu. A ty šílené předěly, ty taky stály za to! Jinak klasická vánoční romantika.

• 6.10.2016  19:39
    Marta a Věra (TV seriál) (2014)

Stránky slevového portálu Marty a Věry vážně existují! http://leeevne.cz/ To si zaslouží plusové body navíc! :-)

• 15.5.2016  14:34
    Marseille (TV seriál) (2016)

Telenovela s několika zajímavými záběry a střihy.

• 5.4.2016  23:21
    Flaked (TV seriál) (2016)

Hodně příjemný, emocionálně našlapaný seriál v atraktivních kalifornských lokacích s perfektním soundtrackem. Poklidně plynoucí příběh postupně odkrývá nové skutečnosti a překvapení. Vyprávění je často docela neurčité a tak trochu zahalené tajemstvím, vyžaduje dostatek divákovy pozornosti a nezřídka nechá diváka delší dobu tápat ve víru vlastních interpretací, než vše uvede na pravou míru...

• 6.2.2016  22:08

Už jsem v anglických komediích viděl hodně šílených nechutností, ale na tohle nemají snad ani The Inbetweeners s oběma filmy.

• 27.1.2016  22:32
    Derek (TV seriál) (2013)

Nejdojemnější seriál všech dob.

• 29.11.2015  11:16
    Lodí po Frísku (amatérský film) (2015)

Můžete zhlédnout na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=eW9NIGo_vgU

• 17.10.2015  21:41
    Neranditelní (TV seriál) (2014)

Teprve poslední díl druhé série rozjíždí seriál na plné obrátky. Proč? Právě od tohoto dílu je celý seriál VYSÍLÁN KOMPLETNĚ ŽIVĚ! Živé publikum je u sitcomů ještě stále docela běžné. Živé vysílání bez přetáčení a bez postprodukce je něco, co se jen tak nevidí. Třetí série začíná velmi živě - po všech stránkách. Občas nějaká chyba, občas řepřek, mikrofon v záběru a nebo navzájem se rozesmívající herci zábavě ještě přidávají. A pak jsou tu mraky povedených vtipů, výstupy známých osobností a hlavně narážky na všechny možné filmy, seriály a sebe sama. #UndateableLive

• 24.9.2015  18:41
    Záměna (TV seriál) (2011)

Jak už to tak bývá u všeho, co není komedie: začátek dobrý, následuje vaření z vody. První série je zábavná, přichází se zajímavým námětem, nečekanými zvraty, napínavými a zajímavými zápletkami. V druhé série to všechno oslabuje, ve třetí ještě víc a 4. série už je v podstatě tragédie. Seriál se snaží strašně moralizovat. "Popularizuje" nejrůznější společenské, životní a zdravotní problémy a nemoci. Většina postav začíná mít absolutně nesmyslné uvažování a chování. Přehnaně vyhrocené situace, z mouchy se dělají velbloudi. Všichni se chovají jak ubrečená puberťačka. Každá prkotina, nad kterou normální člověk mávne rukou, je tu vyzdvihována a opěvována jako megadramatická událost mezinárodního významu. Když přihlédnu k hodně povedené první sérii a vše zprůměruju, tak to jsou plus mínus 3 hvězdičky. No, možná spíš 2,5.

• 30.11.2014  23:11

Nečtěte zde uvedený "oficiální text distributora", protože to je jeden velký spoiler. Jinak je film pěkný, takový dojemně Vánoční.

• 31.10.2014  23:27
    Tři bratři (2014)

To je tak, když hned po dokoukání filmu prahnu po tom ho vidět znovu! Všechno je tady totiž perfektní. Pohádka chytne a nepustí. Výborná kamera a střih. Ladně plynoucí příběh. Naprosto dokonalý soundtrack s chytlavými, hravými, zábavnými a takřka na první pokus zapamatovatelnými písničkami i monumentální filmovou hudbou. Pestré a kvalitní herecké obsazení. Úžasné lokace. Zajímavé triky. Milé, sofistikované a promyšlené vtipy. Každá ze zmíněných složek je natolik silná, že sama dokáže upoutat veškerou pozornost a zaujmout divákovy smysly. Každá složka filmu sama utáhne celých 90 minut. A to se ty složky ještě náramně doplňují navzájem. Pak se nedivte, že jsem to musel vidět znova! Tolik geniálních věcí na pozorování a tolik fascinujících věcí na poslouchání se během jedné projekce nedá pochytat. A proto jsem to musel vidět znova! A ještě si poslechnout soundtrack.

• 31.10.2014  17:48
    Biograf (studentský film) (2014)

Ke zhlédnutí na: https://www.youtube.com/watch?v=YWA77LKYn0E

• 31.10.2014  17:48
    PříBěh (studentský film) (2014)

Ke zhlédnutí na: https://www.youtube.com/watch?v=NOfgctHzPSA

• 30.10.2014  00:15

Čekal jsem dokument o různých způsobech výroby piva, srovnání malých a obřích pivovarů a objektivním pohledu na současnou pivní situaci. Dostalo se ke mně ale něco trochu jiného. Česká pivní válka nabízí spíše subjektivní pohled na současný stav českého pivovarnictví a až filosofické zamýšlení se nad českou identitou a významem českého piva pro (nejen) náš národ.

• 18.10.2014  23:01
    Video Game High School (TV seriál) (2012)

Počátky VGHS byly vskutku originální a zajímavé. Parta nadšenců s malým rozpočtem natočila zajímavý námět o počítačových hrách a hráčích nejen pro hráče. Vtipné nápady, prolínání reality a in-game akce byly zábavné a neokoukané. Druhá série přinesla více fanoušků a více peněz. Původní svěží nápady začaly bobtnat do chaotických a nesourodých rozměrů, akci a vtip začalo střídat drama a vztahové tahanice. Třetí a (prý) poslední série ještě přitvrdila a začala se odchylovat od smyslu původního seriálu. Hraní her se dostalo ne na druhou, ale rovnou na třetí kolej. Do popředí vstoupilo častokrát až srdceryvné drama, hromady klišojidních vztahových problémů, humor aby člověk pohledal a akční scény by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Tvůrci se do každé další série snažili narvat víc a víc, ale ve výsledku tím seriálu spíše ubírali. Trochu mi přišlo, že se inspirovali v seriálu Community (což je dost možné, někdo z tvůrců myslím zmiňoval, že to je super seriál) a do každého dílu se snažili cpát různé styly vyprávění, různé parodie. Ale v šestidílné sérii není prostor na to, aby si každý díl mohli dovolit udělat v jiném duchu a žánru. Zkrátka to celé hrozně přeplácali a přeplnili podivnými nesouvisejícími odkazy a výjevy. Technicky je seriál výborný (zejména s přihlédnutím na rozpočet - celá 3. série byla natočena přibližně s podobným rozpočtem jako jeden díl již zmíněného seriálu Community). Když si divák odmyslí, že žánrově je každá série seriálu ze zcela jiného soudku, tak je to i velmi příjemný, občas vtipný, občas akční, někdy napínavý a jindy zase dramatický počin. Pro hráče a herní fanoušky to je to rozhodně zásadní seriál. Tři série byly pěkné, ale stačily. Teď už jsem zvědavý na novou tvorbu téhle party.

• 28.9.2014  11:21
    Tým Škorpion (TV seriál) (2014)

Fakt megahustá akční sci-fi parodie. Tohle opravdu nikdo nemohl myslet vážně. Třeba jak se pozná, kdy vybouchne nálož? Takhle: "Based on the speed of the blinking light and the acceleration of the beep, I would say that we have approximately 5 minutes and 31 seconds." A co myslíte? Bylo to přesně tak! :-)

• 24.9.2014  22:29
    Boys Are Stupid, Girls Are Mean (TV seriál) (2012)

Dvě asi tak 18 leté holky a jeden přibližně 12 letý kluk se dohadují o tom, jestli spolu budou chodit. Žádná velká zábava to není. (Tento krátký web-seriál je ke zhlédnutí zde: http://www.funnyordie.com/videos/fd8e811bbf/boys-are-stupid-girls-are-mean-episode-1-throw-like-a-girl?playlist=336980)

• 15.8.2014  21:27
    Babovřesky 2 (2014)

Babovřesky jednička byly hodně slabé a strašně dlouhé, ale ještě relativně snesitelné a s náznakem příběhu. Ale dvojka? Ta je naprosto strašná. Druhé Babovřesky jsou pravděpodobně nejhorší český film (z kinodistribuce), který jsem kdy viděl. Vůbec nechápu vyšší hodnocení dvojky oproti jedničce. A už vůbec nechápu, jak tady někdo může tvrdit, že je to dobrý film nebo dokonce dobrá komedie. Rozhodně na tom není dobrého nic.

• 16.12.2013  11:34

Knížku jsem nečetl, a tudíž je mi naprosto jedno, jestli to vypadá jako knížka nebo jestli to je upravené. Možná se tvůrci snažili z evidentně tragické knižní série konečně vymáčknout něco zajímavějšího. Bohužel se jim to zase nepovedlo. Zas a znova je to pořád to stejné dokola. Pořád tam pobíhá banda panáčků, pořád je chce někdo zničit a pokaždé čirou náhodou uniknou. Takže ve výsledku tu máme už asi 15 hodin jakési trpasličí „roadmovie“, která už opravdu nemá co nabídnout. A to VÁS ještě minimálně další 3 hodiny čekají… Mimo naprostou příběhovou nudu k tomu máme ještě hromadu digitálních efektů, díky nimž si spíš člověk připadá, jako by sledoval trailer na nějakou fantazy počítačovou hru. Totálně přehnaně zběsilá kamera. Snaha o monumentální a dechberoucí záběry pseudookouzlujících celků a gigantických lokací absolutně zaniká v nesmyslné prázdnosti celého díla.

• 30.8.2013  21:09
    V jako Victoria (TV seriál) (2010)

Je to trochu přiblbé, občas jednoduché. Někdy poněkud nedotažené, jindy zase přehnané. Pokaždé ale nesmírně zábavné! Victorious je seriál určený zejména pro mladší publikum. Ale zabavit může i ty, kteří mají věk cílové skupiny už nějaký ten rok za sebou. Občas je některý díl slabší. Občas je to trochu nahlas. Občas mě při sledování napadaly alternativní konce určitých scén (a možná, že to byly i lepší konce). Drobné nedostatky však výrazně převažují sympatické postavy i herci, řada povedených písniček či popěvků, čas od času nějaký sofistikovanější vtip či narážka. V kategorii sitcomů pro mládež Victorious jasně vede, protože... Je to zábavné, je to oddechové. Má to TheSlap.com a má to grády. Je to vysoce koukatelné.

• 17.2.2013  17:30

Jeden z těch filmů, u kterých od půlky netrpělivě čekám na to, kdy hlavní postava už konečně umře, film skončí a já budu moci odejít. A to není dobré.

• 5.1.2013  23:36

Banda panáčků se rozhodne, že půjde na výlet. Za prvním kopcem je přepadne banda trolů, za rybníčkem na ně zaútočí stádo skřetů, v jeskyni je zase přepadne nějaká jiná příšera... Banda panáčků má víc štěstí než rozumu, vždycky všechny nepřátele čirou náhodou přemůže - a nebo ještě častěji jim pomůže nějaká "vnější" síla, která se vždy v poslední chvíli záhadně objeví a všechny panáčky zachrání před jistou smrtí. Na konci výletu všichni vylezou na pěknou skálu, řeknou si, jak to bylo fajn, a že se těší na další díl. Následující díl pokračuje ve stejném duchu. Ve stejném duchu, jako všechny díly Pána prstenů. Pořád to samé dokola. Pořád ta stejná nuda.

• 5.1.2013  22:07
    Samsara (2011)

Vizuálně a technicky vskutku strhující, zejména ve 4K! Rozjezd filmu, prvních asi 40 minut, mírně pokulhával a do "děje" mě příliš nevtáhnul, nicméně o to zábavnější, poutavější a dynamičtější byl zbytek filmu.

• 28.12.2012  23:55

Ani jeden a půl násobná rychlost přehrávání nepomohla.

• 26.8.2012  15:51
    Joudové (TV seriál) (2012)

Proč si v americké MTV musí neustále dokazovat, že skvělé anglické seriály dokážanou přetočit nesrovnatelně hůř?

• 3.3.2012  21:55
    Český lev 2011 (TV pořad) (2012)

Moje hodnocení "odpad" se nevztahuje k výsledkům a už vůbec ne k české kinematografii jako celku, ale ke kvalitě tohoto přímého přenosu, zejména pak k výkonu Lucie Bílé.

• 20.2.2012  12:44
    Děti moje (2011)

Zajímavé je, že i přesto, že je to film od začátku do konce smutý, je zároveň od začátku do konce milý a příjemný.

• 20.10.2011  23:08
    SLiDE (TV seriál) (2011)

Příjemné australské překvapení, které nejednomu divákovi na první pohled připomene anglické Skins. Také mě SLiDE pro svůj námět, který pojednává o partě teenagerů vyvádějící nejrůznější nepravosti a prosekávající se životem vesele a někdy naopak nevesele, připomněl Skins. Na druhý pohled, respektive po zhlédnutí více dílů, už začíná být jasné, že přirovnání ke Skins je jen velmi přibližné. SLiDE je rozhodně odlehčenější verzí, není tu tolik dramatu, není to tak ponuré a depresivní, je tu naopak více srandy a humoru. A tak jediné, co si tento seriál od svého anglického konkurenta tak trochu vypůjčuje je sama prapůvodní myšlenka seriálu o teenagerech pro teenagery. Jinak jde SLiDE vlastní cestou a to je rozhodně dobře. Pět hlavních postav je v jádru sympatických. Máme tu pět odlišných lidí, jak těch normálnějších, tak těch lehce přitroublých. Tato partička se často dá dohromady tak nějak náhodou, zkrátka vždycky skončí spolu u páchání nejrůznějších lumpáren a porušování různých pravidel. Jak obrazem, tak soundtrackem je seriál na vysoké a příjemné úrovni. Takže ano, líbilo se mi to. Líbilo se mi to hodně, kromě posledního dílu. Desátý díl jako jediný mě nějak zklamal. Ale pokud tenhle drobný detail na kráse přehlédnu, tak dávám seriálu pět hvězdiček (i když o něco slabších pět hvězdiček než má první série Skins :-) ). SLiDE mi totiž od prvního pohledu výborně sednul a oblíbil jsem si ho.

• 8.10.2011  18:59

Parádní hororová muzikálová parodie! Všechno je zde perfektně propracované - dobré písničky a choreografie, nápaditý souboj, povedené vtipy, fajn střih, kamera i efekty... Tohle mělo vyhrát festival Manhattan Short 2011, ale bohužel hlasující Legendu od Bobří přehrady zařadili až na 6. místo. U mě ale vede!

<< předchozí 1 2 3 4 5