blackrain

blackrain

Markéta Rejzková

okres Praha
účetní

33 bodů

Moje oblíbené herečky

 • foto

  Gina Gershon

  Nevěří nikomu, kdo nemá rád jídlo. Nevěří ničemu, dokud se jí to nepřihodí. Sama se považuje za nedočkavou. Odmítla opakovat scénu Sharon Stone s přehazováním nohou pro režiséra Paula Verhoevena ve filmu Showgirls. Nejšťastnější bude, až jejím největším problémem bude čištění zubů zubní nití. S tím souhlasím. Bratři Wachowští ji obsadili do své prvotiny Bound (1996). Člověk by ani nevěřil, že je stejně stará jako moje matka.

 • foto

  Sandra Bullock

  Představitelka romantických, komediálních a dramatických rolí. Má německé předky. Dvanáct let žila v Německu (Furth). Dodnes mluví plynně německy. Založila vlastní produkční společnost Fortis Films.

 • foto

  Jamie Lee Curtis

  Co mě napadne při vyslovení jejího jména? No, to je přece jasné. Halloween H20, Laurie Strode. Jamie Lee Curtis má horor v krvi. Její matkou je Janet Leigh. Ano, herečka ze slavné koupelnové scény v Hitchcockově Psychu. Připadává vám příjmení také známé? Aby také ne. Jejím otcem je Tony Curtis (Někdo to rád horké). Má na svém kontě také pěknou řádku komedií. Pro mě univerzální herečka. Píše knihy pro děti. Adoptovala dvě děti. Protože hrála v hororech, tak se jí přezdívá JEČÍCÍ KRÁLOVNA. Mimochodem, v Halloweenu H20 hrála i její matka.

 • foto

  Katharine Hepburn

  Katharine bývá často omylem zaměňována s jinou vynikající americkou herečkou Audrey Hepburn. Novináři se snažili vypátrat předky obou hereček a jestli jsou příbuzné. Obě herečky měly skotské předky. Nikdy se to prokázat nepodařilo. Příjmění Hepburn je v anglosaských zemích velice rozšířené příjmení. Má hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy. Jejím dlouholetým osobním přítelem a pracovním partnerem ve filmu i v životě byl americký herec Spencer Tracy. Vybavím si dva filmy, je to sice málo, ale ty filmy stojí za to, Obchodník s deštěm a Africká královna.

 • foto

  Sigourney Weaver

  Dokážete si představit Vetřelce bez ní? Já ne. Má originální křestní jméno. Své křestní jméno si změnila na Sigourney podle postavy tetičky jedné z hrdinek románu F. S. Fitzgeralda Velký Gatsby. Od roku 1984 je vdaná za režiséra divadelních her Jima Simpsona. Má dceru Charlotte (nar.1990). Mimo sci-fi hororů hrála také v různých komediích a dramatech.

 • foto

  Monica Bellucci

  Herečka s italským šarmem a hlubokýma čarnýma očima. Původně chtěla být právničkou. Začala pracovat jako modelka, aby měla peníze na studium. Můžeme jí jen děkovat, že studia nedodělala a vrhla se na hereckou dráhu. Mluví plynule francouzsky a anglicky. Je vdaná za svého kolegu, francouzského herce, Vincenta Cassela (Veřejný nepřítel č.1). Má s ním dceru Devu. S Vincentem se objevila v několika filmech.

 • foto

  Michelle Pfeiffer

  Nebezpečné myšlenky a Jestřábí žena, to mě napadne hned, bez dlouhého přemyšlení. Samozřejmě, natočila toho mnohem více. Vyhrála soutěž krásy Miss Orange County. Chtěla se stát soudní stenografkou. Pracovala jako pokladní v supermarketu, ale uvědomila si, že herectví bude mnohem lepší. Udělala dobře. Během studia herectví natočila několik reklam a také pracovala jako modelka. Nestárnoucí kráska, která nechce světu prozdradit svůj recept na krásu. Tvrdí o sobě, že její vzhled je překážkou při konkurzech. Proto musí podávat o tisíc procent lepší výkony než její konkurentky. Myslím si, že na konkurzy chodit nepotřebuje, nebo snad ano?

 • foto

  Jodie Foster

  Hovoří plynně francouzsky, proto dabuje všechny své role do tohoto jazyka. Má dva syny, ale otce svých dětí nikdy neprozradila a ani prozradit nechce. Žije v San Francisco Valley. Jodiinou nejvýraznější rolí a také nezapomenutelnou je agentka Clarice Starlingová v kultovním thrileru MLČENÍ JEHŇÁTEK. Má antipatie k médiím, které byly způsobeny incidentem s americkým prezidentem Ronaldem Reaganem. Její bláznivý fanoušek a fanatický obdivovatel, John Hinckley, se na sebe pokoušel upozornit spácháním atentátu (31.3.1981) na amerického prezidenta. Atentát byl neúspěšný. Jodie se snaží svůj soukromí život nekompromisně chránit. Neodpovídá novinářům na otázky týkající se jejího soukromí. Dělá dobře. Mě by se taky nelíbilo, kdyby se mi někdo hrabal v životě. Jestli má ve své ložnici ženy nebo muže, je čistě jen její věc. Já ji beru jako herečku a jako herečka mě zajímá. Její orientace mi problémy rozhodně nedělá.

 • foto

  Libuše Šafránková

  Naše nejkrásnější Popelka. Žije ve stabilním manželství s hercem Josefem Abrhámem. Má dobrou ruku při výběru rolí. Možná i velké štěstí. Odmítá špatné filmy. Nemá potřebu se někde předvádět a nemá zapotřebí se denně ukazovat v bulvárních novinách jako jiné rádoby hvězdičky. Neobjevuje se v silvestrovských estrádách a nechodí do talkshow. Původně Popelku hrát vůbec nechtěla, protože měla plno jiných pracovních povinností. To by byla opravdu chyba. Nenapadá mě jiná herečka, která by ji zastoupila. Měla hrát v Arabele, ale pro nemoc musela z natáčení odstoupit. Arabele propůjčila jen svůj hlas.

 • foto

  Vilma Cibulková

  Vamp českého filmu. Mohla by dobýt i Hollywood. Jedna z nejvýraznějších českých hereček. Její hlas je dost charakteristický. Magnet na průšvihy. Potýkala se s alkoholovou závislostí, tu se jí podařilo překonat. Jedinou neřestí, která jí zůstala, jsou cigarety. Velkých příležitostí v celovečerních filmech dostávala pomerně málo. Dobře se zviditelnila v Tv seriálech. Neuškodila by role, která by ji byla ušita přímo na tělo.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace