Beckett51

Beckett51

Jake Aengus

okres České Budějovice
Sarkastický a divácky (ne)náročný polo-šílenec, rádoby umělec, milovník hudby, označován jako skřítek, teplý kněz nebo sysel, mistr na filtrování

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36
    • 7.5.2021  20:54

Kdo by byl řekl, že nejlepší Spielbergovinu posledních let natočí někdo jinej než Spielberg. Krystalickej retro zážitek.

• 4.5.2021  20:54

Napínavý jak prase a hodně pěkně natočený, ale bohužel nevyužívající svůj plnej potenciál morálně-filosoficko-sociologickýho přesahu. Mít to tři hodiny, 18+ (tady se přímo nabízel ten kontrast!!!), psychologicky vybroušenější scénář bez nucenejch zkratkovitostí a podivných klišé scén, trochu výraznější hudbu a experimentálnější kameru, mohl z toho bejt sakra kultovní sci-fi psychologickej opus. Mohl.

• 24.4.2021  21:50

Vypadá to hezky a jakmile na scénu (resp. scény, konkrétně dvě) nastoupí Hirojuki Sanada, má to atmosféru, bad-ass feel a je to cool jak prase... zbytek filmu je bohužel jen dobře vypadající stupidita, s otravnýma a nezajímavýma postavama, pěkně natočenou akcí, která se ale během chvíle okouká, naprosto idiotským scénářem plným debilních replik (a nemám namysli ty přímo převzatý ze hry) a režisérskou nejistotou (tak má to bejt cool dospělej a temnej fantasy akčňák nebo jen samoúčelný podkuřování fanouškům?), kterou ani to sednoucí Rko nezachrání.

• 8.4.2021  20:20
    Violation (2020)

Vcelku brilantní hra s divákem. Název, poster a zařazení do žánru "horor" evokuje poměrně klasickej béčkovej rape-revenge film, nicméně od první minuty je jasný, že tvůrcům půjde o něco trochu jinýho. A jde jim to skvěle. Hororový konzument samoúčelný brutality, stupidního děje a klišoidního zpracování může Violation směle přejít, protože tenhle špičkově zahranej, fantasticky natočenej (kamera!!), skvěle ohuděbněnej a scénáristicky brilantně rozvrženej "artovej" slowburn by asi nepřekousl. Tvůrci vsadili na psychologickou a emoční stránku rape-revenge tématiky, přičemž dlouhý záběry za doprovodu snový chorálový hudby citlivě tepající na symboliku příběhu dávají do kontrastu k až obdivuhodně explicitním pasážím, který ale nepůsobí ani zdaleka samoúčelně. Perfektní, originální a odvážný uchopení tématiky - bejt tam výraznější "standalone" herecká scéna a trochu víc komplexnější symboliky nebál bych se dát plnou palbu.

• 29.3.2021  20:15
    The Father (2020)

Naprosto zdrcující sonda. "I feel as if I'm losing all my leaves. The branches, and the wind, and the rain..."

• 20.3.2021  20:57

"Rozumově" čtyři, ale Zackův fanboy musí s úctou a respektem bez jakýchkoliv pocitů zhřešení nadhodnotit. Má to hodně chyb - od kýčových (ve špatném smyslu) scén, přes tupý dialogy a občas stejně tupě přepálenou akci, až po nevkusně využitý písničky Nicka Cavea. Ale co už... trvá do čtyři hodiny, který jsem dal bez větších problémů v kuse a ani jednou (!) jsem se nepřistihl, že bych se nudil (salut o dvě hodiny kratší Whedonpatlanina) - a to je u takovýho megalomanskýho výtvoru win jak prase. I přes všechny scénáristický nedostatky to totiž drží jako celek, postavy maj krásně rozdělenej čas před plátnem (takže z otravných postav jako Cyborg nebo Steppenwolf se konečně staly charaktery, který maj smysl a nejsou to jen digi mlátičky), i přes digibordel je to až na pár scén konzistentní obrazová hra s jasnou vizí, pár slušných gagů a závěrečná třičtvrtěhoďka je hodně slušnej DCverse-repair materiál a přál bych si, aby se tahle verze stala filmovým kanonem a na tu kino bídu se zapomnělo. Nemá to sice hlubokou symboliku jako Man of Steel, neni to tak osudový jako BvS, ale je to sakra dobrý. Pro pátou hvězdu jsem se rozhodl po Snyderovo osobním rozloučení se s dcerou, který mi málem vehnalo slzu do oka. Film s duší.

• 15.3.2021  16:27

"Měl jsi tam vlas."

• 12.3.2021  20:20

Od první (cca) do poslední vteřiny naprosto famózní. Fantastický herecký výkony, geniální scénář (s tunou vrstev, brilantních postav a dialogů) a skvělá nenápadná hudba. A Mads ve vánočním svetru se skoro vyrovná Cageovi v trenkách s tygřím tričkem, takže co víc si přát?

• 2.3.2021  19:53
    Evropské kmeny (TV seriál) (2021)

Německá netflixovská variace na applovský See, kde forma silně vítězí nad obsahem. Technicky téměř není co vytknout - má to krásnou kameru (Revenant a See vibes), až na výjimky fajn hudbu, parádní akční scény, vypiplanou výpravu a dobrý casting. Kde to ale enormně selhává je scénář, kde se střídá jedna klišé replika za druhou s poměrně očekávanýma dějovýma twistama, a celý to pak působí jako vyumělkovaná "chci bajt nutně cool" samohoňárna. Razantní vylepšení přijde až s posledním dílem, kdy je vidět, že tvůrci dokážou vymyslet chytrej, šokující a nesnadno očekávatelnej zvrat. Má to potenciál a s tímto výhledem ke zlepšení se rád podívám na další sérii. První série: 70(ish)%

• 2.3.2021  17:19

Smutné svědectví zničených životů a snad nejděsivější "lékařský" dokument, co jsem viděl. Kolega CSSML je smutným příkladem toho, že citová a emoční deprivace je bohužel stále aktuální.

• 21.2.2021  20:19
    Dopis pro krále (TV seriál) (2020)

Jak by řekl legrační zloděj per: "Je to takové hloupoučké." Naivní a téměř každým coulem klišoidní retro fantasy pohádka, která ve mně vyvolala hluboký sentimentální vzpomínky na (převážně) televizní fantasy tvorbu, na níž jsem vyrůstal. Je to špatný... ale nehorázně to baví. Baví to nehorázně příjemnou atmosférou, vizuálem a výpravou (což umocňuje hlavně Lotrovský prostředí), svěžíma a vesměs sympatickýma hercema, fajn hudbou, skvělou kamerou a hodně povedenýma šermířskýma soubojema (ač jich moc není). Dokonce to má pár vyloženě dobrých momentů (klášter na konci světa ad.). Jako odpočinková minisérie naprosto ideální.

• 13.2.2021  13:56
    The Stand (TV seriál) (2020)

Očekávaní byly ambivalentní, ale nakonec jo - je to tam. Josh Boone je skutečnej fanoušek Kingovo tvorby a je to na výsledku vidět. Naprosto perfektně zfilmovaná nezfilmovatelná předloha, která v některých směrech dost mění formu (struktura vypravování, vizuál většiny postav ad.) ale látka zůstává věrná knize jak jen to jde. Tuna odkazů na kingverse, do nichž spadá i důvod několika změn (viz RF působící víc jako Široplášť než jako šílenec a pekelnej buran s ďábelským úsměvem vystupující v knize - což je propojení, s nimž King při psaní předlohy samozřejmě ještě nepočítal, vzhledem k tomu, že kingverse vybudoval komplexně až s Temnou věží) je pak nádhernou třešničkou na dortu pro znalce Kingovo tvorby. Moc nedokážu určit, jak budou tuhle minisérii vnímat lidi co nic od Kinga nečetli - dovedu si představit zmatek a nezaujetí ale i údiv a uznání. Jako člověk, který The Stand považuje za jedno z Kingovo největších mistrovských děl (a lidi co v tom vidí jen "náboženskou agitku" tímto svým povrchním výrokem akorát potvrzují, o jak komplexní, hluboké a nejednoduché dílo se jedná), jsem nicméně výsostně spokojen. A co se týče techničtějších záležitostí, tak tam si není vůbec na co stěžovat - vypadá to krásně (kamera, efekty), zní to krásně (hudba, songlist, zvuk) a herci jsou naprosto skvělí (ač jsem castingu zezačátku vůbec nevěřil, nakonec jsem uznale pokýval hlavou - i ta Whoopi jako Matka A. prostě byla skvělá, ale naprosto fenomenální byl Owen Teague v roli Harolda). Myslím, že nekonzervativní fanoušci předlohy můžou být spokojení, King také a ostatní nechť zkusí vstoupit do kola Ka a uvidí, zda se začnou točit s ním anebo vypadnou.

• 8.2.2021  19:47

Povrchově feel-like wannabe Lynchovino-Shyamalanovina, ale ve svý komplexnosti až nečekaně originální a relevantní psychodrama. Škoda některých nedotažených věcí a v jistých momentech ne úplně sebejistý režie. Hodně silný čtyři a na Yakina si budu dávat pozor.

• 2.2.2021  20:51
    Aviva (2020)

Fenomenální romanťárna filosofující nad krutě nádhernou ambiguitou lásky v komplexní mozaice slov, hudby (Asaf Avidan!), tance, pohledů, scénáristický hry s divákem a erotiky. Zřejmě nepřekousnutelný pro většinu mainstreamových diváků kvůli svý rozvláčnosti, povětšinový absenci konvenčního filmovýho přístupu a "festival-art-vibu", pro mě ovšem absolutně neodolatelný. Famózní point blank.

• 31.1.2021  12:09

Artová, drsná, přesná, špinavá, nekonvenční, fantasticky obsazená a zahraná, homoerotická a historii (ne)věrná austro-westernovina s kapkou Freuda, která ufňukaným divácky puritánským mozkonzervám způsobí enormní pálení žáhy a ty tvořivější z nich donutí napsat obsáhlej článek o tom, jak jde kinematografie a potažmo celej svět do háje. Jako kdyby Dominikovo Jesseho Jamese napsal Nick Cave ve svým antickým Grinderman kabátě. Slintám blahem.

• 15.1.2021  19:55
    Synchronic (2019)

Kluci nezklamali. Justin a Aaron jsou prostě svérázní borci u nichž si s radostí nenechám ujít jedinej film.

• 6.1.2021  17:14
    Bludné kruhy (TV seriál) (2020)

Jedna z nejsmutnějších a nejsrdceryvnějších věcí co jsem kdy viděl. Životní výkon Marka Ruffala a naprosto emocedrtící klimax. Neskutečný.

• 30.12.2020  20:29
    Vidím tě (2019)

Velmi slušná feelem Outsider-like Kingovina obrácená naruby. Šikovnej a napínavě stavěnej scénář, parádní kamera a fantastická dunící hudba (a Judah). Závěr mi ani kupodivu překombinovanej nepřišel, naopak to hezky zapadlo. Překvapení.

• 25.12.2020  20:40

Pasolini bohužel udělal tu chybu, že se snažil předlohu zpracovat až moc věrně (když nebereme v potaz reálie) a trochu se mu to vymklo z rukou. Poselství samozřejmý, nicméně to, co knížka unese, bohužel mnohdy film neunese a tudíž se tu člověk začne po chvíli enormně nudit. Hlavní herci/postavy, jak je u Pasoliniho už tradiční, absolutně nesympatický držky (přičemž to ale tady až tak nevadí, vzhledem k tomu, že v rámci děje by to tak i mělo bejt) takže člověk musí hledat v pozadí někoho, ke komu si alespoň trochu vytvoří nějakej diváckej vztah. Předloha filmu mě v jednom směru překvapila svojí filosofickou vrstvou, která se rozhodně nedala brát jako zanedbatelná. Ve filmu je ta vrstva taky, ale bohužel jí člověk sloupne už tak nějak během začátku a zbytek filmu až tak moc nenabízí.

• 20.12.2020  21:00

Originální a fajn nápad overall, ale až moc to tlačí na sílu, aby se to zalíbilo. Na každou fakt dobrou scénu pak připadá několik klišovitých a jak z levný romantický komedie vytáhnutých replik a pasáží, přičemž je to úplně nejvíc cítit v závěru. Škoda, protože námět to má fakt povedenej.

• 11.12.2020  18:59
    Jsme, jací jsme (TV seriál) (2020)

Esence toho, proč je Luca jedním z nejnadanějších filmařů současnosti. Pomalé, introspektivní a symbolické (= pro povrcháře nudné) a nekonvenční drama o identitě, kde postavy neřeší vykonstruovaný problémy, ale jen se snaží najít místo ve svým životě a vypořádat s reálnými a lidskými problémy s tím přicházejícími. Seriál. kterej ví, jak správně zaříznou do duše a srdce a v závěru s tou kudlou ještě pořádně zakroutit. Fantastický herecký výkony každýho jednoho herce a nadlidskej hereckej výkon Grazera, hypnotická kamera a nehorázně sednoucí hudba. Zatímco Euforia rozhazovala semínka po hrstech z kola, We Are Who We Are je sází jedno po druhém a ještě se k tomu sehne k zemi a kontroluje vhodnost místa a kvalitu půdy. Obojí je skvělý ale druhej způsob přecejenom přinese těch kytek nejspíš víc a budou mnohem trvalejší.

• 9.12.2020  16:08

Komorní oldschool slowburn road-movie s jedním z nejlepších soundtracků letoška, fantastickou Diane Lane, přesným scénářem, kde ani jedno slovo nechybí a ani jedno neni navíc, a naprosto výbušným finále. Nejlidštější a nejcitlivější film za hodně dlouhou dobu, ne-li roku... “Sometimes that's all life is, Margaret; a list of what we've lost.”

• 1.12.2020  16:59
    Mělas to vědět (TV seriál) (2020)

Mistrovská práce ve všech ohledech a jeden ze seriálů roku.

• 28.11.2020  20:04
    Errementari (2017)

Ale jo, nakonec to na ty čtyři je. Hodně pěkná hororová pohádka o důležitosti cizrny v duchovním životě.

• 25.11.2020  21:12
    Cats (2019)

Ok.... zaprvé je třeba uvést, že muzikály jsem kromě výjimek jako Bídnící a Sweeney Todd nikdy moc nemusel a stále k nim mám poměrně ambivalentní vztah (ale učím se, učím). O muzikálu Cats jsem před shlídnutím filmu věděl maximálně tak to, že jsou v něm kočky a že by měl bejt hodně známej. Toť vše. Od filmu Cats jsem teda po všem tom hodnocení čekal absolutní trash, na všech frontách nezvládnutej a xmrti nudnej.... no, nenudil jsem se. Popravdě? Docela jsem se i bavil. Jasně, tuna scén je vizuálně naprosto otřesných (ikdyž je to taková roztomilá otřesnost), obsahuje to hrozně moc filmařských chyb (na popelnice měnící velikost asi jen tak nezapomenu - na druhou stranu se ten film nedá brát moc vážně, tak proč bych měl brát vážně tohle?), celej feel filmu je ochlupeně dekadentní a má to asi tak 50x větší LSD potenciál než SpongeBob nebo Mandy s Nickem Cagem. Mojí nesmírnou výhodou je ale to, že to nemám moc s čím porovnávat a takže nemám absolutní tušení, jak moc je to oproti předloze zprzněný a nemám nutkání to brát tak vážně. S tímto mocným nástrojem jsem dostal hodinu a třičtvrtě fakt mile ujetý zábavy, několika megaskvělých písniček (ke kterým bych se v tomhle podání klidně rád vrátil - hlavně ke scénám s Jennifer Hudson), Jamese Cordena jako fat pussy (mrk Ricky Gervais) a naprostej vlhkej sen pro furríky. Postavy me bavily, herci si to užívali, Tom Hooper si natočil Spy Kids svojí kariéry a já se necítím pohoršeně, což je víc, než bych kdy čekal. Guilty pleasure (proto takové hodnocení z mojí strany) posledních let o kterém mohu směle říct, že kdyby to někdo pustil do pozadí na narozeninový párty nebo vánočním/novoročním večírku, vůbec, ale vůbec by mi to nevadilo.

• 18.11.2020  20:03

Mohl by to prosím někdo pustit tomu vtipnýmu zakomplexovanýmu pánovi po kterým je pojmenovanej Institut Václava Klause?

• 17.11.2020  21:51

[Mezipatra 2020 - Online Aerovod] Trošku mi to připomnělo Slunce, seno, erotika. Chce to bejt vtipný, ale moc se to nedaří, chce to působit bláznivě a svižně, ale je to vlastně docela nuda, chce to působit profi natočeně ale ta amatérština je z toho prostě cejtit na míle daleko (a jestli to byl záměr tak sorry, ale dle mýho to prostě nepůsobilo dobře) a tak jediný co zbejvá je docela fajn námět, ze kterýho se ale dalo vytřískat mnohem, mnohem víc, než snadno zapomenutelnou pseudo-absurdní komedii. Po Ottovi a Gerontofilii obrovský zklamání. I to porno Refugee's Welcome mě bavilo víc.

• 15.11.2020  19:26
    Mezidobí (2019)

[Mezipatra 2020 - Online Aerovod] Něžný, citlivý, minimalistický a emotivní romantický drama, který (nejen) díky bourání žánrových klišé dokáže zaříznout fakt hodně hluboko. Jeden z filmů roka.

• 13.11.2020  17:24
    Neuvěřitelné příběhy (TV seriál) (2020)

Příjemná nostalgie ctící původní seriál ve všech ohledech - v dobrých i špatných. Nic víc, nic míň.

• 11.11.2020  19:59
    Lovec (2020)

[Mezipatra 2020 - Online Aerovod] Chvíli jsem váhal mezi čtyřma a pěti, ale nakonec mírně nadhodnotím, protože z letošních queer filmů to patří mezi jednoznačný vrcholy. El cazador si poměrně šikovně hraje s divákovýma očekáváníma a hustou atmosféru doplňuje chytrým střihem, kterej umocňuje divákovu představivost, ale ne do tý roviny, aby odvedla pozornost od myšlenky filmu. Pomalý, uvěřitelný, suprově zahraný a atmosférický. Spoko.

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36