Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Krátkometrážní
  • Horor
  • Akční
  • Krimi
  • Komedie

Recenze (8 613)

plakát

Castle na zabití - Vražedná sledovanost (2010) (epizoda) 

Nebyl to špatný díl, ale po několika předchozích našlapaných epizodách to byl zase krok zpátky. Vyloženě nudné to nebylo, Castle je sbalen pohlednou leč vypočítavou herečkou (taky bych si dal říct - Kelly Carlson, je pěkná ženská). Ve studiu jedna intrika za druhou – nekalé praktiky v zákulisí. Mrtvý byl taky pěkný kanec – řada exmanželek – většina mladé kočičky (určitě to byla velká láska), nicméně si vlastní smrt vlastně předpověděl. Objeví se tu i několik známějších tváří. Njn chtít omladit v televizi se prostě někdy nevyplácí…

plakát

Castle na zabití - Prastará kletba (2010) (epizoda) 

To je smolík – padající chrlič…jenže co když to není vražda ale prastará kletba? Dokonce i Castle uvěří, že je prokletý a ostatní si z něj dělají oprávněně prdel. Jenže když ony se mu dějí podivné věci…Asi nejvíc jsem se zasmál při útoku psa a roztržených kalhotách. Prostě ta trocha humoru neuškodí…Zvláště když se vše pak točí okolo krádeže a prodeje jiné mumie, což vyvrcholí zajímavým finále. Rozhodně jde ale o slušný díl po všech stránkách…

plakát

Castle na zabití - Vražda jako předloha (2010) (epizoda) 

Velmi slušné pokračování minulého dílu. Vše začíná výbuchem, který Kate zázračně přežije (nahá ve vaně, Castle zachránce…), nicméně vrah skutečně mrtvý není a pokračuje v zabíjení. Dělá však chyby a už jsou mu na stopě i s FBI a agentkou Shaw. Dokonce najdou i jeho pravou skrýš a totožnost. Chameleon je ale chytrý a unese agentku – no a tak nezbývá než aby Castle opět předvedl svůj důvtip, odhalil past a s Kate vše vyřešil – ukáže se jako „ostrostřelec“…

plakát

Castle na zabití - Nikki bude hořet (2010) (epizoda) 

Máme zde psychopata – sériového vraha, který se vyžívá v tom, že sám volá Kate zrovna ve chvíli, kdy zabíjí své oběti dle svých slov pro „Nikki“, dokonce její jméno a další vzkazy vyrývá na kulky. A že těch mrtvých bude. Dokonce se případu ujímá i FBI a samotná agentka Jordan Shaw a její tým, se kterým musí Kate a zbytek týmu nedobrovolně spolupracovat. Castle zase perlí na všechny strany – dokonce přespí u Kate a oba se stanou terčem posměšků, přestože se nic nestalo – nebudeme-li počítat mrtvolu za dveřmi bytu. Vrah je tentokrát opravdu chytrý, mazaný a chová se jako chameleon – dokonce mu skočí na špek a vše končí výbuchem bytu Kate (škoda, že v té sprše nebylo odvážnějších záběrů)…

plakát

Castle na zabití - Domina vždy plácne dvakrát (2010) (epizoda) 

Máte rádi poněkud drsnější formu sexu a třeba takové sadomaso hrátky? Jen si dávejte pozor, aby vás to jen nebolelo (nevzrušovalo), ale aby vás to nestálo i život. Mrtvola ženy v parku připoutané na prolézačce zavede Kate a Castla nejen do světa domin, bičíků a bolesti. Ryan a Esposito si nejvíc užívají čumění na internetovou nabídku sexshopu a zvláštních nabídek sadomaso. Tohle může i někdo studovat a psát o tom závěrečnou práci? Inu může a dokonce se v tom může i angažovat. No od některých domin v tomto dílu bych si asi nechal naplácat i já sám (Dům bolesti paní Ireny hm…Dina Meyer byla sexy).

plakát

The Curse of the Crying Boy (2019) 

Na amatérský snímek to nebylo vyloženě marné. Do těch šesti minut se tvůrcům podařilo vtěsnat slušnou atmosféru, která nám nabídne i jednu rádoby „lekací scénu“, mělo to zajímavé ozvučení, sympatickou hlavní hrdinku a brečící obraz. Myslím si, že to průměrné ohodnocení je zde zcela po právu. Klidně se mohli ještě více odvázat, ale Nick Jongerius ukázal, že točit umí.

plakát

Zabij mě něžně (2002) 

Heather Graham sice v tomto filmu vypadá jako naivní prosťáčka, která se nechá vtáhnout do ehm zajímavých hrátek (hlavně pro mužské oko), ale ty sexuální a některé dost zvrhlé scény si viditelně užívala a diváci společně s ní – no nejvíc samozřejmě Joseph Fiennes. Příběh samotný nám místy nabídne vcelku dobré atmosférické momenty, ale najde se tu i dost nudné „vaty“ okolo. Každopádně jsem se tady nechal inspirovat používáním stuhy…Bylo ale viditelné, že ač se tvůrci z toho snažili udělat nezapomenutelný thriller ve stylu Základní instinkt – tak nezapomenutelné tu jsou jenom ty erotické hrátky a svlečená Heather Graham.

plakát

Experiment strachu (2008) (TV film) 

Po delší době jsem dostal chuť pustit si zase nějaký ten „normální film“ a dát na chvíli vale céčkovým monster filmům a rozhodně toho nelituji. Sice jsem i nadále zůstal u kanadské televizní produkce, ale zabrousil jsem do mysteriózního dramatu s hororovými prvky, který rozhodně nedopadl vůbec špatně. Tento film si mě získal na svou stranu nejen nádhernou přírodou, ale i svým obsahem. Tři čtvrtina příběhu byla opravdu velmi podařená, doslova jsem se „zažral“ do jeho sledování a teprve se samotným závěrem, přišlo menší zklamání, ale to bych zbytečně předbíhal. Clea DuVall sice nepatří mezi moje velké oblíbenkyně, ale své si určitě odvedla i zde a byla jedním ze stěžejních kamenů toho filmu. Její výkon byl velmi slušný. Dokázal jsem se vcítit do její kůže, kdy po hrůzném zážitku z dětství (unesla jí psychicky narušená žena, která ji dva dny věznila v temné pivnici – odtud ten strach ze tmy), se snažila se svými traumaty vyrovnat a postavit se svému strachu čelem. Jen nevím, zda nejlepší terapií je vydat se do hlubokých lesů, do strážní věže na samotě, kde není elektřina a jedinou společnost jí dělají satelitní počítač, vysílačka (se kterou nemá raději moc volat kvůli baterii), flaška whisky, kadibudka a stará pumpa. A živá duše je na míle daleko. Ty tři týdny jsou sakra dlouhá doba, zvlášť když se bojíte i šumění větru, tmy, skřípaní zrezivělých pantů a starého dřeva. No a v neposlední řadě začínáte mít pocit, že vás někdo nebo něco sleduje. Je úplně jedno, jestli je to nějaký psychopat nebo duch. Oni nám tvůrci už zhruba v polovině naznačí, že ne všechny postavy (a že jich tu moc není) nemají zrovna čisté svědomí). A James A. Woods vypadal jako křivák už od pohledu. Nejvíc to ale pohnojili samotným závěrem. Nečekal jsem zázraky, ale tahle zabít veškerý potenciál, který se tu nabízel, to si diváci opravdu nezasloužili. Inu zřejmě scénárista vyždímal veškerou svou představivost už zhruba právě v té polovině. 50%

plakát

Castle na zabití - Cuba Libre (2010) (epizoda) 

Mrtvý kubánský baseballista umlácený vlastní pálkou – má to snad spojitost s jeho nedávnou návštěvou Kuby a Fidela, nebo jeho dávnou emigrací? Slizký agent, naivní manželka, podivní kámoši – snad každý je tady podezřelý. Kate je totálně hotová s potřepání rukou s bývalou baseballovou hvězdou, za to divák se v této epizodě tak trochu nudí. Opět krok zpátky v kvalitě a obyčejný průměr, který nenabídne skoro nic navíc. Alespoň že to finální odhalení a důvod toho proč to dělal, měl hlavu a patu – trošku se tu hrálo i na city…

plakát

Castle na zabití - Ten třetí (2010) (epizoda) 

Kate začíná čím dál víc štvát Castlovo flirtování s jinými ženskými (i když na oko dělá, že jí to nezajímá) a tak jí patoložka dohodí pohledného hasiče. Castle samozřejmě žárlí, no a tak si potají domluví rande ve stejné restauraci, které skončí pro všechny fiaskem. Mezitím vyšetřují podivné vraždy, které spolu viditelně souvisí, ale kdo je ten třetí, který zabil své kumpány? Úsměv na tváři vykouzlí i rýpání Ryana a Esposita, nebo bláznivý squatter, který rád navštěvuje domy a byty, když jste právě na dovolené. Proč by někdo chtěl ukrást hady?