Poslední závod (2022)

Musím přiznat, že jsem hercům v tomto případě opravdu nezáviděla a dokonce jsem o ně měla strach. Když došlo na to náhlou a tragickou změnu počasí, tak bylo zima i mě. Moc hezky zde byly ukázány česko-německé vztahy ještě před vypuknutím první světové války. Významná připomínka Emericha Ratha. Ten byl vždycky tak nějak upozaděn a přitom tu sehrál taky svou roli.

Spolu (2022)

Před Štěpánem Kozubem hluboce smekám. Grimasy, gesta, způsob vyjadřování a chování to bylo velmi přesvědčivé.  Žilková tu osudem zkoušenou matku taky zahrála perfektně. Jen ten scénář mi přišel trošku slabší. Mohlo to být opravdu silné drama.

Zbožňovaný (2021)

Kdo jiný by měl být zbožňovaný než právě Jiří Bartoška. To byla chytrá volba. Bylo mi líto postavy, kterou hrála Ivana Chýlková. Nečekala jsem že budu na straně milenky. Nemyslím si, že by člověk v takovém stavu byl schopen řídit auto a někam s ním odjet. Jinak tady nejde o nic převratného.

Zmizelá (2014)

Stopáž filmu mě trošku vyděsila, ale ve finále jsem u tv seděla jako přimražená. Chtěla jsem vědět, co z toho vlastně vyleze. No, nic není jen pouze černobílé. Ben Affleck byl moc dobrou pro tenhle příběh. Velmi zajímavá šachová partie, kterou rozehrála Gillian Flynn.

Dunkerk (2017)

Prostý ale všeříkající název filmu a to ani člověk nemusí být políben historií. Nesjou jen válečná vítězství, jsou i válečné prohry. Ta situace musela být ale mnohem šílenější a nepřehlednější, než jak je ve filmu ukázáno. Němci je tam měli nachystané jako dobytek na porážku. Nebylo mi při sledování zrovna moc dobře po těle. Fandila jsem těm dvěma klukům.

Matky (2021)

Obsazení bylo celkem slušné. Vše tu ale jede podle klasické šablony. Ukázka dobře napsaných charakterů postav.  Parkrát jsem se i zasmála. Neurazilo a ani nenadchlo,což bylo pro mě trochu málo.

Benedetta (2021)

Paul Verhoeven je starý zvrhlík a provokatér, nicméně je taky velmi chytrý a inteligentní. Pokladá spoustu otázek. Nikoho nesoudí a nikomu nenadržuje. Dokáže si diváka povodit za ručičku. Nijak mě tento příběh nešokoval. Na sošku Panny Marie se budu už asi pořád dívat jinak.

Mimořádná událost (2022)

Jednoduchá jednohubka. Pěkně poskladáné charaktery postav, přesto člověk netuší, co se jim v hlavě zrovna urodí. Bylo moc příjemné zase po nějaké době vidět v televizi Moroslavu Pleštilovou. Jaroslav plesl tomu nasadil korunu, ale v dobrém slova smyslu. Jako bakalářský příběh by to bylo přímo perfektní.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

Byla jsem velmi mile překvapená tím, kolik známých tvaří bylo obsazeno do malých roliček. Hlavní čtveřice byla fajn. Chlápci působili uvěřitelně a přirozeně. To bylo velké plus. Krize středního věku je hodně vděčné téma, ze kterého se dá dost vytřískat. Spokojenost a velká.

Docent (2023) (seriál)

K hereckému obsazení mám jednu výtku. Ať už Ondřej Vetchý nehraje kriminalisty. Začíná to splývat v jeden chumel. Ivan Trojan byl výborný. Ramba zbytečně moc uřvaná. Tenhle příběh by mnohem lépe fungoval jako jeden film a ne minisérie.