blackrain

okres Praha
účetní

<< předchozí 1 2 3 4 39 76 114 151
    • 1.6.2020  10:01

Trestuhodně nevyužitý herecký potenciál a že se tu sešla teda parádní skvadra. Příběh, nebo to, co se momentálně odehrávalo na obrazovce se strašně vleklo a působilo strašně nemastně a neslaně. Hanzlík je sice starý herecký pardál, ale tohle mu nějak nevyšlo. Jediný, kdo tu asi něco pořádně zahrál, byl Igor Bareš. Jinak je to spíše sled několika letních epizodek v pěkných exteriérech.

• 20.5.2020  09:13

A žili spolu štástně až do smrti a pokud nezemřeli, žijí dodnes. Zazvonil zvonec a pohádky je konec. Bridget Jones se sice fyzicky změnila, ale patent na trapasy a blázniviny jí zůstal. Jela ve starých dobře zajetých kolejích. Potěšila mě přítomnost Emmy Thompson. Její cynická gynekoložka tomu nasadila korunu.

• 19.5.2020  13:59

Zvláštní dům, je v něm něco chladného a odtažitého a zároveň něco fascinujícího a přitažlivého, co se člověku vreje pod kůži a uchvátí ho. Ten dům je tu ale pouze jako kulisa, kterou kráčely dějiny. Ty semlely Liesl a Hanu. Jejich příběh sledujeme. Mě se to líbilo, proto nemám co bych měla vytknout. Ta onyxová stěna mě dostala. Koukala jsem s otevřenou pusou, až mi málem čelist vypadla z pantu. Atmosféra filmu neměla chybu a hudební doprovod ji krásně dotvořil.

• 19.5.2020  12:06

Sobotův Vondráček je tak nečitelný, že jsem vůbec nevěděla jak na něj. Nejdříve jsem si myslela, že to jenom tak hraje, pak že takový opravdu je. Čekala jsem trochu víc. Vždyť téma si o to přímo říkalo. Rodiče vs. děti je krásné klasické téma, ze kterého se dá těžit. Herecké obsazení pořádně nevyužito. Samozřejmě, že Luděk Sobota nemůže pořád hrát koktající figury. Tady by to ale nevadilo, kdyby začal nějak zmatkovat.

• 19.5.2020  11:56
    Mazalové (TV seriál) (2014)

Obvykle u sledování tohoto seriálu žehlím prádlo. Nápad s rodinkou nakvartýrovanou na hradě se strašidly to nebyl špatný. Herecké obsazení je taky více než ucházející. Je tady ale trestuhodně nyužitý potenciál. Škoda. I na malém prostoru a s malou stopáží se dají dělat velké věci. Malým divákům se to bude určitě líbit.

• 20.4.2020  11:34

Už dlouho jsem neviděla tak působivý snímek jako je právě tento. To bylo ale silné sousto. Měla jsem při sledování dva naprosto protichůdné pocity. Chtěla jsem od televize odejít a zároveň film dokoukat. Něco mě totiž nutilo sledovat film do konce. To musel být neviditelný magnet. Z hudby, která film doprovazí běhá mráz po zadech a jde plíživý strach. Cesta lesem byla až pohlcující. Nemohla jsem se zbavit dojmu, že snad vůbec neubíhá. Dobře to popsal v jedné scéně Luděk Munzar. Nezapomenutelný snímek. Nechci ho zase nějakou delší dobu vidět.

• 20.4.2020  09:06

I dvě hvězdičky jsou moc, ale bylo tu moc dobré herecké obsazení a příběh se odehrával na místech, které mám prošlapané co by letní výletník (Sušice, Kašperky atd.). Chybělo mi vysvětlení a motivace k chování postav. Vždyť takhle působí jako banda idiotů, kteří mají na krku obecní ohrožení a bůh ví, co ještě dalšího. Pak se zase někde objeví nějaký bezmozek, který postřílí nevinné lidi. Nevím, co pan režisér chtěl tímto snímkem sdělit.

• 16.4.2020  12:30
    Vánoční koleda (TV seriál) (2019)

Zvláštně pojatá verze legendárního příběhu z pera Charlese Dickense. Více určena dospělým než dětskému diváku. Guye Pearce mohli ještě mnohem více zestařit. Hodilo by se to. Přišel mi příliš mladý. Měla jsem problém s jednou postavou. Nejsem rasistka, ale černoška v Dickensovské době? To mi příjde trošku uhozené.

• 16.4.2020  12:20

Další verze klasického příběhu o krásné dívce a zvířeti. Tato je pojata jako muzikál. S tím nemám žádný problém. Muzikály mám ráda, ale musí mě chytit za srdce a vtáhnout do příběhu. Tady jsem si to užila. Hodně se mi líbila přeměna lidí ve věci. To bylo moc pěkně zpracované.

• 6.4.2020  12:29
    Traja chrobáci (TV film) (1976)

Tak ten třetí byl Ota Jirák? U nás se vždycky hádalo, kdo to byl a na nikoho pořádného jsme nemohli přijít. Takže teď budu za chytrolína. Úžasná blbina. Jak málo stačí k pobavení, když máte fajn nápad a tři komiky k tomu.

• 6.4.2020  12:22
    Teroristka (2019)

Málem mě odradil začátek filmu. Byl takový rozpačitý a nebo jsem to byla já, kdo měl ty zvláštní pocity. Chvilku mi taky trvalo pochopit, že jde o černohumornou nadsázku. Někdy si prostě sedím na vedení. Martin Hofmann byl teda grandiózní zmetek. Takového aby fakt jeden pohledal. Nepřála jsem mu nic dobrého. Mohl si za to sám. Potěšilo mě, že se natáčelo v Černošicích. Mám je moc ráda. U Berounky je krásně. Mám to tam hlavně prošlapané na kole.

• 2.4.2020  19:58
    Sufražetka (2015)

Velmi silné téma. Alespoň jsem si mohla udělat představu, jak to vlastně bylo. Dobové dokumenty a fotky jsou něco úplně jiného. Tady jsem to s nimi mohla naplno prožívat. Stálo to za to, i když byl takový přímočarý. Od začátku je naprosto jasné, jak to celé dopadne. Stačí se kolem sebe rozhlédnout.

• 2.4.2020  19:44

Pro mě velké překvapení. Mylně jsem tenhle bizarní pohádkový příběh připisovala Timu Burtonovi. K němu by sedl jako zadek na hrnec. Originální variace na Alenku v říši divů. Nemusím ji ale vidět příliš často, chci si od toho nechat nějakou dobu odstup. Mohla by mi velmi snadno zevšednět a to by byla velká škoda.

• 26.3.2020  12:22
    Láska na inzerát (TV film) (1988)

Hezky poskládané písničky. Seznamování je vděčné téma. Dalo se z toho ale vytřískat mnohem víc, tedy co se týká humoru. Zagorka mě jako scénáristka překvapila. Raritka tohle krátkometrážní dílo opravdu je. Jsem vůbec neměla nejmenší tušení, že něco takového existuje.

• 26.3.2020  10:28

Krajina, kde se příběh odehrává byla nádherná, úplný balzam na duši. To se musí nechat. Jenom ty lidi jsou tam dost divní. Tak nějak až deformovaní a samorostlí. Ale takoví se dají najít všude na světě. Očekávala jsem mnohem větší moralitku a mnohem větší psychologickou propracovanost postav, abych se nad tím mohla pořádně zamyslet a ne si jen říct, že je to divný film. Ta kriminální zápletka mohla být taky propracovanější.

• 16.3.2020  14:54
    Ach, ta láska nebeská... (TV film) (2020)

Uf, proč nás někdo tak trestá. Na tohle dílo jsem se těšila, ale po shlédnutí jsem málem musela pokleslou čelist navracet zpět heverem. Miluju muzikály, ale tohle dílo bylo opravdu hrozné. Paní Pilarová a Vojtěch Dyk to bohužel nezachránili. Příště si Pilarku snad radši pustím na YouTubu. To bude daleko důstojnější.

• 4.3.2020  13:16

Při sledování jsem si vzpomněla na legendární Nekonečný příběh. Svět fantazie nemá žádných hranic a je nekonečně bohatý. Jen se musíme dívat na to světlo, které nás obklopuje, protože to stojí za to. To je ta naděje. Ovšem děckám do deseti let to bude úplně fuk. Hlavně, že je to barevné, nápaditě a pořád se něco děje. Nejlépe něco bláznivého. Kouzelný park byl moc hezky vymyšlen. Moc dobrý nápad.

• 4.3.2020  11:28
    Rocketman (2019)

Musím přiznat, že tenhle film mě zasáhnul mnohem citelněji než Bohemian Rhapsody, i když jsou oba snímky tolik jiné. Není to úplně biografické dílo. Vypráví o určitém výseku života Eltona Johna. I tak stojí za to. Před shlédnutím tohoto příběhu doporučuju si něco o Eltonu Johnovi něco zjistit, jinak můžete být nemile překvapeni. Je to i taková psychologická sonda do Eltonava života a jeho duše. Materiál je opravdu výživný. Taron Egerton si všechno nazpíval sám? Tak to opravdu smekám klobouk.

• 3.3.2020  11:00

Trošku nezvyklé vídět jiné agenty, než byli Will Smith a Tommy Lee Jones. Vždyť ti dva byli u zrodu této kultovní klasiky. Humoru je to fakt málo a občas byl až příliš dětinský. Nevím, na kterou cílovku tenhle film míří. Navíc vaří z vody. Tohle je jen další jednohubka na deštivý den, kdy máte dlouhou chvíli.

• 30.1.2020  13:00

Trochu jsem se toho to filmu obávala a vyhýbala jsem se mu jako čert kříži. Teď už vím, že to byla velká, ale opravdu velká chyba. Asi jsem k němu musela dozrát. Sledovala jsem film s otevřenou pusou a byla jsem přikovaná k sedačce. Ještě teď se z něho nemůžu pořádně vzpamatovat.

• 22.1.2020  12:13
    Jehla (TV film) (1982)

Velmi atraktivní téma. Řešila se vzteklina a mezilidské vztahy. Uvítala bych mnohem větší psychologickou hloubku, přece jenom to jsou závažná témata. Pak bych vrněla blahem. Takhle si pouze odfrknu a jedu dál. Jana Brejchová je velmi výrazná herečka. Ještě, že ji máme a můžeme si její herectví užít.

• 22.1.2020  12:06
    Stockholmský syndrom (TV film) (2020)

Brala jsem to jako velmi zajímavou psychologickou studii. Té dívčiny mi bylo strašně líto. Moc pěkně herecky obsazeno. To se povedlo. Ale aby se David Švehlík nezaškatulkoval. Škoda, že to bylo rozděleno do dvou dílů. Jako jeden celovečerní film by tenhle příběh měl jinou šťávu.

• 22.1.2020  12:00
    Marie Terezie II (TV film) (2019)

Na druhou sérii o této panovnici jsem se hodně těšila. Říkala jsem, abych z toho nebyla třeba zklamaná. Nebyla jsem. Pokračování se mi líbilo stejně jako to předchozí. Takových seriálů moc není. S herečkou v hlavní roli jsem žádný problém neměla. Marie Terezie po těch všech porodech, zdravotních komplikacích,neustálém stresu a peripetiích s vládnutím a manželem nemohla být celý život šlang,

• 12.1.2020  20:38

Velmi silný snímek s hutnou atmosférou. Ta se dala pomalu krájet. Když si vzpomenu na to, jak gestapo vyvádělo z nemocnice Františka Němce, tak mě mrazilo v zádech a nebylo mi moc dobře po těle. Tenhle příběh má co říct i v dnešní době. Vřele ho doporučuji všem, kteří ho chtějí vidět.

• 9.1.2020  11:29
    Bojovnice (2007)

Vážně jsem se bála, aby z toho nebyla nějaká mlátička. Ale byla jsem velmi mile překvapaná tím, čím snímek je. Velmi civilní a tím pádem hodně věrohodný, jako by to vyprávěla vaše nová sousedka. Vyhovoval mi i pomalješí styl vypravování příběhu. Líbila se mi choroegrafie soubojů, nic bláznivého. Zpomalovačky k tomu sedly přesně akorát. Já jsem byla ve finále spokojená. Občas neuškodí se na podobný snímek, jako je právě tento podívat.

• 8.1.2020  10:06

Velmi komorní drama. Tak jsem si všimla dobře, že se tady profesor Aronnax projevoval hodně naivně a že se všemu divil. To bych od vědce neočekávala, ale budiž. S televizními kulisami nemám problém. Překvapilo mě, scénář má na svědomí Radek John. Dostala jsem chuť si tutu Verneovku zase přečíst. Takže i k tomu mi tenhle televizní příběh dobře posloužil.

• 8.1.2020  09:52

Raději dám přednost staršímu filmu s Vladimírem Menšíkem. Tam byli všichni mnohem více uvěřitelnější, živelnější a životnější. Tady jsem měla pocit, že si to všichni přišli jenom odkecat a pak rovnou na kafe nebo domů. Oldřich Navrátil se snažil, ale nebylo mu to moc platné. Škoda, tohle není vůbec špatná povídka. Taky mi připadalo, že stopáž je asi tak deset krát delší, než byla ve skutečnosti.

• 8.1.2020  09:43
    Na zámku (TV film) (1999)

Velmi dobře obsazeno. Ale všechno bylo tak nějak až moc ploché. Nedokázala jsem si najít cestu k žádné z postav. To mě od sledování odrazovalo. Pokud tedy opomenu Chantal Poullain. Ta byla samozřejmě nezapomenutelná. Ale ta je už sama o sobě dost výraznou osobností. Strhává všechnu pozornost na sebe.

• 8.1.2020  09:27

Benedict Cumberbatch byl jako záporák dokonalý. Postava Khana mu sedla jako ulitá. Netušila jsem, co od něho můžu očekávat. Byl velmi inteligentní, silný a šel si tvrdě za svým cílem. Takový záporáci jsou tím pravým kořením. Po prvním dílu jsem byla hodně zvědavá, kam se vrtneme tentokrát. Legenda je zpět a Abrams to s ní umí. Jen tak dál. Užívala jsem si sledování a tak to má být.

• 1.1.2020  15:08
    Hra o trůny - Série 1 (série) (2011)

Tenhle fenomén mě úplně minul i kolem knížní série jsem prošla téměř bez povšimnutí. Ale včera jsem dala seriálu šanci, protože jsem se začala nudit a nebyl lepší program a shlédla první sérii na jeden zátah. Bylo to pěkné seznamovací kolečko s tímto fantasy světem a jeho postavami, ale takhle se má seriál vyvíjet. Neměla jsem nikdy moc v lásce herce Seana Beana, ale tady se mi jeho role se svými zásadami líbila. Za to Lena Headey mi zvedla mandle, mrcha jedna.Už se těším na další nášup.

<< předchozí 1 2 3 4 39 76 114 151