blackrain

okres Praha
účetní

<< předchozí 1 2 3 4 37 73 109 145
    • 8.1.2018  12:28
    Nejlepší přítel (TV film) (2017)

Z této pohádky, kterou nám naservírovala ČT, jsem rozčarovaná. Při takovém hereckém obsazení jsem očévala mnohem větší terno. Postava čerta pokušitele, kterou hrál Jiří Langmajer, zde byla zbytečná. Přitom měla velké potenciál. Ale scénář mu to určil takto. Marek Adamczyk se moc snažil. Má stejně gumový obličej jak Jim Carey. Toho by se mělo využít. Za zmíňku stojí ještě Lábus a Vagnerová. Se zbytkem už to šlo poněkud z kopce. Piškula se moc nepředvedl. Vždyť vypadal, že snad neumí ani do pěti počítat, natož že by dokázal něco kloudného zahrát. Škoda. snad příště. František Němec opět v roli pekelníka. Peklo bylo vyobrazeno hezky moderně. Připomínalo úřad nebo jednu scénu z Harry Pottera.

• 8.1.2018  12:16
    Marie Terezie (TV film) (2017)

Zdálo se mi to nebo druhý díl neuzavřený? Měla jsem pocit, že si nechávají otevřená vrátka pro další pokračování. Přece jenom seděla Marie Terezie na trůnu nějakých čtyřicet let a to je opravdu hodně dlouhá doba. Jsem ráda, že nám bylo ukázáno její dětství a mládí, protože ji mám v hlavě zafixovanou jako poněkud korpulentnější dámu, ale tak to mají asi všichni, kteří navštěvavali pravidelnou školní docházku. Vojta Kotek mě velmi mile překvapil. Sexuální scény byly na pováženou. Ale pan režisér asi dobře věděl, čeho tím chce dosáhnout. Neokoukané tváře pro mě dosud neznámých herců byly velké plus a moc příjemné osvěžení.

• 3.1.2018  12:55

Na tenhle dokument jsem narazila náhodou na Youtubu. Z lásky k Praze a ke Karlovu mostu dávám čtyři hvězdičky. Hudba Angela Michajlova byla chvilkami až nadpozemská a úžasná, pro tenhle typ dokumentu ale až příliš výrazná. Obojí může fungovat nezávisle na sobě. To je velká škoda. Ovšem, pokud si někdo vybaví hudbu, tak mu v hlavě naskočí i tenhle krátký film. Praha s karlovým mostem je nádherná za každého počasí. V zímním období, když je krásně zapadaná sněhem, má v sobě něco ještě mnohem magičtějšího.

• 18.12.2017  12:36
    Lea (1996)

Nedivím se, že Lenka Vlasáková dostala za svůj herecký výkon ocenění. Dokonce jsem o ni měla při sledování filmu strach, jak jsem se položila do příběhu. Vlastně jsem se na film dívala hlavně kvůli ní. Tohle není film, který bych vyhledávala příliš často. Musím mít na něj tu pravou náladu a hlavně čistou hlavu. Mezilidské vztahy jsou někdy opravdu moc složité a totéž platí o lidské duši. Je velmi křehká a složitá. Kupodivu mi při sledování moje znalost Němčiny stačila. Lenka Vlasáková má velký talent.

• 14.12.2017  12:51

Pár zcela neškodnými skleničkami to vždycky začíná. Pak už to jede jako po másle a je z vás alkoholik. Máme tady možnost sledovat dvě roviny příběhu, kde se vyskytuje advokátka s vážnými osobními problémy a pak její práci. Dle všeho musela být jako advokátka velmi dobrá. Ty dvě příběhové roviny se podařilo skloubit velmi slušně a jedna bez druhé by nemohla fungovat. Akorát mám trochu jinou představu o léčeném alkoholikovi. Pár jich osobně znám. Na Kate Beckinsale se ale dobře koukalo.

• 14.12.2017  11:45

Tenhle film má na svědomí ten Jaroslav Papoušek, který je podepsaný pod Homolkáčema? To se mi ani nechce uvěřit. Ale je to pravda. Prostředí, ve kterém se filmový příběh odehrává pro mě bylo velmi atraktivní. To je ale zřejmě všchno. Připadala jsem si jako na houpačce, jako že právě sleduju dva filmy v jednom a nějak se mi to v hlavě celé popletlo a spatlalo se do jednoho kousku. Nemám nic proti použité nahotě ve filmech, pokud není prvoplánovitá a násilně naroubovaná, či-li naprosto ubohá a stupidní. Jako to bylo tady. Miluju modrou barva, ale tady jsem se jí přímo přejedla. Modrá zířila a zbytek byl takový šedivý.Chápu ale ten kladený důtaz na ni. Jen se s tím dalo pracovat malinko jinak.Vysvětlení, proč hlavní postava miluje modře, mi přišlo hezké. Škoda, že je tenhle filmový příběh takový nemastný a neslaný Trestuhodně nevyužito dobrých herců, které se tu vyskytují. Docela by mě zajímalo, jak ve skutečnosti vypadá původní Papouškův scénář a jak moc se filmu podobá.

• 11.12.2017  12:44

Aha, už mi došlo, proč jsme tenkrát sledovali seriál. Nebylo to módní vlnou, ale tím, že jsme se chtěli bavit něčím novým a vyřádit se, což se povedlo. To se ale bohužel nedá říct o tomhle filmu. Ten mě nebavil, tak jak jsem chtěla, že mě bude bavit. Tohle je jenom pohádka pro teenagery. Teenagerovské melodrama polité superhrdinskou polevou. Nic víc a nic míň. Když už si s tím dal někdo takovou práci, tak to neměl tak odfláknout.

• 11.12.2017  12:32
    BrainStorm (TV film) (2008)

Jo, kdyby takový lék na "opravu" mozku skutečně existoval, to by teda bylo asi pěkné tóčo. Pan psycholog byl sám případ pro psychologa. Jistě by mu dobře poradil a pomohl některé věci urovnat. Ovšem, zásah vyšší moci je samozřejmě mnohem lepší. Druhou šanci prostě nedostávají lidi jenom tak. Když ji dostanou, je potřeba ji chytit za pačesy a nepustit. Jedná se tu sice o vážné téma, ale bylo to příjemné pokoukání. Jiří Strach je pro mě zárukou kvality.

• 5.12.2017  15:00
    Já, Kajínek (TV seriál) (2017)

Svatá prostoto, to měl Jiří Kajínek potřebu se takhle debilně exhibovat před celým národem. To mohl těsně po propuštění vyjít z věznice úplně nahatý. Mělo by to totiž úplně ten samý smysl jako tenhle dokument. Díky skvělé Primě si akorát myslím, že Kajínek je výborný řečník, který si každé slovo důkladně promyslí než ho řekne a pak si samozřejmě promyslí i to a taky se myslím, že je psychopat a manipulátor, i když to se vzájemně nevylučuje. Nicméně, takových lidí chodí po ulici dost a dost, tak proč zrovna oslavovat tohoto kriminálníka. Pokud se chce Kajínek zpovídat, ať jde do kostela. Tam dostane i rozhřešení. Tenhle dokument je k ničemu. Co si tím chce Kajínek a Prima dokazovat? Vždyť to, co stalo, se nedá odestát. Co se stalo v minulosti, by tam taky mělo zůstat. Jen on sám ví, co se skutečně stalo. Teď už je mi úplně jedno, jestli to udělal nebo ne.

• 5.12.2017  14:24

Njn, to se dalo čekat. Bez korupce není akce. Ovšem taky se za ni musí samozřejmě zaplatit. Je to dvousečná zbraň. Velká škoda, že je tady všechno tak předvídatelné a bohužel tuctové. Klasická béčková zábava, nic jiného to totiž není a ani nebude.Slušně to odsejpalo, to zase jako jo. Je tu plno zajímavých herců. Prostě taková jednohubka na zabitít jednoho deštivého odpoledne.

• 5.12.2017  12:51

Depersonalizace je pocit odosobnění, jako by člověk sledoval sám sebe. Žil v šíleném polosnu. Má pocit, že nic není opravdové. Necítí se dobře ve své kůže. To jsou šílené stavy, kterými si procházela hlavní postava. Neměl hulit. Vždycky jsem si říkala, že hulení je spouštěč dost nebezpečných věcí v lidské hlavě. Nikdo z nás pořádně neví, co tam nosíme a jak ta chemie vůbec funguje. Perrymu jsem tu psychiatrickou diagnózu sežrala i s navyjákem. Monology a myšlenkové pochody hlavní postavy byly vážně zajímavé.

• 5.12.2017  12:42

Smekám před těmi, kteří takovou práci vykonávají a dokáží jí dělat srdcem. Stále si ale myslím, že by tuto práci neměl vykonávat muž. Má totiž svá specifika. Ale zvládnout se to dá. Pár měsíců jsem chodila vypomáhat s paní, která měla Alzheimerovu chorobu. Pořád jsem se k ní chovala jako k člověku, k živé bytosti, která měla všechny potřeby jako kterýkoliv jiný člověk, jen měla tohle vážné omezení. Nehoda je sice trochu jiný případ, ale jinak je to to samé. Škoda, že Christpher Lambert měl permanentně nainstalovaný výraz vycpaného vlka. Chápu, že hrál alkáče, ale ten výraz mohl trochu změnit. Vždyť tu několikrát ukázal, že usmívat se umí. Jedna ztrápená duše našla druhou. Opravdu je tu plno citu, emocí a hlavně skutečné lidskosti. Občas lidi rádi zapomínají, že jsou lidmi a ne dobře namazanými stroji. Hezky jsou tu ukázány i obyčejné maličkosti, které člověku dokážou udělat radost.

• 30.11.2017  12:54

Kostlivcům ve skříni se za svůj život nevyhne asi nikdo. Není možné před nimi utíkat, pořád tam budou i když zavřete oči a budete dělat, že nejsou. Je to strašně těžké, ale ta skřň se musí otevřít, umět správně pojmenovat to, co tam je a zpracovat to v sobě. Jinak nás to sežere zevnitř. O vnitřní bolesti se musí mluvit, jinak se začne chovat jako rakovina.Vím to z vlastní zkušenosti. Hlavně, že tatínek věděl, že kluk je křehký chlapec, ale vůbec na něj neměl čas. Nemluvil s ním o mámě a ten kluk to tolik potřeboval. To mu dokázala dát až samotářská Maddy. Pomohla mu, aby našel ztracený vnitřní klid a mohl se tak "uzdravit". V závěru filmu mi tekly slzy po tvářích a vůbec se za to nestydím, že jsem se nechala dojmout. Je to film o životě a smrti vhodný k zamyšlení. Díky Vanesse Redgrave i velké pohlazení po duši. Takové filmy jsou potřeba.

• 21.11.2017  12:52

Zvršení jedné rodinné ságy. Oceňuju úvodní sekvenci s průletem komára. Bylo to celkem originální. Na moment jsem zaváhala, jestli jsem špatně nepřepla na přírodovědný kanál. Pak ten komár ale proletěl zákopem, takže jsem sledovala správný film.Válka je hnusná a absurdní sama o sobě a Rusové tomu opět nasadili korunu. To je snad v jejich mentalitě nebo v čem. Jít s klackem proti kulometnému hnízdu, to se hned tak nevidí. Tady se vždy něco stane a pak se to na hlavu posadí. Ukončila bych to scénou, kdy mladá žena šlápne na minu a následuje odpočítávání kroků Kotovem. Michalkov s Menšikovem jsou nezapomenutelní. Celá série je opravdovým filmovým zážitkem.

• 20.11.2017  15:23
    1984 (1984)

Jasná kritika totalityrismu. Orwellovu knihu mám ráda. Vždycky ji přečtu jedním dechem. Díky ní se mi malinko změnilo vnímání světa. Při sledování filmu mi nebylo zrovna dvakrát dobře po těle. Něco jiného je číst knihu a představovat si to a něco jiného je vidět "realitu" živě. Velký bratr nás sleduje všechny. Bohužel. Každopádně doporučuju jak knihu tak i tento film. Eurythmics dělali hudbu k filmu? To mě překvapilo.

• 20.11.2017  12:49
    Baby Driver (2017)

Chlapec měl opravdu velmi vytříbený hudební vkus.Muzika dělá s filmy divy. Tady je vlastně v hlavní roli právě hudba a až pak ten kluk, co řídí auto jako ďábel. Bez té hudební složky by tenhle film byl jenom běžnou kriminálkou. Díky muzice mi vůbec nevadilo, že děj je jednoduchý jako facka a není zamotaný. Není ani nijak zvlášť promyšlený. Je to ta hudba, která ho vynáší někam výš. Jsem prostě na muziku. Asi tak.

• 20.11.2017  12:42
    Nepatrné lži (TV film) (2008)

Viděno díky mé babičce. Ta takové příběhy miluje. Babičkám se samozřejmě neodporuje. Myslela jsem si, že budu trpět při sledování jako zvíře, ale nastalo se tak. Příběh je jednoduchý, romantický, klišoidní (vrstvý jedno kliše na druhé) a chvilkami i blbý. Hlavní ženská postava byla chvilkami dost nesympatická a taky blbá. Ben a Max měly charaktery přesně dle klasické šablony. Parkrát jsem vybuhla smíchy díky jedné vedlejší postavě.Ta musela být v minulém životě zřejmě straka. Je to jenom pohádka pro dospělé. Prostě takový výplach mozku vylovený z červené knihovny.

• 16.11.2017  12:44
    Wonder Woman (2017)

Ano, i Wonder Woman si zasloužila převézt z animované podoby. O tom samozřejmě žádná. Proto jsem byla velmi zvědavá, jak se tohle povede. Jsem mírně rozčarovaná. Tenhle pokus mi přišel jen jako další díl seriálu Xena, princezna bojovnice. Zkrátit stopáž. Ty dvě hoďky jsou trochu přehnané i pro mně. Gal Gadot mi do role Wonder Woman moc nesedla, ale třeba jí ještě přijdu na chuť. Kreslená podoba komiksu je pro mně daleko sympatičtější. Jsem prostě namlsaná a očekávala jsem něco mnohem víc. Tak snad příště.

• 13.11.2017  15:38

Moc přemýšlím, proto mně zajímalo, jak by to mohlo být s postavami a kam by se posunuly, kdyby by byly hozeny do vřavy druhé světové války. Nejsem až takhle přející. Přesto jsem chtěla vědět, jak by to s jejich osudy zamíchalo. Ovšem, jsem jaksi pozapomněla, že se necházíme v Rusku, kde o nejrůznější šílenosti a absurdity není nouze.Nad některými mi zůstal rozum stát. Scéna se Stalinem, kdy si blaženě mlaská nad kouskem chleba s máslem a zavařeninou mi přišla strašné úsměvná a některé věci dokonale zazdila. Vůbec mi ten Stalin přišel jako zrůdná karikatura.

• 13.11.2017  15:08

S tímto filmem to není tak úplně jednoduché, jak by se mohlo zdát. Na první pohled může vypadat lacině podbízivě a líbivě, což by korespondovalo s tou letně prázdninovou idylkou zalitou sluncem. Ale to je jenom slupka. Pod tou slupkou probublávalo napětí,které bylo až hmatatelné. Neměla jsem z toho dobrý pocit. Připomínalo mi to klid před bouří, kdy všechno utichne a pak se rozpoutá hotové peklo. Atmosféra je taková zhutnělá. Na jedné straně stojící Michalkov a na druhé Menšikov. Z Menšikova sálalo až něco ďábelského.K tomu všemu zrůdné stalinistické čistky, které se daly krásně zneužit. Hezky rozehraná šachová partie mezi Kotovem a Míťou. Malá Naďa byla díky své bezprostřednosti naprosto kouzelná. Pořád jsem si říkala, že ten vztah mezi ní a Michalkovem je hodně zvláštní. Pak jsem si přečetla, že malá Naďa je Michalkovovou skutečnou dcerou.

• 8.11.2017  15:11
    Pasažéři (2016)

Romantika ve vesmíru okořeněná trochou výbuchů, špetkou ohně, záchranou života plus drobnou lží. Vše vystavěno podle klasického, léty prověřeného (provařeného) receptu. Stále se z těchto ingerdiencí dá vytěžit hodně. Vesmírné prostředí je pro pořád velmi lákavé a atraktivní a přitahuje mě jako blikající světlo můru. Chris Pratt a Jennifer Lawrence jsou sympatickou dvojicí. Hezky si sedli. Loď byla úchvatná a její prostory samozřejmě taky, i když na mě občas působily poněkud klaustrofobicky. Rozpočet filmu musel být opravdu bohatý, což je hodně znát.

• 8.11.2017  14:31

Zvláštní pocit, pořád mi v hlavě naskakuje starý dabing kreslených Šmoulů, kdy taťku Šmoulu mluvil Vlastimil Brodský a Šmoulinku Jitka Molavcová. Proto mě chvilku dabing nejnovějšího šmoulího počinu tahal za uši. Gargamel s Azraelem nezklamali. Díky nim jsem se dočkala řady bláznivin. Samozřejmě, že samotní Šmoulové nezůstali pozadu. Šmouly mám ráda v jakékoliv podobě. Je to kus mého dětství, takže jsem si tenhle film užívala. Taky jsem se dozvěděla, kým může být Šmoulinka.

• 7.11.2017  14:45
    Temná věž (2017)

Jako dobře. Beru. Odprostím-li se od faktu, že předlohu má na svědomí Stephen King. Budu dělat, že takový spisovatel tu není a nikdy nebyl.Taky budu dělat, že jsem od něho nic nečetla a jeho knihy mi rozhodně nezabírají poměrně velký prostor v knihovně a tudíž jsem naprosto nepolíbená naivní osůbka. Takže po tom všem mi z toho vyšlo sci-fi s velmi zajímavým příběhem. Ten mě nenechal chladnou. Bylo to příjemné pokoukání. O Idrise Elbu bych se měla mnohem více zajímat.

• 7.11.2017  14:27

Bavily mně efekty, vizuální stránka a výprava. S tímhle si Besson opravdu moc pěkně vyhrál. To je pravda. S příběhem už je to malinko horší. Jede se podle jednoduché šablony. Mezi hlavní dvojicí nefunguje potřebná chemie. DeHaan mi do role Valeriana prostě nesednul. Nějak jsem mu to nemohla uvěřit. To považuju za velkou chybu. Vždyť se s ním nedá pořádně ztotožnit. Rihanna se tu mihla snad jen na pět minut nebo to bylo déle?

• 7.11.2017  14:18
    Třetí táta (TV film) (1988)

Zajímavé, jak hned na začátku bylo poznat, které postavy se k sobě hodí a které samozřejmě ne. Střevo Patrasová se k samorostovi Vlkovi fakt nehodila. Ta by se přesně hodila k Pavlu Soukupovi. Měla jsem pocit, že tenhle rodinný film je mnohem delší než je jeho skutečná stopáž. Nenapadlo mě, že hudbu dělal Petr Hapka. Holt, mám v hlavě jeho známější kousky. Nechala jsem se dojmout a docela ráda.

• 3.11.2017  10:27

Dwayne Johnson a Zac Efron byli parádní dvojka, ale jejich snažení vyšlo jaksi naprázdno. Těšila jsem se, že to bude jízda. Ovšem, při té jízdě se mi nějak zadrhla kolečka. Očekávala jsem něco jiného. Škoda. Vzpomínka na seriál zůstala. Potěšila mě přítomnost Hasselhoffa a Pamely Anderson.

• 3.11.2017  09:45
    Muzzikanti (2017)

Už delší dobu se nemůžu zbavit dojmu, že když se někde objeví jméno Petr Šiška, tak půjde o průšvih. Zase se mi to potvrdilo. Jsem velmi tolerantní a trpělivý člověk, ale tohle bylo přes čáru i pro mně. Tady bylo špatně úplně všechno, od scénáře přes herce a písničky. Pravda, herci za to asi tak úplně nemohli. Pavel Kříž se do role postaršího zamrzlého rockera vůbec nehodil, pořád je tím Štěpánkem.Stejně tak Martin Dejdar. Dejdar byl fakt trapný. To měla být parodie na Michala Davida? Co tady dělal Jaromír Nohavica, to mi taky hlava nějak nebere. Působil na mně jako kouzelný dědeček z pohádky. No, hlavně,že si pan Šiška splnil svůj sen, ale ať se raději vrátí k Peterkovi na TV Šlágr. Tam patří a může tam oblbovat seniory i nadále. Měl tenhle film vůbec nějaký příběh? Mně to přišlo jako slepenec videoklipů. Nebo se mi to jenom zdálo. Bohužel nezdálo. Je to holý fakt.

• 31.10.2017  14:39
    1922 (2017)

Při sledování jsem si pořád říkala, kde jsem to už viděla nebo při nejmenším alespoň četla. Pak mi to docvaklo. Tohle má na svědomí Stephen King. Bylo to dobře vymyšleno a poctivě vystavěno. Thomas Jane zde nese všechno na svých bedrech. Krysy a potkany zrovna moc nemusím. Pomalejší tempo tomu sedlo. Viděno v původním znění s titulky.

• 31.10.2017  14:06

Tak copak se nám to uvařilo a bublá v kotlíku? Máme tu trošku Lásky přes internet, Sexu ve městě, Deníku Bridget Jonesové a nevím ještě čeho všeho dalšího plus výrazné herce. Tyto ingredience nejsou vůbec špatné. Jen by se neměly míchat, ale řádně protřepat. Potom dobře dochutit, osolit, opepřit a přidat špetku čili, možná ještě trochu oregana nebo tymiánu. Jako dobře, je to naprosto odpočinkový film. Nic jiného jsem od něho ani nečekala, takže splnil svůj účel. Polští herci jsou sympaťáci a dobře se na ně koukalo.

• 30.10.2017  14:35
    Lev v zimě (1968)

Divadelní předloha je z filmu cítit na sto honů. Je to těmi dialogy, které postavy vedou. Zaměřila jsem se na ně. V tu chvíli mi bylo jedno, kde se to celé odehrává. Dailogy byly skvělé, stejně tak herecké obsazení. Vyšla mi z toho velmi zajímavá šachová partie o tom jaká bude budoucnost království. Mladého Timothy Daltona jsem málem nepoznala. Viděno v původním znění s českými titulky. Na tenhle příběh bych se šla ráda podívat do divadla.

<< předchozí 1 2 3 4 37 73 109 145