Volejte věštce (2008) (pořad) odpad!

Lidé jsou odjakživa velmi důvěřivá stvoření a zajímá je jejich budoucnost. Přiznejme si to, kdo by nechtěl vědět, jak mu dopadne něco životně důležitého. To si samozřejmě řekli i televizní tvůrci a stvořili tohle působivé dílko. Člověk rád slyší povzbudivá slova a životní moudra z úst druhé osoby. Cítí se pak mnohem lépe. Ovšem, jsou věci, které by se neměly zneužívat a nemělo by se s nimi zahrávat. Ať se paní Košánová a jí podobné dámy zabývají čím chtějí, nemám nic proti nim a ani proti to mu co dělají. Vždycky mě takové věci přitahovali a přitahují. Ale co mě rozhodně nepřitahuje, je že za jedno dovolání do pořadu zaplatíte nehoráznou sumu peněz, když už se teda dovoláte. Pokud budete mít to štěstí. Počítejte také s tím, že se započítává každá započatá minuta, i když vás zrovna nepřepojí do pořadu a vy si tak nebude vylévat srdéčko před celým národem, nebo před těmi, co ještě nešli spát. Jestli patříte k těm, kteří mají hluboko do kapsy, tak si radši hoďte mincí. Výjde vás to mnohem levněji, ale nikdo vám nebude mazat med kolem pusy.

Tunel smrti (2005)

Příště už se nenechám zlákat přebalem dvd a ani jeho sloganem. "Jeden z nejstrašidelnějších příběhů vůbec", rozhodně ne. Pobyt v rozbořeném sanatoriu se proměnil ve velkou nudu. Pár lekacích scén, přesun v čase, hloupé holky , zmatek, to všechno se spojilo v jeden velký slepenec, který film poslal ke dnu, i když nápad tu byl.

Soumrak mrtvých (2004)

Ve městě vypukne epidemie. Mrtví ožívají a mají obrovskou chuť na čerstvé maso. Shaun teď může ukázat, co v něm opravdu je, a že není jen obyčejný flákač a povaleč. Má totiž osud ve vlastních rukách. Někdo tam nahoře má zřejmě velký smysl pro humor.

Křišťálek meč (2007) (TV film)

Mahulena Bočanová se do svého zármutku tak položila, že už jí jen chybělo, aby vytáhla zdobenou dýku a vrazila si ji samým žalem do prsou. To by ovšem na jeden pohádkový příběh bylo až příliš.

Tma (2005)

Výlet Adéle a její dcery Sáry za otcem Jamesem dopadl tragicky. Sára se ztratila za podivných okolností ve vlnách rozbouřeného moře. Její tělo nenašli. Adéle si není jistá jestli její dcera skutečně utonula. V okolí domu se začně objevovat dívenka, která se podobá Sáře. Adéle díky tajemné dívce pochopí, co se skutečně stalo. Pro záchranu Sáry je schopná udělat cokoliv, i položit vlastní život. Musí vykonat oběť. Rodičovská láska je tím nejsilnějším poutem na světě. Film se snaží sázet na pochmurnou atmosféru, taky si s ní pohrává, kterou doplňuje depresívní hudba.

Chaplin stěhuje piáno (1914)

Éra němých a černobílých grotesek je už dávno pryč, ale v dnešní uspěchané dobé grotesky s Chaplinem nemohou vůbec uškodit. Jsou krátké a ještě vás pobaví. Chaplina bych jako stěhováka nechtěla ani kdyby se mi nabídl sám. Asi bych omdlela při pohledu na to, co s tím piánem dělali. Chudák oslík si taky pěkně užil. Ochránci přírody by ještě řekli, že byl týraný.

Deváté srdce (1978)

Už jen ten název zní hororově a při tom je to pohádka. V lásce jsem ji neměla a nemám ani teď. Juraj Kukura jako démonický čaroděj Aldobrandini mi nahání strach pořád. Královský šašek je taky nějaký divný, jakoby mu někdo vysál jeho duši a on chtěl každou chvíli skoncovat se životem. Hudební doprovod skladatele Petra Hapky rozhodně nezklame. Umocňuje atmosféru "pohádky".

Spalovač mrtvol (1968)

Pan Kopfrkingl je zcela obyčejný muž. Je věrný své práci. Nekouří a nepije. Žije si spokojeně se svou rodinou měšťáckým životem. Občas si udělá radost. Koupí si třeba obraz. Nad Československem se pomalu schylují mračna. Blíže se okupace. S příchodem Němců se však chování pana Kopfrkingla změní. Vstoupí do NSDAP. Začne využívat možností, které mu vstup do strany nabízí. S milým úsměvem vráží svým spolupracovníkům a sousedům kudlu mezi žebra a ještě s ní v ráně otáčí. Mám na mysli udávání. No, jeho rodina by si taky měla dát pozor. Výkon pana Hrušínského je naprosto dokonalý. Hraje a chová se nenuceně. Ještě další herecký výkon by neměl být opomenut. Jde o herečku Vlastu Chramostovou. Juraj Herz nás od začátku do konce vystavil ponuré atmosféře. Možná, že ta atmosféra je až morbidní.

Kurýr (2002)

Doručí cokoliv odkudkoliv. Neptá se na to, co převáží. Prostě splní úkol. Má své neměnné zásady, ale jednu právě porušil a dostal se do velkých problémů. Možná, že by se pravidla měla přece jen dodržovat a neporušovat je. Strhující akční film od začátku do konce.

Collateral (2004)

Nic netušící taxikář jedné deštivé noci nabere podivného zákazníka, ale alegantního a šarmantního. Taxikář se stane nedobrovolným šoférem. Elegantní zákazník je totiž nájemný vrah, který potřebuje navštívit pár svých přátel. Práce taxikáře rozhodně není žádný med. Nikdy nevíte, koho naberete do vozu. Lidé jsou různí a nikdo jim nevidí do hlavy ani vy ne. Každý má jiný důvod, proč si bere taxíka.