Mr.Apache

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 8.6.2017  12:39
    Únosci (2000)

Úvodní scéna, podmalovaná skvělou Rip This Joint od Rolling Stones, navnadí snad každého. Ale nenechte se jí zmást. Celý zbytek filmu se už nese v úplně jiném duchu. The Way of the Gun je především hodně ambiciózní western o dvou psancích, jedné těhotné ženě a pořádném balíku peněz. Snímek má silné pasáže i slabší a rozvleklejší momenty; finální syrová přestřelka v duchu Sama Peckinpaha však mnohé vynahradí. Celkově trochu podceněný film.

• 27.4.2017  00:13
    Strážce pořádku (TV seriál) (2010)

You'll Never Leave Harlan Alive.

• 12.4.2017  10:11
    Plavec (1968)

Je legrační číst na csfd komentáře některých uživatelů o tom, jak je Logan - Wolverine depresivní film. WTF, pravím! Vždyť je to nesmysl. Proč o tom mluvím právě zde? Ihned vysvětlím. Plavce jsem viděl (díky panu Jindrosovi) až teď, i když je ten film stejně starý jako já. A Burt Lancaster je v něm jen o několik málo let starší. Možná právě proto jsem mu docela dobře rozuměl. Je to metaforický příběh nostalgického muže uvězněného ve vlastní minulosti. Muže, odmítajícího přijmout fakt, že věci a lidé kolem něj se nenávratně mění. Muže, který plave domů. Pětihvězdičkový snímek, který je tak smutný a depresivní, že jsem mu dal ty hvězdičky málem jenom tři. Srovnávat to s posledním Wolverinem, tím vesele vražedným akčním kouskem, je samozřejmě holý nesmysl. Ale jestli je nějaký film, který si kvůli jeho depresivnosti jen tak znovu nedám, není to Logan (viz komentář KevSpy a několika dalších v profilu toho filmu), ale právě The Swimmer. I když... Nikdy neříkej nikdy. Jenomže... Nevstoupíš dvakrát do Lucinda River.

• 10.4.2017  15:21
    Nicota (2016)

Jak hodnotit něco, co krade kde se dá (často rovnou od těch nejlepších), a ani tak to není moc dobré, moc zábavné, ani moc chytré? Pusťte si třeba dvacátou minutu tohohle a pak padesátou minutu Carpenterova Prince of Darkness. Myslím, že k tomu není třeba nic dodávat. Zrovna odtud (ale i z dalších Carpenterových horrorů - např. Věc je jasná) se v The Void krade nejvíc. Ve druhé půlce se přidá ještě šílený doktor, objeví se Cenobiti křížení s Fulciho zombies (jeden z nich si rovnou střihne "spiderwalk") a dáme si i nějaký ten ďábelský porod. Ve velkém se vykrádá jak klasika, tak novější věci. Namátkou: vidle z Crazies - zde sekera, čtvrtý Vetřelec a nově vyšlechtěné mládě - zde monstrózní novorozenec... Ba objeví se i něco jako Tyrant z her Resident Evil. A to vše ve jménu hrůzného Trojúhelníku. Nakonec se oklikou vrátíme k starému dobrému Prince of Darkness a vesele si obšlehneme scénu se zrcadlem a sebeobětováním. Dokonce ani ta sekyra tam nechybí. Můžete porovnat: Obě scény najdete před závěrečnými epilogy obou filmů. Zatímco epilog z Carpenterova arcidíla naleznete jen a pouze v onom Carpenterově arcidíle, ten z The Void už nám jednou předložil Lucio Fulci v The Beyond (E tu vivrai nel terrore! L'aldilà). Což je zase Fulciho majstrštyk. Jen se k tomu přidala obří pyramida, aby to s tím trojúhelníkem dávalo smysl. Jaký smysl, ptáte se? Já bych řekl, že je to jasné. Za vším hledejte Ilumináty. A teď vážně: Je The Void jakýmsi neumělým pokusem vzdát hold všemu, co jej inspirovalo? Protože v tom filmu nenajdete nic originálního. Je to jeden velký slepenec záběrů, scén a nápadů, které už dávno a většinou mnohem lépe realizoval někdo jiný. Máme tu prostě další Scary Movie, ovšem zcela bez ambicí něco parodovat. A bohužel to není ani moc srandovní. Ať už jde o poctu nebo jen o neinvenční vykrádačku, The Void funguje především jako potvrzení faktu, že filmový horror se už více než deset let nachází ve slepé uličce, plné neinvenčních remaků a primitivních lekaček pro nenáročné publikum. Naprostá ztráta ambicí, kterou dnes v tomto žánru podporují nejen velká, ale evidentně i malá nezávislá studia, je něco, co mě mrzí už hodně dlouho. A jak to vypadá, bude mě to nejspíš ještě hodně dlouho mrzet.

• 4.4.2017  11:12

Fantasticky zábavný, dokonale našlapaný a šibalsky erotický díl, který přichází po dvou asi nejslabších epizodách vůbec. Pokud nejste fanoušky sci-fi nebo westernů, a přesto se vám povedlo prokousat až sem, vězte, že tohle je zlomový díl, po němž následují hned čtyři další pětihvězdičkové epizody. Od Our Mrs. Reynolds až po War Stories je Firefly jedním z nejlepších seriálů, jaké jsem kdy viděl. Ovšem ani zbývající díly nejsou špatné. A to nemluvím o výborném celovečerním filmu, který to celé uzavírá. (Ten si rozhodně nechte až na konec.) Jestli jste s Firefly dosud váhali, jděte do toho. A když vám první epizody moc nesednou, vytrvejte (a klidně přitom přeskočte díly č. 4 a 5; vždycky se k nim pak můžete vrátit). Vsadím se, že nebudete litovat.

• 4.4.2017  10:13
    Firefly - Serenity (E01) (epizoda) (2002)

Obsah na CSFD: "Mal býval aliančním vojákem. Když ho zradili velitelé, stal se z něj psanec...". Charakteristika téže postavy na českých stránkách Firefly: "Malcolm „Mal“ Reynolds bojoval na straně Nezávislých ve válce s utlačitelskou Aliancí...." Hádejte, co je správně. A teď mi řekněte, kdo má tyhle obsahy na starost? Protože potkat ho kapitán Reynolds ("vesmírný pašerák, barový rváč a otrlý cynik", jak správně uvádějí zmíněné fanouškovské stránky), nechtěl bych být v kůži toho nešťastníka. Nazvat Mala aliančním vojákem! Neuvěřitelné.

• 1.4.2017  20:08
    Brimstone (2016)

Viz komentář uživatele Nettrass.

• 22.3.2017  11:02
    Taboo (TV seriál) (2017)

Po zhruba pěti epizodách, z nichž tu poslední jsem z valné části prospal (a na dotaz, zda jsem o něco přišel, bylo mi řečeno, že ani ne), musím trochu zakroutit hlavou nad zdejším vysokým hodnocením. Špinavá goticko-pirátská neobvyklost Taboo se poměrně rychle přejí. Zvlášť když je čekání na každou zajímavější scénu neúměrně natahováno časem spolehlivě prudícími záběry na někam jdoucího Drsného Hardyho. Také nemalá porce ze spousty přebytečných tlachů kolem šla jistě vypustit. Sestříhat těch pět dílů na dvě hodinu a půl dlouhé epizody, určitě bych byl podstatně nadšenější. ( - - - ) Edit: Po delší (a nezbytné) přestávce jsem se odhodlal dodívat na zbytek. U šesté části jsem se pořád ještě trochu ošíval. ALE poslední dvě už byly konečně tím správně napínavým nářezem, kterým si to u mě Hardy a spol. vylepšili o celou jednu hvězdičku. Na tomto místě si však neodpustím povzdech nad natahovacím trendem v současných seriálech. A nejen v nich; vata je dnes všude: V románech, povídkách, v muzice... Prý je za tím vším třeba hledat peníze. Ale to je mi jedno. Mě za čas, který louskáním té vaty strávím, nikdo nezaplatí. Celé to bylo opravdu tak na tři devadesátiminutové epizody. A jak napsal d-corso, muž který zmizel (a potom se - doufejme, že ne jen na chvíli - vrátil): "Pak by Taboo fungovalo perfektně, klidně za 5*."

• 19.3.2017  11:43
    Preacher (TV seriál) (2016)

První díl je vynikající. Chcete-li si Preachera uchovat v paměti jako něco skvělého, ukončete sledování seriálu hned po zhlédnutí pilotu. Aspoň pak nebudete litovat.

• 10.3.2017  11:02
    Přísaha (2001)

Co jsem na csfd, pořád čtu všechny ty mladé lidi, jak mocinky moc nesnášejí americké happy endy, tu předvídatelnost, a kdesi cosi. A když pak tihle rozumbradové dostanou tenhle vynikající, naprosto nepředvídatelný a totálně anti-happy endový kousek, jak to dopadne? Je to v modrém. Tenhle film by měl být KLASIKA. Dlouho jsem tu za sebe měl čtyři hvězdičky. Ale teď, když jsem Přísahu s velkou chutí zhlédl po letech podruhé a uviděl tady tu spoušť, zdají se mi čtyři už přece jen trochu málo.

• 5.3.2017  11:09
    Ramones - Howling at the Moon (Sha-La-La) (hudební videoklip) (1984)

Videoklip se slizkým chlapíkem v kloubouku a jeho úchylným úsměvem jsem nepochopil. Písnička sama o sobě je od Ramones jedna z mých nejoblíbenějších. Ostatně, albem Too Tough to Die nastalo období, které mě u nich po hudební stránce baví nejvíc.

• 21.2.2017  10:45

Walter Hill stojí jako tvůrce určitě za pozornost. A to nejen kvůli svým drsným snímkům s drsnými hrdiny. Warrriors jsou kultem a Crossroads milovaným filmem snad všech muzikantů, obzvláště pak bluesových. Termín "southern comfort" je pak dávno zavedeným popkulturním pojmem. Základní nápad stejnojmenného filmu je výborný: Postavit proti sobě kdesi v louisianských bažinách jednotku Národní gardy a partu jižanských domorodců. Provedení za slibnou premisou sice po většinu stopáže trochu pokulhává, ale za vynikající finále jsem byl v pokušení přihodit hvězdičku navíc. Ve srovnání s průkopníkem veškeré jižanské pohostinnosti, legendárním Deliverance, je však Hillův příspěvek do buranského subžánru přece jen o dvě třídy níž.

• 13.2.2017  23:30
    Svatyně zla (2013)

To si snad ze mě dělají prdel, pane West.

• 2.2.2017  13:53
    Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)

Po prvních pěti dílech: Sice je to celé postavené na základech, které nedávají mnoho smyslu (všechno nasvědčuje tomu, že je to jen sen chlápka v kómatu - ostatně tuto možnost zvažuje i hlavní hrdina během úvodu každé epizody) + skoro všechny herečky jsou tam hrozné (ať už si pod tím představíte cokoliv), ALE má to jednu výhodu. Je to pecka. V prvních dílech sice trochu ruší sarkastické a trapně doslovné komentáře, které slyšíme z rozhlasu či televize, ale jejich nepatřičnost si zřejmě uvědomili i sami tvůrci, takže tyto později naštěstí úplně vymizí. Humor je na dobré úrovni, i když zatím poslední, dramatičtěji a vážněji laděná epizoda Závadová mládež) se mi líbila asi nejvíc. No a Trojan rulez. ( - - - ) Po posledních pěti dílech: Slušela by tomu menší uspěchanost. Klidně bych setrval delší čas u těch poklidnějších vyšetřovacích epizod, jako byla Orchidej na smetišti. A koneckonců, větší prostor by si zasloužilo i nějaké to další poodhalení tajemství z Plachého minulosti. Finálové díly pak působí, jako by scénáristé náhle obdrželi pokyn za každou cenu to nějak urychlit. Celkově by byl Svět pod hlavou materiál na pěkných pár dílů navíc (konkrétně mezi epizodami Smrt špióna a Rodinná záležitost). Škoda. I tak skvělý projekt! PS: Bylo zajímavé sledovat, jak se tomu seriálu díl od dílu lepší hodnocení. No a těm modrým procentům u první epizody (Stín kapradiny) nevěřte. [Za prvé: Byla skvělá. Za druhé: Obsahuje asi nejvíc Plachého hlášek.] To jen lidé ještě nebyli na něco takového zvyklí... Tak. A teď tu naši!

• 19.1.2017  16:11

Po delší době zombie kousek, který stojí za pozornost. Minimálně už pro svou výjimečnost: Hlavní hrdinkou je totiž malá zombie holčička, což není zrovna běžným pravidlem tohoto subžánru.

• 14.1.2017  21:13

Trailer navnadil, protože je v něm téměř všechno, co je na tom filmu výborné. Film zklamal, protože téměř vše, co v traileru není, stojí za starou belu. Vypadá to, že Tim Burton od dob Sleepy Hollow hodně upadl.

• 30.12.2016  14:56
    Příchozí (2016)

Ted Chiang, autor předlohy k tomuto filmu, je zároveň autorem možná úplně nejdivnější sci-fi povídky všech dob. Máte-li zájem, zde je její (pravda, ne úplně nejlepší, přesto snad dostatečný) překlad, publikovaný kdysi v časopisu Ikárie: https://uloz.to/!9yzeSiX8m/hell-is-the-absence-of-god-docx

• 23.12.2016  20:21
    Westworld (TV seriál) (2016)

Grandiózně mysteriózní sci-fi westernové drama plné sexu a násilí s horrorovými a jinými prvky jako bonusem. Dlouho jsem se u nějakého seriálu takhle nepobavil, neoblíbil si takové množství postav, a nebyl natolik zaujat nějakým fiktovním světem. A to přesto, že tvůrci hrají s divákem od samého začátku (až po potitulkovou scénu s touto postavou) hodně nečistou hru. Vskutku velkolepá a nezapomenutelná show, tenhle Westworld.

• 21.12.2016  16:02

VYPNOUT MOTORICKÉ FUNKCE!

• 21.12.2016  16:01

Vypnout motorické funkce...

• 21.12.2016  16:00

Druhá a zároveň poslední trochu slabší epizoda se více rozjede až v závěru.

• 19.12.2016  19:19

Je-li vám předem prozrazeno, že tahle epizoda obsahuje velký zvrat, poučeni závěrem minulého dílu si možná tipnete, že za tím bude stát Maeve. Jenže to by ten zvrat nebyl tak překvapivý. Jako že překvapivý je. A hodně... Mektajícím nepřátelům westernu bych slovy Lawrence El Laza vzkázal jenom tolik: "Vaya con Dios, motherfuckers!"

• 18.12.2016  22:33

Po malém zaváhání pokračuje Westworld v standardně vysoce nastavené kvalitě. Tentokrát sice chybí nějaká epičtější akce (což částečně vynahrazuje Teddy s kulometem), zato neschází pořádná dávka napětí. A Maeve jede.

• 18.12.2016  17:05

První trošičku slabší epizoda má (tak jako všechny předešlé) své momenty. Ty jsou ale méně bombastické, než tomu bylo dosud zvykem.

• 18.12.2016  14:51

Nejlepší hláška: "Jedna sirka, jedna pistole a jeden idiot." (Hopkins jako Bůh zapůsobil, ale černoška s kulkou v břiše ruluje.) A pak samozřejmě tohle: "Nějaká poslední slova?" "Hoďte sebou."

• 18.12.2016  14:43

Zatím nejvíc horrorový díl. Bernardovo vzpomínání na synka sice mírně uspává, ale strom s mrtvolami, střet s Wyattovými lidmi (?), plus fousáč ve skalách - to všechno dokáže okamžitě probrat.

• 18.12.2016  14:36

Proč má zrovna tato epizoda víc procent než první, třetí nebo čtvrtá, když je stejně dobrá? Čtyři hvězdičky pouze na protest. :-)

• 18.12.2016  14:34

Velkolepé na první i druhý dojem. Vrcholné momenty: Paint It Black a zaplácnutí mouchy. Poslední vteřina navnadí jako máloco.

• 11.12.2016  03:26

Ze života.

• 12.10.2016  23:46
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Sci-fi.

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15