blackrain

okres Praha
účetní

<< předchozí 1 2 3 4 38 74 111 147
    • 23.9.2018  19:17

Byla jsem naprosto unešená a přímo v sedmém nebi. Tohle je opravdu paráda. Taneční čísla jsou nezapomenutelná. Donald O´Connor byl lepší než Gene Kelly. Ten chlap musel být snad z gumy. Kouřil čtyři krabičky cigaret denně, takže nechápu, jak to dokázal vůbec udýchat. Vždyt´ tancoval tak lehce. Doporučuju pouštět, když je venku fakt hnusně, tenhle muzikál vám náladu okamžitě spraví.

• 10.9.2018  12:27
    V tichu (2014)

Tenhle příběh bych si dokázala představit jako hraný dokument nebo ještě lépe jako knihu. Trošku déle mi trvalo do filmu proniknout, protože je vyprávěn zvláštním způsobem, skrze již zmiňované voiceovery. Připadala jsem si, že sedím hlavním postavám přímo v hlavě. Jejich myšlenkové a pocitové pochody byly hodně dovysvětlující. Prožívala jsem to všchno s nimi, ale zároveň si od nich z nějakého důvodu držela odstup.

• 3.9.2018  19:50

Marta Vančurová je křehká až éterická bytost, ale zároveň to musí být velmi silná žena. Přímo stvořená pro takové role jako je tahle. Celý příběh ale stojí a padá s výkonem malé Sylvy Kamenické. Ta byla hezky bezprostřední. Bez ni by tenhle film ani nešel natočit. Vlastimil Harapes se měl raději držet baletu.Tam to šlo mnohem lépe.

• 23.8.2018  10:47
    Znovu 17 (2009)

Co si budeme povídat, zápletka filmu je opravdu stokrát provařená a převařená, ale jak se zdá, tak pořád velmi dobře funguje, když po ní filmoví tvůrci tak rádi a ochotně zasahají. Musím přiznat, že Zac Efron je sympaťák a moc dobře se mi na něj koukalo. Já jsem ho měla zaškatulkovaného jako obyčejného namyšleného frajírka. Řekla bych, že svou šanci chytil přímo za pačesy.

• 23.8.2018  10:32

Akční jízda v samém úvodu filmu mě ohromila a přikovala k obrazovce. Byla velmi nápaditá. Ta psychopatka, co hrála Julianne Moore stála fakt za to. Role jí sedla jako ulitá. Tak má vypadat šílenec. Asi budu mít chvilku problém se podívat na hambáče v Mekáči, než to přebije jiný silnější filmový zážitek. Elton John byl taky nezapomenutelný. Statesmanů chtělo více využít, pak by ta záchrana světa byla opravdu plnohodnotná.

• 23.8.2018  10:17
    Dubček (2018)

Asi jsem sledovala film očima dnešního diváka, protože mi přišel takový moc utahaný a až příliš polopaticky vysvětlující a dovysvětlující. Naotočený pro někoho, kdo o tehdejší situaci nemá tušení a není tím absolutně zasažený. Mohl by být vhodný do hodin dějepisu. Novodobé dějiny je potřeba neustále připomínat, aby se už nikdy nic takového nestalo. Lidi rádi zapomínají a mladá generace za chvilku nemusí mít šajn o tom,co se tady dělo a že mohlo dojít k občanské válce. Alenadr Dubček mi přišel hrozně naivní, asi opravdu chtěl změnu k lepšímu a chtěl přispět k rozkvětu naší země, ale bohužel naše malá země měla velmi strategickou polohu. Sověti neměli rádi, když se jejich satelity stavěly na zadní. Neuškodilo by, kdyby se média taky věnovala Františku Kriegelovi. Ten si svou tvář zachoval, přestože musel vědět, že by mohl velmi špatně skončit. S dobovými prostřihy jsem neměla problém, umocňovalo nebo zprostředkovávalo to atmosféru, kde se vlastně nacházíme a co se děje.

• 9.8.2018  10:42
    matka! (2017)

Velmi zvláštní film. Doteď pořádně nevím, co si o něm mám vlastně myslet. Tady je všechno vyhnáno do extrému. Chvilku je klídek, pak dostane člověk facku. Mohl to být zcela komorní příběh a jednom obyčejném manželství, ale není a nikdy nebude. Každopádně je o čem přemýšlet, o sobě, o společnosti a o tom, co se kolem mě děje a chci vůbec, aby se to dělo? Film je náročný na pozornost. Doporučuji ho sledovat s čistou hlavou. Jinak z toho všeho vznikně totální chaos.

• 6.8.2018  09:54

Češi jsou národ chatařů, chalupářů a nejrůznějších kutilů. To se nedá popřít. Chvilkami vtipné a chvilkami smutné vyprávění, které bylo tak civilní, že se v něm musel najít každý. Já jsem tam naši rodinu našla. Měla jsem při sledování pocit, že se dívám do zrcadla. To mě malinko vyvedlo z míry. Naprosto uvěřitelný příběh ze života. Herecké obsazení bylo bezchybné.

• 6.8.2018  09:14
    Tvář vody (2017)

Byla to moc hezká pohádka pro dospělé. Líbilo se mi dobové zasazení příběhu. Ta atmosféra byla kouzelná a krásně k tomu sedla stejně jako hudební doprovod. Všechno to do sebe zapadlo jako dokonalá skládanka. Bylo to stvořeno s láskou a péčí, prostě vymazlené. Nechyběly mi ani žádné bláznivé efekty. Prostě jsem se nechala unášet, i když je tahle pohádka předvídatelná od začátku do konce. Já jsem si sledování užila.

• 2.8.2018  14:57
    Kariéra (1984)

Každá doba měla své. Dneska je to s tou seberealizací mladých lidí úplně to samé. Stačí se podívat kolem sebe. Pokud si člověk stanoví vyšší cíle, než na které má, dopadne jako tenhle kluk. Za kariéru se vždycky platí osobním štěstím. Od Kateřiny Lojdové jsem nic jiného nečekal, hezká tvářička, hezké tělíčko, tak s nim ven. Ve finále jde jen o moralitku se zcela obyčejným příběhem.

• 1.8.2018  12:38

Já jsem měla pocit, že se při sledování ocitám uprostřed něčí noční můry a pak se z ní z nějakého dosud mě neznámého důvodu stala moje. Měla jsem problém tohle vůbec dokoukat. Jednoduchý příběh zpackaný. Paní Pivoňková se zřejmě pokoušela napodobyt Kachyňu nebo se někde zhulila, protože tohle je totální haluz. Hudba Petra Skoumala je taky moc výživná. Tohle jsem neměla vidět, protože se chystám vzít Otčenáškovu knihu do ruky a přečíst si ji. Jedna hvězda je za Jiřinu Jiráskovou, ale nevím, proč sem vůbec lezla.

• 31.7.2018  13:21
    1945 (2017)

Ta mlčící role židovského mladíka měla pro filmový příběh opravdu velký význam. Vyjádřil pohledem naprosto všechny myšlenky, na které hledal divák odpovědi.Dokonale nastavil starousedlíkům z vesnice zrcadlo. Velmi symbolický je v závěru filmu tmavý kouř z odjíždějící lokomotivy. Pomalý průběh vyprávění je velmi náročný na pozornost. Přistihla jsem se, že u toho usínám. Ale zajímalo mě, jak to celé dopadne, takže jsem vydržela se dívat.

• 25.7.2018  10:49
    Maudie (2016)

Krásný a dojemný příběh, ze kterého přímo tryská upřímnost a lidskost, což bylo až hmatatelné. Dlouho jsem takový film neviděla. Nechtěla jsem se od něho odtrhnout. Před Sally Hawkins musím smeknout. To byl tedy výkon. Při sledování jsem měla chvilkami pocit, že se mi ruce taky kroutí artritidou. Ethan Hawke mě velmi mile překvapil. Mám ho zařazeného v poněkud jiné škatulce. Pořád nedokážu pochopit, kde se v Maud brala ta obrovská vnitřní síla, která ji poháněla ve všem, co dělala, tedy vlastně v malování. Malování jí taky jistě dávalo sílu. Měla čisté srdce.

• 22.7.2018  20:17

Co si budeme mazat med kolem pusy, jde o nehoráznou kravinu. O tom žádná. Je to kýč jako bič, ale taky krásná a i dojemná pohádka a pohádky já mám moc ráda, zvlášť, když je v nich hezká letní atmosféra. Písničky od mé milované ABBY jsem odzpívala všechny. Na film jsem s maminkou šla z toho důvodu, že jsem se chtěla pobavit. Účel byl tedy beze zbytku splněn. Musím přiznat, že jsem se pořádně vykravila a maminka nezůstávala vůbec pozadu. Obě jsem si to užily. Málem došlo k tomu, že jsem tancovala v uličkách mezi sedačkami. Když nastoupila na scénu plastikami vylepšená Cher, tak to vypadalo jako by se zrovna rozestoupilo moře, ale to nebylo nic proti výstupu Meryl Streep. Ta mě dostala a rozbrečela. K té písničce, co zpívala, to naprosto dokonale sedlo. Lily James neměla chybu. Dvě roviny příběhu do sebe zapadnou jako perfektní mozaika. Scény se vzájemně neruší, což bylo moc fajn. Jestli bude muzikál na divadelních prknech, tak jdu na něj.

• 14.7.2018  20:00

Byla jsem na tenhle film hodně zvědavá. Nečekala jsem, že půjde až takhle do hloubky a že mě opravdu zasáhne. Asi tak v půlce filmu jsem se rozbrečela a chtěla z kinosálu utéct pryč. Dolehla na mně realita všedních dní. Má milovaná kamarádka má alkoholika za manžela. Byl několikrát na léčení a teď to hrne ještě přes trávu. Takže jsem si její vyprávění projektovala přímo do filmu. Úplně mě z toho mrazilo v zádech a nebylo mi zrovna moc dobře po těle . David Švehlík mě velmi mile překvapil tím, co je schopen zahrát. Jaroslav Dušek zde působil jako naprosté zjevení. Byl skutečný nebo to byla Josefova halucinace? Musí mít na podivné figurky asi fakt patent. Vždyť každá jeho postava je něčím divná. Maraton byl moc dobrou metaforou. Boj s alkoholem je maraton a je to skutečná válka, kdy člověk bojuje o sebe samého. Na mně v tomhle filmu zafungovalo všechno. Chválím za všechno, co se zde dělo. Odcházela jsem se zvláštním pocitem a musela jsem ho jít rozchodit. Film k velkému zamyšlení.

• 13.7.2018  10:56

Americký pohled na klasiku, kde hlavní prim hraje jeden z nejslavnějších detektivních mozků, Hercule Poirot. Musela jsem si hodně zvykat na tuto nejnovější podobu (postavu). Bála jsem se, aby hvězdné obsazení nebylo spíše ke škodě. Na štěstí nebylo. Bylo moc příjemné zase vidět Dereka Jacobiho ve filmu. Velmi slušná pocta notoricky známému detektivnímu příběhu. Kenneth Branagh se opravdu moc snažil.

• 11.7.2018  10:38
    Bajkeři (2017)

Matka psycholožka, kterou skvěle zahrála Vanda Hybnerová stála za to. To bylo dílo, přímo učebnicový příklad. Vůbec to tady měli všichni jasně rozdané. Ale lidé nesjou statistické tabulky a ani být nechtějí. Tahle cyklistická komedie si ani na nic hlubokomyslného nehraje a ani tím nechce být. Je to jen prostá letní oddechovka. I takové jsou po tom všem valcujícím marastu potřeba. Takže proč ne. Kola jsou přece v kurzu. Příště něco o běhání.

• 11.7.2018  10:03
    Nebojsa (1988)

Já si z této pohádky už na vždycky budu pamatovat pohřební vůz tažený koňmi. To byla tak děsivá scéna, že ji mám vypálenou přímo v mozku. Nevyvážil ji svým hereckým umem ani Ondřej Vetchý, i když jeho Ferko je taky nezapomenutelná figurka. Atmosféra pohádky je tak hutná, že je až hmatatelná a skoro by se dala krájet. Zvláštní zážitek. To se musí nechat. Nemusím tenhle příběh vidět zrovna každý den.

• 10.7.2018  10:55
    Křižáček (2017)

Jsem naprosto běžná filmová konzumentka, klasická divačka. Takhle zpracovaný filmový příběh pro mně nebyl, bohužel. Je velmi těžký a náročný, tím pádem i uspávající. Moc se toho tady neděje. Roden někam jede na koni, Roden slze z koně, pak něco málo řekne, vybaví se mu snová vize, pak zase sedne na koně a jede, ukáže někomu na hadříku namalovaný obrázek svého malého synka. Nic jiného jsem v tomhle filmovém příběhu neviděla. Nejdříve jsem si myslela, že se snaží najít sám sebe, ale tahle hloubka tu nebyla. Takže jsem hledala někde jinde, ale nenašla. Moc jsem tenhle film nepobrala a teď ještě nechápu, proč sem Karel Roden vlastně vůbec vlezl.

• 10.7.2018  10:17

Michala Davida jako zpěváka opravdu moc nemusím. Mám totiž velmi neodbytný pocit, že jeho všude plno, že vykoukně z každé díry .Na tohle jsem koukala proto, že jsem nutně potřebovala vypláchnout mozek a takový účel byl beze zbytku splněn. Nic víc jsem ani neočekávala. Nic proti Mistrovi, ale role Karla Gotta mi přišla úplně zbytečná. Rudolf Hrušínský nejmladší se po celou dobu usmíval tak debilně, že by klidně mohl zahrát úchyla v parku. Všechno tu bylo dost zvláštně poslepované. No, Diskopříběh číslo 3 se nekonal.

• 4.6.2018  11:15
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Velmi důstojné připomenutí tragické události. Bála jsem se, aby ta Ostravština nezněla z úst pražských herců příliš pitomně nebo dokonce až komicky. U Langmajera to bylo trochu nezvyklé a tahající za uši, ale dalo se to zkousnout. Martha Issová mě svým hereckým výkonem vážně mile překvapila. Má velký talent. Místy šla až trošku za hranu, ale to jsem jí odpustila. Tenhle dobový film mi v hlavě uvízne na hodně dlouho.

• 30.5.2018  11:14

Fandím paní režisérce a "figurantce". Chtělo se mi při sledování dokumentu zvracet. Nejsem proti alternativní medicíně a nejsem ani proti psychosomatice, ale to, co je v tomhle dokumentu ukázáno je hnus. Je to za hranou. Je mi smutno z toho, že takový dobytek dokáže bez skrupulí rejžovat na vážně nemocných lidech. Ti lidé věří v naději, že se dostaví zázrak a oni budou moct žít dál.Pro MajkHany - mám vedle sebe taky jednu takovou blízkou osobu. Už se mě taky několikrát pokusila zatáhnout k podobným léčitelům.

• 30.5.2018  10:56

Pán Bůh s námi a zlý pryč. Výprava byla pěkná, herecké obsazení povedené. Ale dialogy stály za prd. Vždyť tím bylo všechno spláchnuto do záchodové mísy (chtěla jsem použít drsnější výraz). Neustále šeptání Matyáši, Matyáši ... tomu vážně nasadilo korunu. Snad to nebyla jenom moje halucinace. Nic se tu pořádně nedělo a přitom je tenhle výsek našich dějin poměrně zajímavý. Jsem měla pocit, že u toho sedím nejméně tři hodiny a to se nedalo přežít bez újmy na zdraví. Ještě teď se mi nechce pořádně uvěřit, co že jsem to vlastně viděla.

• 10.5.2018  10:41

Na tenhle film jsem se moc těšila, ale zklamal mě. Čekala jsem silný příběh nabušený emocemi a myšlenkami. Námět jistě silný je, ale zbytek němak vymizel. Jinak si tu u tohoto filmu nedokážu vysvětlit. Tady bylo všechno ploché a nezáživné. Proti Vavřincovi Hradílkovi nic nemám, ale jeho postavami přišla jako nezodpovědný a nedospělý fracek, kterému jsem ve finále nepřála nic dobrého. Scénář nedával hercům moc prostoru ke hraní nebo to fakt bylo takhle divně sestříhané. Já z toho mám pořád rozporuplné pocity. Jediný, kdo tu něco hrál byl Budař. Kupodivu jeho postava jednala celkem férově. Kdyby chtěl tak je tam vystřílí všechny jak holuby. Manželé Štáflovi přece zemřeli společně při únorovém bombardování Prahy spojenci v roce 1945. Tuším, že bydleli kousek od náměstí Jiřího z Poděbrad na Vinohradech. Proto nemohla být Vlasta zastřelená. Co tam dělal ten ruský partizán nebo, kdo to byl,, to mi taky není úplně jasné. Tady snad bylo všechno vyfabulované. Na mě i příliš plytké a zbytečné. Záběry skal byly krásně nasnímány.

• 3.5.2018  12:54
    Metanol (TV film) (2018)

Ta civilnost a autenticita filmu byla chvilkami až zarážející, protože jsem měla nedobrý pocit, že sleduju hraný dokument. Ono to tak vypadalo. V tomhle je velká síla příběhu. Je opravdu až děsivé, že tohle není žádná vyfabulovaná fikce, ale stalo se to a to poměrně nedávno. Kdyby se jim to podařilo skutečně dostat až někam do TESCA, to by byla hrůza. Postava Kristýny Podzimkové to u soudu řekla naprosto přesně. Nikdy jsem nedůvěřovala alkoholu z trafiky. Přišel mi vždy pochybný.

• 3.5.2018  12:41
    Paní plukovníková (divadelní záznam) (2018)

Jsem ráda, že existuje záznam této divadelní hry. Měla jsem možnost ji několikrát vidět v Divadle Na Jezerce a tam se mi hrozně líbila. Při prvním představení jsem ve ztichlém sále pronesla pořádně na hlas větu: "Ty vole, Angelika s hadrem." To bylo, když na jeviště vstoupila Libuše Švormová a uklízela prach. Tlustý chlapík vedle mě málem puknul i se sedačkou a moje maminka pak dělala, že mě vůbec nezná. Je ale na škodu, že televize nedokáže zprostředkovat tu krásnou divadelní atmosféru. Jiřina Bohdalová je v této hře výborná a Valérie Zawadská taky.

• 24.4.2018  20:10
    Štiky (TV pořad) (2018)

Nejdříve mě přemohla zvědavost. Pak jsem se nestačila divit na co že to koukám, proto jsem se šla podívat do kalendáře a prvního dubna opravdu nebylo. Ale tohle dílo bylo myšleno vážně, žádný aprííííííííl. Televize Prima klesla hodně hluboko, když divákům servíruje tuto bizarní reality show v podání podivné rodinky Štikových, kterou vede slávychtivá paní Monika. Tato nevkusná a kýčovitá osoba to pravděpodobně nemá v hlavě v pořádku a žije mimo realitu. Obávám se, že až spadne z toho svého obláčku na dlažbu, tak to bude hodně bolet. Bohnice jsou takových lidí plné. Čtvrt hodiny před koncem jsem usnula. Už mě neláká se na to dívat. Bulvární plátky to stejně rozmáznou. Ať si ta blbka svých pět minut slávy užije. Za rok po ní neštěkne ani pes.

• 16.4.2018  12:57
    Kůzlátka otevřete... (TV film) (1965)

Zajímavý nápad s kostlivcem ve skříni. Připadalo mi, že jediná osoba, která tu něco hraje, byla právě Olga Scheinpflugová. Zbytek osazenstva byl tak nějak příliš toporný. Ty omezené technické možnosti filmu hodně ubírají. To je škoda. Dala by se tu rozehrát krásná psycholgická hra. Scénář to umožňoval. Takhle je to takové plytké, i když je to lehce pozapomenutá perla z archivu ČT.

• 16.4.2018  12:49
    Trojí život (TV film) (2018)

Bigamista v nesnázích,chudák malý. Njn, chlapec to měl dost překombinované. Tak čemu se divil. Ukusoval z koláče a chtěl, aby ten koláč zůstal celý. Jedné mé známé nakecal podobný chlapík, že slouží na ponorce. To byla taky parádní jízda, ale po soudech. Jistě, že je tahle komedie přitažená za vlasy a klišoidní. Bavila jsem se a užívala si tu krásnou škodolibost. Bylo to svěží a vtipné. Ale, že si vybíral naprosto odlišné typy ženských.

• 9.4.2018  10:25
    Prezident Blaník (2018)

Vtipných bylo prvních deset minut. Potom se mlelo pořád jen to samé. Ten kus hovězího s obsedantní slabostí pro boty, co se nehodil ani do hospodského guláše a tahal jednu sprostou nadávku za druhou, měl jako společnosti nastavit zrcadlo? Já chápu, že politická satira je kolikrát velmi nekorektní, ale tohle se rovnalo vyblitému kýblu nadávek té karikatury. Opravdu mě překvapilo, že tohle si Česká televize dovolila dát po osmé hodině večerní. Njn, kvalitní filmy a seriály musí být vyváženy žumpou, aby ve světě fungovala rovnováha. Tak to chodí.Gratuluju k tomuto film.

<< předchozí 1 2 3 4 38 74 111 147