Sissi a Yetti (2007)

Ale jo, rozhodně jsem se pobavil a zasmál. Některé vtípky jsou skutečně povedené. Každou chvíli nějaká parodie na nejrůznější věci (třeba na pobřežní hlídku, GPS a mnohé další...). Zkrátka taková šílená animovaná šílenost pro dospělé. Škoda jen, že se místy objevovala krátkodobá nuda (hlavně v záběru) a vtípky sklouzávaly do trapnosti. Přesto myslím, že na tento film pro jeho bláznivost hned tak nezapomenu.

The Angry Video Game Nerd (2004) (seriál)

Něco takového se hned tak nevidí ani neslyší. Tenhle šílenec je skutečně nejrozzlobenějším hráčem, jakého jste kdy slyšeli. Při hodnocení starých konzolových her převážně z 80. let používá neskutečných spojení a nadávek, které zde raději nebudu prezentovat. Přesto mě tento seriál baví. Baví mě natolik, že při některých dílech se smíchy málem válím po podlaze. Musím uznat, že ten komediant má talent. Některé vtipy, narážky a vůbec obsahy dílů jsou skutečně povedené. Stejně tak technické i "výtvarné" provedení celého seriálu je fajn. O nové nápady a originální obměny není nouze. Sice se občas lehce opakuje, ale pořád je to v pohodě (některá opakovaná gesta a hlášky k tomu prostě patří). První epizody se mi zdály opravdu hrozně vtipné. Další díly už mi tak vtipné nepřijdou (možná je to tím, že jsem si na styl seriálu už tak nějak zvyknul a proto mě to již tolik nezaráží). Nicméně i když se člověk zrovna třeba nesvírá smíchy v křečích, tak stále je to zábava, která je přinejmenším hodná úsměvu. Po dlouhém rozhodování dávám maximální hodnocení (resp. takových 90%), protože na ty záchvaty smíchu prostě nezapomenu.

Show Ellen DeGeneresové (2003) (pořad)

Zábavná americká talk show s nejrůznějšími zajímavými hosty. Tak jako jsem psal u podobné show s názvem "Late Show with David Letterman", záleží především na hostech, od nichž se zábavnost a zajímavost každého dílu odvíjí. Proto se těžko posuzuje, která show je lepší, obě (zatím) hodnotím stejně. Celkově je to ale fajn podívaná s docela zábavnou moderátorkou. Když nemáte do čeho píchnout, tak si pusťte díl s někým, kdo vás zajímá (na Youtube je výběr velký), a budete mít na chvíli o zábavu postaráno.

Wild & Crazy (2007) (seriál)

Podobné dílo jako americký seriál "World's Most Amazing Videos", jen s tím rozdílem, že tento seriál pochází z Ruska a o smrtí končící videa zde není nouze.

Maestro (2005)

Celkem dynamické co se týče obrazu i zvuku a to i přesto, že je to celé v jednom záběru. Celou dobu jsem čekal, co z toho všeho vyleze a pak to přišlo. Zajímavé pointy jsem se dočkal. A to oceňuji.

The Little Matchgirl (2006)

Tenhle film mě nějak nechytnul. Byl poměrně jednoduchý až nudný, jednoduše odhadnutelný. Nebyl ani příliš dojemný. Na závěr se dočkáme jasného šťastného konce. Rozhodování mezi 2 a 3 hvězdičkami je těžké, nakonec se ale přikloním k hodnocení vyššímu. Nicméně žádná sláva to není.

Noční show Davida Lettermana (1993) (pořad)

Tato americká talk show je dle mého názoru srovnatelná s dalšími podobnými, jako je The Ellen DeGeneres Show nebo třeba The Late Late Show with Craig Ferguson. Při hodnocení rozhodně záleží na osobních sympatiích k moderátorům, ale především na hostech. Je příjemné a zábavné poslechnout si své oblíbence z filmů a seriálů, když zrovna nehrají svou scénářem určenou roli.

Ubornaja istorija - ljubovnaja istorija (2007)

Pohodový jednoduchý romantický animák, který ale nějak výrazně neokouzlí. Rozhodně se na něj podívat dá a celých deset minut je smysluplně vyplněno tak, že nuda se dostavit nestihne.

Aunt Luisa (2002)

Sice se zde nedočkáme žádné převratné myšlenky, ani hromady vtipů nebo revolučního zpracování, přesto je snímeček velmi svižný (díky velmi krátké stopáži) a docela zábavný.

Padlé umění (2004)

Další a novější film režiséra Tomka Baginského. Tak jako Katedrála je i tento kraťas úžasně technicky proveden. Vizuální stránka ohromí. Opět však jde o umělecky natolik hluboký zážitek, že není vidět na dno. Přesto je Fallen Art o něco svižnější a zajímavnější, takže tentokrát dám 3 hvězdičky.