Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

to čo spôsobil hobbit po technickej stránke je určite mýlnik, a už len preto je zaujímavé byť pri tom. formát, ktorý na prvý pohľad pôsobí ako super kvalitný televízny film sa postupne formuje na skvele technicky prepracovanú vizuálnu pecku, ktorá má navyše srdce, dokáže zabaviť, vtiahnuť a nepôsobí príliš vyumelkovane a je skvele filmovo organizovaná. napriek jasnému komerčnému záberu je práve toto zážitok, ktorý si rád len tak mimochodom vychutnám veľmi rád. už sa teším, kedy budú v tejto kvalite videohry :)

Rozbitý svět (2012)

Chýbalo mi niečo ako toto. "Príjemne" ma to vytrhlo z blockbusterového závalu. Oceňujem poetický štýl, magickosť, ktorú mám na filmoch tak rád. Viac takýchto osobných nezávislých produkcií, ktoré točí zjavne niekto so srdcom.

Přežijí jen milenci (2013)

Sugestívne, artové, bizarné,...Atmosféra unikátna, výtvarne i zvukovo úchvatné. Rád som sa dotkol starého dobrého Jarmuscha (Antalya Golden Orange Festival)

Iron Man 3 (2013)

atraktívna filmová lahôdka, ktorá veľmi svedčí kinu, ako nestupídna oddychová jednohubka, ktorá je aj napriek mnohým technickým vychytávkam vcelku "organická".

Marie Krøyer (2012)

Dobre spravený, skôr komornejší príbeh, nasiaknutý životným utrpením, s kvalitnými hereckými výkonmi i obrazovou stránkou. Síce trochu sterilné, ale dokázalo si ma to udržať bez pocitov marenia času až do konca.

Nevědomí (2013)

Napriek logickým nedostatkom, keď to počas filmu moc neriešite, a dáte sa na hru tvorcov, vyjde z toho celkom uspokojujúci zážitok. Vizuál je efektne doplňovaný hudbou. Je pravda, že dômyselnejší scenár by mohol prispieť k hlbšiemu zážitku. Takto je to len plávanie po povrchu tém, ktoré tu už boli.

Země lidí (2011) (seriál)

Planéta Zem bol zázrak dokumentaristiky. Presne tak som si predstavoval ideálny dokument. Human Planet pre mňa už také čaro nemalo ako celok, no vedel by som vytiahnuť jednotlivé časti, ktoré boli úžasné, magické, šokujúce, silné. Klobúk dolu tvorcom za vynaliezavosť a schopnosti, ktorými docielili tohoto výsledku. Teším sa čo bude ďalej...

Pí a jeho život (2012)

Trocha sa mi miestami zdalo rozporuplné použitie digitálnych efektov. Šarapatu to robilo najmä v súvislosti s rozhodnutím digitalizovať hercov. Chvalabohu toho rušivého nebolo veľa. Snáď len musím vycibriť cudzie jazyky (videné v pôvodnom znení s tureckým titulkami)...

Jak vycvičit draka (2010)

Výborný nápad, príbeh, vizuál. Len škoda, že sa to potom trochu zvrhne smerom k čo najkomerčnejšiemu divákovi a pripadá to ako taká všehochuť. Rád by som si pozrel nejakú alternatívnu verziu pre dospelých.