blackrain

účetní

<< předchozí 1 2 3 4 37 73 108 144
    • 20.11.2017  15:23
    1984 (1984)

Jasná kritika totalityrismu. Orwellovu knihu mám ráda. Vždycky ji přečtu jedním dechem. Díky ní se mi malinko změnilo vnímání světa. Při sledování filmu mi nebylo zrovna dvakrát dobře po těle. Něco jiného je číst knihu a představovat si to a něco jiného je vidět "realitu" živě. Velký bratr nás sleduje všechny. Bohužel. Každopádně doporučuju jak knihu tak i tento film. Eurythmics dělali hudbu k filmu? To mě překvapilo.

• 20.11.2017  12:49
    Baby Driver (2017)

Chlapec měl opravdu velmi vytříbený hudební vkus.Muzika dělá s filmy divy. Tady je vlastně v hlavní roli právě hudba a až pak ten kluk, co řídí auto jako ďábel. Bez té hudební složky by tenhle film byl jenom běžnou kriminálkou. Díky muzice mi vůbec nevadilo, že děj je jednoduchý jako facka a není zamotaný. Není ani nijak zvlášť promyšlený. Je to ta hudba, která ho vynáší někam výš. Jsem prostě na muziku. Asi tak.

• 20.11.2017  12:42
    Nepatrné lži (TV film) (2008)

Viděno díky mé babičce. Ta takové příběhy miluje. Babičkám se samozřejmě neodporuje. Myslela jsem si, že budu trpět při sledování jako zvíře, ale nastalo se tak. Příběh je jednoduchý, romantický, klišoidní (vrstvý jedno kliše na druhé) a chvilkami i blbý. Hlavní ženská postava byla chvilkami dost nesympatická a taky blbá. Ben a Max měly charaktery přesně dle klasické šablony. Parkrát jsem vybuhla smíchy díky jedné vedlejší postavě.Ta musela být v minulém životě zřejmě straka. Je to jenom pohádka pro dospělé. Prostě takový výplach mozku vylovený z červené knihovny.

• 16.11.2017  12:44
    Wonder Woman (2017)

Ano, i Wonder Woman si zasloužila převézt z animované podoby. O tom samozřejmě žádná. Proto jsem byla velmi zvědavá, jak se tohle povede. Jsem mírně rozčarovaná. Tenhle pokus mi přišel jen jako další díl seriálu Xena, princezna bojovnice. Zkrátit stopáž. Ty dvě hoďky jsou trochu přehnané i pro mně. Gal Gadot mi do role Wonder Woman moc nesedla, ale třeba jí ještě přijdu na chuť. Kreslená podoba komiksu je pro mně daleko sympatičtější. Jsem prostě namlsaná a očekávala jsem něco mnohem víc. Tak snad příště.

• 13.11.2017  15:38

Moc přemýšlím, proto mně zajímalo, jak by to mohlo být s postavami a kam by se posunuly, kdyby by byly hozeny do vřavy druhé světové války. Nejsem až takhle přející. Přesto jsem chtěla vědět, jak by to s jejich osudy zamíchalo. Ovšem, jsem jaksi pozapomněla, že se necházíme v Rusku, kde o nejrůznější šílenosti a absurdity není nouze.Nad některými mi zůstal rozum stát. Scéna se Stalinem, kdy si blaženě mlaská nad kouskem chleba s máslem a zavařeninou mi přišla strašné úsměvná a některé věci dokonale zazdila. Vůbec mi ten Stalin přišel jako zrůdná karikatura.

• 13.11.2017  15:08

S tímto filmem to není tak úplně jednoduché, jak by se mohlo zdát. Na první pohled může vypadat lacině podbízivě a líbivě, což by korespondovalo s tou letně prázdninovou idylkou zalitou sluncem. Ale to je jenom slupka. Pod tou slupkou probublávalo napětí,které bylo až hmatatelné. Neměla jsem z toho dobrý pocit. Připomínalo mi to klid před bouří, kdy všechno utichne a pak se rozpoutá hotové peklo. Atmosféra je taková zhutnělá. Na jedné straně stojící Michalkov a na druhé Menšikov. Z Menšikova sálalo až něco ďábelského.K tomu všemu zrůdné stalinistické čistky, které se daly krásně zneužit. Hezky rozehraná šachová partie mezi Kotovem a Míťou. Malá Naďa byla díky své bezprostřednosti naprosto kouzelná. Pořád jsem si říkala, že ten vztah mezi ní a Michalkovem je hodně zvláštní. Pak jsem si přečetla, že malá Naďa je Michalkovovou skutečnou dcerou.

• 8.11.2017  15:11
    Pasažéři (2016)

Romantika ve vesmíru okořeněná trochou výbuchů, špetkou ohně, záchranou života plus drobnou lží. Vše vystavěno podle klasického, léty prověřeného (provařeného) receptu. Stále se z těchto ingerdiencí dá vytěžit hodně. Vesmírné prostředí je pro pořád velmi lákavé a atraktivní a přitahuje mě jako blikající světlo můru. Chris Pratt a Jennifer Lawrence jsou sympatickou dvojicí. Hezky si sedli. Loď byla úchvatná a její prostory samozřejmě taky, i když na mě občas působily poněkud klaustrofobicky. Rozpočet filmu musel být opravdu bohatý, což je hodně znát.

• 8.11.2017  14:31

Zvláštní pocit, pořád mi v hlavě naskakuje starý dabing kreslených Šmoulů, kdy taťku Šmoulu mluvil Vlastimil Brodský a Šmoulinku Jitka Molavcová. Proto mě chvilku dabing nejnovějšího šmoulího počinu tahal za uši. Gargamel s Azraelem nezklamali. Díky nim jsem se dočkala řady bláznivin. Samozřejmě, že samotní Šmoulové nezůstali pozadu. Šmouly mám ráda v jakékoliv podobě. Je to kus mého dětství, takže jsem si tenhle film užívala. Taky jsem se dozvěděla, kým může být Šmoulinka.

• 7.11.2017  14:45
    Temná věž (2017)

Jako dobře. Beru. Odprostím-li se od faktu, že předlohu má na svědomí Stephen King. Budu dělat, že takový spisovatel tu není a nikdy nebyl.Taky budu dělat, že jsem od něho nic nečetla a jeho knihy mi rozhodně nezabírají poměrně velký prostor v knihovně a tudíž jsem naprosto nepolíbená naivní osůbka. Takže po tom všem mi z toho vyšlo sci-fi s velmi zajímavým příběhem. Ten mě nenechal chladnou. Bylo to příjemné pokoukání. O Idrise Elbu bych se měla mnohem více zajímat.

• 7.11.2017  14:27

Bavily mně efekty, vizuální stránka a výprava. S tímhle si Besson opravdu moc pěkně vyhrál. To je pravda. S příběhem už je to malinko horší. Jede se podle jednoduché šablony. Mezi hlavní dvojicí nefunguje potřebná chemie. DeHaan mi do role Valeriana prostě nesednul. Nějak jsem mu to nemohla uvěřit. To považuju za velkou chybu. Vždyť se s ním nedá pořádně ztotožnit. Rihanna se tu mihla snad jen na pět minut nebo to bylo déle?

• 7.11.2017  14:18
    Třetí táta (TV film) (1988)

Zajímavé, jak hned na začátku bylo poznat, které postavy se k sobě hodí a které samozřejmě ne. Střevo Patrasová se k samorostovi Vlkovi fakt nehodila. Ta by se přesně hodila k Pavlu Soukupovi. Měla jsem pocit, že tenhle rodinný film je mnohem delší než je jeho skutečná stopáž. Nenapadlo mě, že hudbu dělal Petr Hapka. Holt, mám v hlavě jeho známější kousky. Nechala jsem se dojmout a docela ráda.

• 3.11.2017  10:27

Dwayne Johnson a Zac Efron byli parádní dvojka, ale jejich snažení vyšlo jaksi naprázdno. Těšila jsem se, že to bude jízda. Ovšem, při té jízdě se mi nějak zadrhla kolečka. Očekávala jsem něco jiného. Škoda. Vzpomínka na seriál zůstala. Potěšila mě přítomnost Hasselhoffa a Pamely Anderson.

• 3.11.2017  09:45
    Muzzikanti (2017)

Už delší dobu se nemůžu zbavit dojmu, že když se někde objeví jméno Petr Šiška, tak půjde o průšvih. Zase se mi to potvrdilo. Jsem velmi tolerantní a trpělivý člověk, ale tohle bylo přes čáru i pro mně. Tady bylo špatně úplně všechno, od scénáře přes herce a písničky. Pravda, herci za to asi tak úplně nemohli. Pavel Kříž se do role postaršího zamrzlého rockera vůbec nehodil, pořád je tím Štěpánkem.Stejně tak Martin Dejdar. Dejdar byl fakt trapný. To měla být parodie na Michala Davida? Co tady dělal Jaromír Nohavica, to mi taky hlava nějak nebere. Působil na mně jako kouzelný dědeček z pohádky. No, hlavně,že si pan Šiška splnil svůj sen, ale ať se raději vrátí k Peterkovi na TV Šlágr. Tam patří a může tam oblbovat seniory i nadále. Měl tenhle film vůbec nějaký příběh? Mně to přišlo jako slepenec videoklipů. Nebo se mi to jenom zdálo. Bohužel nezdálo. Je to holý fakt.

• 31.10.2017  14:39
    1922 (2017)

Při sledování jsem si pořád říkala, kde jsem to už viděla nebo při nejmenším alespoň četla. Pak mi to docvaklo. Tohle má na svědomí Stephen King. Bylo to dobře vymyšleno a poctivě vystavěno. Thomas Jane zde nese všechno na svých bedrech. Krysy a potkany zrovna moc nemusím. Pomalejší tempo tomu sedlo. Viděno v původním znění s titulky.

• 31.10.2017  14:06

Tak copak se nám to uvařilo a bublá v kotlíku? Máme tu trošku Lásky přes internet, Sexu ve městě, Deníku Bridget Jonesové a nevím ještě čeho všeho dalšího plus výrazné herce. Tyto ingredience nejsou vůbec špatné. Jen by se neměly míchat, ale řádně protřepat. Potom dobře dochutit, osolit, opepřit a přidat špetku čili, možná ještě trochu oregana nebo tymiánu. Jako dobře, je to naprosto odpočinkový film. Nic jiného jsem od něho ani nečekala, takže splnil svůj účel. Polští herci jsou sympaťáci a dobře se na ně koukalo.

• 30.10.2017  14:35
    Lev v zimě (1968)

Divadelní předloha je z filmu cítit na sto honů. Je to těmi dialogy, které postavy vedou. Zaměřila jsem se na ně. V tu chvíli mi bylo jedno, kde se to celé odehrává. Dailogy byly skvělé, stejně tak herecké obsazení. Vyšla mi z toho velmi zajímavá šachová partie o tom jaká bude budoucnost království. Mladého Timothy Daltona jsem málem nepoznala. Viděno v původním znění s českými titulky. Na tenhle příběh bych se šla ráda podívat do divadla.

• 30.10.2017  14:02

Njn, to bylo úplně jasné hned od začátku. Nicolas Cage se mi k ní prostě hodil mnohem víc než ten usedlý pán. Hezky mu ta role sedla. Vlastně nebyla ani nijak náročná. Hlavní dvojice, Cher a Cage, jsou sympaťáci. Stejně tak bylo sympatické a milé italsko-americké prostředí, kde se tenhle příběh odehrává. Samozřejmě jde o jednoduchý příběh bez kličkované a obezliček. Měsíc v úplňku asi opravdu dělá s lidmi divy. Je na něm něco moc zvláštního a čarovného. Mám tenhle film ráda.

• 30.10.2017  11:20
    Wind River (2017)

Drsný příběh z drsné krajiny zasypané sněhem. Ledová pustina Wyomingu dokonale dotvářela hustou atmosféru. Ta byla hmatatelná i rukama. Jen se dotknout plátna. Všechno tu plyne pomalu a nikam se nespěchá. Všechno je taky tak obyčejné. To pvažuju za velké plus. Nejde o klasickou detektivku a už vůbec o akční snímek. Agentka FBI, kterou hraje Olsenka, mě nejdříve pobavila. Říkala jsem si, co ta tady chce jako dokázat. Vždyť je tady jeden drsnější chlap než druhý. Tanhle film si budu pamatovat hodně dlouho.

• 27.10.2017  13:33

Nevěra se prostě nevyplácí. Tak to je. Ženské umí být někdy pěkné bestie. A když některým přeskočí kolečko v mozku, pak to stojí za to. Glenn Close byla velmi přesvědčivá.To se musí nechat. Mohla být ale mnohem ďábělštější. Zatopit mu mnohem víc. Nejsem pomstychtivá, ale když už, tak už. Vidím to očima dnešního diváka. Takový závěr jsem očekávala. Vlastně je to jasné už od samého začátku.

• 26.10.2017  14:40

Ano, takhle by to mohlo být s lidmi, kteří se nechají zmrazit v naději, že se medicína posune o pořádný kus dopředu a na jejich velmi vážné neduhy bude nalezen lék a oni budou znovu oživeni. Myšlenkový monolog hlavní postavy byl velmi zajímavý. Mám ráda, když se takovým způsobem filosofuje.Nutí to člověka přemýšlet, pokud má v hlavě uloženy šedé buňky mozkové a ty jsou schopné pracovat.. Do něčeho takového jít nechci. Nikdy. Nehci být kusem něčího majetku, pokusný králík a biorobot. Jemu zůstal mozek a nervová soustava, tudíž se mu v mozku vytvářely vzpomínky, i když mu je tam i trošku nahrávali. Mozek si rád pomatuje i ukládá věci, o kterých ani netušíte. Mozek je pořád neprobádané uzemí. Takový malý vesmír, který si každý z nás nosí v hlavě. Co to tedy provede s člověkem, který tohle podstoupí? Pak je tu ještě otázka duše a toho, co si měl Mark v tomhle životě prožít. Ne, že bych mu přálo něco špatného.Jen na to celé mám poněkud jiný názor. Přesně takový závěr, který tady je, jsem očekávala. Vůbec mě to nepřekvapilo. Co mě teda velmi mile překvapilo je, že se jedná o španělský film. To teda koukám s otevřenou pusou a nepřestávám se divit.

• 25.10.2017  15:16
    Bába z ledu (2017)

Otužilce jsem vždycky respektovala a respektuju, ale zároveň je považuju za blázny. Tohle je obyčejný film o obyčejném životě. Vztahy v rodině nejsou pokaždé dokonale ideální a nejsou procházkou růžovým sadem. To víme všichni. Ta falešná iluze normálně fungující rodiny byla až bolestná. Ještě, že tu hraje Zuzana Krónerová a Pavel Nový. Oba dva si v ledové vodě skutečně zaplavali. To jsem koukala s otevřenou pusou. Právě Zuzana Krónerová celý film nese na svých bedrech. Mám z filmu velmi rozporuplné pocity a nejsem si jistá, že se na něj podívám ještě jednou.

• 25.10.2017  10:59
    Poslední královna (TV film) (1974)

Ženy na královském trůně to měly vždycky těžké. O tom nění žádnýh pochyb. Jana Andresíková naprosto přesně splnila mé představy o královně. Není to jenom čarodějnice z Arabely, ale tak si ji budeme pamatovat asi úplně všichni. Ale i Marie Drahokoupilová stála taky za to. Obě dokonale ztvárnily osudové ženy. Takže jim oběma velké díky. Možná, že ty dvě si měly role prohodit. Bylo by to ještě mnohem zajímavější. Jan Lucemburský snad nebyl tak mladičky, vždyť byl jen o pět let mladší než jeho drahá choť. Tenkrát se ale na věk pohlíželo jinak než dnes.Moc příjemná inscenace.

• 23.10.2017  14:32

Zajímalo mně, kam se chlapci posunou, jestli se teda jako v životě vůbec někam posunou. Dvacet let je přece jenom dvacet let. Ty se nadají jen tak smáznout rukou.Všichni stárnou a mění se. Závislost je kurva. Škoda, tohle pokračování mi přišlo zbytečné. Z nudy mě vytáhlo pár flashbacků, ty byly dobře načasovány a šílenec Begbie. Doporučuju nejdříve vidět jedničku a pak se podívat na tohle. Ale oceňuju snahu, která byla na tenhle příběh vynaložena.

• 23.10.2017  11:46
    Admirál (2008)

Tímto filmem vzdali Rusové poctu velké osobnosti vlastních dějin, ovšem udělali to na americký způsob. Ale film je to podařený. Měla bych ale i jednu výtku, nějak jsem ve filmu nepostřehla, že slavný admirál byl i velmi krutý. Nechal popravit 110 000 lidí a vesnice, které byly spolčené s Bolševiky na tom nebyly o nic lépe. Byly rovnou vyplěneny a zlikvidovány. Rusové jsou vůbec experti na to sežrat se mezi sebou, jejich prostě mnoho. Myslím si, že ani někteří lidé nevěděli, za co vlastně bojují a jenom se nechavali strhnout davem. Patříš ke staré garnitůře, tak tě odpráskneme. Monarchisti byli zobrazení jako nefalšovaně dokonalí lidé a lůza je šla polikvidovat. Akorát, že nic nění tak černobílé. Nižší třída se právě naučila krutosti od vrchnosti.

• 22.10.2017  19:29

Opravdu velmi netradičně zpracovaný úsek života ruské básnířky a novinářky Anny Alexandrovny Barkovové. Pokud si myslíte, že jde o mainstream nebo klasickou komerci, tak na to rovnou zapomeňte.Není to klasický životopisný filmy, který můžete dnes a denně vidět v televizi. Není to film pro masy a popcornožrouty. Je rozdělen do osmi kapitol, které ve finále do sebe zapadnou jako puzzle. Finále se smějící se Annou nasadilo všemu korunu. Film je směsicí absurdit, deprese, schízičky a ironického až sarkastického nadhledu. Anna kolikrát něco plácne a tím to celé naprosto dokonale zazdila, ale mělo to smysl. Aneta Langerová byla dobrá. Zhostila se toho hezky. Občas se tvářila až moc zarputile a urputně, chvilkami jako debilek po náletu nebo pacient z Bohnic na vycházce v parku. Na začátku filmu jsem si myslela, že blbě slyším, protože jsem měla pocit, že Aneta Langerová je předabovaná Bárou Hrzánovou. Paní režisérka je buď to magor nebo velmi odvážná žena, když se s takovým zpracováním osudových událostí rozhodla jít na světlo boží a předložit ho diváckým vlčákům, kteří umí být velmi nemilosrdní a svou oběť uštvat. Musím před ní smeknout. Tohle zpracování mi sedlo přesně akorát. Podařilo se jí natočit film pro lidi, kteří mají v hlavě mozek a nebojí se ho kdykoliv použít k přemýšlení. Tenhle film jen tak nezapadne a to je dobře. Anetu Langerovou chci vidět i v dalších filmech. Viděno 21.10 v kině Radotín.

• 20.10.2017  15:23
    Jarní vody (1968)

Lehce pozapomenuté kostýmní drama. Prolog na samém začátku filmu je velmi pravdivý a bohužel nadčasový s každodenní platností. Bylo příjemné slyšet Jana Kačera jako vypráveče. Připomínka mladého Víta Olmera také není na škodu. Květa Fialová byla jako vždy okouzlující a taky trochu divoká. Dámy z vyšších společenských kruhů jí opravdu sedly. Pomalé tempo je trošku ubijející.

• 19.10.2017  13:46
    Nezralé maliny (TV film) (1980)

Já jsem vždycky měla herce Miloše Nedbala zařazeného jako nerudného, přísného dědka. Já jsem ho asi v žádné jiné roli neviděla. Škoda, že je tenhle příběh takový moc roztahaný, jinak by to byl parádní herecký koncert. Takové herce už tu bohužel nemáme.Beru to jako malé rozloučení s nimi. Tenhle film mně vždycky donutí přemýšlet o sobě samotné.

• 19.10.2017  12:45

Prahu mám moc ráda v jakékoliv podobě. Staré domy a zákoutí dokážou potrápit lidskou fantazii. Tak proč by zrovna některý z domů nemohl být třeba prokletý. Děti jsou prostě k některým věcem mnohem citlivější a vidí některé věci jinak než dospělí. Ještě nejsou zpracované systémem. Jejich představivost pracuje jinak, není zkažená a oblbnutá. Vadilo mi to neustále střídání barev. Přecházelo se z černobílého formatu do barevného. Myslela jsem si, že jde o závadu a on to byl režisérský záměr. Trampská písnička od Rebelů o Karlově mostě mi přišla úplně zbytečná. Poetické záběry, kterých je tu poměrně dost, působily hodně zvláštně. Stejně tak zvláštní je i tento filmový příběh, ze kterého mám hodně rozporuplné pocity. Zřejmě i to to byl s největší pravděpodobností záměr.

• 19.10.2017  11:55

Mám slabost pro rudé růže. Očekávala jsem, že budu na obrazovce sledovat něco úplně jiného. Ty scény na začátku to mu nasvědčovaly. Proto jsem si říkala, že to bude celkem dost odvážné. Nicméně, Casanova byl šarmantní a charismatický i jako starý a unavený muž pobývající na Duchcově. Ani jsem netušila, že Felix le Breux má takovou roli na svém kontě. Tohle fakt byla jeho jediná hlavní role? Ano, Felix le Breux byl jako Casanova velmi osobitý. Asi mi hlavě bud do konce života naskakovat právě jako Casanova.

• 18.10.2017  14:29
    Smrt ve tmě (2016)

To nebyl zrovna moc dobrý nápad jít vykrást dům postaršímu slepému muži. Minimum postav a izolovanost místa dění filmu jenom prospělo. Hodně to utváří hutnou atmosféru. Je tu pár dobrých nápadů a pár velmi zajímavých zvratů. Chvíli jsem byla na straně "oběti" a chvíli na straně zlodějíčků. Je tu samozřejmě i pár nelogičností a absurdit. Jinak spokojenost.

<< předchozí 1 2 3 4 37 73 108 144