Dr_Bilo

Honza Mandík

okres Plzeň
Rebel Without a Cause

• 27.8.2016  13:50
    Boj o ředitelnu (TV seriál) (2016)

Kenny Powers je zpátky!

• 19.3.2015  23:54
    Kmeny - Rap (E03) (epizoda) (2015)

Proč jsou tam jenom lidi z BiggBossu? Docela trapný promo, divim se, že to maj zapotřebí.

• 30.9.2013  13:43
    Perníkový táta (TV seriál) (2008)

Bylo zajímavé sledovat v rozmezí jednoho týdne ukončení 2 seriálových legend. Zatímco Dexter od samého začátku nasadil laťku velmi vysoko a poté postupně klesal, až nakonec vše zakončil otřesnou finální řadou, tak Breaking Bad měl postup přesně opačný. Ze začátku jsem Breaking Bad bral jako celkem originálně pojatou mafiánskou ságu, která ale v podstatě ničím zas tak moc nevybočuje, ale tomuhle seriálu se podařilo jít kvalitativně každou novou řadou nahoru a nahoru. Dnes tahle seriálová jízda skončila a musím říct, že mi tahle každotýdenní televizní dávka perníku bude sakra chybět a už teď začínám pociťovat abstinenční příznaky. Poslední řada nemá na televizních obrazovkách obdoby a trochu se obávám, že takhle kvalitní drogu dokáže uvařit jen Walt a já budu teď těžko hledat náhradu... Jo a Bryan Cranston je bůh, bitch!

• 12.5.2013  11:14
    Legit (TV seriál) (2013)

Myslím, že to nejlépe vyjádřil uživatel Rian_witcher, kdo dostal po přečtení jeho komentáře záchvat smíchu jako já, tak bude nejspíš spokojen (tímto mu chci poděkovat, asi bych si to jinak nepustil). Asi nejvíc mi vadilo, že Jim Jefferies zde zjevně hojně využívá scénky ze svých stan up vystoupení, které jsou často do děje naroubovány dost uměle. Trochu to bije do očí, ale nijak zásadně vám to požitek ze sledování nezkazí. Ještě by mohli trochu ubrat v moralizování a přidat na nekorektním humoru a byl bych nad míru spokojen. Kvalitní australská invaze!

• 7.4.2013  22:42

Když pročítám zdejší komentáře, nedá mi to a musím se zeptat. Proč musí být proboha dokument za každou cenu objektivní? Nevidím nic špatného na tom, když tvůrci v dokumentu dávají najevo svůj názor. Spřízněni přímou volbou je bohužel celkem povrchní záležitost a pár více či méně zábavných a absurdních rozhovorů kvalitní dokument neudělají. Nicméně oceňuji, že Klusák s Remundou mají koule a vždycky jsem na každý jejich další projekt zvědav. Takhle nějak si představuji tvorbu na ČT, odvážné projekty mladých lidí, kteří se nebojí být kontroverzní a dokážou rozproudit veřejnou debatu. Ani mi zas tolik nevadí, že v tomhle případě se to povedlo jenom tak napůl.

• 5.5.2012  11:24

Úžasný dokument, uvidíme se 15.8.!

• 30.3.2012  14:57
    Oz (TV seriál) (1997)

Oz, pouliční jméno pro Osvaldské státní nápravné zařízení. Čtvrtého stupně. Máme zde árijské bratrstvo, které se vyžívá ve znásilňování spoluvězňů. Máme zde hispánské, černošské a taliánské gangy bojující o nadvládu nad prodejem drog a samozřejmě jsou zde i černošští muslimové, kteří po vzoru Malcolma X bojují za svá práva. V tomto výčtu bych mohl dlouze pokračovat a přirozeně je zde i spoustu individuí, která by člověk jen těžko mohl zařadit do nějaké škatulky a ti všichni spolu musí každý den žít. Společně jíst, společně cvičit v posilovně a společně se sprchovat. Člověk nemusí být zrovna Columbo, aby začal tušit, že tohle nemůže dopadnout dobře. Oz je plný drog, násilí a sexu, ale moc děvčat se v něm nevyskytuje... Jednoznačně nejdrsnější seriál, jaký jsem kdy viděl a to už jsem jich přece jenom pár viděl. Tohle není televize, to je HBO.

• 4.3.2011  00:12
    Vražedné pobřeží (TV seriál) (1991)

Hrdina mého dětství. Nechával jsem si narůst copánek, abych vypadal jako on a do tátova šatníku jsem chodil hledat havajské košile...

• 3.1.2011  00:15
    Zpátky do školy (TV seriál) (2009)

Přiznám se, že už sleduju skoro vyhrádně jen seriály z produkce kabelovek, protože pořady normálních stanic mi připadají všechny stejné a hlavně zoufale neoriginální, pro sitcomy to platí dvojnásob. O to více na mě zapůsobil seriál Community. Konečně sitcom, který se nebojí experimentovat a je plný chytrých a originálních fórků! Zejména v druhé sérii je v podstatě každý díl off the hook. Zkuste se podívat například na Abed's Uncontrollable Christmas (asi nejlepší vánoční díl jaký jsem kdy v nějakém seriálu viděl), Modern Warfare nebo Epidemiology. Vsadím se, že něco takové jste v sitcomu ještě neviděli! Bohužel však tvůrci velmi často nechávají své postavy moralizovat a většina dílů končí nějakým klišovitým poučením pro diváka. U jinak tak originálního seriálu to zamrzí dvojnásob. Nebýt tohoto věčného umravňování, dal bych jasných 5*.

• 1.1.2011  19:04
    Živí mrtví (TV seriál) (2010)

Walking Dead měl být seriálovou událostí obřích rozměrů, rozhodně tomu vše nasvědčovalo. Komiksová předloha jednoznačně patří do mého osobního TOP žebříčku komiksů a asi se všichni shodneme na tom, že Frank Darabont je velmi kvalitní tvůrce. Navíc pilot byl velmi atmosferický a slibný. Problém však je, že v dalších dílech už se nestalo v podstatě nic a když už se scénáristé odhodlali v posledních 2 dílech děj někam posunout, tak se celkem citelně odklonili od předlohy a obávám se, že se jim tenhle tah moc nevyvedl... Tajný armádní bunkr s pološíleným vědcem? Nuda, to už tady bylo mockrát. Walking Dead určitě není špatný seriál, jen není tak dobrý, jak mohl být. Pokud někdo váháte zda seriál nebo komiks, tak rozhodně raději sáhněte po knize (u nás přeloženo trochu nešťastně jako Živí mrtví).

• 1.1.2011  18:43

Boardwalk Empire je jednoznačně to nejlepší, co se letos na seriálovém poli urodilo. Jak už to u seriálů z produkce HBO bývá, rozjezd je trochu pomalejší, ale pak Vás to najednou chytne, ani nevíte jak... Steve Buscemi konečně dostal po delší době roli, kde může ukázat, že je to PAN herec. Velmi mě také zaujal pro mě dosud neznámý Michael Pitt, budu si na něj muset dávat větší pozor, obrovský talent. V závěru první série rozdali trvůrci skvělé karty do té další, takže já se těším moc.S02 Momentálně nejlepší běžící seriál.

• 25.7.2010  15:24

Měsíce příprav několika lidí jenom kvůli tomu, aby se jeden bláznivej Francouz mohl projít po laně... To je přece krásný

• 8.12.2008  18:42
    Otázky Václava Moravce (TV pořad) (2004)

Otázky Václava Moravce jsem na Nový rok sledoval se spadlou čelistí. Pan Moravec bez sebenepatrnější známky únavy vydržel moderovat přes 4 hodiny. Na mě už ke konci bylo té politiky a informací moc a asi půl hodiny před koncem jsem to musel vypnout... Nedovedu si představit nikoho jiného, kdo by tohle zvládl takhle bravurně vést, klobouk dolů.

• 6.12.2008  11:55
    Zákon gangu (TV seriál) (2008)

Ač je to k tomuto seriálu možná trošku nefér, nemohu jinak, než ho srovnat s dnes už troufám si tvrdit kultovním Shieldem (ostatně FX se nijak netají tím, že Sons of anarchy by měl být jeho nástupcem). V tomto srovnání však bohužel SoA prohrává na všech frontách. Postavy jsou dost šablonovité a od začátku je Vám naprosto jasné, kam seriál směřuje a kdo se jak v které situaci zachová. Navíc když se nad tím zamyslíte, tak i samotný děj je dost naivní a pochybuju, že by nějaký gang mohl takhle fungovat. I přes tyhle výhrady je to ale skvělý pořad, hrdinové jsou správný drsňáci, dobře hláškujou a s násilím si moc servítky neberou. Chyba bude asi hlavně na mé straně, protože jsem od SoA jakožto velký fanoušek Shieldu očekával příliš mnoho… Rozhodně jsem zvědav na 2. sérii. S02 Tak teď už musim zvýšit na 5*, druhá série ve všech ohledech lepší, absolutní nářez!

• 20.11.2008  22:55

Jsem zklamán. Autor měl v ruce poměrně silnou látku a prvních 20 minut jsem jenom nevěřícně koukal na obrazovku, když jednotliví aktéři popisovali, kde, jak, proč, s kým v New Yorku souložili. Ta sexuální svoboda se zdá až neskutečná… Jenže jsem očekával, že se pak dokument někam posune, ale chyba lávky. Skutečně jen celých 67 min posloucháte popisy různých gay souloží. Aspoň jsem pak měl historky do hospody :).

• 14.9.2008  13:29
    Fullmetal Alchemist (TV seriál) (2003)

Moje první seznámení s anime dopadlo nanejvýš dobře. Když jsem byl mladší , tak jsem docela hodně hltal všechny možné x svazkové fantasy ságy plné intrik, epických příběhů a vůbec po všech stránkách do posledního detailu promyšlených fantasy světů. Vždycky jsem chtěl nějakou takovou ságu vidět zfilmovanou. Moje dětské sny se naplnily.

• 8.4.2005  21:16
    Policejní odznak (TV seriál) (2002)

Po dokoukání poslední série už můžu s jistotou říct to, co jsem si už delší dobu myslel, Shield je jeden z nejlepších seriálů všech dob! I když to asi bude znít hloupě, tak zejména ke konci mi tenhle seriál místy způsoboval až fyzickou bolest. Občas jsem prostě musel přerušit sledování a chvilku rozdýchávat to, co se na obrazovce děje. Velmi kruté, velmi smutné, velmi krásné… Nikdy nezapomenu, díky, Shawne.