• Krátkometrážní

Ženská věznice (2006)

Hodně slabý Matteiův kousek, který je ovšem pořád o ten pomyslný stupínek lepší než jeho poslední dva zombie filmy. Příznivci nahých těl a céčkových gore efektů budou asi nadmíru spokojení, ale jinak je tenhle film celkem o ničem. Kromě režisérovy dvorní herečky Yvette Yzon a jejich předností toho tady k vidění moc není.

Krysy: Noc hrůzy (1984)

tento film je ztrátou času a dívat by jste se na něm měli jen v případě sadomasochistických choutek (proto utrpení co budete muset shlédnout), nebo jste-li fandou braků či krysích filmů. O hudbě bych řekl jen asi to, že místy se dala poslouchat, ale většinou mi trhala ušní bubínky a k filmu se vůbec nehodila. Atmosféra nulová, ale pokud máte rádi trapné hlášky a uječené ženské, tak možná určité zalíbení najdete. Herečka, která neustále ječela a pak byla při výbuchu granátu, mi pila krev asi ze všech nejvíc. Hned po ní následuje černoška se jménem Čokoláda, která byla naprosto otřesná a její tanečky a řev při scéně, kdy na ni vysypali mouku, mi zůstane ještě dlouho v paměti. Nic horšího jsem asi ještě neviděl.

Zyzzyx Road (2006)

Docela by mě zajímalo co znamená černý horor podle distributora, který tohle napsal do žánru. Protože o horor v žádném případě nejde a co se týká té černé barvy, tak tu uvidíte jedině v případě, že u toho usnete jako já. Docela jsem byl na tenhle kousek zvědavý- zvláště když jsem v obsazení uviděl jména jako Tom Sizemore a Katherine Heigl bohužel už u tihle dva berou všechno. Film se snažil tvářit jako psychologický thriller ale ve výsledku jde jen o obyčejné drama, které má místy sice slušné momenty, ale jinak nuda a hnus.

Brazilský masakr (2006)

Já jsem se u tohoto filmečku bavil víc než u Hostelu. Nejvíc na mě zapůsobila překrásná příroda a jeskyně. Pokud mě zaujme prostředí má u mě film napůl vyhráno. Navíc když se k tomu přidají solidní herecké výkony, atraktivní herečky a docela zajímavý děj je vymalováno. Neříkám, že jde o nějakou bombu, ale já jsem se při sledování ani moc nenudil a příjemně mi to uteklo. Sice tady není k vidění moc vraždících scén, ale i to se dá přežít. Jen ten konec mohli tvůrci ještě o něco vylepšit o nějaký ten menší masakr.

Černé Vánoce (2006)

Slabý remake, který se svého staršího bratříčka moc nedrží a jde si ve vlastních šlépějích - což byla jeho zkáza. Tvůrci se rozhodli vytěžit co nejvíc a tak do hlavních rolí obsadili mladé hollywoodské krásky, které se v té době objevovali v teenagerských komediích a romantických filmech, ale do hororu se moc nehodí. Navíc se rozhodli uvést na scénu vrahy rovnou dva a to byl další kámen úrazu. Hlavně tedy Billyho sestra hermafrodit. Kýčovité scény s vytrhnutým okem možná na začátku vypadaly docela působivě, ale když už to samé bylo k vidění po páté začala z toho být otravná nuda.

Vzkříšení duchů (2007)

Rise of the Ghosts je jen zbytečnou ztrátou drahocenného času a peněz. Nějaký skrytý potenciál v sobě asi měl, ale já jsem ho rozhodně nenašel. Tenhle kanadský paskvil je jasnou ukázkou toho, že se dá i v roce 2007 natočit naprosto nepoužitelný film, ve kterém se setkají snad všechny záporné prvky, které ve světě filmu existují. Jediné důvody proč tomu nedám čistou nulu jsou zajímavý trailer a těch pár flashbacků, které se tady objevily + asi dvě zajímavé scénky. Nikdy více.

Voodoo: Umění ďábla 2 (2005)

Skutečně to s jedničkou moc společného nemá. Co se týká kvality využitého potenciálu voodoo praktik, tak zde se přece jenom zadařilo o malinko víc než v předchozím díle. Některé scény by se dali s přivřením očí nazvat i lehce brutální, ale jinak sem se u filmu víc nasmál než abych se třásl hrůzou. Gumové masky rádoby mrtvých vypadaly z dálky celkem slušně, ale jakmile se kamera přiblížila blíž nastal malér. Herecké výkony byli velmi průměrné a já jen přivítal rychlé vyvraždování ke konci, protože některé postavy jsem už nemohl ani vystát. Scénka s polívkou byla luxusní stejně jako herečka, která si střihla roli učitelky.

Voodoo: Umění ďábla (2004)

Docela mě tenhle film překvapil, ale spíš než tím, že bych se u něj bavil mě zklamal nevyužitý potenciál. Chaotické scény bych ještě možná i překousl, jenže těch do očí bijících chyb tam bylo opravdu hodně. Jediným větším pozitivem jsou pěkné herečky a asi tři velmi podařené scénky. Na asijský snímek však tragicky málo. Pro mě osobně to není nejhorší asijský film co jsem viděl, ale jeden z těch nejslabších určitě.

Za dveřmi je vrah (2005)

Jedna velká nuda, kde se pořád jenom kecá o ničem, nic se neděje a kromě několika minut to příjemně uspává. Osobně moc nechápu jak to DVD edice mohla uvést na trh i pod hlavičkou hororu. Protože horor tady rozhodně nenajdeme

Katakomby (2007)

Samotné prostředí bylo docela dobré, ale jinak kromě neustálého řvaní hlavní herečky a záběrů na kmitající se nohy to za moc nestálo. Nezachránil to ani uřvaný hudební doprovod. Pink by se měla věnovat jenom tomu co umí a hraní to rozhodně není. Škoda, že v tom jezírku nebyly alespoň nějaké orgie. Musím se ovšem přiznat, že ke konci mě to docela chytlo, jenže ten úplný finish to celé pos....