Amélie z Montmartru (2001)

Přesně 40 minut a 23 vteřin jsem vydržel koukat na tuhle prapodivnost,provázenou hlasem pana Štěpánka.Nemám rád tyhle umělecké typy filmů a už vůbec ne děje provázené mluveným komentářem.Nevím,možná by se to po hodině nějakým způsobem rozjelo,ale pro mě je zkrátka ztráta času sledovat něco,co mne nedokázalo za jednačtyřicet minut sledování ani na okamžik zaujmout.Mou oblíbenkyni Audrey Tautou určitě nezatratím,zkrátka jen tohle není můj šálek...

Apostasy (2017)

Z mého pohledu je jakékoliv světové náboženství pouhopouhá lobotomie a Jehovisté jsou ve vymívání mozků před ostatními ještě o krok napřed..

Argo (2012)

Ani trochu by mi nevadilo,kdyby Ben Affleck skončil s herectvím a věnoval se na plný úvazek režii!Co film,to pecka!

Babovřesky (2013) odpad!

Nevěřím,že Zdeněk Troška ještě někdy natočí vtipnou komedii.Častokrát si říkám,jak je vůbec možné,že tenhle režisér natočil brilantní(až na nesmyslně úchylácký závěr 3.dílu)trilogii Slunce,seno..Další trilogie Kameňák byla totální brak.Doktor od jezera hrochů se dal ještě jakžtakž strávit,ale Babovřesky?..Ještě než jsem si film pustil,zaslechl jsem nečekaně dost chvály,od známých,v práci,dokonce i v rádiu.Také jsem zaslechl názor,že Babovřesky nemají nic společného s Kameňákem,což je pěkná blbost.Například nažloutlá domácnost Veroniky Žilkové a Pavla Kikinčuka jakoby z oka vypadla domácnosti Václava Vydry a Jany Paulové.Další velmi podobnou věcí jsou vtipy,pardon-humorné scénky.Oproti Slunci,senu..,ve kterém to vypadalo jakoby herci sypali hlášky z první,zde jsou vtipná souvětí evidentně vytržená z nějakého humorného časopisu.Neposlední věc a toho jsem se zcela oprávněně obával nejvíc,je obsazení a s tím spojené herecké výkony protagonistů.Všudypřítomná Veronika Žilková se do své role brutálně nehodí(navíc je mi neobyčejně nesympatická i v civilu),Lucie Bílá je se svými cikánkami už pořádně trapná a hlavní drbny Jana Synková s Janou Altmannovou babičkovským charakterem taky zrovna neoplývají..Nemá cenu to dál okecávat,Babovřesky jsou všechno,jen ne vtipnou letní komedií.

Bastardi 3 (2012)

Tak jistě..Kdyby vedle položky-režisér bylo místo Magnuska napsáno Najbrt,nebo Vorel,bylo by hodnocení na 80%,že?Nebudu to dále rozmazávat,protože je to stále dokola.Jen mi je záhadou,že o Bastardech se po hospodách,v práci,či kdekoliv jinde mluví hodně a v drtivé většině pozitivně,ale na ČSFD se odpaduje jako o závod.Že by troška toho politikaření?Zahážu Magnuska humusem a třeba mi na kontě přistane nějaký ten bodík?..Já na bodíky z vysoka se..,na to,abych se někomu zalíbil taky,takže můžu v klídku napsat to,co vidím a co cítím.Bastardi jednička byli slušné překvápko,navíc od Tomáše Magnuska šlo o poměrně odvážný,leč reálný pohled na problematiku (ne)výchovy cikánských a sociálně slabých dětí.Druzí Bastardi byli až příliš akční,nicméně třetí díl,který je v podstatě jakousi rekapitulací a zároveň rozuzlením celého příběhu nabyl opět na poživatelnosti.No a teď do reality.Já bych se na místě Majera zachoval stejně.Každej,kdo kolem sebe chrlí lítostivé názory,že to přeci byli jen děti doporučuji,aby si dřepli na prdel,zavřeli oči a představili si,jak pár zparchantělých retardů v parku znásilňuje a následně vraždí člena jeho rodiny,hubu mají od ucha k uchu,hulí u toho trávu a pak od mrtvoly odejdou jako od pohozeného hadru.Fajn pocit,ne?Takoví chcípáci nezaslouží nic jiného,než pověsit.A ať mi nikdo neříká,že mají šanci na nápravu,protože nemají a do konce života budou jen pendlovat po ústavech a kriminálech.Navíc,ten člen rodiny svou druhou šanci taky nedostane...

Bitevní loď (2012)

Spíš to vypadá jako čtvrtý díl Transformers-tentokráte na vodě.Mimozemské stroje jsou vytuněné do nejmenších detailů,akce střídá akci a bojové scény jsou dokonalé,takže co vytknout?Snad jen klasicky lineární a přímočarý příběh,jenomže v tomhle žánru už to asi ani jinak nebude.

Blbec na krku (2002)

Škoda nepovedeného akčního závěru.Jinak fajnová pohodovka,které dominuje vizáží i vtipností skvělý Benoit Poelvoorde.

Bolkoviny (1997) (pořad)

Na rozdíl od většiny uživatelů,kteří vložili svůj komentář mně osobitý humor Bolka Polívky sedí.Samozřejmě tak jako to už v typech těchto pořadů bývá se atraktivnost a humornost jednotlivých dílů odvíjí od schopností pozvaných hostů.Osobně doporučuji díl s Bohumilem Kleplem,ten je naprosto dokonalý!

Buffalo Soldiers: Odvaha a přátelství (2008)

90% filmu=zoufalá nuda.Je nepochopitelné,proč někdo natočí 2,5 hodinový film,ve kterém se 2 hodiny takřka nic neděje a film tak k smrti nudí.Převážně se ve filmu mluví,nebo jen tak paběrkuje.Opravdu protivné je neustálé promlouvání k bohu,mluvení o bohu,modlení se k bohu,zkrátka nás asi pan režisér Lee nutí k něčemu,co je mu blízké.Pro mně osobně to jsou jen prázdná slova a když slovo bůh slyším ve filmu v každé druhé větě,mám chuť zmáčknout na ovladači stopku.A to se také zhruba po hodině a půl stalo.Na film jsem se těšil kvůli nádherné Toskánské krajině,válečnou akci a Johna Turturra.Všeho je ve filmu dohromady asi tak 10 minut čistého času,zbytek se promluví a prochodí,navíc prakticky celý film(a to i když se mluví!!!)je instrumentálně podladěný,což jednoznačně ztrácí na realističnosti.

Byla to divoká noc (2015)

Nebýt faktu,že se celý děj točí kolem trávy,dal bych vyšší hodnocení.Nevím proč všichni režiséři dělají z huličů vtipný a zábavný lidi.Realita je taková,že tahle chamraď zašpiňuje parky,vyhuluje si kedlubny na dětských hřištích a jsou ready jen když mají vyhulenou svou dávku.Když ne,stávají se časovanou bombou,jsou agresivní,nervózní a všehoschopní.Začne to pár nevinnými občasnými jointy a vyvine se z toho těžká závislost a naprosto vygumovaná hlava,které je všechno jedno,nic neřeší,jen kde si sehnat(za jakoukoliv cenu)další brko.A o těhlech špínách se točí filmy..