Baker

student/publicista

homepage

<< předchozí 1 2 3 4
    • 5.2.2019  20:25
    The Punisher - Season 2 (série) (2019)

Prvních 8 dílů se vás snaží unudit k smrti. Akce odsunutá na druhou kolej, spousta plytkých a dialogů a opakujících se témat a nudné postavy (občas včetně titulního Punishera). Posledních 5 epizod ale nabere slušnou rychlost, dokonce se objeví zajímavý motiv (SPOILERY) - záporného Jigsawa vlastně vytvoří Punisher a jeho okolí. Tvůrci ale tuhle rovinou dokážou dohrát tak napůl. Ve výsledku je druhý Punisher stejně horší, než nic moc jednička. Spoustu mnohem lepších seriálů jsem vzdal po druhém díle. (Pokud ho opravdu chcete vidět, dejte si první a devátý díl.)

• 27.2.2018  21:27
    The Punisher (TV seriál) (2017)

Po druhém Daredevilovi mírní zklamání. První dvě třetiny jsou natahované, až od zhruba devátého dílu seriál najednou zařadí vyšší převod a cílem proletí. Vědomí, že to takhle mohlo být už od začátku ale nepřebije.

• 9.3.2017  08:43

z odkazů na Vietnam a Apokalypsu zbyl jen jemný opar a celé je to jednodušší a tak nějak vnitřně prázdné. Ale obrazově nádherné, plné vizuálních nápadů. Samotné monster bitky jsou nejlepší, jaké jsem kdy viděl.

• 4.2.2017  23:26

S Místem u moře je to osobní. Kenneth Lonergan natočil Na mě se můžeš spolehnout, které mě kdysi zasáhlo tak, že ho stále považuji za nejlepší film všech dob. Druhý film, Margaret, měl přes svou na první pohled malichernou zápletku naprosto neuvěřitelně propracovaný děj, který stříhal pět let, než ho dostal do podoby, která mohla jít alespoň na DVD. Při sledování máte pocit, že se díváte na jedinečné dílo, kterému jsou občas přistřížená křídla. Oba filmy navíc mají jedny z nejlepších postav a dialogů, jaké jste kdy na plátně viděli. Veškeré rozhovory jsou lidské, přirozené a víte, že to hlavní se odehrává někde pod nimi a že mají podstatně víc vrstev, než se na první pohled zdá. Nic z toho Místo u moře nemá. Jsou tu jenom výborní herci, výborné postavy, velmi silné emocionální scény, které mi ještě nějakou dobu v hlavě zůstanou, ale nic víc. Je to opravdu silné drama, ale chybí mi tu to něco, čím Lonergan nechával všechny ostatní filmy daleko za sebou.

• 21.1.2017  01:33
    Pérák (2016)

Hodně podobné prvnímu českému comicsovému superhrdinovi - Zázraku. Jen je tady podstatně víc krve. Velmi příjemné překvapení a těším se na dvojku!

• 21.1.2017  01:31
    Domovoj (2017)

Slabších 5. Jiný žánr oproti předchozímu Lesapánovi (přestože téma zůstává stejné). Velmi mě potěšil nespolehlivý vypravěč, kdy se komentář ne úplně shoduje s tím, co se děje na plátně. Mňam.

• 17.1.2017  20:16

Kniha je skvělá, film meh. Jediný, kdo za něco stojí, je Brendan Gleeson. 6/10.

• 5.1.2017  22:07

Knihu jsem četl, ale film jsem přesto nepochopil.

• 14.12.2016  22:17

Tak tohle bolelo. Celou dobu jsem měl pocit, že už jsem to jednou viděl, postavy jsou nevýrazné a 2/3 filmu nedokáží ničím překvapit. Animovaní Povstalci jsou podstatně lepší. Poslední, akční třetina to dost zachraňuje, vrací se feeling ze Star Wars a film dokáže často vykouzlit úsměv na tváři jen proto, že to jsou prostě Star Wars. Slabý dojem z většiny filmu ale nepřebije. 6/10

• 29.11.2016  09:36
    I Am Bolt (2016)

I Am Bolt není dokument, ale propagační video. Video plné mluvících hlav, má asi dvě hodiny a je sestříhané s něčím, co vypadá, jako záběry z Usaionova facebooku. I když, sestříhané. Tohle patrně nestříhal nikdo, scény nemají absolutně žádnou gradaci, nikam se nevyvíjejí a hlavně o Boltovi neřeknou vůbec nic. Nikdy v životě jsem se tak dlouho nedíval na film a dozvěděl se tak málo. Jakoby štáb při natáčení vůbec nebyl, žádný střet, žádná konfrontace, žádný pohled druhé strany, nic. Dokonce jen jedna scéna z tréninku, téměř celý zbytek filmu Bolt mluví o tom, jak závodí a jak je nejlepší. To znamená, že pak působí jako naprosto jednorozměrná postavička. To je velká škoda, když vidíte ty pasáže jakoby z jeho sociálních sítí, tak je hodně veselý člověk, který rád dělá opičky, užívá si, dělá tanečky před během, jeho slavné gesto po běhu... Bolt rozhodně je zajímavá a zábavná postava, která by dokázala udržet celý film. Ale ne tady. Celé to působí, jako splácené záběry, které zbyly na podlaze střižny, když někdo dělal film o filmu. Pokud máte Usaina Bolta rádi, nevadí vám, že se o něm nedozvíte naprosto nic (to, že má vlastní řadu hodinek a oblečení se dozvíte až z podivného rozhovoru s ním, připlácnutém po titulkách) vyražte na to. Vy ostatní si raději nechte jít trhat zuby.

• 12.11.2016  11:51

Hodně silný film z druhé světové války. První, záměrně klidná, bezčasá (scény jsou bez gradace), hodina zobrazuje jednoduchého hrdinu a jeho okolí. Jediný, kdo do tohohle amerického světa nepatří, je otec, který už válku zažil, teď dost pije, má agresivní sklony a obecně ho dost poznamenala. Působí to jako hrůzná předzvěst. Co se muselo stát, aby to nějakého člověka tak změnilo? V druhé půlce to Gibson ukáže: stojíme proti mystickému protivníkovi, který přežije brutální bombardování a musíme kvůli němu sestoupit do pekla. Právě kvůli kontrastu amerického snu a nepředstavitelného brutálního pekla, které likviduje jak tělo, tak duši, mě film dostal. A když došlo na neskutečnou záchranu raněných spolubojovníků, byl jsem dojatý, jako už dlouho ne. 9/10

• 22.9.2016  14:39

Není to thriller, není to akční film. Je to road movie o vztahu otce a dcery. Neznají se, hodně let se neviděli, jediné, co mají společené je život za hranou, který ale každého semlel jinak. Mel Gibson je výborný a pomalé tempo k tomu nádherně sedělo. Mezi tou tunou letošních zbytečných blockbusterů trčí tenhle malý klenot hodně vysoko. 8/10. P.S. Nechápu, že v české republice film po týdnu stahují z kina, vydělal asi 260 tisíc (!) a celosvětově 3 miliony (!).

• 15.6.2016  00:13

První díl mnohem lépe balancoval na hraně zábava/kravina. Radcliffe je fajn, ale nejzábavnější scény má už v traileru. Tam naopak byl jen náznak výborné loupeže zhruba uprostřed filmu (házení kartou). Třetí akt bohužel přepadne přes hranu blbosti a opět - všechno už bylo v traileru.

• 29.3.2016  21:47

Takovou ptákovinu jsem neviděl od Promethea. Jeden fajn nápad (jen nápad) - ukázat destrukci z minulého dílu z pohledu normálních lidí je ubyt tunou nesmyslů, obrovským množstvím postav a nulovou schopností o nich vyprávět... Jedna ze závěrečných scén dokonce připomíná Trhák. Něco takového jsem od prvního střetu dvou superhrdinských ikon opravdu nečekal.

• 5.3.2016  00:15
    Lesapán (studentský film) (2015)

Krátký atmosférický horor z českých lesů. Obrazově krásné, režijně pevně uchopené, herci přesní. A maska hejkala je dokonalá! Pavel Soukup je budoucnost českého filmu. 90%

• 10.9.2015  07:30
    Gangster Ka (2015)

Na české poměry velmi dobrá gansterka. Káčko (výborný Hynek Čermák!) je zpočátku jen jednou ze tří hlavních postav a v průběhu filmu prochází vývojem, který dává smysl (na české poměry malý zázrak). Jan Pachl zdařile balancuje mezi vyprávěním příběhu a popisem světa. Nadšení ze mě pomalu opadá, ale na slabší 4/5 to vyjde.

• 27.4.2015  21:22

Ještě lepší, než první díl. Mnohem víc akce, tuna vtípků, vzhledem k rozsahu výborná práce s postavami a Hulk. Blockbuster roku (do Star Wars)

• 1.8.2014  00:17

Smál jsem se hodně, ale když odezní smích, nic jiného ve filmu není. Hlavní hrdinové jdou zachránit planetu, která mě nezajímala, před záporákem, který mě nezajímal. P.S. Vysvětlí mi někdo, jaký je rozdíl mezi červeným svinstvem z Thora 2 a fialovým svinstvem odsud?

• 26.4.2013  09:54
    Iron Man 3 (2013)

Iron man3 je guláš. Nedrží to moc pohromadě, ale je v něm všechno. Nemá ucelený ksicht jako první díl, ale bere si hodně věcí z Avengers - reaguje na události v New Yorku, hodně humoru, hodně akce a navíc trailery vykecávají jen prvních pár minut. Fáze 2 vykročila zajímavým směrem.

• 21.12.2012  02:05
    Zločin (TV seriál) (2011)

V závěru mi vhrkly slzy do očí. Tak emotivní zážitek jsem v televizi snad ještě neviděl.

• 14.6.2012  17:40
    Zadržitelný vzestup Arthura Uie (divadelní záznam) (1979)

Hrozně jsem se těšil, ale televizními kamerami, které byly mezi herci a mnou, nějak utekly skoro všechny emoce. Škoda. Vidět to v divadle, asi bych neváhal dát plný počet. Takhle to bohužel nefunguje.

• 13.11.2011  15:22
    Jiná země (2011)

Další nízkorozpočtová sci-fi. Nádherný námět, kdy se na nebi objeví druhá země a ve stejný okamžik zapříčiní mladá studentka smrtelnou autonehodu. Když jí o čtyři léta později propustí z vězení, má před sebou dlouhý život život lidské trosky. Another Earth má výborné herce, nebojí se nechat vyprávění na kameře a tichu a bohužel i zákeřně nevyužívá sci-fi rovinu příběhu. Překrásný konec jí ale vystřelí k nejvyššímu hodnocení.

• 6.11.2011  17:00
    Apollo 18 (2011)

Moc příjemná atmosféra strachu a klaustrofobie jediných dvou lidí na měsíci. Jenže prvních 15-20 minut je k nepřežití nudných. Už na plakátu je prokecnuto, že se na Měsíci setkáme s nějakou neznámou bytostí, ve filmu na "velkolepý zvrat" čekáme skoro 50 minut. A SPOILER nedozvíme se o ní absolutně nic.

• 20.4.2011  16:00
    Thor (2011)

Spíš 70%. 3D filmu svou temností spíš ubližuje, (ne)vidět je to hned v první bitvě. Akce je málo a celý děj se vejde do pár kulis. Na druhou stranu je to krásně zahrané, vizuálně až překvapivě příjemné a Hemsworth (paradoxně sympatičtější jako arogantní floutek) je... ano, prostě boží. Novinářská projekce byla bohužel s dabingem, který naštěstí není takové peklo jako druhý Iron Man, v originále by ale hodnocení mohlo jít klidně o pořádný kus nahoru.

• 8.3.2011  13:01

Světová invaze má jeden hlavní problém. A tím je bohužel scénář. Námět je krásně jednoduchý, ale to, co všechny postavy musí pronášet, je zlo. naštěstí od půlky už docela zábavné (veterinářka, zavazování tkaničky). Jen Aaronu Eckhartovi se daří většinu dialogů přežít se ctí. Po technické stránce celkem ok. Ve výsledku lehce podprůměrný zážitek, který ale zvedá debilita dialogů.

• 11.1.2011  16:55

Triky nabitý blockbuster pro děti do 3 let. Takhle nějak by vypadal Božský Evan 2.

• 13.11.2010  14:49

Docela dost scén, které jsou jiné a podstatně lepší, než jak byly v předloze (Příběh Tří Bratří je naprosto fantastický), bohužel také docela dost scén, které jsou jiné, případně stejné a dost blbé. Kloves by zasloužil zlámat prsty (konec vypadá, jakoby ho nestihl dopsat), zato Yates se naprosto vyřádil a po režisérské stránce směle konkuruje třetímu dílu. A nejmíň otravný dabing v celé sérii.

• 10.11.2010  21:11
    Criss Angel: Mistr magie (TV pořad) (2005)

viděl jsem pouze jeden díl (Čtení řeči těla) a další už nikdy víc nechci. Criss Angel nesmírně neobratně vykrádá Derrena Browna a ještě při tom vypadá dost trapně. Hloupé a nudné.

• 3.9.2010  22:49
    Rampage (2009)

První půl hodina je hrozivá nuda prokládaná žvásty o tom, jak jsme součástí systému. Postavy jsou jen lehce načrtnuty, až na hlavního hrdinu, který je jen lehce nesympatický. "Poslední" hodinu naštěstí zabírá to, kvůli čemu byl snímek natočen - vraždění nevinných civilistů. To je bohužel podáno spíše zábavným, než šokujícím způsobem. Hlavní hrdina dojde za roh, vysype zásobníky do všech, kdo se právě na ulici vyskytují (přičemž už postřelené nedodělává), zahne za další roh, opět vystřílí ulici a tak dále. Po chvíli už to začne být docela nuda. Jestli je tohle nejlepší Uweův, na další si počkám tak deset let. Slabé dvě hvězdy.

• 1.9.2010  19:02

Na filmu by rozhodně mohl být víc vidět dokumentární styl. Jinak docela inteligentní první půlka, ale druhá už dost zdlouhavá a konec docela obyčejný. Do kina jen v páru.

<< předchozí 1 2 3 4