blackrain

okres Praha
účetní

<< předchozí 1 2 3 4 38 74 111 147
    • 14.7.2018  20:00

Byla jsem na tenhle film hodně zvědavá. Nečekala jsem, že půjde až takhle do hloubky a že mě opravdu zasáhne. Asi tak v půlce filmu jsem se rozbrečela a chtěla z kinosálu utéct pryč. Dolehla na mně realita všedních dní. Má milovaná kamarádka má alkoholika za manžela. Byl několikrát na léčení a teď to hrne ještě přes trávu. Takže jsem si její vyprávění projektovala přímo do filmu. Úplně mě z toho mrazilo v zádech a nebylo mi zrovna moc dobře po těle . David Švehlík mě velmi mile překvapil tím, co je schopen zahrát. Jaroslav Dušek zde působil jako naprosté zjevení. Byl skutečný nebo to byla Josefova halucinace? Musí mít na podivné figurky asi fakt patent. Vždyť každá jeho postava je něčím divná. Maraton byl moc dobrou metaforou. Boj s alkoholem je maraton a je to skutečná válka, kdy člověk bojuje o sebe samého. Na mně v tomhle filmu zafungovalo všechno. Chválím za všechno, co se zde dělo. Odcházela jsem se zvláštním pocitem a musela jsem ho jít rozchodit. Film k velkému zamyšlení.

• 13.7.2018  10:56

Americký pohled na klasiku, kde hlavní prim hraje jeden z nejslavnějších detektivních mozků, Hercule Poirot. Musela jsem si hodně zvykat na tuto nejnovější podobu (postavu). Bála jsem se, aby hvězdné obsazení nebylo spíše ke škodě. Na štěstí nebylo. Bylo moc příjemné zase vidět Dereka Jacobiho ve filmu. Velmi slušná pocta notoricky známému detektivnímu příběhu. Kenneth Branagh se opravdu moc snažil.

• 11.7.2018  10:38
    Bajkeři (2017)

Matka psycholožka, kterou skvěle zahrála Vanda Hybnerová stála za to. To bylo dílo, přímo učebnicový příklad. Vůbec to tady měli všichni jasně rozdané. Ale lidé nesjou statistické tabulky a ani být nechtějí. Tahle cyklistická komedie si ani na nic hlubokomyslného nehraje a ani tím nechce být. Je to jen prostá letní oddechovka. I takové jsou po tom všem valcujícím marastu potřeba. Takže proč ne. Kola jsou přece v kurzu. Příště něco o běhání.

• 11.7.2018  10:03
    Nebojsa (1988)

Já si z této pohádky už na vždycky budu pamatovat pohřební vůz tažený koňmi. To byla tak děsivá scéna, že ji mám vypálenou přímo v mozku. Nevyvážil ji svým hereckým umem ani Ondřej Vetchý, i když jeho Ferko je taky nezapomenutelná figurka. Atmosféra pohádky je tak hutná, že je až hmatatelná a skoro by se dala krájet. Zvláštní zážitek. To se musí nechat. Nemusím tenhle příběh vidět zrovna každý den.

• 10.7.2018  10:55
    Křižáček (2017)

Jsem naprosto běžná filmová konzumentka, klasická divačka. Takhle zpracovaný filmový příběh pro mně nebyl, bohužel. Je velmi těžký a náročný, tím pádem i uspávající. Moc se toho tady neděje. Roden někam jede na koni, Roden slze z koně, pak něco málo řekne, vybaví se mu snová vize, pak zase sedne na koně a jede, ukáže někomu na hadříku namalovaný obrázek svého malého synka. Nic jiného jsem v tomhle filmovém příběhu neviděla. Nejdříve jsem si myslela, že se snaží najít sám sebe, ale tahle hloubka tu nebyla. Takže jsem hledala někde jinde, ale nenašla. Moc jsem tenhle film nepobrala a teď ještě nechápu, proč sem Karel Roden vlastně vůbec vlezl.

• 10.7.2018  10:17

Michala Davida jako zpěváka opravdu moc nemusím. Mám totiž velmi neodbytný pocit, že jeho všude plno, že vykoukně z každé díry .Na tohle jsem koukala proto, že jsem nutně potřebovala vypláchnout mozek a takový účel byl beze zbytku splněn. Nic víc jsem ani neočekávala. Nic proti Mistrovi, ale role Karla Gotta mi přišla úplně zbytečná. Rudolf Hrušínský nejmladší se po celou dobu usmíval tak debilně, že by klidně mohl zahrát úchyla v parku. Všechno tu bylo dost zvláštně poslepované. No, Diskopříběh číslo 3 se nekonal.

• 4.6.2018  11:15
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Velmi důstojné připomenutí tragické události. Bála jsem se, aby ta Ostravština nezněla z úst pražských herců příliš pitomně nebo dokonce až komicky. U Langmajera to bylo trochu nezvyklé a tahající za uši, ale dalo se to zkousnout. Martha Issová mě svým hereckým výkonem vážně mile překvapila. Má velký talent. Místy šla až trošku za hranu, ale to jsem jí odpustila. Tenhle dobový film mi v hlavě uvízne na hodně dlouho.

• 30.5.2018  11:14

Fandím paní režisérce a "figurantce". Chtělo se mi při sledování dokumentu zvracet. Nejsem proti alternativní medicíně a nejsem ani proti psychosomatice, ale to, co je v tomhle dokumentu ukázáno je hnus. Je to za hranou. Je mi smutno z toho, že takový dobytek dokáže bez skrupulí rejžovat na vážně nemocných lidech. Ti lidé věří v naději, že se dostaví zázrak a oni budou moct žít dál.Pro MajkHany - mám vedle sebe taky jednu takovou blízkou osobu. Už se mě taky několikrát pokusila zatáhnout k podobným léčitelům.

• 30.5.2018  10:56

Pán Bůh s námi a zlý pryč. Výprava byla pěkná, herecké obsazení povedené. Ale dialogy stály za prd. Vždyť tím bylo všechno spláchnuto do záchodové mísy (chtěla jsem použít drsnější výraz). Neustále šeptání Matyáši, Matyáši ... tomu vážně nasadilo korunu. Snad to nebyla jenom moje halucinace. Nic se tu pořádně nedělo a přitom je tenhle výsek našich dějin poměrně zajímavý. Jsem měla pocit, že u toho sedím nejméně tři hodiny a to se nedalo přežít bez újmy na zdraví. Ještě teď se mi nechce pořádně uvěřit, co že jsem to vlastně viděla.

• 10.5.2018  10:41

Na tenhle film jsem se moc těšila, ale zklamal mě. Čekala jsem silný příběh nabušený emocemi a myšlenkami. Námět jistě silný je, ale zbytek němak vymizel. Jinak si tu u tohoto filmu nedokážu vysvětlit. Tady bylo všechno ploché a nezáživné. Proti Vavřincovi Hradílkovi nic nemám, ale jeho postavami přišla jako nezodpovědný a nedospělý fracek, kterému jsem ve finále nepřála nic dobrého. Scénář nedával hercům moc prostoru ke hraní nebo to fakt bylo takhle divně sestříhané. Já z toho mám pořád rozporuplné pocity. Jediný, kdo tu něco hrál byl Budař. Kupodivu jeho postava jednala celkem férově. Kdyby chtěl tak je tam vystřílí všechny jak holuby. Manželé Štáflovi přece zemřeli společně při únorovém bombardování Prahy spojenci v roce 1945. Tuším, že bydleli kousek od náměstí Jiřího z Poděbrad na Vinohradech. Proto nemohla být Vlasta zastřelená. Co tam dělal ten ruský partizán nebo, kdo to byl,, to mi taky není úplně jasné. Tady snad bylo všechno vyfabulované. Na mě i příliš plytké a zbytečné. Záběry skal byly krásně nasnímány.

• 3.5.2018  12:54
    Metanol (TV film) (2018)

Ta civilnost a autenticita filmu byla chvilkami až zarážející, protože jsem měla nedobrý pocit, že sleduju hraný dokument. Ono to tak vypadalo. V tomhle je velká síla příběhu. Je opravdu až děsivé, že tohle není žádná vyfabulovaná fikce, ale stalo se to a to poměrně nedávno. Kdyby se jim to podařilo skutečně dostat až někam do TESCA, to by byla hrůza. Postava Kristýny Podzimkové to u soudu řekla naprosto přesně. Nikdy jsem nedůvěřovala alkoholu z trafiky. Přišel mi vždy pochybný.

• 3.5.2018  12:41
    Paní plukovníková (divadelní záznam) (2018)

Jsem ráda, že existuje záznam této divadelní hry. Měla jsem možnost ji několikrát vidět v Divadle Na Jezerce a tam se mi hrozně líbila. Při prvním představení jsem ve ztichlém sále pronesla pořádně na hlas větu: "Ty vole, Angelika s hadrem." To bylo, když na jeviště vstoupila Libuše Švormová a uklízela prach. Tlustý chlapík vedle mě málem puknul i se sedačkou a moje maminka pak dělala, že mě vůbec nezná. Je ale na škodu, že televize nedokáže zprostředkovat tu krásnou divadelní atmosféru. Jiřina Bohdalová je v této hře výborná a Valérie Zawadská taky.

• 24.4.2018  20:10
    Štiky (TV pořad) (2018)

Nejdříve mě přemohla zvědavost. Pak jsem se nestačila divit na co že to koukám, proto jsem se šla podívat do kalendáře a prvního dubna opravdu nebylo. Ale tohle dílo bylo myšleno vážně, žádný aprííííííííl. Televize Prima klesla hodně hluboko, když divákům servíruje tuto bizarní reality show v podání podivné rodinky Štikových, kterou vede slávychtivá paní Monika. Tato nevkusná a kýčovitá osoba to pravděpodobně nemá v hlavě v pořádku a žije mimo realitu. Obávám se, že až spadne z toho svého obláčku na dlažbu, tak to bude hodně bolet. Bohnice jsou takových lidí plné. Čtvrt hodiny před koncem jsem usnula. Už mě neláká se na to dívat. Bulvární plátky to stejně rozmáznou. Ať si ta blbka svých pět minut slávy užije. Za rok po ní neštěkne ani pes.

• 16.4.2018  12:57
    Kůzlátka otevřete... (TV film) (1965)

Zajímavý nápad s kostlivcem ve skříni. Připadalo mi, že jediná osoba, která tu něco hraje, byla právě Olga Scheinpflugová. Zbytek osazenstva byl tak nějak příliš toporný. Ty omezené technické možnosti filmu hodně ubírají. To je škoda. Dala by se tu rozehrát krásná psycholgická hra. Scénář to umožňoval. Takhle je to takové plytké, i když je to lehce pozapomenutá perla z archivu ČT.

• 16.4.2018  12:49
    Trojí život (TV film) (2018)

Bigamista v nesnázích,chudák malý. Njn, chlapec to měl dost překombinované. Tak čemu se divil. Ukusoval z koláče a chtěl, aby ten koláč zůstal celý. Jedné mé známé nakecal podobný chlapík, že slouží na ponorce. To byla taky parádní jízda, ale po soudech. Jistě, že je tahle komedie přitažená za vlasy a klišoidní. Bavila jsem se a užívala si tu krásnou škodolibost. Bylo to svěží a vtipné. Ale, že si vybíral naprosto odlišné typy ženských.

• 9.4.2018  10:25
    Prezident Blaník (2018)

Vtipných bylo prvních deset minut. Potom se mlelo pořád jen to samé. Ten kus hovězího s obsedantní slabostí pro boty, co se nehodil ani do hospodského guláše a tahal jednu sprostou nadávku za druhou, měl jako společnosti nastavit zrcadlo? Já chápu, že politická satira je kolikrát velmi nekorektní, ale tohle se rovnalo vyblitému kýblu nadávek té karikatury. Opravdu mě překvapilo, že tohle si Česká televize dovolila dát po osmé hodině večerní. Njn, kvalitní filmy a seriály musí být vyváženy žumpou, aby ve světě fungovala rovnováha. Tak to chodí.Gratuluju k tomuto film.

• 5.4.2018  13:51
    Děda (2016)

Tohle mohla být parádní jízda. Vzniklo z toho ale cosi, co je nemastné a neslané. Trestuhodně zahozený potenciál. Valaši jsou přece dost rázovité obyvatelstvo (myšleno v dobrém). Z toho se dalo krásně vařit a vytřískat maximum. Nápad s pokladem byl fajn, ale ty dvě roviny se k sobě vůbec nehodily. Přišli mi dokonce dost násilně naroubované. Obě můžou s přehledem fungovat zcela samostatně a to byla chyba. Obsazení Bolka Polívky bylo vtipné.

• 5.4.2018  13:39

Více takových dokumentů. Odstrašující případy (příběhy) jsou vyloženě nutné. Lucka si za svůj dosud krátký život prošla opravdu velmi nepěknými věcmi. Až jsem se divila, že o tom všem mluví tak otevřeně a celkem v klidu jako by se nechumelilo. Přála bych jí, aby se z toho všeho marastu dostala a žila jako normální člověk, aby se nad ní ta voda nezavřela. Bylo fajn, že dokument nesoudil a ani nehodnotil. Jen nám to všechno ukázal a předloži, jak může někdo dapadnout..

• 28.3.2018  11:31

S německou kinematografií to zase tak špatné nebude. Tenhle film to dokazuje. Saliya byl sympaťák hlavně díky Kostjovi Ullmannovi. Já jsem s ním prožívala úplně všechno. Měla jsem pocit, že jsem se do této komedie přímo vžila. To se mi dlouho u filmu nestalo. Příběh byl až dojemný, jak se ten kluk dokázal poprat se všemi překážkami, které mu byly naservírovány. Nějak se mi ale nechce uvěřit, že tahle komedie byla natočená podle skutečných událostí, i když některé věci a události se nedají vymyslet. Ty stvoří sám život. Bylo to moc příjemné pokoukání.

• 21.3.2018  12:41
    Nikdy nejsme sami (2016)

Střídání barevných a černobílých částí mě omrzelo a pak následně štvalo. Výborná studie pro psychiatry. To byl opravdu výživný materiál. Postava Karla Rodena to mu všemu marastu a totálnímu zmaru nasadila korunu. Bylo mi opravdu líto dětí, protože takový život by nevydržel ani vůl. Nechci ani domýšlet, co z nich v dospělosti bylo. Na tenhle film už se nikdy za střízliva nepodívám. Asi mám poněkud přízemní uvažování než pan režisér a scénárista v jedné osobě.

• 21.3.2018  12:02
    Gangster Ka (2015)

Všichni kradou, všichni jsou zkorumpovaní a všichni jsou totální idioti a všem samozřejmě kraluje jeden provotřídní zmetek. Měl to v hlavě pořádně srovnané a šel si pěkně tvrdě za tím. Hodně ambiciózní figura. Až mi z něho bylo vážně na blití. Faktem zůstává, že v tom uměl chodit. V Čechách (bylo) je prostě možné všechno. Vůbec se to mu nedivím. Nejsympatičtější postavou z toho to celého panoptika mi byla postava, kterou hrál Predrag Bjelac.Ta byla i vyprávěčem. Ale Hynek Čermák byl výborný, o tom žádná.

• 7.3.2018  10:38
    Masaryk (2016)

Očekávala jsem životopisný film a po prvních minutách mi bylo jasné, že to tak rozhodně nebude. Proto jsem se od Masaryka odprostila jako od skutečně žijicí osobnosti, která míchala našimi dějinami, i když ta důležitá událost našich dějin tu zaznamenaná byla. Karel Roden byl výborný, zraje jako víno, co role to perla. Kaiser mu jako Beneš skvěle sekundoval. Bohužel jsem si z filmu odnesla to, že tenhle Masaryk byl sexuální mašina, fetka závislá na kokainu a psychicky nemocný člověk,který měl co dělat, aby vůbec unesl jméno Masaryk a ke všemu se velmi rád bavil.Lítal z extrému do extrému. To přebilo u mně všechno ostatní.

• 7.3.2018  10:16

No, to teda potěš koště, jestli to takhle funguje i v realitě. Radši budu žít ukolébaná v blažené nevědomosti. Tohle je fajn nápad. Nápad za všechny prachy, to se musí nechat. Na druhou stranu, jestli přece jenom není lepší říkat pravdu. Lhát neumím a lhaní nesnáším, takže já osobně říkám pravdu. Taky si zpívám v koupelně, ale rozhodně to nebylo tak vtipné jako právě zde. Francouzi vždy uměli točit komedie a pořád umí. Lituju, že jsem na tenhle film nechtěla jít do kina. Byl by to phodově využitý čas.

• 2.3.2018  10:54

Klasický pohádkový příběh, který je zde trošku potemnělý. Považuju za dobrý nápad natočit část příběhu v zímním období, kdy je krajina pod sněhem a ledem. Dodává to zvláštní atmosféru a samozřejmě jisté neopakovatelné kouzlo. Scenérie byly nádherné. To se povedlo. Animátoři si dali záležet. Triky a efekty se taky povedly. Jsou nápadité. Vizuální stránka mým očím krásně lahodila. Bála jsem se, aby tohle vyprávění zbytečně nesklozávalo k lacinému hororu. To by bylo na škodu. Nápad se zlatou laní považuju za velké plus. Dost to o Zvířeti vysvětluje. Nepamatuju se, že bych o zlaté lani v souvisloti s tímto příběhem slyšela nebo o tom někde četla. Mám tenhle příběh moc ráda a ráda se jím taky nechávám dojímat. K absolutnímu štěstí mi ale ještě něco chybělo. Jsem chtěla víc. Vincent Cassel mi se svou drsnou vizáží vůbec nevadil. Dokonce se mi tu líbil. Tenhle chlap taky zraje jako víno.

• 1.3.2018  11:56

Animace budov a scenérií byla krásná a povedená, budovy vypadaly jako opravdové. Nevadilo mi, že animace je statická. S postavičkami je to už slabší, ale jsou vyobrazeny přesně dle jejich daného charakteru. Když je někdo hajzlík, tak tak vypadá. Takže se s tím malí divaci snadno identifikují. Jsou tu dobré nápady a vtipné momenty. Není to ale zase nic převratného ani objevného. Příběh se drží dobře osvědčené klasické šablony. Všechno dobře odsejpá, není tu hluché místo. Je to ale určeno především menším divákům, kteří se z toho možná i poučí. Španělé se rozhodně neztratí. Viděna bohužel dabovaná verze. Tady ten dabing nebyl až tak dobrý.

• 28.2.2018  19:42

Chvilkami jsem se smála tak, až jsem slzela smíchy. Pak jsem se pro změnu zase dojímala nad vážnými věcmi a událostmi, které hlavní postavy v podání skvělé Elišky Balzerové a Táni Vilhelmové řešily. Role matky a dcery jim sedly. Došlo i na černý humor, který zde v mnoha ohledech působil jako vítané koření a dokonale vše odlehčil a odstřelil. Stejně tak to měl i můj doprovod (maminka). Trefně byly obsazeny role bývalých milenek, které hrály Vilma Cibulková, Eva Holubová a Hana Maciuchová. Zvláště pak přestřelka mezi Vilmou Cibulkovou a Eliškou Balzerovou neměla chybu. Takhle si představuju, že podobné situace řeší skutečné dámy. O Evě Holubové jsem si říkala, koho tady bude hrát se svou osobitou vizáží. Bylo příjemné zase po nějaké době vidět na velkém plátně Hanu Maciuchovou. Měla jsem ji v hlavě zapsanou jako paní profesorku z Ulice. Mezilidské vztahy a vazby v rodině jsou kolikrát pěkně zapeklité a zamotané. Z takového rozmotávání vzešlo právě toto road movie, které s lehkostí vypráví o vážných věcech a ty i když jsou bolestné, tak se dají řešit s nadhledem, protože jinak by člověku z toho muselo zákonitě hrábnout. Stejně tak splnilo i jiný účel, matka s dcerou k sobě znovu našly cestu a taky dcera s manželem. Pro mně spokojenost na všech frontách. Pro Carevnu mám zvláštní slabost. Já jsem tady zase tolik toho product placementu neviděla nebo jsem se nevěnovala jeho lovení, ale nemyslím si, že by si taková Diakonie Broumov mohla dovolit zaplatit reklamu ve filmu nebo někomu na ten film dokonce přispět, když sama potřebuje finanční prostředky a další věci včetně nepoužívaného oblečení, které dává potřebným. Viděno 28.2.2018 jako novinářská projekce v kině Atlas. .

• 26.2.2018  14:47
    Pirko (2016)

Naivita hlavní postavy byla až bolestná.To mě dostávalo. Děti z dětských domovů jsou na reálný život nepřipravené. Nemají se od čeho odrazit, nemají zázemí, nemají nic. Jen ty představy a sny, o které během jednoho okamžiku příjdou. Kdyby tam nebyly ty artové a snové pasáže, tak bych to bralo jako hraný dokument. Chvilkami to jako hraný dokument vypadá. Bylo to totiž naprosto civilní a přirozené. Podobný happy end jsem po tom všem marastu očekávala. Jen nemusel být až tak doslovný. Stačil by náznak a bylo by tím řečeno všechno.

• 24.2.2018  20:38
    Chata (studentský film) (2015)

Oblíbená klasika žánru s oblíbenými hororovými atributy. Pan scénárista s panem režisérem budou fandové do hororů. Tak natočili takovou poctu americké klasice. Pár momentů je povedených, ale některé byly hloupé a nelogické, což je škoda. Celé snažení pak vychází úplně na prázdno. Příště dám raději přednost americké klasice, kterou je tento příběh ispirovaný.

• 24.2.2018  20:00
    Adnan (studentský film) (2016)

Taky jsem si myslela, že půjde o dokument. Překvapilo mě, že to byl hraný film. Studenti si pro svůj příběh vybrali velmi závažné téma, před kterým by lidi neměli zavírat oči. Mělo to myšlenku, mělo to hloubku. Deset minut je málo. Tohle téma by chtělo rozvinout do celovečerního filmu. Závěr filmu mě vůbec nepřekvapil. Očekávala jsem ho, proto že to bylo předvídatelné, vzhledem k to mu, že máme média a internet.

• 24.2.2018  19:25
    Fotografie (amatérský film) (2017)

Starý dům, stará půda ukrývající velké tajemství. Jako malá holka jsem chodívala v našem domě na půdu a probírala se starými věcmi. Vymýšlela jsem si k nim nejrůznější příběhy a představovala si komu asi patřily, kdo je držíval v rukách. Takže, tenhle námět považuju za dobrý nápad. Fotografie jsou k to mu jako stvořené. Na amatérský film to opravdu nebylo zlé.

<< předchozí 1 2 3 4 38 74 111 147