Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Krimi

Recenze (4 675)

plakát

Doktor Martin: Záhada v Beskydech (2018)

Uvítala jsem pokračování seriálu Doktor Martin. Těšila jsem se na něj. Mohlo jít o výbornou kriminální komedii, kdyby se všechno tak nějak nerozplizlo a nenatahovalo. Nápad to rozhodně nebyl špatný. Celé to ale působí jako mezikus mezi dvěma beskydskými seriémi, což byla škoda. Miklušův Topinka tu dostal mnohem větší prostor. Takže vrátka jsou otevřena.

Madla z cihelny (1933)

Pohádka o tom jak chudá dívka ke štěstí a lásce přišla. Takový naivní příběh s velmi jednoduchou zápletkou. Film na svých bedrech nese opět skvělá Antonie Nedošínská, její hlášky neměly chybu, a samozřejmě Hugo Haas jako onen bohatý baron. Kupodivu tu Lída Baarová nebyla až natolik výrazná. Ale ta její afektovanost mi trošku vadila.

plakát

My děti ze stanice Zoo (2021) (TV seriál)

Začnu nejdříve několika Proč. Proč rodiče Christiane vypadají jako její starší sourozenci. Nevěřila jsem těm mladým hercům, že hrají děti, které berou drogy. Jediná osoba, která vypadala díky své křehkosti, zranitelnosti a tvářičce andílka, byla představitelka Babsi. Taky bych očekávala, že ta partička "dětí" nebude pořád vypadat jako z nějakého módního časáku. Pohybují se přece jenom na poměrně nelichotivých místech. Smíchovské nádraží taky takovým místem je, poznala jsem, že se tady natáčelo. Několikrát jsem Smícháč kvůli filmařům musela obejít. Proč tvůrci pořádně neukázali jaký má na člověka dopad, když jede v drogách? To se báli tvrdosti reality, ale o tom to přece je. Pak ale není smysl takový seriál točit. Kniha v době vydání šokovala a snad i otevřela společnosti oči. Mnohé odradila od braní drog. Bohužel takových mladých děvčat, dětí, jsou tisíce. Očekávala jsem od seriálu něco jiného. Tohle je v podstatě reklama na braní drog a neslouží jako prevenci proti nim. Vždyť je to celkem fajn si něco občas jen tak mimochodem něco šlehnout. Ovšem, z té spirály smrti se blbě vystupuje. I ukotvení v prostoru a času nebylo zrovna štastně vyřešené. Chápu, že seriál chtěl jít vlastní cestou, ale takhle určitě ne. Radši knihu My děti ze stanice Zoo a nebo Johnovo Memento. Možná i dokument Katka.

plakát

Like House (2021) (TV pořad) odpad!

Pane Bože, za co. Asi už jsem na takové hlouposti příliš stará a nerozumín dnešní době. Podotýkám, že jsem ročník 1982, takže nejsem ještě žádná fosílie. Omlouvám se starším jedincům. Jaký má tahle reality show smysl? Já žádný nenacházím. Jen mě to nepřestává udivovat. To, že něco funguje v cizině a lidi jsou z toho odvaření, neznamená, že to musí fungovat i u nás. Češi jsou na jiné mentální úrovni. Sledovat bandu pitomců mi příjde úplně zbytečné.

Velká čínská zeď (2016)

Na filmu je vidět, že stál opravdu hodně peněz. Výprava byla povedená. Vizuální stránka se mi líbila. I příšery stály za to. Digitálním bordelem se nešetřilo. Všechno pěkně odsejpalo. Dialogy byly občas hloupé. To se bohužel stává. Postavy byly šablonovité jako vystřižené dle nějaké učebnice. Jasně dané charaktery. Dobré na proláchnutí mozkových závitů. Některé nápady zajímavé.

Gundala (2019)

Některé digitální triky nebyly vůbec špatné a to jsem přivyklá obvyklému "digitálnímu bordelu", ale bylo jich tu málo. Hlavní postava je celkem sympatický chlapík. Scénář ale za mnoho nestojí. V průběhu sledování se stále vynořovala nějaká PROČ. Vyšlo mi z toho sociální drama. Chápu, že si hlavní postava musela něčím projít a prozřít, aby ji to k něčemu vyprovokovalo. Tři hvězdy dávám z milosti.

Liga spravedlnosti (2017)

Bavila jsem se. Po celkové stránce jsem si filmu užila. Jsem ale ráda, že jsem nejdříve viděla Snyderovu čtyřhodinovku a pak až tenhle film. Obě verze se totiž krásně doplňují. Mám moc ráda Wonder Woman a Flashe. Flash je sympaťák a vtipálek, prostě mladíček. Tenhle film je takový malý seznamovací večírek. Popovídáte si ze slušnosti s každým a pak si najdete ty své, se kterými souzníte a máte si co říct. Hezky to celé odsejpalo. Jsem spokojená, protože mě baví jet na vlně komiksů. V dnešní bláznivé době je snad takový únik až nutnost. Takže ano, budu ještě nějakou chvíli unikat.

plakát

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Stopáž filmu mě hodně překvapila. Skoro až vyděsila. Nakonec mi to tak dlouhé nepřišlo, uteklo to poměrně rychle. O několika postavách jsem se toho dozvěděla trochu víc, tedy, co se týká jejich chování a motivace Mnoho mi to osvětlilo. Je to samozřejmě film pro fanoušky. Já mu nemám důvod cokoliv vytýkat, ani to rozdělení na kapitoly. Užila jsem si ho. Chtěla jsem to, tak jsem to prostě dostala. Zack Snyder si tímto opusem vytvořil takový malý pomníček. Za pár let si o něm budeme říkat, že je to ten, co vytvořil tu komiksovou čtyřhodinovku.

Wonder Woman 1984 (2020)

Ten svět amazonek by nebyl marný. Třeba budeme mít film jen s tímto tématem. Rozjezd na začátku byl parádní. Při té soutěži válečnic jsem pomalu ani nedýchala. Zajímavá a zábavná soutež. Ale to byl i Dianin výstup ve chrámu konzumu. V předchozím filmu jsem měla menší problém s Gal Gadot. Změnila jsem na ni názor. Teď už s ní problém nemám. Jako ano je to další klasický boj dobra se zlem. Kdy svět bude opět zachránen. Je tu i pár zajímavých myšlenek. Zimmerova hudba byla nádherná. Bavila jsem se a na chvilku se nechala unést z tohoto bláznivého světa do ještě bláznivejšího. Takže film svůj účel splnil. Za mě spokojenost. Nepotřebovala jsem něco náročného, u čeho budu muset použivat šedé buňky mozkové.

plakát

Doktor Martin (2015) (TV seriál)

Mám přesně takového šéfa a ten se v Martinovi přímo vidí, akorát neléčíme nemocné lidi, nýbrž porouchaná auta. Tenhle seriál je nenáročný a odpočinkový. Herecké obsazení je povedené. Některé postavy jsou sympatické, jiné ne, tak jako všude. Příroda je krásná. Nic jiného jsem od seriálu ani neočekávala. O ten odpočinek mi šlo především.