• Krátkometrážní

Mořský vlci (1991)

Poslední dva dny jsem převážně strávil s touto sérií Red Force a musím uznat, že takové zakončení se mi líbilo. Poslední díl Mořský vlci má brutální rozjezd na lodi – ten masakr byl solidní, nelítostní bastardi se vyřádili a Cynthia Khan s parťačkou (která bohužel moc prostoru nedostala, nepočítám-li závěr v bytě) si taky nevedli špatně. Nakonec si tahle šikmooká kráska získala mé sympatie, když od trojky nahradila Michelle Yeoh. Ten nabušený Vietnamec si taky nevedl vůbec špatně. Dokonce to mělo i pár vtipných momentů (šlapka – policejní šťára na staveništi). Dokonce se tu zase objevil Eddie Maher – ten je s touto sérií taky dost spjatý. Bojové choreografie slušné, mrtvých taky dost, brutalita převýšila střelbu, takže v tomto případě lepší průměr. 60%

Red Force 6 (1991)

Přijde mi, že poslední dva díly už této sérii dochází pomalu dech. Zase tu byla snaha o komediální vložku a dvojice policistů – kteří jsou hlavní hrdince k ruce – byla pěkně jeblá po palici. Občas jsem se těm jejím forkům i zasmál, ale všechno šlo na úkor bojovým scénám. Těch opravdu dobrých tu bylo jen pár (co se choreografií týče). Spíš se tu střílelo a vybuchovalo ve velkém a to už mě moc nebralo. Cynthia Khan to držela nad vodou, ale je tu i dost nelogických situací. Takže opět jen obyčejný průměr. 50%

Red Force 5 (1990)

No nevím, ale po dvou dobrých dílech přišel zase trochu útlum. Dokonce se mi bohužel u této série stalo poprvé, že jsem u toho usnul. Příběh se mi zas až tolik nelíbil, nebyl vyloženě špatný, ale je tu pár zbytečně zdlouhavých a nepříliš záživných pasáží. Ty akční jsou jak jinak vcelku dobré, bojové choreografie taky slušné, hlavně ty, v nichž figuruje Cynthia Khan. Její filmový bratranec se taky snažil, leč moc sympatický (coby postava mi nebyl) – to už ta jeho přítelkyně co zařvala jo. No a ani záporné postavy tu nějak závratně neperlily – v jiných dílech se našlo mnoho pestřejších protivníků. Obyčejný průměr. 50%

Red Force 4 (1989)

Čtyřka byla opět vydařenou podívanou. V mých očích lepší než dvojka a trojka. Cynthia Khan se mi tu líbila více, skvěle jí doplňoval i Donnie Yen a nešťastník Yat Chor Yuen. Dokonce se mi líbil docela i samotný scénář. Akční souboje měli taky slušnou úroveň, potěšil i návrat herce z jedničky Michaela Wonga a letištního bitkaře ze dvojky Eddieho Mahera. Nepostrádalo to ani klasický asijský humor, ani několik silnějších momentů a dobrou choreografii. V mých očích po jedničce zatím druhý nejlepší díl a nadprůměrná podívaná. 70%

Red Force 3 (1988)

Trojka není vůbec špatná, ale na původní Red Force to nemá. Má oblíbenkyně Michelle Yeoh je pryč a místo ní přišla Cynthia Khan. Není špatná – její první bitka s lupičem byla dobrá, ale dlouho mi trvalo, než jsem si na ní zvykl. Dvojice lupičů – vrahů to rozjela solidně, pěkný masakr se šperky, střílečka v baru, bitka v loděnici. Jen ten japonský polda mě postupem času začal srát. Bojové choreografie slušné, mrtvých tu je taky dost – to se mi u této série líbí, no prostě lepší průměr to je. 60%

Red Force 2 (1985)

Hongkongská akční komedie, která toho se sérií Red Force vskutku nemá nic společného. Jen reklamní tahák Intersonicu a výbornou herečku Michelle Yeoh v hlavní roli jedné z detektivek. Opět nám ukáže něco ze svého umění – já tuhle ženskou prostě žeru. Její parťačka na mě už takový dojem neudělala. Za to tu máme trojlístek magorů (zloděje a padělatele – ten byl vážně pěkně vychcané pako) a několik drsňáků. Bojové choreografie jsou ale opět hodně slušné, horší už to je se samotným příběhem. Zuby nehty si to zaslouží alespoň průměr. 50%

Red Force (1986)

Jeden z prvních filmů, které si kdysi otec obstaral po koupení videa. Jo to byla nádhera. Český dabing se jeho jedinou slabinou. Konečně jsem se dokopal k tomu, abych si sehnal všechny díly a po x letech si je zase pustil (poslední dva dny jsem nedělal nic jiného…). Jednička je suprová akční řežba, slušná bojová choreografie, dobré herecké výkony ústřední trojice policistů, drsní zabijáci a pěkná Michelle Yeoh. Úvodní bitka v letadle, přestřelka v baru, výbuch auta s rodinou i pád z baráku – nejsilnější momenty jinak celkově nadprůměrné podívané. Přátelství až do smrti!

A Thing of Dreams (2018)

Tak jako nebylo by to úplně marné – jak ovládat svoje sny, tak ani tento krátkometrážní kousek. Problém je vážně ten, že by vám z toho mohlo začít hrabat a lepší je žádné prášky nežrat. No a pak ty vedlejší účinky vám taky můžou lézt na mozek. Škoda, že když už se tu tvůrci snažili trochu pracovat s atmosférou, tak kromě jednoho škrcení a bodání mimo záběr kamery ještě více nepřitvrdili. Mohlo to dopadnout mnohem lépe.

Occupant (2018)

Jak napsali naši kamarádi na IMDB „ nejprve TO uslyšíte, potom TO uvidíte, no a pak už je pozdě! Už vím, kde se Jordan Peele inspiroval pro svůj film Us (My) 2019 – to berte se špatnou nadsázkou. Škoda, že se to potom ještě více nerozjelo, nějaká brutalitka by neuškodila, ale tak je to spíš scifi než horor short.

Hi-Five the Cactus (2018)

Animace a ni samotný příběh sice žádná sláva – viděl jsem už podstatně lepší animované kousky, ale tu a tam se u toho člověk i zasměje, má to lehce poučný podtext, nechybí špetka bizarnosti, hudební country doprovod, vychcaná myš a naštěstí to netrvá ani moc dlouho. Na jedno zhlédnutí jakžtakž dobré, pokud tedy nebudete očekávat zázraky.