werush

okres Jihlava

<< předchozí 1 2
    • 10.12.2018  22:10
    Sylvie (2003)

Tak jako proč ne, jen nevím co to má společného s Plath.

• 10.12.2018  21:13
    Lynč - Vítejte v Buchnově (E01) (epizoda) (2018)

Televizi jsem dlouho neviděla a tohle se teď jako točí za veřejné peníze a běží to v hlavním vysílacím čase? Explicitní násilí bez umělecké hodnoty, úplně neživotný dementní seriál, plný bezpráví se kterého se mi svírá žaludek, teda spíše obrací, skoro jsem zvracela a upřímně jsem to zdaleka celé neviděla, ale i tak mě to naštvalo.

• 18.12.2017  22:58

Střízlivé, umírněné, o komplikovaných vztazích narušených lidí, hodně se tam mluví a to mám ráda. Zábavné je už jen to, že charaktery jsou trochu jiné než jste mohli vidět někde kdekoliv jinde. Tím pádem i uvěřitelnější. Nebo aspoň pro mne, podobně dysfunkční rodinu jsem naposledy viděla, když jsem byla na návštěvě u rodičů někdy před třemi lety. Poprvé se mi u filmu stalo, že bych viděla něco, co tak připomíná typický rozhovor mě a matky (Stiller a Hoffman) nebo mě a sestry (Stiller a Sandler). Film stojí na promyšleném scénáři a hereckých výkonech, herecké výkony (pro mě hlavně Stillera) byly celkem úžasné. "It´s funny, Ihave never been interested in having kids. Maybe once... no, not even once."

• 21.11.2017  19:34

C´est super.

• 30.10.2017  23:53

Pro ty co Nouzový východ ještě neviděli: není to tak úplně příjemný film, je to dokonce obzvláště zneklidňující až na hranici úzkosti pokud jste se právě usadili a zařídili hypotéku a udělali pár věcí, které jste tak úplně nechtěli, ale tak nějak jste šli s proudem a jak by řekl Steve Jobs: dovolili jste, aby hluk ostatních názorů překřičel váš vnitřní hlas. Což děláme někdy asi všichni (kromě Steva Jobse ale ten nemá s tímto filmem vůbec ale vůbec nic společného). Pokud vás nic z toho "nepotkalo", stejně se vás film může hluboce dotknout, protože a) herecké výkony jsou dechberoucí, b) protože Sam Mendes, c) protože výprava je dechberoucí také, d) protože jde v podstatě o nadčasové téma svobody a vzepření se konvencím, bytˇ SPOILER tady zůstane jen u slov a snů. Hlavní postava je zhmotněním nespokojenosti a frustrace ze života podle pravidel, které "stanovil někdo jiný", frustrace, která je možná (do jisté míry) přítomná v každém z nás, ale většina z nás s ní dokáže "žít". Nouzový východ má atmosféru a přetéká emocemi - láskou, touhou, nenávistí a vším tím, co byste možná chtěli zažít jen takto zprostředkovaně. Pro mě nejlepší Mendes a depka byla vlastně i Americká krása. A Mariňák taky. A Road to Perdition. Některé depky jsou vlastně docela fajn.

• 20.4.2017  20:34
    Sing Street (2016)

Lepší než Love song i Once. Love song si vlastně ani moc nepamatuju a Once byl o strašně citlivých a sentimentálních lidech, tklivé hudbě, nenaplněné lásce, těžkostech života a smutku a nebyl moc esteticky příjemný. Sing street je o období života, kdy ještě nemáte žádné šrámy a jdete do všeho naplno, kdy se zamilujete a žádná překážka není dost velká, aby vám zabránila získat milovanou osobu, nehledáte si záminky proč něco nejde, víte že jde vlastně všechno, o tom, že možná umřete, ale každý nebo starší sourozenec přinejmenším by chtěl být na vašem místě. Realistický a současně optimistický film. Protože to jde. Krásné.

• 25.10.2016  21:52
    Love (2015)

Co je nejlepší věc v tvém životě? Láska. A po ní? Sex. A teď ty dvě věci zkombinuj.

• 1.5.2016  11:13

Film jako stvořený pro neoformalistickou analýzu, proč ostatně tvořit něco pro diváky...

• 12.4.2016  18:59

Film, který se v druhé polovině úplně zvrhl ve veganskou agitku :D nebo prostě jen logicky vyústil. Není mi jasné, k čemu by byl pohled z druhé strany - nevegana - tímhle pohledem jsme obklopeni, pravděpodobně to je dokonce pohled diváka. Rozhodně mě nadchlo, že se klidně můžu sprchovat jak dlouho chci, což stejně dělám, ale doteď jsem z toho měla blbý pocit.

• 9.4.2016  16:49

„I used to worry a lot about who I'd be when I grew up. You know, like how much money I'd make or, umm, like some day I'd become some big deal. Sometimes, the thing you want most doesn't happen. And sometimes, the thing you never expect does. Like giving up my job in Chicago and everything and deciding to stay and apply to med school. I don't know. You meet thousands of people and none of them really touch you. And then you meet one person and your life is changed... forever.“

• 11.3.2016  00:04

Kdybych věděla, co vím dnes, nedívala bych se na to. Je to ďábelsky bolestivé, depresivní, nepříjemné a současně nudné a ploché. Alicia Vikander bude jednou velká herecká osobnost, ale to jsem se mohla klidně dozvědět i jinak. Redmaynův výkon jako fakt nedokážu posoudit, ale určitě na něj nikdy nezapomenu...radši bych zapomněla.

• 2.3.2016  21:57
    Steve Jobs (2015)

Problém asi je, že to bylo prezentované větší, spektakulárnější a filmovější než to nakonec bylo, mnohem větší, bylo to totiž úplně malé, konverzační a divadelní a bylo to pro fanoušky Steva Jobse nebo minimálně pro lidi s vřelým vztahem k počítačovým technologiím. Teď je otázka kde se skupina milovníků klasického divadelního dramatu překrývá se skupinou lidí kolem IT. HA. Boyle by musel být génius, aby se s tímto formátem setkal s kladným přijetím u nejširší veřejnosti a to jakkoliv ho mám ráda není. Pro mě určitě osvěžení po všech těch neinvenčních navzájem si podobných životopisech (jako třeba Stephena Hawkinga) na které mám skoro alergii. Životopisné filmy jsou vůbec strašně těžký žánr. Jak totiž kdysi napsala Iva Hejličková lidský život není příběh...

• 21.2.2016  16:28

Je to sice film o finanční krizi, ale snaha o její nezaujaté komplexní vysvětlení jej posouvá někam dál. Povinnost pro všechny sociology a vůbec pro všechny kdo jsou třeba jen na vteřinu schopni připustit, že příčina jakéhokoliv problému mohla být úplně někde jinde - přesně tam, kde by ji nikdo nehledal a pro ty, kteří jsou schopni nahradit představu o sobě jako racionální bytosti mnohem pravděpodobnější - jako výslednici sil různých společenských tlaků. "Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry."

• 16.2.2016  20:57
    Spotlight (2015)

Minimalistická investigativní dramata o nepříjemných pravdách hodnotím takhle vždycky, protože po freeridu je odhalování skrytých souvislostí největší zábava vůbec prostě.

• 16.2.2016  20:42

Průser prostě. Charisma hlavních hrdinů mě dostalo do kolen, ještě teď se z toho sbírám. Doteď jsem nevěděla jak velký jsem fanoušek původního Hříšného tance. Pokud ale milujete pravé nefalšované latinskoamerické telenovely tak na nic nečekejte a stahujte teda kupujte.

• 7.1.2016  01:03
    Everest (2015)

Dobře se u toho učí a taky se tam objevuje Jake a žádné větší nároky teď nemám. Jindy bych se možná pobuřovala nad absencí zesílené kontinuity (prostě rozmazlenost a nezvyk), hudbou, která fakt nikam nevtahuje a nad tím, že střihač asi pravidelně zapomínal doma nůžky a pak to s klidným svědomím ještě pustili do kin. Ne, tak špatné to nebylo, v devadesátých let by to byl možná i hit (nebo spíš ne) a taky tam byl Jake.

• 27.12.2015  12:53
    Marťan (2015)

Pro mě film roku...a staré dobré disco mi už asi nikdy nebude znít jako dřív. Damned...

• 15.12.2015  22:51

Film se jmenuje podle písničky, která v něm nezazní, zato na konci zazní první píseň ze stejného alba, nevím jestli v tom mám hledat nějakou skrytou symboliku jako jedna plus pět je šest nebo už mě nic moc nenapadá, ale vrtá mi to hlavou dobře.

• 26.11.2015  17:41

Téma tak aktuální a ožehavé (tuším, že bude s postupujícím časem ještě aktuálnější a ožehavější) by asi ztěží našlo vhodnějšího tvůrce. Snad i nejlepší Klusákův počin, za což vděčí zejména Babišovi. Esencí Klusákovy tvorby bylo vždy poukazování na absurdnost nějakého jevu, absurdnost jde vlastně vidět v čemkoliv, ale aby ji viděli i diváci je třeba někdy tlačit na pilu jako hooodně a výsledek pak za moc nestojí. V tomto případě nemusel. Nezbývá tedy než si (mu) přát paradoxů ve veřejném dění více.

• 9.9.2015  20:17

Nejvtipnější komedie ever. I když možná jen pro skalní vyznavače absurdního humoru.

• 4.9.2015  16:23
    Méďa 2 (2015)

Film s mluvícím, hulícím a souložícím plyšovým medvídkem může být jen těžko vyloženě špatný (a fakt si tohle můžete myslet i když vám není patnáct (a to ani přibližně)). Pokud ale někomu fakt leželo na srdci, aby trval dvě hodiny, mělo mu tam také ležet nějaké to gradování děje a promyšlenější zápletka. Pro mě ztratil dech už někdy po prvním soudu. A ten Hasselhoff tam byl doopravdy? Nevěřím.

• 4.9.2015  16:10
    Amy (2015)

"I died a hundred times." Tož nic pro nás slabší povahy.

• 1.5.2014  00:24
    Čtvrtá hvězda (TV seriál) (2014)

Vysvětlení základního pravidla nepsaného společenského zákona o sdílení informací: "Osoba A podvádí osobu B a protože se cítí špatně potřebuje si ulevit, svěří se osobě C, osobě D a ty mu zase na oplátku svěříš svoje problémy s jinými osobami a tak dále a tak dále. Nemusí jít jenom o nějaké nevěry ale i úplné malichernosti např.: osoba A nikdy neřekne osobě B, že mu páchne z úst, raději si postěžuje jiným osobám a zase naopak. Lidé tak sdílí nepříjemné informace o těch druhých, aby se jim odlehčilo svědomí a mohli dál normálně fungovat a tím vzniká velmi hustá síť tzv. společenská informační pavučina. A teď dávej pozor! To nejdůležitější vlákno - nepříjemná pravda mezi osobou A a osobou B sice chybí, nikomu to ale nevadí, naopak. To chybějící vlákno nahrazují stovky jiných vedlejších vláken, která by jinak nevznikla a která společnost stmelují a drží ji tak nad vodou. Ty jsi pravidlo porušil tím, že jsi toto chybějící vlákno násilně vytvořil a tím došlo ke zhroucení celé sítě. Tvoje chování je vlastně teroristický útok a protože se pavučina dotýká všech aktérů nemluví s tebou nikdo."

• 28.12.2013  21:22
    Micimutr (2011)

Zejména bez těch skoků do současnosti a toporného přehrávání toho dětského herce a s trochu charismatičtějším hlavním mužským hrdinou (kterým byl předpokládám ten loutkář ne zlý princ ...no možná trochu víc) by to pro mě byla nejlepší pohádka za několik víc let ale to bych si asi moc vymýšlela, rozhodně ale svěží a invenční počin v duchu toho nejlepšího z našich pohádkářských tradic překvapil a za milé moudré neklišoidní poselství taky bod (mám to s těmi body takové volnější)

• 16.10.2013  10:15
    Ženatý se závazky (TV seriál) (1987)

tenhle seriál jsem vždycky nesnášela, v dětství jsem jeho humoru ani nerozuměla, teď většinu vtipů asi chápu, ale tak zkažená ani zakomplexovaná abych se jim smála nejsem, nelze mu ale odepřít jedno prvenství - nejamorálnější sitcom všech dob (za to hvezdicka :)), jestli existuje něco co ho do nízkosti předčí tak mě informujte, ale to snad...

• 30.8.2013  13:31
    Buzíci (1974)

všechny tři hvězdičky za otevřené a netradiční sexuální scény a tu nespoutanost a protože mám náhodou ráda road movie...může mi někdo vysvětlit co tam bylo kde vtipného nebo anarchistického?

• 24.6.2013  18:52
    Lehká jako dech (TV film) (2013)

určitě velmi sugestivní, moc jsem od tohohle TV filmu nečekala a byla jsem překvapená jak moc špatně mi z něj bylo, myslím že výchovný potenciál jistě má a o to šlo asi především, hlavně bych asi hodnotila jinak kdyby mi téma bylo úplně cizí

• 17.6.2013  20:48

Víc než nenadálé spojení Bertolucciho a Hole mi téměř přivodilo emocionální orgasmus. Make me real...

• 17.2.2013  14:04
    Sex ve městě (TV seriál) (1998)

V zásadě mě iritují občas úplně plytké Carriiny úvahy prezentované hlubokomyslné, nekonečná povrchnost hlavních hrdinek a objevující se poněkud šokující věty jako "přísahej na Chanel" nebo "seděli jsme tam v županech od Calvina Kleina" která je jednou z asi tří vět, kterými Carrie popisuje jednu z klíčových situací ve vztahu se svojí životní láskou a vyzní jako by jí bylo řečeno vše, taky postava Samanthy je ve výsledku spíše karikaturou tohoto typu žen. Tím výčet mých výhrad končí a hlavně jsem na Sexu ve městě asi závislá.

• 15.2.2013  14:59

strašně vtipné to bylo a taky o punku to bylo (aspoň ze startu), v poslední třetině jsem se už celkem nudila

<< předchozí 1 2