Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Akční
  • Dobrodružný

plakát

Fate/Grand Order: Zettai madžú sensen Babylonia (2019) (TV seriál)

Obrovské veľkolepé sklamanie a to som fanúšik vo svojej podstate Fate sérií. Vo svojej podstate nechápem ako to môže mať skoro 8 na MAL. Fate/Grand Order: Zettai Majuu Sensen Babylonia funguje veľa vecí správne. Zaujímavé postavy ako Gilgamesh, Mash, Isthar, Merlin, Ana či Ereshkigal. Hlavná postava Fujimaru škoda reči anime by bolo kvalitnejšie bez neho. Animačne, vizuálne výborné, až na veľké príšery, ktoré sú tradične robené asi v nejakom inom programe. Ostatné nefunguje a idem to celé vymenovať. Budovanie príbehu absolútne zlyháva, prvých štrnásť dielov, kedy sa príbeh buduje je absolútna nuda. Nelogické chovanie nepriateľov, kedy sa z minúty na minútu pridajú na druhú stranu "pre pekné oči hlavného hrdinu". Záporné postavy majú absolútne nevysvetlený dôvod boja okrem Enkinda. Osobnosti ženských charakterov pripomínajú z diaľky hárem anime vzhľadom k Fujimarovy, ale inak tieto osobnostné črty síce nie sú vyškrtnuté z príbehu, ale doslova zbytočne zavadzajú, keď to nie je nijak rozvinuté. Operačné stredisko absolútne zbytočná rola v celom anime, ale však zavoláme im snáď niečo poradia "niečo logické". Nechápem takáto zlátanina deja a nudy, keď anime sa aj celkom dobre končí, aj sú tu sympatické dobre animované postavy, aj súbojovo je toto anime na vysokej úrovni (súboje mu môžu iné anime len závidieť), ako dokáže takéto anime si nesplniť svoju základnú úlohu priniesť pridanú hodnotu divákovi okrem vo svojej podstate "Gilgamesh" konca.

plakát

Hóseki no kuni (2017) (TV seriál)

Vizuálne nádherné anime s množstvom zaujímavých postáv a s budovaním nového mysteriózneho sveta. Hlavná hrdinka je jedna z kryštalických bytostí, ktorá sa volá Phosphophyllite. Svojimi rozhodnutiami pripomína občas hlavne zo začiatku príbehu dieťa a postupne sa nejako jej postava vyvíja a začína byť jemne rozumnejšia. Nevyvíja sa, ale príbeh, ktorý stojí a padá na tom, že vlastne toho vieme v tomto mysterióznom svete naozaj veľmi málo, prečo sa deje čo sa deje a kto sú vlastne dané postavy. Ak sa niečo dozvieme môžeme len tápať o čo vlastne ide tak teda je tu možnosť na potencionálnu druhú sériu? Ja dúfam, že áno, lebo svet, ktorý sa tu vytvoril má potenciál a rozhodne sa mi páčili, aj všetky dané postavy a čo má najväčší potenciál je samozrejme už spomenutá vizuálna stránka anime. Anime tiež dosť šikovne pláva medzi veľkým množstvom žánrov a vlastne sa snaží zabaviť svojho diváka určite netradičným spôsobom. Rád by som sa dozvedel viac aj o iných postavách z tohto sveta.

plakát

Somali to mori no kamisama (2020) (TV seriál)

Somali to Mori no Kamisama je slice of life anime a tieto anime sa vyznačujú svojím pomalším dejom a nie prílišnou akciou. To by teda sedelo, toto anime je presne tým správnym slice of life anime. Niekedy nudí, ale stále sa snaží niečo dosiahnuť. V mojom prípade mi to pripadalo ako keby som ja chodil so svojou dcérou niekde a vžil som sa do postavy Golema. Golem bol tou racionálnejšou postavou v tomto prípade bláznivému ľudskému dieťaťu Somali. Keby sa ma to nejako nedotklo a čo sa niektorých divákov nemusí dotknúť vôbec bolo by to skôr na 3 hviezdy na ČSFD, ale keďže to u mňa zahralo na nejakú správnu strunu tak ma anime bavilo. Treba povedať, že slice of life anime niekedy naozaj nudia, ale už som si na to zvykol preto, lebo potom budujú nejaký krásny príbeh, ale v tomto prípade budujú skôr vzťah otec a dcéra, ale stále rovnako krásny. Vedľajšie postavy žiaľ väčšinu deja sú len krovie a až ku koncu začnú niečo znamenať. Inak nemám čo vytknúť, len si to treba vybrať, keď máte na také niečo chuť.

plakát

Seišun buta jaró wa Bunny Girl-senpai no jume o minai (2018) (TV seriál)

Generické školské prostredie tohto anime v sebe skrýva tajný klenot. Seishun Buta Yarou wa Bunny Girl Senpai no Yume wo Minai má síce veľmi dlhý názov anime, ale aj svoju kvalitu. Môžeme si vymenovať aj dobré aj zlé veci tohto anime. Najdôležitejšou dobrou vecou sú funkčné dve super postavy Sakuta a Mai. Obe postavy sú naozaj úžasne napísané hlavne svojimi úžasnými osobnosťami. Čo v podobných anime nefunguje je niekedy chémia medzi hlavnými postavami a tu? Tu je to naopak to čo funguje najviac. Postavy sú tak napísané, že sa vo svojej podstate ich osobnosti veľmi dopĺňajú. Hlavne zo začiatku je anime aj naozaj dosť bláznivé a vtipné. No a teraz zásadný problém, ktorý tú máme? Je jeden či dva a to konkrétne, anime stráca s pribúdajúcimi dielmi dych. To čo bolo na začiatku to najlepšie sa nejakým istým spôsobom opakuje v začarovanom kruhu strácajucej kvality anime, negraduje ale degraduje. Čo treba ale podotknúť aj tá horšia časť anime je kvalitnejšia ako väčšina inej produkcie, ale po výbornom začiatku 4 dieloch či koľko presne ich bolo, človek čaká už len výborné pokračovanie a tu dostane už len čistú nadpriemernosť. Za mňa výborné hlavne romantické anime s výbornou chémiou medzi hlavnými postavami.

plakát

ID: Invaded (2020) (TV seriál)

Pre mňa je prekvapením Id:Invaded anime, ktoré by som zaradil niekde k detektívnym a psychologickým anime. Psychológia postáv je naozaj veľmi dôležitá, lebo vo svojej podstate chodíme do "studní" vrahov čo spáchali nejaký zločin. Tieto ich studne predstavujú nový svet podľa, ktorého sa dá pochopiť možno aj motív daného vraha prečo vraždí, ale hlavne rôznym vyšetrovaním pomôcť polícii odhaliť vraha. V anime nenájdete nejakého dedikovaného hlavného hrdinu aj keď na prvý pohľad sa zdá, že to je Akihito, ale situácia sa s pribúdajúcimi dielmi mení na multi hlavných hrdinov, ale aj tak si nájdete svojho favorita. Anime nemá absolútne žiadne hluché miesta, za 13 dielov sa nestihnete nudiť a všetko čo sa stane v anime pekne nadväzuje na seba, aj keď sa to nezdá hneď od začiatku, ku koncu pochopíte. Pre mňa jedno z prekvapení čo sa týka detektívnych a psychologických anime a ja mám rozhodne rád niečo, kde sa tvorcovia a tak isto diváci môžu zamyslieť nad psychológiou postáv. Vo svojej podstate tu pri tomto anime, ani nič iného, ako zamýšľať sa robiť nebudete.

plakát

Inujašiki (2017) (TV seriál)

Zvoliť hlavného hrdinu starého dedka bol zaujímavý nápad. OK beriem zvoliť hlavného kladného hrdinu dedka bol... Hlavný hrdina starší pán je doslova človek, ktorý sa len ľutuje a vlastne nakoniec preskočí na najdôležitejšieho hrdinu, ktorý zachraňuje svet a zostáva sám sebou a to je trocha klišé? Ťažko povedať, lebo Inuyashiki funguje ako 11 dielna jednohubka, ktorú dokážete veľmi rýchlo zjesť a potom máte vo svojej podstate pokoj. Dôležitá súčasť tohto anime sú zaujímavé až dá sa povedať divné dve hlavné postavy, ale čo naozaj poteší je extrémna gradácia deja. Anime si neberie servítku čo sa týka krutosti a niekedy je psychológia postáv naozaj na hrane toho čo sa dá považovať za uveriteľné a čo nie. Animácia je veľmi pekná a v tejto sfére nemám čo by som vytkol. Ak chcete niečo čo má 11 dielov a nevyšumí Vám z hlavy na druhý deň pre svoju komplexnosť, ale zas nebudete na to myslieť rok tak tento počin odporúčam.

plakát

One Punch Man - Season 2 (2019) (série)

Horšie ako prvá séria o nejakú tú pomyselnú csfd hviezdičku to bohužiaľ je na nižšej úrovni, ale inak stále pozerateľné dielo, ktoré na nešťastie je skoro o tom istom ako prvá séria. Vtipnosť tým, že Saitama porazí každého a nemusí trénovať (ok musí "trénovať") a podobne nestačí na to, aby toto anime zaujalo svojich divákov tak ako prvá séria. Treba povedať, že nové postavy, ktoré do príbehu prichádzajú sú naozaj veľmi prínosné a vo svojej podstate zaujímavé. Problém je inde a ten, že treba priniesť nejaký reálny nápad prečo by toto anime malo byť také dobré ako bolo v prvej sérii. A tu som vlastne nenašiel nič čo by bolo lepšie. Takže vo svojej podstate anime ide takou cestou, aby nikoho neurazilo, ale zas ani neprináša absolútne nič extra o čom by sa dalo hovoriť okrem zaujímavých nových postáv. Áno komediálna časť anime zostáva stále na podobnej úrovni, ale ostatné padlo o schod nižšie.

plakát

Ishuzoku Reviewers (2020) (TV seriál)

Definitívne hľadanie presného zlomu medzi ecchi a hentai anime. Každým rokom sa tento míľnik, alebo inak povedané rozdiel zmenšuje až pomaly, ale isto zaniká. Avšak v tomto prípade je nad slnko jasné, že ide skôr o komediálne anime netreba zabudnúť čo daný hrdinovia hodnotia.  Horšia je, ale kvalita daného anime. Ishuzoku Reviewers bohužiaľ nie je dosť kvalitné anime ani na to, aby som tu dal dosť dobré hodnotenie. Čo mne teda rozhodne vadilo je absencia nejakého kvalitnejšieho príbehu a čo je tiež zlé anime je dosť epizodické a absolútne ničím v deji negraduje. Takže jediná možnosť a dôvod prečo toto pozerať je ten, že si pozriete priemerne vtipné anime s nezaujímavými až generickým postavami bez nejakého kvalitnejšieho príbehu. Nepovedal by som, že strata času len pre to, lebo aspoň sa v anime kruhoch o tomto anime rozprávalo a teda ak chcete mať dôvod na konverzáciu s niekým kto ho videl je asi jediná šanca a dôvod prečo ho pozerať, ale aj ten druhý Vám povie, že videl mnoho lepších anime.

plakát

Šokugeki no Sóma (2015) (TV seriál)

V roku 2015 posúvalo anime hranice čo si môže anime v oblasti šteklenia svojich divákov dovoliť pomocou ecchi elementov. Teraz už tieto hranice sú úplne niekde inde. Kvalitatívne, ale dobré anime, ktoré postavilo svoj dej na varení jedál a v tom, že z toho dokázalo urobiť veľmi dobrú kompetetívnu záležitosť.