Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Krimi

Recenze (4 778)

Edith Piafová (1974)

Výsek života legendární zpěvačky. Než se z ní stala hvězda, tak toho zažila opravdu dost. No, a potom samozřejmě taky. Mladí to bylo opravdu bouřlivé. Její život by vydal na několik románů. Klobouk dolů před Metty Marsovou, která herečku ztvárňující Edith Piaf nazpívala. Já jsem nezaznamenala rozdíl. Čekala jsem na jednu jedinou píseň, jestli ji uslyším a v samotném závěru jsem se jí dočkala. Nelituji, že jsem tenle film viděla. Je to totiž lahůdka.

Absolvent (1967)

Aféra s paní Robinsonovou byla perfektním katalyzátorem událostí. Ben se díky nim proměnil a už z něho nebyla loutka, která by se nechala v čemkoliv omezovat a vodit na provázkách. Hudba Simona Garfunkela tenhle příběh skvěle dotváří. Dustin Hoffman byl výborný.

Casino (1995)

Velmi pěkně a dobře obsazeno. Z délky filmu se mi málem protočily panenky. Nicméně, tahle exkurze do jednoho kasína rozhodně stojí za to si ten čas udělat. Robertu De Nirovi ta role ale parádně sedla.

Planeta opic (1968)

Kultovní klasika nastavující zrcadlo. Evidentně je to stále potřeba. Nadčasový filmový příběh, který ani po více jak padesáti letech neztrácí za svého kouzla. Masky na tehdejší dobu byly super. Ta pointa je pořád výborná a stále tak mrazivá.

Nahá pastýřka (1966)

Když už nic, tak si budu z celé této kriminálky pamatovat pana Šmídu. Jeho poněkud jednušší a protřelý kriminálník je opravdu nezapomenutelná figura. Ta postava to tady hodně osvěžovala a dodávala příběhu humorný nádech, což filmu hodně pomáhalo.

plakát

Mazel a tajemství lesa (2021)

Tohle by snad bylo mnohem lepší jen jako kniha. Nápad se skřítky byl fajn. Ekologická agitka.

Inferno (2016)

Letem světem s Tomem Hanksem, vlastně jenom po Itálii a Instanbulu. I tak to ale stálo za to. Florencie a benátky jsou velmi fotogenické a ten Istanbul samozřejmě taky. Určitě sáhnu po knize. Bude to prima čtení na dovolenou.

Neznámý voják (2017)

O tzv. Pokračovací válce jsem toho moc nevěděla, vlastně jen to, že se Finové spojili s Němci proti Sovětům. Připomínka tohoto spojenectví je dost ožehavé téma. I na takové věci by se nemělo zapomínat. Příběh je realisticky. Nepotřebuje velkolepé digitální efekty. Úolně se obejde bez nich.

plakát

Vyhnání Gerty Schnirch (2016) (divadelní záznam)

Díky za divadelní záznam. Velmi mile mě to představení překvapilo. Chci filmovou adaptaci. Rozhodně by neuškodila.

Oheň (1991)

Už jenom z názvu mám husí kůži a nepříjemně mě mrazí v zádech. Když jsem tenhle příběh o hasičích viděla prvně, byla jsem ohromená a uhranutá. Dokonce jsem po kině i špatně spala. Vloudila se noční můra. Musím přiznat, že na mě po letech funguje stejným způsobem.