Ducharme

Ducharme

Soňa P.

Omán
►▲▲

homepage
Facebook: poustniliskameziaraby
Instagram: liskabloguje

93 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
  • 29.1.2019  18:06

  Jsem prostý člověk... Hugh Jackman zpívá a tančí (!!!). Jsou chvíle, kdy nic moc jinýho nepotřebuju.

  • 14.3.2018  09:19

  Ti dva moderátoři (nebo jak to nazvat) jsou většinu času na facku. Ale ty domy! To je taková nádhera, že to vyváží i afektovaného architekta, který hladí kámen a vykřikuje, že místnosti jsou přežitek z minulého století.

  • 17.1.2018  11:50
  Přátelé (TV seriál) (1994)
  ***

  Existuje ve světe horší postava než Ross Geller? Jako fakt! Proč toho arogantního a ukňouraného blbečka někdo neshodil z balkonu toho jejich bytu? Byl by to o tolik lepší seriál! P.S.: Viděno všech 1,982,928 dílů.

  • 17.10.2017  09:10

  Vyčerpávající film s hudbou, která místy psychicky zraňuje. Chvílemi jsem se přistihla, že se vyšinutě kymácím na sedačce. Vizuálně mě to naprosto odbouralo. Déšť, vlny, vítr a prach... Elvis asi nikdy nebyl náročnější na poslech. Harrison má pořád neskutečné herecké kvality a Gosling je fakt kárd. Jako jo... Hodně jo!

  • 17.10.2017  08:57
  Dřevorubci (TV seriál) (2008)
  ****

  Naprosté guilty pleasure. Banda vygumů se pohybuje na neskutečně krásných místech a tam kácejí stromy. Často na ně ty stromy málem spadnou, nebo je švihne nějaké ocelové lano. To všechno je doplněné o člověka, který žije v té nejšpinavější bažině, co jsem kdy viděla. Co víc by si člověk mohl přát?

  • 30.7.2017  08:47
  Dunkerk (2017)
  *****

  Fyzický zážitek. Jedinečný, dechberoucí a pro mě osobně asi nezapomenutelný.

  • 23.1.2017  08:58
  Tajný život kočky (TV film) (2013)
  *****

  Mám tři kočky a taky by mě hrozně zajímalo, co dělají, když jsme v práci. Je velká pravděpodobnost, že se prostě povalují, ale po zhlédnutí Tajného života kočky už si tím nejsem úplně jistá. Vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby někde za skříní tajně kopaly tunel, aby mohlu chodit k sousedům na tuňáka. Tenhle dokument je naprostá nutnost pro každého kočkaře a kočkařku. Vesinice nadšených kočkomilů připla na své chlupatice kamery a vypustila je na jejich běžné toulky. Za pomoci týmu profesionálních kočičích vědců pak sledovali jejich chování, trasy a vztahy. Nikdy bych neřekla, jak pestrý život může mít taková maloměstská kočka.

  • 29.12.2016  07:49

  Udělejme si v tom jasno už od začátku - Darth Vader je moje nejvíc nejoblíbenější filmová postava na světe a všech dob. A Rogue One obsahuje dva naprosto úžasné Vader momenty. Na straně jedné je Vader jako badass killer, který jednou rukou řeže lidi lightsaberem a druhou jimi mlátí o strop - přesně tak jak by to nejobávanější zabiják té doby měl dělat. Na straně druhé je to ale Vader (nebo aspoň to, co z něj zbylo) naložený v jakémsi léčivém roztoku, zavřený ve své temné věži na Mustafaru - na místě, kde přišel o všechno, co mu bylo drahé a kde začal jeho život v evidentně permanentní bolesti a samotě. Svět si Vadera ochočil, když se začal objevovat na obrázcích s Hello Kitty a v televizních reklamách. Edwards mu konečně zase vrátil koule a za to má ode mě velké díky.

  • 13.12.2016  12:58
  Prostřeno! (TV pořad) (2010)
  **

  Češi ve své roztomilé nedokonalosti a já se bavím... Čoklit čili čekekake a amouše bouše jsou prostě strašně super. Nejlepší jsou ale stejně ty lidi, co se berou šíleně vážně a tváří se, že jim Gordon Ramsay doma dělá sous chefa.

  • 8.8.2016  13:00
  Dům na opravu (TV pořad) (2013)
  ****

  Chip a Joanna Gaines jsou manželé z města Waco v Texasu. On je neskutečně zručný všeuměl a ona taletovaná bytová designerka. Společně se věnují opravování a zařizování domů pro své klienty. Ve srovnání s Property brothers má Fixer upper méně profesionální přístup. Nijak zvlášť se tady neřeší, jestli je pořeba opravit elektrické vedení a zlepšit izolaci. Jejich hlavním cílem je vytvořit krásný prostor, který bude odrážet jeho budoucí obyvatele - proto do domů často zapojují kastomizované prvky, vytvořené pro klienty na zakázku. Fixer Upper není žádný propracovaný pořad - schéma každého dílu je vlastně úplně stejné - mění se jen domy a lidé. Spíš je radost koukat na to, jak dva šikovní lidé vrací život domům, které by většina lidí naprosto odepsala.

  • 8.8.2016  11:13
  Dům snů (TV pořad) (2011)
  ****

  Mě tyhle househunter pořady hrozně baví. Schéma každého dílu je stejné - rodina hledá nový dům za určitou sumu. Zároveň si namyslí hromadu věcí, bez kterých se naprosto neobejde (super lokalita, high-end kuchyně, hogo fogo vybavení, uber koupelna, velká zahrada...). Poté, co jsou konfrontováni s cenovou realitou si uvědomí, že jim nezbude než si najít rozpadlinu za menší peníz a tu si nechat opravit. A od toho jsou tam Property brothers - realiťák jim ten dům najde a vyjedná a handyman jim ho opraví a zařídí. Co mě na tom ale baví nejvíc je jednak konfrontace s cenami realit v Americe, kde je běžné si za hromadu peněz koupit odpornou ruinu a ještě se radovat, jaký to byl kauf, a jednak ten vhled do života poměrně běžných, neopodstatněně sebevědomých a otravných Američanů.

  • 13.7.2016  10:55
  Bobovy burgery (TV seriál) (2011)
  *****

  “I smell fear on you…” Viděno všech dosavadních 6 sezón. Bobovy burgery jsou pro mě jedním z nejmilejších animovaných seriálů, co jsem kdy… Jasně, na jedné straně je místy trochu vyhrocený záchodový humor, který nemusí sedět každému, ale na straně druhé jsou postavy a příběhy, ke kterým jsem si dokázala najít vztah. Viděla jsem skoro všechny díly Simpsonů, Family Guye, South Parku a kdoví čeho ještě, ale nikdy se mi nestalo, že by ve mě vyvolaly pocit hlubší než kávová lžička. Příběhy Boba, Lindy a jejich tří dětí mají svoji poetiku, která je skrytá právě za hradbou vtípků, a chce to trochu času, než se k ní člověk prokope. Je to pocit, že přesně tohle je rodina, jejíž součástí bych strašně chtěla být - ale nejen proto, že by to byla legrace (jako je tomu v případě Simpsonů nebo FG) ale proto, jaký vztah k sobě postavy mají. Sice jeden druhého občas přilepí k záchodu, ale člověk ví, jak moc rádi se mají a je tím hrozně dojatej. A Louise je prostě nejpší postava na světě a všech dob…

  • 13.7.2016  09:18

  Ráda vařím a nadšeně sleduji pořady o vaření a o jídle obecně. Na krásně poskládaný talíř koukám podobně ráda jako na obraz v galerii. Gordon Ramsay je můj hrdina. To všechno nejspíš způsobilo, že se mi Burnt vlastně docela líbilo. Krásně nasnímané interiéry, nádherná jídla a mumraj restaurační kuchyně - to jsou věci, které food nadšenec ocení. Film dost trpí tím, že rozehrává několik zcela zbytečných příběhů najednou, které nakonec vyznívají velmi plytce a neukončeně. Zápletka je velmi primitivní a předvídatelná. Coopera jsem stále ještě nepřijala jako herce, kterého bych mohla brát vážně, takže se sem vlastně docela hodil. Rozhodně nedoporučuji sledovat s prázdným žaludkem.

  • 1.2.2016  08:06
  Jak vyrobit vraha (TV seriál) (2015)
  ****

  Obsahuje náznaky spoilerů. Budete nenávidět americký "redneckov". Tomu se tady moc nedá předejít. Taky budete nejspíš trochu nenávidět americké venkovské policisty. A nakonec budete tak trochu nenávidět celou Ameriku a její soudnictví. Dokument je natočený tak skvěle, že se prostě neodtrhnete od obrazovky, dokud nepadne finální verdik. Pak obrazovkou prohodíte ovladač, nebo třeba klávesnici. Pokud jste klidnější povahy, vystačíte si jen s pestrou škálou nadávek. To je všechno strašně super, ale pak se po dokoukání vrhnete na internet a zjistíte, že to vlastně celé tak úplně nebyla pravda. Nebo spíš, že jste se stali obětí hry s fakty, jelikož některé důkazy, které by z dokumentu dělaly poněkud méně strhující podívanou, byly nejspíš zcela záměrně vynechány. A to je po těch hodinách psychického vypětí vlastně trochu zklamání...

  • 26.7.2015  10:59
  Praštěná holka (TV seriál) (1996)
  **

  "Třeba bych se mohla stát moderátorkou, nebo princeznou malé země..." Barbie a její kamarádi chodí ve chvílích, kdy si najdou čas mezi nakupováním a dalším nakupováním, na středí školu a řeší tam svoje rozvázané tkaničky a zlomené podpatky. Jasně že je to naprosto strašná ptákovina, ale vzhledem k tomu, že v podobně ujeté společnosti momentálně žiji a také k tomu, že jsem schopna pochopit nadsázku, tak jsem se místy celkem bavila a několikrát jsem se i uchechtla.

  • 15.7.2015  10:35
  Bratrstvo neohrožených (TV seriál) (2001)
  *****

  Válka bez patosu a bez přehnaných emocí. To se cení. Postavy umírají právě tak, jak tomu ve válce nejšpíš bylo - bez velkých oslav, nebo vodopádů slz. Jednoduše jsou - granát/tank/samopal - a nejsou. Události přicházejí bez předchozích varování a občas jim předchází nepříjemně napjaté očekávání. Končetiny a vnitřnosti prostě mizí a na všechno bude muset stačit obvaz a trocha morfia. Pokud přežiješ - dobře pro tebe. Pokud ne - škoda pro toho, koho jsi měl krýt. Ale vlast ti za to bude tak jako tak vděčná a za to to přece stojí.

  • 15.7.2015  10:08
  Ve jménu vlasti (TV seriál) (2011)
  ****

  Na Homeland bych sama nikdy nekoukala, protože jsem předpokládala, že bude trpět všemi možnými neduhy, které by seriál o americkém boji s terorismem mohl mít. Ale ono ne - žádné vlajky, laciné slzy, síla rodiny a všemohoucí Bůh. Propadla jsem tomu! Už dlouho jsem tak nežila s postavami. Všichni jsou to sice naprostí labilové, kteří být CIA výběrkem rozhodně neměli projít, ale i tak... V jedné chvíli jsem je strašně nenáviděla, abych je po pěti minutách naprosto obdivovala a následně vykřikovala na televizi, ať už toho debila konečně někdo zastřelí. O Homelandu jsem přemýšlela v práci, u oběda, cestou domů a pak se mi o něm i zdálo (poté, co jsem se o půl čtvrté ráno odplazila do postele po nočním maratonu). Do začátku páté série nejspíš rozkoušu několik televizních stolků...

  • 16.6.2015  10:50

  Varování: Může vyvolávat pocity radosti, touhu někoho obejmout, usmívat se a zdravit úplně cizí lidi a také potřebu utíkat po louce do západu slunce... Táda táda tádadadáááá

  • 18.5.2015  13:23
  Domek z karet (TV seriál) (2013)
  *****

  Naprostý seriálový zjevení! In Frank Underwood we trust a tak vůbec. Dlouhý noci čumění na televizi a "ještě jeden a jdu spát". Jo a taky v tom šílene žeru Spaceyho. Takže tak...

  • 23.11.2013  21:57
  The Escape Artist (TV seriál) (2013)
  ***

  "These people are so – Hi! Nice to see you! – two-faced." Obsahuje spoilery! Každý má nárok na obhajobu, ale jen do té chvíle, než ten “každý” pocuchá střeva vaší manželky. Pak se totiž ukáže, že když jste geniální právník a váš protivník není než pro společnost nepřijatelný psychopat, je v naprostém pořádku, prohnat mu organismem smrtelnou dávku jedu. The Escape Artist se snaží ukázat nemorálnost právnického prostředí - záměr dobrý, provedení na nakopnutí do holeně. Pouhé tři epizody a stejně se tvůrcům nepodařilo udržet standard nasazený v první z nich. ___Oč tedy vlastně jde. Will je úspěšný právník s dokonalým rodinným zázemím, který nikdy neprohrál případ. Liam je psychopatický ptákomil se zálibou v sadistických sexuálních praktikách a v zákeřném zkracování délky života mladých žen. Poté, co Will vyseká Liama z naprosto jasné vraždy, si uvědomí, že to už možná bylo moc a odmítne řezníkovi podat ruku při rozloučení. Podle známého pořekadla – nepodáš mi ruku, podřežu ti ženu – na to následně doplatí. A někde tady se to začíná nořit do nepromyšlených břeček. Od druhé epizody se vytrácí veškeré zkoumání morálky a zůstává jen thriller založený na přihlouplých a šíleně vykonstruovaných zvratech, které se hromadí až vyústí v konec s vysvětlujícím flashbackem, za který by se nemusel stydět ani Poirot. ___TEA je výborně natočené drama, které si pravděpodobně užije ten, kdo nad ním nebude v průběhu moc přemýšlet. Herecké výkony jsou fakt skvělé. Nejvíc se mi však líbí ta hříčka se jmény a osobnostmi – WilLiam. Doufám, že je aspoň vytvořena záměrně…

  • 16.7.2013  17:35
  Great Balls of Fire! (1989)
  odpad!

  Jerry Lee Lewis mi leze na nervy – ať už jako mladý debílek, nebo jako dědek s dementním smyslem pro humor (a to upozorňuji, že je mi úplně jedno, že si vzal třináctiletou sestřenici) – ale tenhle film z něj dělá mnohem většího kreténa, než si zaslouží. Quaid otřesně přehrává a Winona (ač roztomilá) na těch třináct prostě nevypadá. Jediným pozitivem, jak řekl i sám Lee Lewis, proto zůstává soundtrack a to je trochu málo.

  • 4.7.2013  20:16
  Johnny Cash v Praze (koncert) (1978)
  ***

  Komentátora Pavla Bobka bych nakopala okovanou botou do koulí. S rozběhem...

  • 7.12.2012  15:03
  Mahler (1974)
  odpad!

  Moje cesta k hudbě Gustava Mahlera byla dlouhá a trnitá. Poprvé jsem se k němu dostala v období, kdy mým sluchátkům vládl John Cage, Karlheinz Stockhausen a jim blízcí. Nebyla to ta správná chvíle. Navíc šlo o období pubertálního vzdoru, kdy vše krásné a dokonalé bylo jednoznačně nejhorší. Druhý pokus proniknout do jeho hudby přišel v době, když jsem poznala Wagnera. Jeho příchod však zastínil vše ostatní... Přibližně před rokem jsem se k Mahlerovi dostala naposledy a tentokrát jsem mu naprosto propadla. Nejen jeho hudbě, ale i jeho osobnosti o níž jsem se snažila nasbírat co nejvíce informací. A právě při tomto vytrvalém objevování jsem se dostala i k této naprosté zrůdnosti. 115 minut nenávistného hledění na obrazovku, 115 minut zesilujících se nadávek a hlavně 115 minut sebekontroly a neustálého připomínání, že prohodím-li ovladač televizí, nebude z toho nic dobrého. Naprosto se ztotožňuji s komentářem uživatele Maq. Russella bych přikurtovala k židli a nechala jej na Mahlera koukat týden v kuse! Ohavné...

  • 7.3.2012  11:53

  Autobus SA do Vídně - 6 hodin ráno, neděle. Již po 5 minutách jsem pochopila, proč tomuto autobusu říkají Fun & Relax. Ad Relax - sedadlo za mnou ovládl obrův syn, jehož nohy by mohly sloužit jako podpěrné sloupy nejednoho antického monumentu. Marná byla jeho snaha zalomit je do pravého úhlu tak, aby mi koleny nedeformovala páteř. Ad Fun - dáma, okupující sedačku vedle, i po vyslechnutí stevardova pokynu, abychom se dotykových obrazovek nedotýkali než prstem, stále dokola přejížděla po displeji propiskou v marné snaze dostat se do sekce CZ Film. Po 15 minutách a několika zoufalých pohledech všemi směry uspěla. To vše však bylo ve finále lepší a příjemnější, než-li boj mezi sovím dobrem a zlem, který se odehrával na obrazovce. Představte si totiž sovu ve zbroji – tzn. s pseudoškraboškou a nasazovacími kovovými pařáty. Nabízí se zásadní otázka: jak si to ty sovy obléknou? Že by se jejich obrovskými křídly daly bez problémů zapnou malé přezky na pařátku? I kdyby ano, jak si potom ale připevní ty masky, které nemají přezku žádnou, a tedy by jim při letu měly vlivem gravitace logicky padat? A vůbec – není taková zbroj pro bojující zabijáckou sovu příliš velkou přítěží? Nebrání jí v letu? Nepotřebovaly by na pomoc evropskou, nebo africkou vlaštovku? Jak pak mohu film s takovými nejasnostmi brát vážně?!

  • 8.11.2011  15:13
  Malé ženy (1994)
  *

  Celou dobu jsem si říkala, že jestli alespoň jedna z nich opravdu neumře, nezaslouží si film ani hvězdu. Malé ženy se ze začátku tváří jako poměrně neškodný rodinný snímek, který se velmi marně snaží navodit atmosféru devatenáctého století. Postupem času však dochází k událostem tak obludným, že člověk, týrán gradací srdceryvných okamžiků, nejednou zauvažuje nad tím, co hrozného musel svět pí. Alcottové provést, že se mu takto pomstila. Zlomená srdce, propletené vztahy, nesčetné oběti, ustřižené vlasy a mrzák doma na Vánoce - bylo toho tolik, že jsem se občas ani nestihla pohoršovat. Ošklivé. _______Uživatelka kleopatra mi svým komentářem nasadila brouka do hlavy - Film natočený podle výborné knihy není sladkobolnou romantikou pro dojímavé divačky závislé na telenovelách. – jak mohla nahodnotit tolik filmů, když je jednoznačně slepá?

  • 7.11.2011  13:13

  ZAČÁTEK SPOILERU Účinná šablona: looser – popis věci, ve které je looser nejvíc nejhorší a looserův otec samozřejmě nejvíc nejlepší – sexy blonďatá kočka, kterou looser chce, ale nikdy ji nebude moci mít – looser se zaplete s něčím, co je zcela proti otcovu přesvědčení – další fáze obsahuje vývoj loosera a jeho “komplikace“ – blonďatá kočka a looser se pomalu sbližují – looser se veřejně bouří proti svému otci – otec zatracuje loosera – looser se nevzdává – za pomoci své “komplikace“ zachraňuje looser otce, přestává být looserem a stává se hrdinou – kočka oblízne loosera – otec pochopí, že to proti čemu bojoval (= “komplikace“) je vlastně to nejparádnější (= “exkomplikace“) – otec objímá loosera/hrdinu – záběr na smějící se, odporně nakreslené ksichty, možná i nějaký ten západ Slunce – konec. KONEC SPOILERU

  • 7.9.2011  11:41

  Film, jehož výpovědní hodnota je dnes nulová. Vše je vyumělkované, přehnané a žel místy trochu nedomyšlené. Šestnáctiletí fracci, kteří jsou v jádru vlastně strašně dobří, na sebe útočí noži, hopsají auty ze skal, pobíhají po městě s pistolí v kapse a házejí svým otcem jen proto, že ten zrovna není s to odpovědět na jejich existenciální otázky. Holčině vybuchne přítel a ona, bez jediné slzy, či alespoň náznaku rozrušení, padá do náruče do té chvíle psychicky nevyrovnaného Deana. Ten, chytřejší než všichni ostatní, hned ví, že to bude láska na celý život. Že by to bylo tím, že Deanovi, hrajícímu šestnáctku, bylo v té době už čtyřiadvacet? Jeho marné pokusy zahrát pubertální vzdor a snahu vyprostit se zpod kontroly rodičů pomocí záškubů těla a bizarním svíjením posouvají snímek jen hlouběji a hlouběji do bahna průměrnosti. Zbytečné!

  • 5.9.2011  11:49

  Snímek zcela otrocky kopíruje povrchní aspekty Fitzgeraldovy literární předlohy. Vše je propracováno do detailu – domy, kapela, účesy a oblečky, či žvásty zbytečných vedlejších postav, které jsou do snímku násilně vecpány snad jen kvůli režisérovu maniakálnímu přesvědčení, že cokoli opomenout by byl hřích. Ono místy rozkošné vizuální ztvárnění však časté nepochopení postav a s ním spojený mizerný výběr herců neskryje. Zahrát panáka Gatsbyho, který by měl veškeré pocity a pohnutí vyjadřovat očima a mimikou, se jinak skvěle uhlazenému Redfordovi nepodařilo. Mia Farrow udělala z postavy sice pitomé, na papíře však snesitelné, postavu, jejíž afektované výlevy nelze přejít ani při vypnutém zvuku. Bruce Dern jako Tom Buchanan je důkazem režisérovy přehnané snahy o ukázkového omezence. Největším krokem vedle je však Karen Black v roli Myrtle. Marně jsem pátrala po jakémkoli náznaku přerodu z blbounovy špindíry od benzínky v šelmu z města, který je pro jeji postavu a chování určující. To, že místo plnoštíhlé dračice vybrali pohublou šmudlu, radši přehlížím. Snad jen pro ňoumu Carrawaye nemohli vybrat nikoho lepšího, než věčně vyjeveného Watersona od kterého se nějaké to herectví snad ani očekávat nemůže. S takto mrzkým základem pak už nepřekvapí, že vztahy mezi postavami – především ten mezi Gatsbym a Daisy – postrádají náboj a vyznívají úplně jinak, než-li tomu bylo v předloze. Z Velkého Gatsbyho se tak stává slizem potřená romance, kterou již tisíckrát ožmoulal a vyplivl kdejaký tvůrce červenoknihovní a na kterou je radno rychle zapomenout.

  • 20.6.2011  15:40

  Díky pomalému tempu svého snímku vytvořil Serra nekonečný prostor pro řádění divákovy fantasie. Neprostupné ticho, narušené jediným a o to kouzelnějším výkřikem cella, nechává člověka bloudit vlastními myšlenkami, jež však na naprosto nečekaných místech kolidují s nenápadným absurdním humorem, který na mě působil rušivě a občas i křečovitě. Stránce vizuální však nemám co vytknout. ____ Pro pobavení doporučuji komentář uživatelky Bebacek – mám takové tušení, že musí být pořádná ovečka.

  • 20.6.2011  13:40

  Hlavním problémem filmového zpracování Betonové zahrady je pro mě to, jak málo je funkční bez znalosti knihy. Snímek samotný je pouze obrysem děje a žel i sdělení. Je na divákovi, aby si jej postupně vyplňoval což se stává téměř nemožným ve chvíli, kdy mu nejsou předhazovány než lehké nástiny vazeb a činy jejichž motivace ve většině případů postrádá vysvětlení. A to ani ta rozkošná stojka nespraví.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9