Mr.Apache

Člověk z 80. let.

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 27.9.2017  09:05

Time when Dark Willow rulez, part 2. (W: "Teď už to chápu. Celá ta přemožitelská věc opravdu není o násilí. Je to o moci. A na světě není nikdo, kdo by měl moc mě zastavit." G: "Rád bych si tuto teorii ověřil."

• 27.9.2017  08:59

Time when Dark Willow rulez, part 1.

• 27.9.2017  08:48

Zlomová epizoda šesté řady. V první třetině velice zábavné a vtipné, zvláště díky konečnému zúčtování s Triem (Warren: "Say good night, bitch." Buffy: "Good night, bitch."), ve druhé třetině pak hodně zneklidňující (pokus o znásilnění). Ale jsou to především poslední minuty, proč na Seeing Red nezapomenete. Ta scéna, kdy Alex a Buffy hovoří na lavičce před domem jako staří přátelé, nahoře za oknem se objímají Tara s Willow, a k domu se blíží vrah s pistolí v ruce a odhodláním v očích. Jakmile začne pálit, tři z výše jmenovaných postav půjdou k zemi. A minimálně jedna to nepřežije. Potom se konečně podíváte do rudých očí skutečného hlavního záporáka této série.

• 25.9.2017  23:05

Nejvíce WTF díl? Nejodvážnější epizoda? Nebo snad nejchytřejší? Nejvíce znepokojující díl, jenž obrací vše naruby? Nebo jde naopak o návrat k normálu, jak tvrdí název? Ať tak nebo jinak, nejdůležitější je to, jak se na závěr rozhodne Buffy. Jenom ona si může vybrat. A vy doufejte, že si vybere správně... Diego Gutierrez přispěl mimořádně zajímavým scénářem, který Joss Whedon označil jako "ultimate postmodern look at the concept of a writer writing a show". Děj ponechává divákovi možnost volné interpretace a Whedon dodává: "Chcete-li, celý seriál se odehrává v mysli šílence, drženého pod zámkem kdesi v Los Angeles... A ten blázen jsem já."

• 22.9.2017  16:05

Hrůza z vesmíru. Tak bych nazval tenhle díl já. Protože přesně o tom to je. Po delší době zas jeden strašidelnější kousek. Vyloženě horrorových dílů není v Buffy nějak moc, ty povedenější bývají proto vítaným zpestřením. Sice nejde o žádný zázrak, ovšem několik působivých, plíživě děsivých scén Listening to Fear rozhodně upřít nemohu.

• 22.9.2017  15:46

Snaha navázat na tradici těch veselejších, až komediálních dílů, kterými se tak dobře dařilo odlehčovat atmosféru zejména ve třetí sérii. Špičkování mezi Anyou a Willow je zábavné, ale celkově zůstal výsledek někde na půli cesty.

• 22.9.2017  15:34

Jeden z nejlepších upířích multi-killů, korunovaný jedním efektním zabitím na dálku, pak naprosto skvělá Alexova přesvědčovací řeč k Buffy a následně jeden z Buffyiných slavných osudových běhů. Tento díl má autorsky plně na svědomí Marti Noxonová (scénář + režie) a ženská ruka je tu znát. Je to a lásce a smutku a je to hodně ze života. Bravo, Marti!

• 22.9.2017  15:19

Spike a všechny jeho ženy.

• 22.9.2017  15:07

Buffy: "Budu pokračovat ve své práci s pomocí mých přátel." Lydia: "Vždyť jsou to civilisté. Vlastně tady mluvíme o dětech." Buffy: "Já mluvím o dvou mocných čarodějkách a jednom tisíc let starém démonovi." Anya: "Willow je démon?" Naprosto esenciální epizoda, v této sérii možná úplně nejlepší. Scénáristé Jane Espenson a Douglas Petrie odvedli skvělou práci. Celý díl je nadprůměrný (např. vpád hlavního záporáka do Buffyina domu už nemohl být vzhledem k přítomnosti Dawn napínavější), závěrečný proslov Přemožitelky je pak vyložená bomba. A buďte si jisti, že úplně poslední slovo, které tu zazní, vám vyrazí dech. Prozradím jen, že to slovo je Bůh.

• 18.9.2017  14:31

D'Hoffryn: ”Tvůj čas vypršel. Budeš žít svůj život a zemřeš.” Naplní se jeho proroctví? V tuto chvíli je vám to možná jedno. Ale bude vám to fuk i o několik sérií později? Doppelgangland je (ne)přímým pokračováním o sedm dílů starší epizody The Wish. Whedonovi se tento scénáristický příspěvek Marti Noxonové líbil natolik, že se k němu rozhodl natočit ještě "dvojku“. A nutno uznat, že se mu nadmíru povedla. Událostí kolem Přání přitom využil pro svou vlastní variantu přímo fantasticky. Zatímco "jednička“ se z velké části točila kolem Cordelie, aby postupně nabrala vlastní směr, tento sequel je pro změnu Willow-centrický. Ostatně, můj alternativní název Willow z podsvětí zní určitě líp než Dojnice. ... (Moment… Tak nic.) Mimochodem, originální název odkazuje k pověstem o doppelgangerech, což jsou zlí duchové, kteří na sebe berou podobu živého člověka. Whedon se nejen skvěle odráží od námětu Noxonové, ale zapojuje do hry i většinu zajímavých elementů, jež s sebou její Přání přineslo. Přitom s naprostou samozřejmostí využívá událostí, které se odehrály v mezičase, a dále je rozvíjí. Do hry znovu vstupuje Anyanka, která se už pod svým lidským jménem Anya Christina Emmanuella Jenkins brzy stane hodně důležitou postavou. Mimochodem je zde naznačena i skutečná orientace jiné důležité postavy, o níž jsme si mysleli, že už ji dobře známe. A pozor... Máme tu jednu z absolutně nejvtipnějších scén seriálu. (Která to je, na to už zkuste přijít sami. Napovím: Odehrává se v knihovně.) I když je hlavní dobrodružná linka třetí řady dostatečně nosná a kvalitně podaná, různé speciální a (mnohdy jen zdálnlivě) výplňkové díly ji povyšují rovnou na klenot. ... Sedí vám jednou takhle Anya v baru a říká číšníkovi: „To byl ale den. Dej mi pivo.“ Číšník na to: „Občanku.“ Anya na něj znechuceně zírá. „Občanku,“ opakuje číšník. To už nad sebou holka ztratí kontrolu: „Je mi jedentisícstodvacet let, tak už mi dej to zatracené pivo!!“ zařve. „Občanku,“ opáčí s klidem číšník. Anya rezignuje: „Dej mi colu.“

• 18.9.2017  09:41

První zjevení Anyanky, démona pomsty, později mnohem známějšího pod svým lidským jménem. Z větší části je tahle speciální epizoda orientovaná na Cordelii, i když ve skutečnosti se zabývá daleko širší tématikou. Určitě jde do té doby o jeden z nejvíce překvapivých dílů, a nutno dodat, že tvůrci (scénaristka Marti Noxon a režisér David Greenwalt) se tady opravdu odvázali. Dali světu fantastickou, příjemně šokující epizodu, na jakou se nezapomíná. Mimo jiné proto, že mnohé z událostí, jež se kolem stvoření alternativního Sunnydale odehrají, mohou mít v budoucnu velmi zajímavý dopad na hlavní dějovou linii.

• 12.9.2017  22:15

Nejdrsnější epizoda Buffy? Dost možná právě Dirty Girls. V jednom z dřívějších komentářů jsem zmínil, že třetí série má nejlepšího a nejzábavnějšího záporáka seriálu. Sedmá pak disponuje záporákem nejtvrdším a nejúchylnějším, i když ne hlavním. Caleb (hraje ho sympaťák Nathan Fillion, známý jako kapitán Firefly nebo taky Castle na zabití) je fanatický kněz, který do té doby, než si ho vybralo První zlo jako svou pravou ruku, okouzloval dobré křesťanky zapálenými teologickými disputacemi, aby je pak v zákristii se sadistickou rozkoší porcoval na kousky. Nyní přijíždí temnou nocí do Sunnydale, aby poskytl "rozhřešení" dívkám z Přemožitelčina týmu. A nutno uznat, že věru nezahálí. Zatímco s pobaveným úšklebkem káže o děvkách babylonských, jeho dýka nemilosrdně rozsévá zkázu. Buffy a spol okamžitě podnikají odvetnou výpravu na místní faru, kde se Caleb usídlil. Ve sklepení, plném sudů s mešním vínem, se pak s šíleným knězem utkají v otevřeném boji. Výsledkem je totální katastrofa, plná mrtvých a těžce zraněných na straně dobra. "Haleluja!" volá radostně Caleb a noří chladnou čepel do těla mladé dívky. "Cesty Páně jsou nevyzpytatelné," ušklíbne se a tu láme někomu končetinu, tam zas jinému s potěšením vydloubne oko. Největší masakr a fiasko v dějinách Buffy hledejte právě zde. "Komu sloužíš? Satanovi?" ptá se Caleba na začátku jedna z jeho obětí. Ten se jen usměje: Satan? To je malý pán." A Dirty Girls je epizoda, na níž díky tomuhle ujetému zabijákovi rozhodně nezapomenete.

• 12.9.2017  17:53

Dnes jsem zjistil, že odborníci rozdělují epizody Buffy podle různých kritérií. Např. podle toho, zda jde o dvojdíly, halloweenské epizody, narozeninové díly a tak všelijak podobně. Jedním z významných kritérií je třeba to, zda daný díl pojednává primárně o nějaké jiné postavě než je Buffy. To jsou tzv. "centrické" epizody. Např. díly o Willow jsou Willow-centrické, díly o Gilesovi zase Giles-centrické, Ozovi věnované epizody jsou Oz-centrické, atd, atd. Scénárista Dan Webber, který jinak tvořil hlavně pro seriál Futurama, napsal pro Buffy pouze dvě epizody - The Zeppo a právě Lovers Walk. Shodou okolností jsou obě "centrické" (ta první je o Alexovi, druhá o Spikovi) a hlavně: obě jsou přímo vynikající. Z mého pohledu se s přehledem umísťují v první dvacítce těch nejlepších; The Zeppo je dokonce moje druhá nejoblíbenější epizoda vůbec. Dan Webber se tak s pouhými dvěma díly na kontě řadí v mých očích spolehlivě mezi nejlepší scénáristy Buffy. Lovers Walk má ovšem mezi všemi díly třetí série výsadní postavení. Je totiž jediný, v němž vystupuje Spike. Jestli jste si tohoto rebelského antihrdinu nezamilovali už v druhé sérii, kde byl podle některých hlavním záporákem (s čímž osobně nesouhlasím - tím byla totiž jednoznačně postava začínající na A.), pak se to nejspíš stane tady. (A ti zbývající, kteří Spika pořád ještě nepochopili, podlehnou jeho charismatu stejně nejpozději během čtvrté řady.) Už začátek dokonale parafrázuje předtitulkovou scénu ze School Hard, kde se William Krvavý objevil poprvé. Zase tu máme památnou ceduli "Vítejte v Sunnydale", auto a tvrdou muziku v podkresu. A ze Spikových úst opět zazní ono legendární "Home Sweet Home". Jenže tentokrát je vše trochu jinak. :-) Každopádně, během této krátké návštěvy dokáže William natropit tolik marasu, že se z toho někteří budou vzpamatovávat ještě hodně dlouho. A někteří už se možná nevzpamatují vůbec. Jako třeba jedna z hlavních postav, která... Ale dosti hřbitovních řečí - smutku si divák ostatně na konci užije až až. Přes všechny slzy ale vydržte až do úplného závěru. Zazní v něm Sex Pistols a my budeme svědky jednoho z nejskvělejších zakončení epizody v celé historii seriálu. ... "And now, the end is near - And so I face the final curtain - You cunt, I'm not a queer - I'll state my case of which I'm certain - I've lived a life that's full - And each and every highway - And that, much more than this - I did it myyyy waaaay!"

• 12.9.2017  11:13

Same Time, Same Place je po Hush asi nejstrašidelnější epizoda Buffy vůbec. Možná by při této příležitosti neškodilo projít si historii horrorových dílů v seriálu. Není jich nakonec zas až tak moc, protože Buffy the Vampire Slyer je primárně fantasy seriál, jenž horrorové propriety využívá zejména k budování funkčnosti vlastního fantasy universa a jen málokdy je staví do hlavního centra pozornosti. Když pomineme průměrné (Nightmares) a občas i dost špatné (např. Bad Eggs) výplňkové epizody z prvních dvou sérií, zjistíme, že nám těch opravdu kvalitních horrorových dílů moc nezůstane. Třetí řada nemá (snad krom zombie ve své druhé - a jediné špatné - epizodě) na hrůzu čas. Ta má svou hlavní dobrodružnou linku, kterou prokládá mimořádně nápaditými speciálními díly. Čtvrtá série nabídne zdařilý halloweenský Fear, Itself a samozřejmě absolutního krále, Hush. V páté jsou to hlavně hrůzostrašní vesmírní paraziti v Listening to Fear. Šestá má jen sem tam nějaké náznaky, ale krom úvodu halloweenského All the Way nic regulérního. Teprve sedmá řada nabízí v tomto směru po dlouhé době jisté zadostiučinění. Vyzdvihovaná Conversations with Dead People napadne mnohého fanouška asi jako první. Ale Same Time, Same Place má hned po Gentlemanech na skladě nejoriginálnější a nejvíce creepy strašidlo seriálu: Gnarla. Kvalita této epizody však nespočívá jen ve vemlouvavé, slizce zákeřné strašidelnosti Gnarla, ale v celkové originalitě příběhu. V jeho záhadnosti, v perfektně mysteriózním timingu, kdy se lidé, toužící po setkání ve stejném čase na stejném místě, zcela nepochopitelně míjejí. Úžas diváka nad tou promyšlenou podivností, soucit s utrpením a osamělostí Willow, napětí a strach - všechny ty silné emoce jsou (jak už je v Buffy dobrým zvykem) s nenucenou elegancí vyvažovány kvalitním vtipem a trefnými hláškami. Same Time, Same Place je nejen jedním z nejlepších dílů vyrovnané a mimořádně kvalitní sedmé série, ale jeden z vůbec nejlepších dílů celého seriálu. Poděkování za něj patří scénáristce Jane Espensonové a režiséru Jamesi A. Contnerovi, dvěma zkušeným veteránům tvůrčího týmu Buffy.

• 11.9.2017  21:41

Vždycky jsem tvrdil, že seriál o Gilesově mládí by mohl být opravdová pecka. Když jsou tady Ethan s Gilesem na pivu, řeč se stočí na dávné časy, kdy byli oba ještě na stejné lodi, Rupert byl Ripper a zažíval s Ethanem temná dobrodružství... Ale ty staré časy jsou dávno pryč. Ethan Rayne je magor uctívající Chaos a Giles je v pěkné šlamastyce. Během ní ale rozhodně sbírá další body, např. za bezchybné vystrašení "babizny" Walshové. Nakonec se ukazuje, že jeho bývalý přítel bude možná jedním z mála civilistů, schopný popsat slavnou nevadskou Oblast 51 zevnitř. PS: Tzv. cliffhangery (tedy konce v nejnapínavějším momentu) se v seriálu s výjimkou několika navazujících dvojdílů dosud příliš nevyužívaly. Závěr této epizody, kdy Maggie otevírá dveře označené číslem "314" (oním tajemným numerem, o němž Ethan tvrdí, že se ho bojí dokonce i démoni), naznačuje, že věci se v tomto ohledu začínají pomalu měnit.

• 11.9.2017  21:10

Jedinec v týmu je další brilantní díl. Zjišťujeme v něm, jak Buffy svým svobodným duchem absolutně nezapadá mezi vojenské roboty, zvyklé plnit rozkazy a na nic se neptat. Někomu tady spadne maska a věci se správně vyhrotí. Závěrečná řeč k nepříteli pak nemá chybu: "Jestli si myslíte, že je tak snadné mě zabít, pak opravdu nechápete, co je Přemožitelka. Věřte mi, když vám řeknu, že to zjistíte."

• 11.9.2017  17:03

"I'm back and I'm a bloody animal!" zařval Spike a vrhl se do boje s démony. Tento díl začíná přesně tam, kde ten minulý skončil. A to je jediná, ale obrovská nevýhoda jinak prvotřídního Doomed: Vždy zůstane ve stínu Hush, svého geniálního předchůdce. Obstojí však se ctí. A může za to právě Spike, který už si v tuto chvíli krade celý seriál jednoznačně pro sebe. (Heh, kolikrát jste tuhle Spikovu charakteristiku asi tak četli? Je to už v podstatě stejné klišé jako "druhé housle" v případě posledního Mad Maxe. Ovšem s tím rozdílem, že to o tom Spikovi se pravdě blíží přece jen trochu víc.) Zdánlivě vyřízený ex-zabiják se tu promenáduje v kraťasech a květované košili, neúspěšně se pokouší sejmout Alexe hasákem, páchá sebevraždu skokem na kůly, pohotově stírá Scoobies a (hlavně!) objevuje schopnost - i když podmíněnou - znovu bojovat. Jeho závěrečné naléhání na Willow a Alexe, sledující TV, aby okamžitě společně vyrazili zabíjet monstra ve jménu Vánoc a bezpečnosti štěňátek (či tak něco) je prostě neodolatelné.

• 11.9.2017  15:32

Spike is back and he's a bloody animal! Tohle je teprve ten pravý fajnšmekrovský start, jaký si čtvrtá série zasloužila. Klidně přeskočte dvě slabší úvodní epizody a začněte tímhle nářezem. To kruté světlo dne je jednoznačně na úrovni nejlepších epizod třetí řady, v níž Spike paradoxně téměř absentoval. V této sérii však už dostane prostor jaký si zaslouží. (Harmony: "Ty máš ten tunel raději než mě. Spike: "I syfilis mám raději než tebe." A i když úplně vynecháme chvalozpěv na rebelského krvesaje, pořád tady máme výživné drobnůstky, jako když Scoobies šmejdí po Gilesově bytě a objevují důkazy o jeho "povrchnosti" (televize) či na ex-Pozorovatele poněkud nečekané artefakty (sbírka vinylových desek). Jeden z nejlepších vtípků ovšem padne, když Alex pomáhá Gilesovi řadit svazky v jeho knihovně a stěžuje si: "Já nechápu ten váš šílený systém." Giles: "Systém? To je abeceda." A jen tak na okraj, abychom snad pro samé přehršle vtipných dialogů nezapomněli na akci: Nejlepší souboj Buffy vs Spike hledejte právě zde.

• 11.9.2017  14:23

Další jasný outtake, čili kandidát na vyhození. Ano, čtvrtá řada jich má poměrně dost. Naštěstí vyloženě skvostných epizod má ještě víc. Tohle by ovšem byl téměř propadák, kdyby neobsahoval jednu fenomenální scénu. Tedy minimálně pro ty, kdo mají rádi Gilese. (Kytara a zpěv: Ripper! Oh yeah.) Jasně, je to ta scéna, kdy Scoobies přistihnou pana ex-Pozorovatele v klubu takříkajíc "při činu". Zvláště zírající Willow je nezapomenutelná. Jinak bohužel, dosti slabé.

• 11.9.2017  14:03

Taškařice, která snad ani nemusela vzniknout. (Ale je tady a s odstupem i pobaví.) Na druhou stranu jeden z nejlepších outtaků (= výplňkových dílů).

• 11.9.2017  13:22

A pak že Riley není dobrej... Plukovník: "Místo plnění rozkazů se taháte s Přemožitelkou a její partou anarchistů. Co jste zač, vojáku?" O něco později: "Jste mrtvý muž, Finne!" Riley: "Ne, pane. Jsem anarchista." (BTW, Goodbye to Oz, part 2. We will remember.)

• 11.9.2017  13:19

Oz always rulez. But now... Goodbye to Oz.

• 11.9.2017  12:49

Tak tohle bylo hodně auvajs. Asi ještě zbytečnější než Dead Man's Party z třetí řady. V podstatě by to bylo na úrovni nejslabších výplňkových dílů z prvních sérií, nebýt otravné písně Cher (umělohmotným robotím vokálem "zkrášlené" Believe), kterou si tu dokolečka pouští Buffyina neméně otravná spolubydlící... Tak. A teď jsem právě vysvětlil, proč Buffy a Willow začaly (konečně!) bydlet spolu. Věřte mi, že čtvrtá řada seriálu doopravdy začíná až následujícím dílem.

• 11.9.2017  12:36

Ne každá epizoda, kterou napsal a režíroval Joss Whedon, je bomba. I když pravda, většina z nich si tohle označení zaslouží. The Freshman je jako úvod do čtvrté sezóny docela rozpačitý a vyvolává mnoho otázek. Např.: Kam se poděla Cordelie? Proč Buffy a Willow nebydlí na kolejích spolu? Jak to, že je Buffy najednou tak zesláblá, že si nedokáže poradit s jednou nabubřelou upíří kravkou a její partou zoufalců? Na všechny otázky se dá odpovědět, ale musíte k tomu být vybaveni určitými znalostmi (Cordelie odjela zkusit štěstí do Los Angeles a nyní vystupuje v seriálu Angel), případně si to nějak dovysvětlit sami (Buffy je coby vysokoškolský nováček natolik stresovaná z nového prostředí, že se nedokáže při boji soustředit), atd. Jakmile se na úvodní díl čtvrté řady díváte vybaveni těmito informacemi (mimochodem, první zmínka o Cordelii padne až po dalších sedmi epizodách), je to přece jen lepší. I když ne tak dobré, jak by se dalo čekat. Pro hlavní dějovou linku není Nováček nijak podstatný. Na druhou stranu se dozvíte, jak dopadl ten deštníček, který Buffy dostala od vděčných spolužáků jako dárek na maturitním plese.

• 10.9.2017  10:18

Speciální, hodně surreálný, ale ohledně přemožitelské mytologie nezbytný díl. Restless vyniká LSD barvami, velkolepými obrazy, mystickou atmosférou, svižností a vtipnými reminiscencemi na minulost, přítomnost i budoucnost. V snové procházce myslí každého z Velké čtyřky se objeví téměř všechny postavy, s nimiž jsme zatím měli tu čest. A i když se v podstatě jedná jen o jakýsi dovětek k dosud řečenému, případně o intermezzo, zajímavým způsobem dělící seriál v jeho půli, patří tato nejednoznačně přijímaná epizoda k tomu nejlepšímu, co v rámci Buffy vzniklo.

• 10.9.2017  09:15

Primeval obsahuje významné části skládačky zvané mytologie Přemožitelky. Společně s indiciemi v následné epizodě Restless do jisté míry osvětluje sílu a výjimečnost Buffy v historii přemožitelské linie. Jak se později ukáže, porušení zákonů, stanovených dávno před civilizací, je prvotním krokem k revoluci, která vyvrcholí během finální bitvy celého seriálu. Revoluci, kterou nevědomky započala jedna blonďatá puberťačka, když se navzdory pradávným regulím obklopila přáteli a zapříčinila tak vznik Velké čtyřky. A právě díky splynutí těchto čtyř duší získává moc, která daleko přesahuje sílu řadové Přemožitelky. Neboť každý z čtveřice má svou kartu v rukávu. A nyní nastal čas vyložit je všechny na stůl. Spiritus, Animus, Sophus... Manus. Dokonáno jest!

• 10.9.2017  08:25

Osvěžení v podobě Iniciativy - tedy jakési zrealističtění pomocí sci-fi motivu, to je přesně to, co fantasy svět Sunnydale potřeboval k větší uvěřitelnosti. Už ve druhé a třetí sérii bylo pomocí jednání několika postav (Snyder, šéf policie, starosta) naznačeno, že zdejší autority jsou ohledně Pekelné brány zasvěceny. Avšak teprve s Iniciativou to všechno nabírá na té správné přesvědčivosti. V mnoha ohledech je The Initiative zlomová epizoda, plná nečekaných překvapení. A i když v Buffy nebyla o nějaké to překvápko nikdy nouze (dějově jde dodnes o jeden z nejméně předvídatelných seriálů), tady přichází v pozitivním slova smyslu pořádné nakopnutí hlavní dějové linky, doposud srovnatelné snad jen s nástupem Spika a Angelovou proměnou. Mimochodem, nejsrandovnější souboj celého seriálu (Alex vs Harmony) hledejte právě zde.

• 7.9.2017  19:33

Mniši, Bestie a Klíč. Tak bych to nazval já. Konečně je vysvětlen původ Dawn a také tu proběhne jeden vcelku památný dialog. (Buffy: "What are you doing here?" Spike: "Look..." Buffy: "Five words or less!" Spike (počítá slova na prstech): "Out... for... a... walk. ... Bitch."

• 6.9.2017  21:04

Krása a dojetí. Poslední čtvrthodinu se už člověk prostě jen usmívá skrz pohnutí. Wild Horses od Stounů (v tomto případě jde o poměrně vkusnou 90's coververzi s ženským zpěvem) v závěru sedne jak ulitá. Co dodat? Snad jen jednu z nejlepších hlášek seriálu, jejímž autorem tentokrát výjimečně není Alex. (Modří budou vědět. ;-) Tak tedy: "Zombie!" "Hyení lidé!" (...) "Snyder!"

• 6.9.2017  20:41

Jestli mi tahle řada Buffy něco připomíná, tak jsou to nejlepší dobrodružné knihy, jaké kdy byly sepsány: Tři mušketýři a zejména Tři mušketýři po dvaceti letech. V této epizodě je podobnost s Dumasovou klasikou obzvlášť markantní. Když Buffy a spol vstupují na území nepřítele, aby se zmocnili Gavrokovy skříňky, má člověk podobné pocity, jako když se d'Artagnan a jeho přátelé pokoušejí zachránit anglického krále před popravou. Konfrontace Willow a Faith je naprosto úžasná. Starosta je nejlepší a nejzábavnější záporák, jaký se v seriálu vyskytl. Hádka mezi Scoobies o to, zda přistoupit na nabízenou výměnu, je vyhrocená až po okraj. A pak... Noční setkání s nepřítelem. Pavouci. Dýka. Snyder! Další velké finále se blíží, karty jsou rozdány přímo fantasticky a příběh graduje. Prostě parádní týmovka. Jako ti Mušketýři.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17