• Krátkometrážní

C'est Salonique (1981)

Courantove zábery z mesta Thessaloniki v Grécku na Super 8 film. Postprodukcia vcelku zaujímavá, kde menil frekvenciu snímkov a zvuková stopa bola dosť depresívne ladená a tuším som tam stále počul výťah. Podobná tvorba ako T. Matsumoto či T. Ito.

The Necrophiliac (1974)

Veľmi vzácny film, ktorý je síce iba v hroznej kvalite, ale všetko dobre vidno :) Elegantne oblečený mladý muž prichádza k rakve v ktorej leží pekná mladá žena a chce si na nej zahobsať. Zaujímavo natočené do detailu, kde absentuje zvuková časť, ale mne osobne to nevadilo. Celé to vyznelo celkom vzrušujúco, aj keď sa mi páčia ženy čo sú živé.

Maria-Empfängnis-Aktion Hermann Nitsch (1969)

Vystúpenie rakúskeho avantgardistu Hermanna Nitscheho s dobre známym Gunterom Brusom pod réžiou bratov Sommerovcov. Vo filme vidíme ukrižovanie mladej ženy, ktorá je poliata vnútornosťami z jahňaťa a následne znásilnená. Výborne sekunduje obrazu experimentálna hudba od Nitscheho.

Druhý život (2010)

Nie je to klasický horor so scary hudbou a scénami, ktoré vedia vydesiť. Je to tichý film s jemnou hudbou a veľmi pomalým tempom. Tieto prvky vytvárajú úplne inú atmosféru, ktorá sa mi páči. Trochu mi to pripomínalo film Kansen (2004)

Nekro (2001)

totálna ZVRÁTENOSŤ!

Pop Skull (2007)

Samotný príbeh je veľmi jednoduchý. Daniel je po rozchode s priateľkou v depresiách. Začne brať drogy, a dostáva sa do psychického stavu, kde nevie čo je sen, a čo realita. Lane Hughe zahral postavu Daniela naozaj autenticky. Čo ale odlišuje Pop Skull od iných hororov je forma. Halucinácie sú natočené tak, že pri sledovaní z metra na veľkú TV príchádza k rezaniu v očiach, a k pocitu zvracania. Windard desivé scény štylizuje dosť experimentálne, kde sa pohráva s blikačkami, loopmi, filtrami aby umocnil pocit halucinácii. Pôsobí to naozaj veľmí nepríjemne, a pri niektorých scénach som sa poriadne zlakol. A tá hudba! Ako predkrm by som odporúčal pozrieť Perverse Conclave.

Divided into Zero (1999)

Depresívne výjavy chorého človeka v surreálnej forme.

Koibito-tachi wa nureta (1973)

Mladý Katsu uteká z Yakuzy a vracia sa do rodného mesta. Pre jeho vlastné bezpečie sa snaží svoju identitu zachovať v tajnosti. Jeho etablovanie je ale problematické, pretože ho ľudia začnú spoznávať, a tu dochádza k sporom. Začne pracovať v porno-kine ako pomocník, kde sa zaľúbi do introvertnej majiteľky Yuko. V jeden deň prichytí súložiacu dvojicu v rákosi, a toto stretnutie mu bude osudné. Koibito-tachi wa nureta je zaujímavá interakcia pinku a drámy, kde nechýba sex, ale aj zaujímavé postavy a príbeh.