Promlčeno (2022)

Hutné téma, opravdu velmi hutné. Pro mě celkem překvapení. Nápad chválím. Roden velmi přesvědčivý a samozřejmě uvěřitelný. Kdyby jeho postava všechno příliš nevysvětlovala, udělala by mnohem lépe. Čekala jsem trochu jiný konec.

Vědma (2023) (seriál)

Hodně jsem se těšila. Asi ta mediální masírka. Oceňuji nápad. Ovšem potenciál byl trestuhodně nevyužit. Dalo se z něho vytěžit mnohem víc a tady se to nabízelo úplně zadarmo. Efekty hezké. Bohužel jich bylo málo a brzy se okoukaly. Nevím, proč někteří  slovenští herci byli zbytečně předabovaní. Docela to tahalo za uši.

Zlatá labuť (2023) (seriál)

Nově se zase něco povedlo. Máme tu rodinou ságu, která mi připomínala legendární Dallas. Ovšem, tady nejde o ropu a obchodování s ní, ale o jeden pražský obchodní dům. Je tu dokonce i jeden JR v sukních v podobě Kristýny Ryšky. Jaroslav Plesl dokáže zahrát cokoliv. První serie hezky vygradovala.

Past (2020) (TV film)

Zuzana Stivínová nebyla úplně dobrá volba pro roli Jiřiny Štěpničkové, ale dá se na ni zvyknout. To zase ano. Snažila se. Řekla bych, ale, že pro Jiřinu Štěpničkovou to bylo asi tak tisíckrát horší, než je v tomto snímku ukázáno. Realita tehdejší zvrácené doby byla asi někde jinde.

Kryštof (2021)

Velmi zajímavé téma. Pro mě bohužel zklamání. Celé mi to přišlo zbytečně utahané. Jde o jakýsi slepenec scén, které měly za účel šokovat. Akce K by si zasloužila jiné zpracování.

Iveta (2022) (seriál)

Mám ze seriálu velmi rozporuplné pocity. Opravdu byla Iveta Bartošová tolik ufňukaná a ukňouraná figura, která neměla vlastní názor? To asi ne, že. Ano, zažila toho za svůj krátký život poměrně dost a ne vždy to byla jenom procházka růžovým sadem. Taky to byly pekné turbolence. To s člověkem dokáže velmi slušně zamávat. Výběr písní mi přišel velmi zvláštní. Čekala jsem, že uslyším Ivetiny hitovky. To byl takový problém, aby zazněly originály a Anna Fialová otvírala pouze pusu? Chápu, že Iveta měla jiný hlasový rozsah a její písničky jsou těžké na zpívání. Jsem z tohoto počinu celá rozladěná.

Korsický případ (2004)

Dvojice Christian Clavier a Jean Reno funguje perfektně. Hezky jim to klape. Je mezi nimi i dobrá chemie. Příjemná francouzská komedie. Nejde o žádné náročené dílo. Korsika je svérazný kraj.

Svatba upírů (1993)

Celkem příjemně koukatelná hororová komedie. Ples upírů (film i muzikál) mám ráda a tenhle příběh z něho samozřejmě vychází nebo se jím nechal přinejmenším inspirovat. Hezká atmosféra a příběh nikde necuká a svižně jede do svého konce.

Tichý společník (2021)

Současný venkov. Velmi zvláštní a rázovité postavy. Nejlepší z nich byl místní pobuda a alkoholik v podání herce Ondřeje Malého. Chvilkami mi připomínal permoníka. Ten rozhýbáva veškerý život ve vesnici. Jeho glosy a filosofování byly opravdu trefné. Ta přehnaná mluva, nářečí nebo co to vlastně bylo, taky stála za to.

Volha (2023) (seriál)

První díl jsem překousla jen tak ze zvědavosti. Nechtělo se mi věřit, že to takhle chodilo, že tohle už bylo fakt hodně za hranou. No, pár známých včetně rodinných příslušníků mi ale potvrdili, že to takhle skutečně bylo včetně té kontroly podprsenek. Hádkovi už Pekárka nikdo neodpáře. Stvořil skutečně hnusnou figuru.