blackrain

účetní

<< předchozí 1 2 3 4 37 72 108 143
    • 1.8.2017  12:18
    Eva Nová (2015)

Téměř nic neříkající název filmu, která obasahuje pouhé jméno. Co je komu po jméně. Takových jmen hlavních postav tu bylo hodně. Ale za každým konkrétním jménem se schovává příběh. Film nění nijak originální, ale jeho síla je v tom, že ukazuje běžný životní příběh, který je velmi přěsvědčivý, a to tím, že je obyčejný. Herečka Emília Vašáryová ho ale pozvedla o úroveň výš. Předvedla pěkný herecký koncert. To se musí nechat. Chvilkami mi bylo její postavy i líto. Všchni máme osud a štěstí ve vlastních rukách.

• 1.8.2017  12:11

Každý rok v lese Aokigahara spáchá sebevraždu více než stovka lidí a další se o ni alespoň pokusí. Od roku 1970 chodí místní dobrovolnící jednou za rok na lov těl a posbírají ostatky sebevrahů a pohřbí je. Les je bohužel díky své pověsti velkým tahákem pro turisty. O takovu turistiku zájem nemám. A tak je to i s tímto filmem. Herecké obsazení bylo pro mě neokoukané, to bylo fajn. Nápady nedotažené, což bylo škoda. Na druhou stranu z toho Amíci nedudělali úplnou blbinu. Všechno tu působí ospale.

• 18.7.2017  12:14

Hezky zpracovaná polynéská legenda. Animace byla úžasná. To jsem se nechala unášet. Jen ten příběh byl na mně až moc přímočarý a lehce předvídatelný, ale zase originální. Kdyby to bylo trochu více zamotané. Písničky, které se tu vyskytují mi vůbec nevadily. Viděna dabovaná verze.

• 18.7.2017  12:09
    Správnej dres (TV film) (2015)

Taťána Kuchařová není žádná herečka. To je snad všem jasné. Ale svou roli zahrála hodně přirozeně. Asi dobrá praxe a ta, jak víme, dělá mistra. Působila na mě daleko lepším dojmem než Simona Krainová. S povděkem kvituju to, že se konečně někomu povedlo zfilmovat svět hokejek a modelek. Sice je to taková pohádka, ale proč ne. Mádlova hokejka byla fakt příšerná. Takovou osobu bych domů nechtěla ani za zlaté prase. Ten si měl jít odpočinout do Bohnic.

• 18.7.2017  12:01

Sourozenci Wachowští vypustili do světa kinematografie své další dílo. Po vizuální stránce nemám, co bych měla vytýkat. Po trikové stránce taky ne. Jen se nemůžu zbavit dojmu, že už jsem tenhle příběh u Wachovských viděla. Je to škoda, protože ti dva (ty dvě) světovou filmovou tvorbu řádně obohacují, co film, to nezapomenutelný kousek. Čekala jsem druhý příchod Hvezdných válek, protože to mělo slušně našlapnuto. Nakonec jsem chtě nechtě došla k závěru, že bych si tenhle film dala raději v podobě knížky. Bylo by to bezva čtení na léto, když už vám karty lezou krkem a venku nepřestává pršet.

• 12.7.2017  12:41
    Útěk ze seriálu (TV film) (1989)

Taky se mi dost často stává, že si herce ztotožním s nějakou rolí. Jeden čas jsem si myslela, že Josef Dvořák se jmenuje Svatopluk Kuřátko. Několikrát jsem byla svědkem toho, když prodavačka obsluhovala Čestmíra Mázla. Dneska jsme spíše svědky útěků do seriálů. Mnoho herců s ledovým klidem přiznalo, že jim seriály platí složenky a hypotéky. Když děláate svou práci pořádně, tak je velmi snadné se jí nechat pohltit a pak je těžké z ní vystoupit. V herectví to platí dvojnásob.

• 12.7.2017  12:31

Moc dobrý nápad vytáhnout japonského samuraje, který se řídí kodexem bušidó na divoký západ. To byl hezký kontrast dvou naprosto odlišných kultur. Alain Delon mi tu byl dost nesympatický. Nepřála jsem mu nic dobrého. Radši ho uvidím v jiných rolích. Stejně se ty jeho oči nedají zapomenout.

• 11.7.2017  13:01
    Prázdniny (TV seriál) (2017)

Takhle zase jednou vezmeme slušné herecké obsazení se slušným námětem a za stálého míchání lejeme do záchodové mísy a řádně to spláchneme. Tohle je trestuhodně zahozený potenciál. Co pak tvůrci nikdy nejeli jako děcka někam na prázdniny? Nejeli na chalupu nebo za babičkou a dědou na venkov nebo byli rovnou dospělí? Snažila jsem se dát jednotlivým epizodám šanci, ale vždycky mě po pár minutách uspaly.

• 11.7.2017  12:49

Dlouho jsem takhle povedený dokumentární snímek neviděla. Seděla jsem před obrazovkou televize jako přimražená a užívala si každičkou scénu. Oldřich Kaiser byl výbornou volbou pro roli vyprávěče. Je takovou třešínkou na dortu.Umí být kouzelný i dětinský. Chtěla bych, aby mi předčítal pohádky na dobrou noc. Jen víc podobných dokumentů, protože jich není nikdy dost. Byla to krásná postva pro moje oči. Lituju, že jsem na něj nešla do kina.

• 10.7.2017  12:56

Velmi silný filmový zážitek. Julianne Moore si svá ocenění oprávněně zasloužila. Nepřestává mě překvapovat tím, co dokáže zahrát a jak se do toho dokáže položit a prožít to. Tahle nemoc je naprosto šílená. Nejdříve vám začne nenápadně krást slova, pak zjistíte, že nevíte, kde se zrovna nacházíte, pak třeba nepoznáte vlastní rodinu, sami se nenajíte, nenapjite, dostanete pleny. Když budete mít to štěstí, tak se o vás postará vaše vlastní rodina, která se bude muset semknout jako nikdy. Pro ni tu bude děsná makačka pro fyzičku a nervy. Vývoj nemoci tu byl moc hezky a citlivě vykreslen. Pro představu, co s vámi tato choroba provede, to stačilo. Nezapomenu na dva okamžiky a to, když Alice pro sebe nahrává vzkaz do počítače (to mě rozbrečelo a pak jsem brečela až do konce) a když pronese větu: "Kéž bych raději měla rakovinu." U rakoviny je opravdu naděje, že se vyléčíte a budete se dál radovat z maličkostí běžného života. S Alzheimerem tu můžete být x let a bude z vás na konci troska, která bude odkázána na pomoc druhých, ale vy už o tom vědět nebudete.

• 10.5.2017  12:52

Jedna bradavická epocha se uzavřela a právě nastal čas se přesunout zase o dům dál, pravda spíše za oceán, abych byla trošku přesnější. Beru to jako logický krok přesunout se do Ameriky. Proč by si měla čar a kouzel užívat jen stará dobrá Anglie. Amerika je taky přece zemí neomezených možností a dobový New York má jistě své nezaměnitelné kouzlo. Myslela jsem si, že to bude jenom obyčejná ždémačka na prachy, ale není a to je fajn. Trošku jsem měla problém s hlavní postavou. Ty jeho zvláštní pohledy mě štvaly, ale zvykla jsem si na ně.

• 10.5.2017  12:42

Zápletka filmu nění kdo ví jak originální a je vlastně velmi jednoduchoučka. Taky předvídatelná. Právě to mi přišlo jako velké plus. Zajímavé, asi se pohybuju v jiném levelu. Vzpomněla jsem si při sledování na film Do naha a na staré dobré bakalářské povídky. Tohle bych chtěla vidět na divadle. Nad product placementem jsem dávno zavřela obě oči, i když kolikrát zapůsobí jako facka.

• 10.5.2017  12:31

Jak by asi tenhle filmový příběh na vodě dopadl, kdyby ho do rukou vzala třeba taková Marie Poledňáková. To mě napadlo hned při úvodních scénách. Ovšem, pak se vkradla další myšlenka, že by se jistě našel nějaký nenechavec, který by národu sdělil, že paní Poledňáková vykradla samu sebe. Přestože se Špunti drží osvědčené klasiky a nepřináší nic nového a převratného, tak jsem byla spokojená. Voda je výborné spestření a může přinést plno dobrodružství. Herecké obsazení bylo povedené. Viděno v kině na Andělu. Žrouty popcornu a načos střílet hned před sálem.

• 10.5.2017  12:17

Není moc filmů, kdy bychom viděli hrůzy druhé světové války dětskýma očima. Takže každý takový z nich uvítám. Chvilkami mi tenhle příběh přišel nepravděpodobný a těžko uvěřitelný. Chvilkami taky strašně plochý. Ale není černobílý. Jako bych se houpala na houpačce. Měla jsem prostě při sledování zvláštní směsici pocitů a myšlenky se mi honily hlavou jedna za druhou. Po shlédnutí jsem ještě tiše půl hoďky seděla a snažila se to v hlavě srovnat. Téma druhé světové války je nevyčerpatelné. Jen s ním dobře naložit.

• 26.4.2017  12:09
    Labyrint - Série 2 (série) (2017)

Šifra Mistra Leonarda na český způsob. Bylo to moc pěkně zamotané klubko a podařilo se ho hezky rozmotat. Přesně takový závěr jsem očekávala. Když se zpětně ohlédnu, tak vodítka k tomu tu byla. Jen je včas identifikovat. Jiří Strach sakra dobře ví, co dělá a zvedá laťku pěkně vysoko. Už se nemůžu dočkat jeho dalších počinů, ať už těch kriminálních nebo pohádkových. On prostě umí. Potěšila mě přítomnost Táni Vilhelmové. Překvapila mě a musím říct, že opravdu mile, když dokáže zahrát takovou drsnou postavu.

• 26.4.2017  12:02

Knihu jsem ještě nečetla, ale po shlédnutí filmu to musím udělat a srovnat si myšlenky v hlavě. Film ve mně zanechal velký dojem. Je celkem náročný na pozornost, protože na záčátku může uspávat. Nevěděla jsem, co si mám o hlavní postavě vůbec myslet. Není úplně jednoznačná. Pak se mi začalo rozjasňovat. Emily Blunt byla výborná volba. Taky jsem jeden čas takhle sledovala lidi v autobuse cestou do práce a vymýšlela si o nich různé příběhy a kolikrát vyslechla moc zajímavé věci, ale naučila jsem se vypínat a přepínat jinam.

• 24.4.2017  12:33

Příběh je jednoduchý jako facka, ale je nápaditě natočený a to bylo osvěžující. Jiřímu Lábusovi ten mafián krásně sedl. Více Pavla Batěka, ať v dalších filmech předvede to, co skutečně umí. Tenhle chlap bude zrát jako víno. Tak uvidíme. Těch, co máme vedle sebe a bereme je jako samozřejmost, si bohužel vážíme, až když dojde k průseru. Hudební doprovod byl moc dobrý. Neztratil by se ani ve světě.

• 24.4.2017  12:23

Bavilo mě to. Pravda, chvilku jsem si říkala, jestli jsem se zbláznila já nebo filmoví tvůrci. Občas jsem si připadala jako ve snu. Budu si z tohoto bláznivého guláše pamatovat tři postavy: Meryl Streep jako čarodějinici, ta byla skvělá. Vždy se objevila na plátně v pravý čas. Vlk Johnnyho Deppa je šílený a svým způsobem i úchylný. Jemu takové postavy jdou. Asi má na ně nějaký patent. Popelka Anny Kendrick mi přišla jako psychicky nemocná osoba. Holt se na ní podepsala macecha a její dvě dcerušky k pohledání. Tenhle muzikál chci vidět v některém našem divadle.

• 24.4.2017  12:14
    Spojenci (2016)

Mezi Maxem a Marianne nebyla žádná chemie. Všechno bylo příliš strnulé a chladné i rysy v Bradové tváři. To se věnuje botoxu nebo co? Film je tak utahaný, že mi bylo ve finále úplně jedno, jak to celé dopadne a jestli to bude mít dobrý konec. Tady není ani pořádná atmosféra. Očekávala jsem něco jiného.

• 19.4.2017  12:35

Zázrak je něco, v čem vidí člověk jednat Boha. Dají se tímto slovem označit události, ve kterých se zvlášť zřetelně projevuje Boží moc k záchraně člověka. To o zázraku říkají učenné knihy a myslím si to já, protože je to pravda, pod kterou se můžu podepsat. Že by konečně byl Štěpán Šafránek zachraněn? Fakt mu to přeju. Bohužel nemůžu skákat nadšením ke stropu. Při sledování jeho dalších peripetií jsem se nudila a to se pomalu blížím ke škatulce, pro kterou je film určen. Ještě, že máme nostalgickou notičku, která nám z původních básníků zbyla, když už nic jiného. Škoda, působí to jako recyklát.

• 19.4.2017  12:22
    Ben Hur (1959)

Opravdu moc krásný příběh. Kdysi jsem ho viděla jako malá holčička. Naprosto mě ohromilo závodění a musím říct, že ten závod na mně působí úplně stejně i po tolika letech. Trochu mě vyděsila stopáž filmu při představě, že do toho naše milé televize narvou reklamu. Charlton Heston si celý film ukradl pro sebe. Snímek má pořád co nabídnout i v dnešní uspěchané době. Takhle má vypadat velkofilm. Dnešní tvůrci se mohou jen učit, protože tohle je jeden ze skvostů kinematografie.

• 13.4.2017  13:28
    Sezn@mka (2016)

Slepenec anekdot na téma seznámení na internetové seznamce. Připadala jsem si, že si pročítám odpovědi čtenářek jednoho internetového fóra pro ženy na seznamu. Tam se člověk taky dozví kolikrát jednu perličku za druhou. Tenhle film je naprosto povrchní a průhledný. Zoufale nevtipný až tragický. Vondráček neměl chybu. Toho si budu pamatovat. Totéž platí i pro Pavláska. Jen víc Adély Gondíkové. Třeba z ní jednou ten herecký diamant bude, když se najde slušný brusič.

• 13.4.2017  11:54

Od začátku se film jeví jako zcela normální a obyčejný, zachycující život jednoho instalatéra. On taky obyčejný je a to dokonce tak obyčejný až to bolí. Já jsem nedokázala přijít na smysl, proč byl vlstně natočen. Zřejmě jsem hledala něco, co tam ve skutečnosti ani není. Ovšem, ten instalatér tak obyčejný není, protože ho hraje Kohák a má neobyčejné vlastnosti. Od Vorla jsem očekávala mnohem větší vorlovinu. Ono to bylo i celkem příjemné koukání. Jen se to musí vidět víckrát. je tu ale strašná propast mezi neherci a herci. Kdo jim řekl, že ten text mají tak blbě odříkávat? Vždyť to strašně tahá za uši a bije doočí. Závěrečná písnička je děsně vlezlá. Jsem měla pocit, že se jí nezbavím. Eva Holubová taky dokáže zahrát všechno možné.

• 10.4.2017  13:14
    Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)

Ivan Trojan umí velmi dobře zahrát cokoliv od potrhlého anděla až po hláškujícího Vébáčka, který nejde pro ránu daleko. Nevím, ve které roli ho mám radš. Každá mu totiž spolehlivě sedne. Budaře budu pro změnu zase chvilku nenávidět. To byl ale slizák. Britskou předlohu neznám, takže nemůžu porovnávat, co je lepší. Považuju tohle za moc dobrý nápad pro retro seriál a hlavně zase trošku originální. Než jako kriminálka, mě tohle bavilo jako výborná studie o člověku, který leží v komatu. Vždyť nikdo nedokáže říct a popsat, co se takovému člověku děje v hlavě. Skutečně jenom leží napojen na přistroje nebo řeší zásadní věci do té doby nedořešené, které má v sobě ukryté jako ve třinácté komnatě aoni díku tomu vyplují na povrch? Mozek je prostě jeden velký neprobádaný vesmír. Mimochodem, sledování Majora Zemana mi přišlo hodně vtipné. To si budu z celého seriálu pamatovat nejvíc, jo, a pak taky kapela Sloky, ta ve mně zanechala fakt hluboký dojem.

• 10.4.2017  12:52
    Temný Kraj (TV seriál) (2017)

Lukáše Vaculíka mám radá, ale nechápu, proč vlezl zrovna sem, do tohoto nového městečka Midsomer a řeší zde jeho vraždy. Proč mám pocit, že se seriál natáčel ve Středních Čechách a ne někde na severu republiky? Já se toho dojmu nedokážu zbavit. Lidové pověsti jsou zde úplně zbytečné, nicméně, chápu ten policajtův koníček. Každý máme něco, v čem se realizujeme, co nás baví a naplňuje. Vadilo mi rozdělovaní příběhu na dva díly. To mělo být jako originální? Neokoukané tváře byly moc dobrý tah. Jednotlivé případy jsou jistě zajímavé. Vycházejí určitě z těch skutečných, ale jejich zpracování působí poněkud ospale a nudně. Lukáš Vaculík mi na Petra Kraje pěkně sednul. Zbytek je ale bohužel spíše do počtu.

• 10.4.2017  12:36
    Zádušní oběť (TV film) (2017)

Těšila jsem se, že půjde o drama těžkého kalibru, které mě dostane do kolen a budu u něho nucená použít mozkové závity. Nestalo se tak. Měla jsem při sledování pocit, že jsem se vydala všemi směry najednou a to není v lidských silách možné. Hustá atmosféra to neměla šanci sama utáhnout. Herecké obsazení bylo exkluzivní (Kňažko, Töpfer, Josefíková a Vilma Cibulková), ale bylo trestuhodně nevyužito. Konkrétně Vilma Cibulková to byla jako proč? Význam její postavy mi nějak unikl. Celé toto dílo mi přišlo jako chaotický pilot k televiznímu seriálu. Co mě dostalo, bylo to záverečné poselství v titulkách. Ty, vo..e, to byl kýč jak bič. To celý film rozsekalo na padrť.

• 10.2.2017  09:57
    Lucerna (TV film) (1967)

Krásná televizní inscenace. Herecké obsazení je luxusní, to byl herecký koncert jedna báseň. Zavřela jsem při sledování oči a jen jsem poslouchala tu krásnou českou řeč, která má nezaměnitelné kouzlo. Nechala jsem se unést a úplně se vznášela samým blahem. Tohle je dokonalý balzám pro duši v dnešní příliš uspěchané a náročné době. Josef Kemr je nezapomenutelný. Nebyla Jaroslava Obermaierová předobovaná? Přišlo mi, že ten hlas k ní nějak nesedí.

• 9.2.2017  10:12
    Bohéma (TV seriál) (2017)

Tohle je docela pěkný průšvih. Mohl to být skvěle natočený dobový seriál z velmi těžké a hnusné doby, který divákovi ukazuje dramatické osudy jednotlivých herců a poměry panující na tehdejším Barrandově, bohužel není. Chtěla jsem na vlastní oči vidět osudy herců, které znám z filmů pro pamětníky, ale dostala jsem jen slepenec lží a polopravd, který klouže jenom po povrchu a nikam pořádně nezabředá. Jen něco nakousne a přežvýká podle svého. Nejdříve mi přišla absolutně zbytečná postava Ondřeje Pavelky, nezajímala mně, ale je to vyprávěč, takže jsem ho vzala na milost. Pak mě začala štvát postava se jménem Lili. Vždyť je fiktivní a s děním na Barrandově nemá nic společného a je zbytečná. Nic do seriálu nepřináší. Copak tu nebyla Baarová, Gollová, Vítová a samozřejmě Adina Mandlová. Tyto dámy by taky mohly vyprávět a že by to bylo vyprávění opravdu šťavnaté. O mužském osazenstvu studia ani nemluvím. Dvě hvězdy dávám za Michala Dlouhého, Sašu Rašilova a Vladimíra Javorského. Ti velmi příjemně překvapili. Zbytek se veze na vlně špatného scénáře. Nic strhujícího tu není. Přitom doba a herecké legendy k tomu u přímo vybízely.

• 1.2.2017  14:06

Mám moc ráda tuto animovanou pohádku s veršovaným textem. Je nápaditá a samozřejmě i poučná. Nemůžu se v paměti dopátrat komu, že to patřil hlas paní vyprávěčky. Taky mě napadlo, že by mohlo jít právě o Janu Dítětovou, ale nejsem si tím úlně jistá. Ten hlas byl takový zpěvný a hodně příhody zvířátek prožíval a dramatizoval.

• 1.2.2017  13:45

Vánoční stromek byl krásně rozzářený. Nejsem zastáncem Santy Clause, ale ten chlapík s dlouhým vousem v červené čapce a kabátku to hezky zařídil. Přece je to jenom nadpřirozená bytost vykonávající zázraky a ty by se měly dít nejen o Vánocích. Zde taky jeden vykonal. A ta malá holčička si kvůli němu něco uvědomila a poučila se.

<< předchozí 1 2 3 4 37 72 108 143