Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Dokumentární
  • Animovaný

Oblíbené seriály (10)

Perníkový táta (2008)

Bylo zajímavé sledovat v rozmezí jednoho týdne ukončení 2 seriálových legend. Zatímco Dexter od samého začátku nasadil laťku velmi vysoko a poté postupně klesal, až nakonec vše zakončil otřesnou finální řadou, tak Breaking Bad měl postup přesně opačný. Ze začátku jsem Breaking Bad bral jako celkem originálně pojatou mafiánskou ságu, která ale v podstatě ničím zas tak moc nevybočuje, ale tomuhle seriálu se podařilo jít kvalitativně každou novou řadou nahoru a nahoru. Dnes tahle seriálová jízda skončila a musím říct, že mi tahle každotýdenní televizní dávka perníku bude sakra chybět a už teď začínám pociťovat abstinenční příznaky. Poslední řada nemá na televizních obrazovkách obdoby a trochu se obávám, že takhle kvalitní drogu dokáže uvařit jen Walt a já budu teď těžko hledat náhradu... Jo a Bryan Cranston je bůh, bitch!

Oz (1997)

Oz, pouliční jméno pro Osvaldské státní nápravné zařízení. Čtvrtého stupně. Máme zde árijské bratrstvo, které se vyžívá ve znásilňování spoluvězňů. Máme zde hispánské, černošské a taliánské gangy bojující o nadvládu nad prodejem drog a samozřejmě jsou zde i černošští muslimové, kteří po vzoru Malcolma X bojují za svá práva. V tomto výčtu bych mohl dlouze pokračovat a přirozeně je zde i spoustu individuí, která by člověk jen těžko mohl zařadit do nějaké škatulky a ti všichni spolu musí každý den žít. Společně jíst, společně cvičit v posilovně a společně se sprchovat. Člověk nemusí být zrovna Columbo, aby začal tušit, že tohle nemůže dopadnout dobře. Oz je plný drog, násilí a sexu, ale moc děvčat se v něm nevyskytuje... Jednoznačně nejdrsnější seriál, jaký jsem kdy viděl a to už jsem jich přece jenom pár viděl. Tohle není televize, to je HBO.

Policejní odznak (2002)

Po dokoukání poslední série už můžu s jistotou říct to, co jsem si už delší dobu myslel, Shield je jeden z nejlepších seriálů všech dob! I když to asi bude znít hloupě, tak zejména ke konci mi tenhle seriál místy způsoboval až fyzickou bolest. Občas jsem prostě musel přerušit sledování a chvilku rozdýchávat to, co se na obrazovce děje. Velmi kruté, velmi smutné, velmi krásné… Nikdy nezapomenu, díky, Shawne.

Reklama

Reklama