blackrain

okres Praha
účetní

<< předchozí 1 2 3 4 37 72 108 143
    • 18.10.2017  10:19

Osmdesátková muzika neměla chybu. To byla zase jednou nostalgie jako hrom. Užívala jsem si ji. Baby Groot taky neměl chybu. Byl tak roztomoloučký. Stará parta je snad ještě lepší než v prvním dílu. Začínám je mít ještě radši a baví mě ještě víc. Potěšila mě přítomnost hereckých legend. Vsadila jsem na jistotu a udělala dobře.

• 18.10.2017  10:01
    Tetinka (TV film) (1977)

Velmi zajímavá studie mezilidských vztahů. jak všichni víme, tak ty jsou někdy opravdu velmi složité a najdou se mezi nimi kolikrát i přpady vhodné pro psychiatra. Hlavní postava měla vlastní rodinu rozvrácenou do mrtě a díky své opičí lásce se pokusila zlikvidovat tu druhou. Vlastně za to ta chudák ženská ani nemohla, protože to měla v sobě nahrané jako počítačový program. Postava tetinky mi byla strašně nesympatická, ale výkon Vlasty Fabiánové byl vynikající. Taková figura mi nesmí přes práh a jestli tam někdy vleze, tak jedině jako návštěva a pak pěkně zpátky do svého domova.Žádné stěhovaní věci na jiné místo než jsem zvyklá, žádné uklízení, žádné komandování a žádná převýchova mé rodiny.

• 12.10.2017  14:59
    Pouto (2017)

Mezi dvojčaty opravdu existuje velmi zvláštní pouto. Jsou spojeni navždy a málo co to pouto přetrhá. Tohle je velmi zajímavý studijní materiál. Při sledování jsem si připadala jako psychoterapeut. O lidském mozku a psychice toho víme stále velmi málo. Moji pozornost neustále přitahoval Tom Felton. Zbytek tam byl tak trochu do počtu. Škoda.

• 12.10.2017  14:46
    Mimi šéf (2017)

Bylo to barevné, bláznivé a chvilkami roztomilé. Nápad s přidělováním miminek do rodin nebo do kanceláří byl výborný. Pár dalších vychytávek taky stálo za to. Malá děcka budou jistě z filmu nadšená. Jako není to v žádném případě špatné, ale jak si jsem očekávala něco mnohem víc a toho se mi nedostalo. Dát si to jako jednohubku, když bude venku vyloženě hnusně a depresivně a bude pršet od rána do večera.

• 11.10.2017  15:14

Zase jsem se jednou postavila na stranu zločinu. V tomhle případě tam budu stát s ledovým klidem a pěkně dlouho s kávičkou v ruce. Staříci jsou sympaťáci. Tahle trojka se povedla. Zvlášť Michael Caine byl výborný. Moc jsem jim to přála, aby se jim to povedlo udělat. Doufala jsem, že u toho nikdo nedostane infarkt nebo tak něco. Je to taková jednoduchá jednohubk, akorát pěkně do pusy a slupnout .

• 11.10.2017  15:03

Všechno začalo tak dokonale idylicky, že by ani člověk neřekl, v co se to může zvrtnout a že se to teda řádně zvrtlo. Asi nebudu mít chvilku ráda Jeffa Goldbluma. Ale každý nějak začínal. Hezky byla vyobrazena Paulova přeměna v nelítostného mstitele. Taková role je pro Bronsona přímo ušitá. Takového ho mám ráda. Při sledování filmu mi pořád naskakoval v hlavě film s Jodie Foster, tam to zase bylo z pohledu ženy.

• 9.10.2017  15:44

Myslela jsem si, že půjde o kolosální blbost, jenom další film o dalších superhrdinech. No, vlastně tohle ani nejsou superhdinové. Jde o partičku, která byla přinucena okolnostmi dát se dohromady. Je to partička pěkně nesourodá, která stojí za to. Taková sebranka se hned tak nevidí. Všichni se ale výborně doplňují. Je to vtipné a má to spád. Je tu nebezpečně chytlavá písnička. Já jsem se jí nemohla dost dlouho zbavit a když ji slyším náhodou v rádiu, tak si vzpomenu na tenhle film. To je hrozné, kolik prožitých věcí si spojuju s písničkami.

• 9.10.2017  13:53
    Život (2017)

Když se příšerka rozhodla zpříjemňovat posádce jejich nudný život na vesmírné stanici, vzpomněla jsem si na Vetřelce, ale tak to měli i všichni ostatní, kteří film viděli. Tenhle film ani inspiraci starším a bestiálnějším bratříčkem nezastírá. Kupodivu mi to příliš nevadilo, protože děj filmu se odehrává v naší nedaleké budoucnosti, takže to není zase taková pohádka a lidstvo si tak rádo hráje s tím, čím nemá. Možná bych tenhle příběh mohla taky brát jako takové malé varování, kdo ví.

• 9.10.2017  13:40

Podobné téma už tu bylo. Připomíná mi to pár dalších filmových příběhů. Tenhle se snaží vést k zamyšlení, ale místo to jenom vaří z vody. Mám ráda postupně houstnoucí atmosféru, ale tady jsem měla chvilkami problém udržet oči alespoň otevřené a snažit se soustředit na to, co vlastně vidím na obrazovce televize.Herecké obsazení bylo fajn. To bylo asi jediné pozitivum tohoto filmového počinu.

• 6.9.2017  12:11

Poctivá popcornová zábava to teda je. Při mém štěstí bych létala po kinosále i s tím popcornem. Zábava to byla jako hrom. Při sledování jsem se nechala tak unést, že jsem měla pocit, že jedu taky v nějakém nadupaném bouráku. Kdyby mě někdo v tu chvíli viděl, tak by se musel smát nebo při nejmenší ťukat na čelo, ale díky bohu, bylo takových postižených osob více. Potěšila mě přítomnost Charlize Theron a Helen Mirren. Obě herečky mám moc ráda. Chci vidět Charlize Theron jako ještě větší bestii a pokud u toho bude zase vést filosofické řeči, tak budu vrnět blahem.

• 5.9.2017  12:46

Velmi mile mě překvapila výtvarná stránka. To jsem koukala s vyvalenýma očima. Je, pravda, že do té provařené americké animace má ještě trošku daleko, ale klobouk dolů před tím, co se podařilo vytvořit. Na Hurvínkovi jsem vyrostla a byla jsem taky z divadla zvyklá na něco jiného. Divadlo a film jsou dva odlišné světy. Oba mají samozřejmě své nezaměnitelné kouzlo. Na začátku jsem měla pocit, že sleduju něco jiného, ale ten zmizel během pár vteřin jako ta pověstná pára nad hrncem. Moderní pojetí mu rozhodně neuškodilo. Zápletka je velmi jednoduchá a jde si přímočaře za svým, jaké pak obezličky. Ty nikdo nepotřebuje a nikomu neprospějí. Vše jelo jako po másle a nikde neskřípalo. Do kina jsem šla už s tím, že tenhle Hurvínek bude jiný, taky by a já jsem si ho s mou maminkou užila. Jsem ráda, že Helena Štáchová stihla dabing.

• 1.8.2017  12:18
    Eva Nová (2015)

Téměř nic neříkající název filmu, která obasahuje pouhé jméno. Co je komu po jméně. Takových jmen hlavních postav tu bylo hodně. Ale za každým konkrétním jménem se schovává příběh. Film nění nijak originální, ale jeho síla je v tom, že ukazuje běžný životní příběh, který je velmi přěsvědčivý, a to tím, že je obyčejný. Herečka Emília Vašáryová ho ale pozvedla o úroveň výš. Předvedla pěkný herecký koncert. To se musí nechat. Chvilkami mi bylo její postavy i líto. Všchni máme osud a štěstí ve vlastních rukách.

• 1.8.2017  12:11

Každý rok v lese Aokigahara spáchá sebevraždu více než stovka lidí a další se o ni alespoň pokusí. Od roku 1970 chodí místní dobrovolnící jednou za rok na lov těl a posbírají ostatky sebevrahů a pohřbí je. Les je bohužel díky své pověsti velkým tahákem pro turisty. O takovu turistiku zájem nemám. A tak je to i s tímto filmem. Herecké obsazení bylo pro mě neokoukané, to bylo fajn. Nápady nedotažené, což bylo škoda. Na druhou stranu z toho Amíci nedudělali úplnou blbinu. Všechno tu působí ospale.

• 18.7.2017  12:14

Hezky zpracovaná polynéská legenda. Animace byla úžasná. To jsem se nechala unášet. Jen ten příběh byl na mně až moc přímočarý a lehce předvídatelný, ale zase originální. Kdyby to bylo trochu více zamotané. Písničky, které se tu vyskytují mi vůbec nevadily. Viděna dabovaná verze.

• 18.7.2017  12:09
    Správnej dres (TV film) (2015)

Taťána Kuchařová není žádná herečka. To je snad všem jasné. Ale svou roli zahrála hodně přirozeně. Asi dobrá praxe a ta, jak víme, dělá mistra. Působila na mě daleko lepším dojmem než Simona Krainová. S povděkem kvituju to, že se konečně někomu povedlo zfilmovat svět hokejek a modelek. Sice je to taková pohádka, ale proč ne. Mádlova hokejka byla fakt příšerná. Takovou osobu bych domů nechtěla ani za zlaté prase. Ten si měl jít odpočinout do Bohnic.

• 18.7.2017  12:01

Sourozenci Wachowští vypustili do světa kinematografie své další dílo. Po vizuální stránce nemám, co bych měla vytýkat. Po trikové stránce taky ne. Jen se nemůžu zbavit dojmu, že už jsem tenhle příběh u Wachovských viděla. Je to škoda, protože ti dva (ty dvě) světovou filmovou tvorbu řádně obohacují, co film, to nezapomenutelný kousek. Čekala jsem druhý příchod Hvezdných válek, protože to mělo slušně našlapnuto. Nakonec jsem chtě nechtě došla k závěru, že bych si tenhle film dala raději v podobě knížky. Bylo by to bezva čtení na léto, když už vám karty lezou krkem a venku nepřestává pršet.

• 12.7.2017  12:41
    Útěk ze seriálu (TV film) (1989)

Taky se mi dost často stává, že si herce ztotožním s nějakou rolí. Jeden čas jsem si myslela, že Josef Dvořák se jmenuje Svatopluk Kuřátko. Několikrát jsem byla svědkem toho, když prodavačka obsluhovala Čestmíra Mázla. Dneska jsme spíše svědky útěků do seriálů. Mnoho herců s ledovým klidem přiznalo, že jim seriály platí složenky a hypotéky. Když děláate svou práci pořádně, tak je velmi snadné se jí nechat pohltit a pak je těžké z ní vystoupit. V herectví to platí dvojnásob.

• 12.7.2017  12:31

Moc dobrý nápad vytáhnout japonského samuraje, který se řídí kodexem bušidó na divoký západ. To byl hezký kontrast dvou naprosto odlišných kultur. Alain Delon mi tu byl dost nesympatický. Nepřála jsem mu nic dobrého. Radši ho uvidím v jiných rolích. Stejně se ty jeho oči nedají zapomenout.

• 11.7.2017  13:01
    Prázdniny (TV seriál) (2017)

Takhle zase jednou vezmeme slušné herecké obsazení se slušným námětem a za stálého míchání lejeme do záchodové mísy a řádně to spláchneme. Tohle je trestuhodně zahozený potenciál. Co pak tvůrci nikdy nejeli jako děcka někam na prázdniny? Nejeli na chalupu nebo za babičkou a dědou na venkov nebo byli rovnou dospělí? Snažila jsem se dát jednotlivým epizodám šanci, ale vždycky mě po pár minutách uspaly.

• 11.7.2017  12:49

Dlouho jsem takhle povedený dokumentární snímek neviděla. Seděla jsem před obrazovkou televize jako přimražená a užívala si každičkou scénu. Oldřich Kaiser byl výbornou volbou pro roli vyprávěče. Je takovou třešínkou na dortu.Umí být kouzelný i dětinský. Chtěla bych, aby mi předčítal pohádky na dobrou noc. Jen víc podobných dokumentů, protože jich není nikdy dost. Byla to krásná postva pro moje oči. Lituju, že jsem na něj nešla do kina.

• 10.7.2017  12:56

Velmi silný filmový zážitek. Julianne Moore si svá ocenění oprávněně zasloužila. Nepřestává mě překvapovat tím, co dokáže zahrát a jak se do toho dokáže položit a prožít to. Tahle nemoc je naprosto šílená. Nejdříve vám začne nenápadně krást slova, pak zjistíte, že nevíte, kde se zrovna nacházíte, pak třeba nepoznáte vlastní rodinu, sami se nenajíte, nenapjite, dostanete pleny. Když budete mít to štěstí, tak se o vás postará vaše vlastní rodina, která se bude muset semknout jako nikdy. Pro ni tu bude děsná makačka pro fyzičku a nervy. Vývoj nemoci tu byl moc hezky a citlivě vykreslen. Pro představu, co s vámi tato choroba provede, to stačilo. Nezapomenu na dva okamžiky a to, když Alice pro sebe nahrává vzkaz do počítače (to mě rozbrečelo a pak jsem brečela až do konce) a když pronese větu: "Kéž bych raději měla rakovinu." U rakoviny je opravdu naděje, že se vyléčíte a budete se dál radovat z maličkostí běžného života. S Alzheimerem tu můžete být x let a bude z vás na konci troska, která bude odkázána na pomoc druhých, ale vy už o tom vědět nebudete.

• 10.5.2017  12:52

Jedna bradavická epocha se uzavřela a právě nastal čas se přesunout zase o dům dál, pravda spíše za oceán, abych byla trošku přesnější. Beru to jako logický krok přesunout se do Ameriky. Proč by si měla čar a kouzel užívat jen stará dobrá Anglie. Amerika je taky přece zemí neomezených možností a dobový New York má jistě své nezaměnitelné kouzlo. Myslela jsem si, že to bude jenom obyčejná ždémačka na prachy, ale není a to je fajn. Trošku jsem měla problém s hlavní postavou. Ty jeho zvláštní pohledy mě štvaly, ale zvykla jsem si na ně.

• 10.5.2017  12:42

Zápletka filmu nění kdo ví jak originální a je vlastně velmi jednoduchoučka. Taky předvídatelná. Právě to mi přišlo jako velké plus. Zajímavé, asi se pohybuju v jiném levelu. Vzpomněla jsem si při sledování na film Do naha a na staré dobré bakalářské povídky. Tohle bych chtěla vidět na divadle. Nad product placementem jsem dávno zavřela obě oči, i když kolikrát zapůsobí jako facka.

• 10.5.2017  12:31

Jak by asi tenhle filmový příběh na vodě dopadl, kdyby ho do rukou vzala třeba taková Marie Poledňáková. To mě napadlo hned při úvodních scénách. Ovšem, pak se vkradla další myšlenka, že by se jistě našel nějaký nenechavec, který by národu sdělil, že paní Poledňáková vykradla samu sebe. Přestože se Špunti drží osvědčené klasiky a nepřináší nic nového a převratného, tak jsem byla spokojená. Voda je výborné spestření a může přinést plno dobrodružství. Herecké obsazení bylo povedené. Viděno v kině na Andělu. Žrouty popcornu a načos střílet hned před sálem.

• 10.5.2017  12:17

Není moc filmů, kdy bychom viděli hrůzy druhé světové války dětskýma očima. Takže každý takový z nich uvítám. Chvilkami mi tenhle příběh přišel nepravděpodobný a těžko uvěřitelný. Chvilkami taky strašně plochý. Ale není černobílý. Jako bych se houpala na houpačce. Měla jsem prostě při sledování zvláštní směsici pocitů a myšlenky se mi honily hlavou jedna za druhou. Po shlédnutí jsem ještě tiše půl hoďky seděla a snažila se to v hlavě srovnat. Téma druhé světové války je nevyčerpatelné. Jen s ním dobře naložit.

• 26.4.2017  12:09
    Labyrint - Série 2 (série) (2017)

Šifra Mistra Leonarda na český způsob. Bylo to moc pěkně zamotané klubko a podařilo se ho hezky rozmotat. Přesně takový závěr jsem očekávala. Když se zpětně ohlédnu, tak vodítka k tomu tu byla. Jen je včas identifikovat. Jiří Strach sakra dobře ví, co dělá a zvedá laťku pěkně vysoko. Už se nemůžu dočkat jeho dalších počinů, ať už těch kriminálních nebo pohádkových. On prostě umí. Potěšila mě přítomnost Táni Vilhelmové. Překvapila mě a musím říct, že opravdu mile, když dokáže zahrát takovou drsnou postavu.

• 26.4.2017  12:02

Knihu jsem ještě nečetla, ale po shlédnutí filmu to musím udělat a srovnat si myšlenky v hlavě. Film ve mně zanechal velký dojem. Je celkem náročný na pozornost, protože na záčátku může uspávat. Nevěděla jsem, co si mám o hlavní postavě vůbec myslet. Není úplně jednoznačná. Pak se mi začalo rozjasňovat. Emily Blunt byla výborná volba. Taky jsem jeden čas takhle sledovala lidi v autobuse cestou do práce a vymýšlela si o nich různé příběhy a kolikrát vyslechla moc zajímavé věci, ale naučila jsem se vypínat a přepínat jinam.

• 24.4.2017  12:33

Příběh je jednoduchý jako facka, ale je nápaditě natočený a to bylo osvěžující. Jiřímu Lábusovi ten mafián krásně sedl. Více Pavla Batěka, ať v dalších filmech předvede to, co skutečně umí. Tenhle chlap bude zrát jako víno. Tak uvidíme. Těch, co máme vedle sebe a bereme je jako samozřejmost, si bohužel vážíme, až když dojde k průseru. Hudební doprovod byl moc dobrý. Neztratil by se ani ve světě.

• 24.4.2017  12:23

Bavilo mě to. Pravda, chvilku jsem si říkala, jestli jsem se zbláznila já nebo filmoví tvůrci. Občas jsem si připadala jako ve snu. Budu si z tohoto bláznivého guláše pamatovat tři postavy: Meryl Streep jako čarodějinici, ta byla skvělá. Vždy se objevila na plátně v pravý čas. Vlk Johnnyho Deppa je šílený a svým způsobem i úchylný. Jemu takové postavy jdou. Asi má na ně nějaký patent. Popelka Anny Kendrick mi přišla jako psychicky nemocná osoba. Holt se na ní podepsala macecha a její dvě dcerušky k pohledání. Tenhle muzikál chci vidět v některém našem divadle.

• 24.4.2017  12:14
    Spojenci (2016)

Mezi Maxem a Marianne nebyla žádná chemie. Všechno bylo příliš strnulé a chladné i rysy v Bradové tváři. To se věnuje botoxu nebo co? Film je tak utahaný, že mi bylo ve finále úplně jedno, jak to celé dopadne a jestli to bude mít dobrý konec. Tady není ani pořádná atmosféra. Očekávala jsem něco jiného.

<< předchozí 1 2 3 4 37 72 108 143