• Krátkometrážní

Mezame no hakobune (2005)

A zas mi Mamoru Ošii dokázal, že je najlepší v tvorbe anime filmov.

Korida lásky (1976)

Tak na tento film som sa tešil ako dieťa na Vianoce. Prekvapili ma odvážne zábery, ktoré mi až pootvorili ústa. Dokonca je to odvážnejšie ako dnešné japonské porno. Ai no corrida sa odohráva hlavne v interiéroch japonských papierových domov a absentujú zábery z vonku. Celkovo film nemá ani tak čo do príbehu ako na stále ukájanie sa medzi mužom a ženami. Klobúk dolu na odvahu Óšimi.

Jungfrau am Abgrund (1990)

Samozrejme nie je to film pre každého, už len svojím príbehom a to nepovediac prevedením. Jemne erotické, bizarné, dekadentné no proste poriadna prasáreň. Depresiu vyvoláva hlavne zvuková a hudobná stránka, ktorá je miestami až nepríjemná. Celý tento "úlet" na moju zvrátenú filmovú dušu zaberal a ulahodil som si.

Vojín Jeannette (2013)

Paralela medzi dvoma životmi. Prvý dej sa odohráva okolo bohatej paničky, ktorá žije vo veľkomeste a chce sa zbaviť už tej ťažoby veľkého mesta, snobských ľudí a na strane druhej žena, ktorá žije na farme a láka ju prepych a mesto. Hoesl to poňal zaujímavým pohľadom. Páčili sa mi zdĺhavé scény a hudba. Vo filme nehrali žiadny veľkí herci. Farmár bol naozaj farmár, policajt bol naozaj policajt a všetko tomu dávalo taký reálny dych. Film, ktorý ma určite zaujal.

Kuntilanak (2006)

Pri tomto filme som mal taký schyzofrenický pohľad. Film bol dobrý, ale nevedel som sa dočkať kedy to skončí.

Jen Bůh odpouští (2013)

Kto čaká film plný akcie a bum pif paf, tak nech sa na to ani nepozerá. Pomalé až slimačie tempo s GENIÁLNYM soundtrackom, ktoré asi nesadne každému. Hodnotenie tohto filmu ma vôbec nezaujímalo a som rád, že som si to pozrel. Zatiaľ najlepší film tohto roku.

Mes chères études (2010) (TV film)

Mladá študentka má väčšie mesačné výdaje ako príjmy a musí to rázne zmeniť. Pomaly sa ponára do prostitúcie a neni to také jednoduché ako sa jej zo začiatku zdalo. Jemne erotický snímok so sexy Déborah François, ktorá zahrala veľmi presvedčivo.