Heavyman

Tomáš Marek

okres Trutnov

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 14.8.2019  20:44

Opak dnešních filmů. Totálně mizerná triková stránka, ale zase naopak herci co mají charizma. Příběh absolutní nesmysl a pitomost, ale tak krásně dopodrobna "vědecky" vysvětleno proč je slepičák nezranitelný a kde se vůbec vzal, že musíte obdivovat scénáristu. Jedno z nejhorších a znejfušovanějších monster filmového plátna, ovšem dokáže pobavit.

• 14.8.2019  20:30

Super triky, sice většinou ve tmě, ale precizní. Bohužel nic víc, herci naprosto otřesní(až na japonské vyjímky) a absolutně plochý příběh bez většího nápadu, nedokáže zachránit ani výbuch digitální atomovky.

• 14.8.2019  20:20
    Sláva (1989)

Skvělé válečné drama, které sice smrdí americkým patosem, ale také potem, krví a střelným prachem, že to "černým bratrům" tentokrát sežerete i s navijákem.

• 12.8.2019  22:07

Vrchol "popkultůry" dnešního světa. Dvě a půl hodiny sebelítostivý užvaněný odrhovačky, otáčející se dozadu, která nakonec vyvrcholí dvacetiminutovou bitkou, všeho a všech v nepřehledném mrdníku. Jakmile se začne vracet děj a cestovat v čase, dochází k narušení veškeré logiky a pohádka by se mohla stále točit dokola a dokola. Pochopitelně jde hlavně o zábavu,ale nějaký zázrak jsem opravdu neviděl.

• 31.7.2019  18:25
    Bílý pes (1982)

Strašně mi kazilo dojem, že je okatě poznat, že se na place střídá více psů a že když pes útočí nebo má vztek má v hubě strčený nějaký kolíky, aby byly stále vidět zuby. Jinak se vůbec nejedná o špatný námět a co mne hodně překvapilo, že mi byl sympatický černoch co se snažil o převýchovu... a to je v mém případě skoro zázrak :)))

• 30.7.2019  17:39
    Den zvířat (1977)

Nejlepší z celýho filmu jsou úvodní titulky, kdy za "planetoopičí" hudby vylézají různá zvířata, která mají nekalé úmysly. Bohužel pak se jedná o dost nudnou záležitost s minimem akce.

• 21.7.2019  23:42

Důkaz, že i "blbá" americká komedie může být milá a potěšit. Žádný ultra fórky zde nejsou, ale i tak má jednoduchý půvab. Hlavní dva představitelé jsou takový "figurky", že prostě pobaví.

• 20.7.2019  22:01
    Moucha (1958)

Úplně skvělá směs thrileru, sci-fi, krimi a hororu. Svým způsobem nadčasová věc, která je poněkud zapadlá prachem a ve stínu novější verze z 80.let. Z mušky volající o pomoc před pavoukem jsem měl docela husinu i přesto, že triky jsou už hodně vousaté.

• 16.7.2019  21:51
    Willow Creek (2013)

Na začátku se mělo více zajet do mystiky a hodit do placu pár pořádných historek, aby byl divák trochu více uveden do legendy. Uznávám však, že film mne nijak zvlášť nezklamal, musí se vychytat nálada a noční doba na shlédnutí. Scéna ve stanu má svojí atmosféru, můžete si představit, že tam venku houká cokoliv i třeba legendární polda Zed. Bohužel pak to má hodně nešikovně odbitý a naprosto minimalistický spád. Pro bigfoota mám ovšem slabost už od dětství.

• 8.7.2019  23:36

Robert zabije Travoltu v balkánský válce a ten se mu přijede pomstít do srubu.... moment už tady to vázne. Oba se nahání po lese a střílí z luku, aby si na konec "podali ruku" . Strašná nevyrovnanost, kde hodně zachraňuje prostředí a trochu i ten De Niro.

• 3.7.2019  21:50
    Exists (2014)

Milé překvapení,s docela slušnou atmosférou, kterou jsem si vždycky přál zažít ve filmu s bigfootem.Škoda,že bigfoot je i nejlepší herec a jeho "hejkání" a řvaní předčí veškerý mluvený scénář. Vysvětlení jeho agrese na konci, musí chytit za srdíčko všechny kryptozoology. Nebýt tam ten ultraslizskej nigga mávájící brokovnící, hodnotil bych snad i výš.

• 30.6.2019  23:01

Legenda o bigfootovi mne vždycky bavila, četl jsem knížky, koukal na dokumenty. Jako námět na horor zajímavý téma, bohužel opět nepovedené zpracování v "béčko až céčko" stylu. Proč tolik variací na Predátora, vůbec nadávájící smysl, proč hodná ohyzdná čarodějnice bez pointy,těch "proč" je hrozně moc. Vlastně ani ta opičí maska není zrovna nejpovedenější. Nejlepší na tom je snad jen ten les.

• 25.6.2019  01:54
    Them! (1954)

Hodně solidní sci-fi ve stylu 50.let. Ukazuje americkou připravenost na jakoukoli situaci, ale i strach a nejistotu. Ve své době se muselo jednat o absolutní filmový zážitek.

• 23.6.2019  00:36
    Tarantula (1955)

Naprosto čistá filmařina, z dob minulých, kde jednoduchost byla sílou. Všechny postavy jsou sympatickými figurkami maloměsta, že ten pavouk tam ani být nemusel :)

• 22.6.2019  20:56
    Kesari (2019)

Můj asi první indický film. Hodně silný čáj. Epické bojové scény, nadlidský hlavní hrdina, 21(22) proti 10000 muslimům, přehnaná, ale silná řežba, kde se občas(až moc) zpívá, tancuje, hraje na city a čest, nabádá k vlastenectví a čistí boty. K úplnému pochopení si asi člověk musí nasadit turban. Jsem rád, že jsem to mohl vidět.

• 9.6.2019  22:15

Uvařenej odvar z pohřebního roucha starýho Stana.

• 5.5.2019  21:07

Kolega si to pustil v práci, začal jsem koukat s ním a dopadlo to tak, že jsem si okamžitě sehnal předchozí dva díly. :) Karloff s Lugosim se musí v kryptách otáčet, ale jde o milou zábavu.

• 5.5.2019  01:28

Velkolepě a technicky skvěle vytvořený film z prvních dnů útoku na SSSR. Na můj vkus moc patosu a přehnaného hrdinství sovětských ultra klaďasů, ale přesto vysoce hodnotím, i když rusáky nemusim, na ně se jedná o "majstrštik".

• 2.5.2019  01:02

Občas se vyskytnou filmy, kdy se fakt hodnotí těžce. Kvalitní herec, hodně nemluvný scénář, určitá dávka napětí. Stopáž opravdu tak akorát, mrzne se a živoří hned od začátku. Trosečník v zamrzlé pustině, co se sice tváří, že si ví rady, ale chvílemi je bezradný,nic víc, ale taky nic míň.

• 1.5.2019  23:05
    Batalon (2015)

"Ruská Máša, není česká Dáša".... prapor mužatek od výcviku až po zákop. Určitě nevšední zážitek, který stojí za shlédnutí, snad i dobře zahraný, ale je moc cítit ta ruská hrdinská pachuť, tentokrát hnaná na feministky.

• 29.4.2019  00:06

Po shlédnutí Pašeráka, si říkám, příště si pustim zase Clinta za mladších let. Vejlet po americkejch zapadákovech s hodně odlehčenym dějem a komediálními prvky. Kdyby se obsadili Bud Spencer a Terence Hill, vynechali se zápasy o peníze a jen se fackovalo, mohla to být neskutečná jízda. Eastwood se na podobný srandičky opravdu nehodí.

• 27.4.2019  23:32
    Pašerák (2018)

Clint je už opravdu dědula a lepší to nebude. Přesto dokáže utáhnout celý film jako hlavní protagonista i režisér. Mám rád jeho staromilský vidění světa. Od něho mi vlastně nevadí ani klišé "americký hodnoty".

• 27.4.2019  20:59
    Bez soucitu (2010)

Hodně slušná akce. Travolta zabijáckej. Žádný velký umění, ale prostě akční zábava, která může urazit jen nějakého číňana či pakistánce.

• 23.4.2019  22:48

Postava Bala je uvěřitelná a sympatická - zásadová, chudá nula, která chce udělat dojem na syna. Ovšem postava Crowa je absolutně pohádkářská- zabiják, zloděj, dostane se okamžitě z každý šlamastyky, zabíjí bez mrknutí, se rozhodne být velkoryse dobrodušný, aby jeho doprovodu na "popravu" co nejvíce a galantně ulehčoval jeho poslání.... Super námět, který se zmrvil po holywoudsku do nevěrohodnosti.

• 23.4.2019  18:35
    The Dirt (2019)

Mötley Crüe nejsou zrovna můj šálek, raději mám temnější lógr, přesto film o nich cením jako dobrou ukázku života holywoodských muzikantů. Samej mejdan, chlast, drogy a páření, kdo by si tak občas nepřál prožít, alespoň jeden víkend, horší je tak přežít několik let a o tom celým se jedná. Proti ufňukaný pohajdě o Fredím, jde o syrový kousek, kde jsou sice hlavní představitelé v trapnejch paručkukách úplně stejně mimo džbán, ale tempo je zběsilý a drsný a neztrací švih a tah na branku ani v dojemnějších scénách.

• 14.4.2019  21:32

Těšil jsem se na drsný realistický drama o nešťastný lásce, kde můj oblíbenec hraje vožralu. Místo toho jsem viděl frašku, která nebyla ani vtipná natož drsná, kde se přimotá spousta postav, které mají velký prostor a přitom sledují prapodivné chování hlavní dvojice, která nemá ponětí co vlastně chce. Určitá kvalita zde je, ale čekal jsem prostě trochu větší vážnost a smysl.

• 14.4.2019  20:02
    Zálesák (1966)

Romantik a ochránce zvířat nám předvadí svůj šarm a gentlemanské chování k němé dívce v honosném stavení uprostřed kanadské divočiny.

• 14.4.2019  01:57
    Nepřátelé (2017)

Brutální i citlivá indiánská agitka, která už sice ničemu nepomůže, ale je zaručeně filmovým zážitkem. Realisticky podané se super hereckým podáním v pomalejším, ale nenudicím tempu. Jen změna na "klaďase" u hlavního hrdiny vznikla nějak spontálně a rychle.

• 14.4.2019  01:52

Až moc překombinované psycho, kde se vlastně nedozvíme, kde se skrývá pravda. Rozhodně kvalitní zpracování, herecké výkony i námět, které si zaslouží vysoké hodnocení i když to třeba není váš šálek kávy.

• 13.4.2019  17:09
    Okrsek 13 (2004)

Akční jízda s rychlím spádem, kde na nějaký vyšší poselství nezbyl čas a proč by taky měl, když všechno funguje a má to svojí úroveň. Jasná volba pro dokonalý relax mozkových závitů.

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19