blackrain

účetní

<< předchozí 1 2 3 4 37 74 110 146
    • 24.4.2018  20:10
    Štiky (TV pořad) (2018)

Nejdříve mě přemohla zvědavost. Pak jsem se nestačila divit na co že to koukám, proto jsem se šla podívat do kalendáře a prvního dubna opravdu nebylo. Ale tohle dílo bylo myšleno vážně, žádný aprííííííííl. Televize Prima klesla hodně hluboko, když divákům servíruje tuto bizarní reality show v podání podivné rodinky Štikových, kterou vede slávychtivá paní Monika. Tato nevkusná a kýčovitá osoba to pravděpodobně nemá v hlavě v pořádku a žije mimo realitu. Obávám se, že až spadne z toho svého obláčku na dlažbu, tak to bude hodně bolet. Bohnice jsou takových lidí plné. Čtvrt hodiny před koncem jsem usnula. Už mě neláká se na to dívat. Bulvární plátky to stejně rozmáznou. Ať si ta blbka svých pět minut slávy užije. Za rok po ní neštěkne ani pes.

• 16.4.2018  12:57
    Kůzlátka otevřete... (TV film) (1965)

Zajímavý nápad s kostlivcem ve skříni. Připadalo mi, že jediná osoba, která tu něco hraje, byla právě Olga Scheinpflugová. Zbytek osazenstva byl tak nějak příliš toporný. Ty omezené technické možnosti filmu hodně ubírají. To je škoda. Dala by se tu rozehrát krásná psycholgická hra. Scénář to umožňoval. Takhle je to takové plytké, i když je to lehce pozapomenutá perla z archivu ČT.

• 16.4.2018  12:49
    Trojí život (TV film) (2018)

Bigamista v nesnázích,chudák malý. Njn, chlapec to měl dost překombinované. Tak čemu se divil. Ukusoval z koláče a chtěl, aby ten koláč zůstal celý. Jedné mé známé nakecal podobný chlapík, že slouží na ponorce. To byla taky parádní jízda, ale po soudech. Jistě, že je tahle komedie přitažená za vlasy a klišoidní. Bavila jsem se a užívala si tu krásnou škodolibost. Bylo to svěží a vtipné. Ale, že si vybíral naprosto odlišné typy ženských.

• 9.4.2018  10:25
    Prezident Blaník (2018)

Vtipných bylo prvních deset minut. Potom se mlelo pořád jen to samé. Ten kus hovězího s obsedantní slabostí pro boty, co se nehodil ani do hospodského guláše a tahal jednu sprostou nadávku za druhou, měl jako společnosti nastavit zrcadlo? Já chápu, že politická satira je kolikrát velmi nekorektní, ale tohle se rovnalo vyblitému kýblu nadávek té karikatury. Opravdu mě překvapilo, že tohle si Česká televize dovolila dát po osmé hodině večerní. Njn, kvalitní filmy a seriály musí být vyváženy žumpou, aby ve světě fungovala rovnováha. Tak to chodí.Gratuluju k tomuto film.

• 5.4.2018  13:51
    Děda (2016)

Tohle mohla být parádní jízda. Vzniklo z toho ale cosi, co je nemastné a neslané. Trestuhodně zahozený potenciál. Valaši jsou přece dost rázovité obyvatelstvo (myšleno v dobrém). Z toho se dalo krásně vařit a vytřískat maximum. Nápad s pokladem byl fajn, ale ty dvě roviny se k sobě vůbec nehodily. Přišli mi dokonce dost násilně naroubované. Obě můžou s přehledem fungovat zcela samostatně a to byla chyba. Obsazení Bolka Polívky bylo vtipné.

• 5.4.2018  13:39

Více takových dokumentů. Odstrašující případy (příběhy) jsou vyloženě nutné. Lucka si za svůj dosud krátký život prošla opravdu velmi nepěknými věcmi. Až jsem se divila, že o tom všem mluví tak otevřeně a celkem v klidu jako by se nechumelilo. Přála bych jí, aby se z toho všeho marastu dostala a žila jako normální člověk, aby se nad ní ta voda nezavřela. Bylo fajn, že dokument nesoudil a ani nehodnotil. Jen nám to všechno ukázal a předloži, jak může někdo dapadnout..

• 28.3.2018  11:31

S německou kinematografií to zase tak špatné nebude. Tenhle film to dokazuje. Saliya byl sympaťák hlavně díky Kostjovi Ullmannovi. Já jsem s ním prožívala úplně všechno. Měla jsem pocit, že jsem se do této komedie přímo vžila. To se mi dlouho u filmu nestalo. Příběh byl až dojemný, jak se ten kluk dokázal poprat se všemi překážkami, které mu byly naservírovány. Nějak se mi ale nechce uvěřit, že tahle komedie byla natočená podle skutečných událostí, i když některé věci a události se nedají vymyslet. Ty stvoří sám život. Bylo to moc příjemné pokoukání.

• 21.3.2018  12:41
    Nikdy nejsme sami (2016)

Střídání barevných a černobílých částí mě omrzelo a pak následně štvalo. Výborná studie pro psychiatry. To byl opravdu výživný materiál. Postava Karla Rodena to mu všemu marastu a totálnímu zmaru nasadila korunu. Bylo mi opravdu líto dětí, protože takový život by nevydržel ani vůl. Nechci ani domýšlet, co z nich v dospělosti bylo. Na tenhle film už se nikdy za střízliva nepodívám. Asi mám poněkud přízemní uvažování než pan režisér a scénárista v jedné osobě.

• 21.3.2018  12:02
    Gangster Ka (2015)

Všichni kradou, všichni jsou zkorumpovaní a všichni jsou totální idioti a všem samozřejmě kraluje jeden provotřídní zmetek. Měl to v hlavě pořádně srovnané a šel si pěkně tvrdě za tím. Hodně ambiciózní figura. Až mi z něho bylo vážně na blití. Faktem zůstává, že v tom uměl chodit. V Čechách (bylo) je prostě možné všechno. Vůbec se to mu nedivím. Nejsympatičtější postavou z toho to celého panoptika mi byla postava, kterou hrál Predrag Bjelac.Ta byla i vyprávěčem. Ale Hynek Čermák byl výborný, o tom žádná.

• 7.3.2018  10:38
    Masaryk (2016)

Očekávala jsem životopisný film a po prvních minutách mi bylo jasné, že to tak rozhodně nebude. Proto jsem se od Masaryka odprostila jako od skutečně žijicí osobnosti, která míchala našimi dějinami, i když ta důležitá událost našich dějin tu zaznamenaná byla. Karel Roden byl výborný, zraje jako víno, co role to perla. Kaiser mu jako Beneš skvěle sekundoval. Bohužel jsem si z filmu odnesla to, že tenhle Masaryk byl sexuální mašina, fetka závislá na kokainu a psychicky nemocný člověk,který měl co dělat, aby vůbec unesl jméno Masaryk a ke všemu se velmi rád bavil.Lítal z extrému do extrému. To přebilo u mně všechno ostatní.

• 7.3.2018  10:16

No, to teda potěš koště, jestli to takhle funguje i v realitě. Radši budu žít ukolébaná v blažené nevědomosti. Tohle je fajn nápad. Nápad za všechny prachy, to se musí nechat. Na druhou stranu, jestli přece jenom není lepší říkat pravdu. Lhát neumím a lhaní nesnáším, takže já osobně říkám pravdu. Taky si zpívám v koupelně, ale rozhodně to nebylo tak vtipné jako právě zde. Francouzi vždy uměli točit komedie a pořád umí. Lituju, že jsem na tenhle film nechtěla jít do kina. Byl by to phodově využitý čas.

• 2.3.2018  10:54

Klasický pohádkový příběh, který je zde trošku potemnělý. Považuju za dobrý nápad natočit část příběhu v zímním období, kdy je krajina pod sněhem a ledem. Dodává to zvláštní atmosféru a samozřejmě jisté neopakovatelné kouzlo. Scenérie byly nádherné. To se povedlo. Animátoři si dali záležet. Triky a efekty se taky povedly. Jsou nápadité. Vizuální stránka mým očím krásně lahodila. Bála jsem se, aby tohle vyprávění zbytečně nesklozávalo k lacinému hororu. To by bylo na škodu. Nápad se zlatou laní považuju za velké plus. Dost to o Zvířeti vysvětluje. Nepamatuju se, že bych o zlaté lani v souvisloti s tímto příběhem slyšela nebo o tom někde četla. Mám tenhle příběh moc ráda a ráda se jím taky nechávám dojímat. K absolutnímu štěstí mi ale ještě něco chybělo. Jsem chtěla víc. Vincent Cassel mi se svou drsnou vizáží vůbec nevadil. Dokonce se mi tu líbil. Tenhle chlap taky zraje jako víno.

• 1.3.2018  11:56

Animace budov a scenérií byla krásná a povedená, budovy vypadaly jako opravdové. Nevadilo mi, že animace je statická. S postavičkami je to už slabší, ale jsou vyobrazeny přesně dle jejich daného charakteru. Když je někdo hajzlík, tak tak vypadá. Takže se s tím malí divaci snadno identifikují. Jsou tu dobré nápady a vtipné momenty. Není to ale zase nic převratného ani objevného. Příběh se drží dobře osvědčené klasické šablony. Všechno dobře odsejpá, není tu hluché místo. Je to ale určeno především menším divákům, kteří se z toho možná i poučí. Španělé se rozhodně neztratí. Viděna bohužel dabovaná verze. Tady ten dabing nebyl až tak dobrý.

• 28.2.2018  19:42

Chvilkami jsem se smála tak, až jsem slzela smíchy. Pak jsem se pro změnu zase dojímala nad vážnými věcmi a událostmi, které hlavní postavy v podání skvělé Elišky Balzerové a Táni Vilhelmové řešily. Role matky a dcery jim sedly. Došlo i na černý humor, který zde v mnoha ohledech působil jako vítané koření a dokonale vše odlehčil a odstřelil. Stejně tak to měl i můj doprovod (maminka). Trefně byly obsazeny role bývalých milenek, které hrály Vilma Cibulková, Eva Holubová a Hana Maciuchová. Zvláště pak přestřelka mezi Vilmou Cibulkovou a Eliškou Balzerovou neměla chybu. Takhle si představuju, že podobné situace řeší skutečné dámy. O Evě Holubové jsem si říkala, koho tady bude hrát se svou osobitou vizáží. Bylo příjemné zase po nějaké době vidět na velkém plátně Hanu Maciuchovou. Měla jsem ji v hlavě zapsanou jako paní profesorku z Ulice. Mezilidské vztahy a vazby v rodině jsou kolikrát pěkně zapeklité a zamotané. Z takového rozmotávání vzešlo právě toto road movie, které s lehkostí vypráví o vážných věcech a ty i když jsou bolestné, tak se dají řešit s nadhledem, protože jinak by člověku z toho muselo zákonitě hrábnout. Stejně tak splnilo i jiný účel, matka s dcerou k sobě znovu našly cestu a taky dcera s manželem. Pro mně spokojenost na všech frontách. Pro Carevnu mám zvláštní slabost. Já jsem tady zase tolik toho product placementu neviděla nebo jsem se nevěnovala jeho lovení, ale nemyslím si, že by si taková Diakonie Broumov mohla dovolit zaplatit reklamu ve filmu nebo někomu na ten film dokonce přispět, když sama potřebuje finanční prostředky a další věci včetně nepoužívaného oblečení, které dává potřebným. Viděno 28.2.2018 jako novinářská projekce v kině Atlas. .

• 26.2.2018  14:47
    Pirko (2016)

Naivita hlavní postavy byla až bolestná.To mě dostávalo. Děti z dětských domovů jsou na reálný život nepřipravené. Nemají se od čeho odrazit, nemají zázemí, nemají nic. Jen ty představy a sny, o které během jednoho okamžiku příjdou. Kdyby tam nebyly ty artové a snové pasáže, tak bych to bralo jako hraný dokument. Chvilkami to jako hraný dokument vypadá. Bylo to totiž naprosto civilní a přirozené. Podobný happy end jsem po tom všem marastu očekávala. Jen nemusel být až tak doslovný. Stačil by náznak a bylo by tím řečeno všechno.

• 24.2.2018  20:38
    Chata (studentský film) (2015)

Oblíbená klasika žánru s oblíbenými hororovými atributy. Pan scénárista s panem režisérem budou fandové do hororů. Tak natočili takovou poctu americké klasice. Pár momentů je povedených, ale některé byly hloupé a nelogické, což je škoda. Celé snažení pak vychází úplně na prázdno. Příště dám raději přednost americké klasice, kterou je tento příběh ispirovaný.

• 24.2.2018  20:00
    Adnan (studentský film) (2016)

Taky jsem si myslela, že půjde o dokument. Překvapilo mě, že to byl hraný film. Studenti si pro svůj příběh vybrali velmi závažné téma, před kterým by lidi neměli zavírat oči. Mělo to myšlenku, mělo to hloubku. Deset minut je málo. Tohle téma by chtělo rozvinout do celovečerního filmu. Závěr filmu mě vůbec nepřekvapil. Očekávala jsem ho, proto že to bylo předvídatelné, vzhledem k to mu, že máme média a internet.

• 24.2.2018  19:25
    Fotografie (amatérský film) (2017)

Starý dům, stará půda ukrývající velké tajemství. Jako malá holka jsem chodívala v našem domě na půdu a probírala se starými věcmi. Vymýšlela jsem si k nim nejrůznější příběhy a představovala si komu asi patřily, kdo je držíval v rukách. Takže, tenhle námět považuju za dobrý nápad. Fotografie jsou k to mu jako stvořené. Na amatérský film to opravdu nebylo zlé.

• 23.2.2018  14:24
    14 ostří (2010)

Ještě, že tu byly vysvětlivky, kdo je kdo, kde se nacházíme a kam samozřejmě směřujeme.To mi při sledování pomohlo. Prostě jako Evropanka chápu věci jinak. S tím nic nenadělám. Všechno mi tu přišlo jako jeden velký guláš. Zaměřila jsem se na tvář Donnieho Yena a díky němu filmem projela jako nůž máslem. Co mi ale v hlavě zůstalo, byla bojovnice s nadpřirozenými schopnostmi, protože mi sem úplně nesedla. Asi si na chvilku odskočila z jiného filmu, kde jejích schopností bylo lépe využito. Nápad na zápletku není špatný. Jen s tím zpracováním mám problém. Jako kniha by to bylo asi lepší a zajímavější.

• 23.2.2018  14:13

Já jsem si myslela, že je tenhle film mnohem staršího data natočení. Docela mě datum vzniku překvapilo. Ale to bylo tak jediné. Tohle je naivní pohádka vyšperkovaná bojovým uměním. Čekala jsem od filmu mnohem víc. Pořád jsem si říkala, že se chytnu. Nechytila jsem se. Tohle je jenom Zorro mstitel na čínský způsob. Některé scény byly značně přehnané.

• 23.2.2018  13:53
    Úplně mimo (2006)

Takové komedie umí natočit asi jen Francouzi. Jim ulítlé a vymknuté věci z kloubů jdou. Mají prostě velice svébytný smysl pro humor, na který musí mít člověk chuť. Byl to jednoduchý nápad a v jednoduchosti je síla. Šaty dělají člověka, ale samozřejmě přinášejí i velké komplikace.O tom se hlavní postava nálažitě přesvědčila. Roland byl sympaťák a dost si to užil. Držela jsem mu palce. Novou šanci si zasloužil.

• 20.2.2018  14:37

Hra na ozvěnu se slepou dívkou byla genilní nápad. Při té scéně se mi až zatajil dech a poklesla čelist. Samozřejmě, že nezůstalo jen u této jedné scény. Opět tu nechybí hrátky s barevností scén a celkovým vizuálem filmu. Njn, láska a city taky dokážou hýbat světem. K absolutní spokojenosti mi chyběla větší hloubka, větší psychologie postav. Je až zvláštní, že na mě Zhangovy filmy působí až uklidňujícím způsobem. Zrelaxují mi duši a tělo.

• 20.2.2018  14:12
    Učitelka (2016)

Zuzana Mauréry byla tak přesvědčivá, že na ni budu mít chvilku pěknou alergii. To byl teda herecký výkon. Nepoužívám příliš často sprostá slova, ale tady se nějak nemůžu udržet. Ta úča byla ale opravdu bezskrupulózní a bezcharakterní svině s velkým S,cynická a manipulátorská bestie. Jsem se po dlouhé době u filmu rozčílila, jak ta mrcha krásně zneužívala svého postavení a byla si toho náležitě vědoma. Přemýšlela jsem, jak bych se chovala já a scény doma u televize náležitě komentovala. Pokaždé jsem z toho vyšla jako horká hlava. Vzhledem k to mu v jaké době se to celé odehrávalo, tak bych skončila s největší pravděpodobností rovnou za katrem. Hluboce působící film.

• 20.2.2018  13:53

Taková malá kung-fu pohádka s Jackiem Chanem v hlavní roli. Duchové, které Jackie pokrotil vypadaly docela směšně. Mohla s nimi být mnohem větší sranda. Mohli dělat větší rozruch, víc řádit. Prostě nevyužitý potenciál. Velká škoda. Příběh ale špatný není .Choreografie soubojů dle zvířecích předloh taky nebyla špatná. Beru to jako připomínku toho, že byl Jackie Chan taky mladý. Nicméně, má na svém kontě mnohem lepší filmy, než je právě tento.

• 16.2.2018  13:58
    Houby (studentský film) (2014)

Herecké výkony jsou opravdu toporné. Tchýně by byla ideální mrcha, kdyby se zhoupla na vlně lehkosti a všichni ostatní taky. Taková Zlata Adamovská nebo Libuše Švormová v roli tchýně, to by bylo jiné kafe. Ovšem, to jsou herecké hvězdy a nevím, jestli by kývly na studentský film. Tenhle námět by se neztratil ani mezi bakalářskými povídkami. Rozhodně si dám bacha na to, co v lese sbírám. Té holky v křeči mi bylo líto. Bylo to hezky vypointované.

• 16.2.2018  13:48
    Krčma (amatérský film) (2015)

Fajn nápad. Pobavila scénka s mikrofonem. To bylo opravdu vtipné. Překvapilo mě zjištění, že mezi profesionálem Pavlem Trávníčkem a amatéry není zas až tak propastný rozdíl ve hraní. Čekala jsem, že to bude horší. Ale nebylo. To je moc dobře. Tahle parta filmařů má velký potenciál. Vzhledem k to mu, co nám předkládá ČT jako pohádky na Štědrý večer, tak tahle parta je jednou sfoukne jako svíčku. Jen tak dál. Dokázala bych si od nich představit celovečerní film.

• 15.2.2018  14:48
    Vzteklina (TV seriál) (2018)

"V tomhle kraji je vztek od jisté doby zakořeněn." Pronese jedna postava. Od chvíle, co to vyslovila, jsem si na ni dávala bacha. Tohle člověk neřekne jenom tak. V rámci českých poměrů je tohle pečlivě odvedená práce. Kam se hrabe Modrava. Tohle je jiné kafe. Tam je znázorněná úplná idylka. Tady jde o syrovější tvář Šumavy. Přišlo mi, že se tenhle seriál v mnoha věcech podobá Pustině. Atmosféra a napětí poctivě budováno a dávkováno. Zarostlé pozůstaky zaniklých vesnic jsou nasnímány skoro až děsivě. Měla jsem z nich velmi živé sny a to jezdím na Šumavu od útlého dětství a čmuchám na místech, kde byly dnes již zaniklé obce. Ta místa mají totiž velmi přitažlivou zvláštní atmosféru, která jim dává určité kouzlo, zvlášť, když si člověk uvědomí, co se tu v minulosti dělo. Při sledování jsem si říkala, že musím mít vraha přímo před očima. Měla jsem. Jeho motiv se dal pochopit a vůbec mě nepřekvapil. Řekla bych, že některým dosud žijícím lidem nastavil zrcadlo. Zajímalo by mně, jak by tenhle příběh vypadal jako celovečerní film, protože tohle nění úplně klasická kriminálka, ale dost solidní thriler. Jako kniha by tenhle příběh taky nebyl vůbec marný. Klidně bych si ho přečetla.

• 15.2.2018  14:23

Film o velké pokoře a cti. Hezky natočená proměna naivního a pyšného floutka v moudrého muže. Velkým právem se z něho stala taková legenda. Ušel dlouhou cestu. Někdy je ta cesta potřebná, aby si člověk uvědomil pár důležitých věcí a své směřování. Přesně v takových rolích mam Jet Liho ráda. Přiznám se, že mi na konci tekly slzy. Něco málo o historii Číny taky neuškodilo.

• 15.2.2018  14:07
    Mistr (1992)

Bylo to svižné s velmi jednoduchoučkým až primitivním příběhem. Film vzdává hold osmdesátkové klasice, na které jsem vyrostla. Jen mi tu chyběl mladý Jean-Claude van Damme. Marně jsem čekala, že se mi za nějakým rohem zjeví. Mám Jet Liho raději ve vážnějších rolích. Na blbiny tu od jakživa byl Jackie Chan. Při sledování filmu doporučuju se obklopit brambůrkami nebo pizzou zapíjet to colou nebo pivem.

• 15.2.2018  13:55

Cyprien naprosto dokonale splňuje všechna ajťácká klišé, která na světě existují a taky i ta, která ještě nebyla objevena. Námět samozřejmě vychází z legendárního Jekkyla a Hydea. Ani to tvůrci nezastírají. Víc se mi teda líbila ta figurka ajťáka. Byla mi mnohem sympatičtější, i když to byla takový roztomilý ňouma. Umělecký ředitel časopisu byl totální blb. Potěšila mě přítomnost Catherine Deneuve. Je to stále okouzlující dáma.

<< předchozí 1 2 3 4 37 74 110 146