blackrain

blackrain

Markéta Rejzková

okres Praha
účetní

33 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Halloween: H20 (1998)

  Krev není voda. Michael Myers se vrátil a s ním i krvavá řežba. Chce dokončit to, co začal před dvaceti lety. Tentokrát není ušetřen ani syn Laurie Strodeové. Skončí Laurie s děsem a hrůzou, kterou musela prožívat a zachrání svého syna? Ve filmu nechybí napětí a momenty překvapení.

 • poster

  Past (1996)

  Jednou se potkají dvě holky ve výtahu - potetovaná Corky (Gina Gershon) a mafiánská milenka Violet (Jennifer Tilly). Věnují si dlouhý pohled a přeskočí mezi nimi pověstná jiskra. Corky právě pustili z vězení. Ví, že musí sekat latinu. Violet za ní pořad pod nejrůznějšími záminkami chodí. Pak ji naláká k sobě domů a tam ji svede. Violet a Corky spolu vymyslí plán jak získat balík peněz. Jednoduchý a promyšlený plán se jim vymkne kontrole. Vůbec nevadí, že se film odehrává jen v několika málo prostorech. Tenhle film jsem prvně v TV viděla úplně náhodou, protože jsem si jeho název spletla s jinou filmovou pastí. Podruhé jsem ho viděla letos v létě, kdy jsem po dlouhých útrapách sehnala DVD. Svým režijním debutem bratři Wachowsští jednoznačně ukázali, že opravdu umí.

 • poster

  Mezi námi děvčaty (2003)

  Co se stane, když se matka se svou dcerou nepohodne a při incidentu v čínské restauraci si vymění sušenky s přáníčky? Inteligentní, výborná a vtipná rodinná komedie. Výměna těl hlavních hrdinek je tím nejlepším způsobem, aby pochopila jedna druhou. Herecký koncert předvedla Jamie Lee Curtis (Dr. Tess Coleman) a Lindsay Lohan (Anna). Děj příběhu dokresluje i chytlavá rocková muzika.

 • poster

  Gorily v mlze (1988)

  Skutečný příběh legendární mladé antropoložky Diany Fosseové (Sigourney Weaver), která uskutečnila osamocenou výpravu do afrických hor na záchranu ohrožených horských goril před krutostí největšího predátora - člověka. Podařilo se jí změnit vše, co bylo o těchto nádherných zvířatech napsáno a popsáno. Diana Fosseová získala v roce 1974 doktorát ze zoologie na Cambridgeské univerzitě. Její láska ke gorilám byla v ostrém kontrastu s nenávistí vůči pytlákům. Pytláky nemilosrdně pronásledovala. Brala jim osobně zbraně.Tvrdě bojovala i s místními úřady. Svou cílevědomou obětavost a statečnost krutě zaplatila. Byla zavražděna 26. prosince 1985. Hlavu měla rozseknutou mačetou. Podařilo se jí zachránit jeden živočišný druh téměř před vyhynutím. Hlavně její zásluhou nejsou horské gorily jen několika obrázky na starých zašlých fotografiích. Dnes je situace ještě horší.

 • poster

  Magická posedlost (1998)

  Zase jdu proti proudu. A budu se držet sveřepě svého hodnocení a budu si za ním stát. Nemyslím si, že jde o podprůměrný snímek. Sandra Bullock a Nicole Kidman tvoří dokonalý protiklad. Jedna za osmnáct, druhá bez dvou za dvacet. Taková hezká pohádka.

 • poster

  Rozpoutané peklo (1997)

  Dante´s Peak je ospalé hornické městečko ležící na úpatí sopky, která se má každou chvíli probudit k životu, ale nikdo tomu nechce uvěřit a nebere vážně vědce z geologického výzkumu. Jenže se blíží strašlivá katastrofa, která velmi tvrdě zasáhne do osudu městečka. Pierce Brosnan zachraňuje Lindu Hamilton a její dvě děti. Efektní je scéna, kdy se společně řítí autem pryč a za nimi se rychle blíží pyroplastický mrak. Tenhle film mě vždycky dokáže přikovat k obrazovce a ho musím dokoukat i kdybych nechtěla. Prostě katastrofický film jak má být. Drama, akce, dobrodružství.

 • poster

  Terminátor (1984)

  Zvláštní, i po více jak dvaceti letech mě film dokáže uchvátit a dostat. Arnoldovi role málo mluvícího stroje sedí a ta jeho kamenná tvář. Temnost a depresivnost je zde cítit všude. Atmosféra dokonalá. Po právu je film označován za klasiku.

 • poster

  Slzy slunce (2003)

  Bruce Willis v roli velitele elitních mariňáků dostane za úkol zachránit Monicu Bellucci. Ta hraje lékařku v misijní nemocnici. Lékařka se ale nechce vzdát svých pacientů, naléhá na velitele, aby mariňáci pomohli i jim. Tenhle film nabízí mnohem více než jen záchranu doktorky speciální jednotkou k tomu určenou. Tváří se velmi věrohodně a realisticky.

 • poster

  Hotel Modrá hvězda (1941)

  "Tak jako slunečnice každý den otáčí se za sluncem..." Další výborná komedie s Natašou Gollovou a Oldřichem Novým v hlavních rolích. Tentokrát se vše točí okolo dědictví hotelu Modrá Hvězda, který Nataša Gollová zdědila. Jenže háček je v tom, že těch hotelů je několik. Jde o stařičký hotel se třemi nájemníky a ne o moderní superhotel. Svěží a přájemná komedie.

 • poster

  Eva tropí hlouposti (1939)

  "Evo, od té doby, co jsi tady. Kočka kulhá, stůl má uraženou nohu, u hodin jsi utrhla kyvadlo, ale krmit mé zlaté rybičky aspirínem jsi nemusela" Kárala teta Pa Evu. Jak výstižné. Bláznivá česká komedie s Natašou Gollovou jako Evou a Oldřichem Novým jako jejím bratrem Michalem. Všechno se točí okolo tajného receptu na pěstování Záhorské růže. Eva s vloudí do rodiny pana Záhorského jako sekretářka, chce ten recept získat pro svou tetičku. Jenže tetička Pa už ho dávno má.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace