Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Krimi

Recenze (4 684)

plakát

Strážmistr Topinka (2019) (TV seriál)

Blbinky strážmistra Topinky. Oni to blbinky totiž opravdu jsou. Na malou chvilku to bylo i vtipné, ale pak to kam si zapadlo. Hodně tady zachraňuje Topinkova maminka. S odřenýma ušima dávám dva bodíky.

plakát

Legenda jménem T-34 (2018)

Na můj vkus tu bylo až moc zpomalených záběrů na letící střely. Nic proti zpomalovačkám. Některé detaily jsou opravdu zajímavé. Akorát tady se opakovaly pořád ty samé. Takže jsem začala při sledování skřípat zubama. Chvilku jsem měla pocit, že jsem se ocitla uprostřed počítačové hry. Líbilo se mi přemýšlení ruského veletile tanku a to jeho analyzování a taktizování. Tak má fungovat pravý velitel. Potěšilo mě, že se film natáčel u nás. Jako patriotce mi srdíčko radostně zaplesalo. Jinak jsem byla s filmem spokojená.

Souboj s rodinou (2019)

Beru tenhle příběh jako takovou celkem milou zajímavost. Wrestling jsme s brachou jeden čas dost žraly, takže proč ne. Jen mi to přišlo bohužel dost průměrně a ničím nevyčnívající dílo. Je to škoda. Wrestling je divný sport. Své místo na slunci ale má.

plakát

Přeběhlík (2020) (TV film)

Asi jsem viděla úplně jiný filmový příběh než většina zde diskutujících. Život samozřejmě přináší i absurdní situace, které se dají jen těžko vymyslet. Tohle ale bylo pro mě poněkud silné kafe. Romantická dějová linka byla zbytečná. Očekávala jsem kvalitní válečný film, ale nedostala ho. Dokoukala jsem díky mé vrozené zvědavosti. Jednu hvězdu dávám tvůrcům za odvahu tento film natočit.

plakát

Děda, postrach rodiny (2020)

Kluka, který byl postrachem ulice a rodiny jsme tu měli několikrát, tak proč by si nemohl zařádit děda. Takové role De Nirovi sednou jako zadek na hrnec. Přesně se do nich hodí. Nechci ho ale zaškatulkovat. Samozřejmě jsem fandila týmu staříků. Bylo moc fajn zase v tv vidět Umu Thurman a Jane Seymourovou. Obě dámy zřejmě obelstily zub času, protože vypadají moc dobře. Je to klasický rodinný film. V dnešní nenormální době i celkem osvěžující.

Příběh žraloka (2004)

Animovaný film nejen pro děti. Podvodní svět byl nádherný. Ukecaný Oscar neměl chybu. Doporučuju se na film dívat v původním znění s titulkami. Postavičky jsou inspirovány svými dabéry. To je potom větší zábava.

Dva muži ve městě (1973)

Absolutní filmová lahůdka. Jean Gabin a Alain Delon se k sobě perfektně hodili. Viděla jsem film několikrát a pokaždé mě rozseká na kousky. Ginovi jsem věřila a fandila. Bohužel se všechno tak pitomě zvrtlo.

plakát

Boží mlýny (2021) (TV seriál)

Taková malá televizní pohádka na dobrou noc pro dospělé. Martinovi Myšičkovi ta role sedla.  Líbil se mi v ní. Chvilkami mi připomínal Holmese. Asi to bylo těmi dýmkami. Je to sice hodně naivní, ale mně zajímalo, jak ty zločince vždycky dostanou a taky čím. Podobná organizace by se určitě šikla i v reálném světě.

plakát

Štěstí je krásná věc (2020)

Hlavní dvojice byla moc fajn a sympatická. Oba dva herce mám moc ráda. Zbytek osazenstva byl dobře obsazen, ale většina z nich neměla ani pořádně co hrát. Vždyť někdo někam přišel, něco řekl a to bylo všechno. Filmem jenom tak nějak propluli. Očekávala jsem, že půjde o pořádnou crazy komedii. Zadlužení vesničtí balící příjdou k velké sumě peněz jako slepí k houslím, s tím se dá přece krásně pracovat. Vždyť se ta zápletka přímo sama nabízí. Dostala jsem ale naivní a přihlouplou pohádku s několika trapnými momenty a moralizováním. Představila jsem si, jak by se s takovým tématem asi vypořádali v legendárních Bakalářích. Tam by podobný příběh pěkně zapadnul. Štěstí je krásná věc, to je nepopíratelný fakt. Ale tenhle film moc krásný není. Hodí se tak akorát na děštivé odpoledne, kdy potřebujete zabít nudu a čas se vleče jako šnek.

plakát

Doktor Martin: Záhada v Beskydech (2018)

Uvítala jsem pokračování seriálu Doktor Martin. Těšila jsem se na něj. Mohlo jít o výbornou kriminální komedii, kdyby se všechno tak nějak nerozplizlo a nenatahovalo. Nápad to rozhodně nebyl špatný. Celé to ale působí jako mezikus mezi dvěma beskydskými seriémi, což byla škoda. Miklušův Topinka tu dostal mnohem větší prostor. Takže vrátka jsou otevřena.