Beckett51

Beckett51

Jake Aengus

okres České Budějovice
Sarkastický, prý trefně vulgární polo-šílenec, rádoby umělec, milovník hudby, označován různými přezdívkami, ze kterýchš mu ani jedna pořádně nesedí a mistr na filtrování

homepage
Jabber: Někdo ze Star Wars?
MSN: Momentálně Sexuálně Nedostupný...zkuste později
Yahoo: Yahahaá! (to je stejná hra, ne?)

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41
    • 23.5.2017  11:45
    Bob Dylan - Subterranean Homesick Blues (hudební videoklip) (1965)

První "rapová" písnička s revolučním videoklipem. Jeden z největších zlomů hudební historie si nezaslouží méně než plný počet.

• 29.4.2017  17:16
    Penny Dreadful (TV seriál) (2014)

První série - 70% .... Druhá série - 90% .... Třetí série - 90%

• 26.4.2017  12:08
    Stonewall (2015)

Pěkně natočený s fajnovou atmosférou a několika skvělýma scénama. Mimoto je to ale šíleně nevyrovnaný dílo, plný nehorázně cringe momentů, podivných hereckých výkonů, nepřesnýho historickýho kontextu a stereotypů. No, tak si to Emmerich vyzkoušel a teď zpátky k blockbusterům.

• 29.3.2017  10:26
    Brimstone (2016)

Dokonalost. Absolutní skvost. Nebýt letošního Logana, řekl bych, že nejlepší film, co jsem viděl za poslední tři roky. Příběh plný podobenství a vjemů, každá vteřina a záběr vypilovaný k dokonalosti, fantastický herecký výkony (ďábelský Guy Pearce a Dakota Fanning na Oskara), neskutečná atmosféra a hudba a navíc scénář a celý styl vyprávění příběhu je naprostý skvost, který má v závěru neskutečný emocionální dopad. Další film, co budu ještě dlouho rozdýchávat. Lidí, co v tom vidí jen "feministickou" agitku (jako really?) je mi upřímně líto.

• 26.3.2017  09:41

Po opětovném shlédnutí všech dosavadních X-Men filmů stále nedokážu pochopit, jak je možné, že tahle scénáristická břečka má vyšší hodnocení než po všech, ale opravdu po všech stránkách lepší Apocalypse nebo druhej Wolverine. Ale mě už to asi ani nepřekvapuje.

• 25.3.2017  09:04

Ale jo, nakonec pět. Závěr to dotáhnul a Darth Vader je prostě bad-ass bůh.

• 20.3.2017  09:35

A já debil jsem čekal, že se tvůrci konečně poučí z nehorázných failů předešlých dílů a aspoň na závěr stvoří něco, u čeho by se nemusel kroutit odpuzením nejen fanoušek herní předlohy, ale i fanoušek akčních post-apo skifi obecně. Pochvala budiž vyřčena tomu, že to neni takovej průser jako Odveta a konečně to v určitých chvílích má RE atmosféru. Nicméně Milla je v téhle roli čím dál víc otravnější, akce je naprosto příšerně natočená (bžilion střihů a člověk potom neví, komu jaká část těla při souboji patří), většinou hloupej scénář (ta scéna s benzínem a smrtí Weskera... jako really?) a "pointa" akorát tak klišoidní a trapná. Co stojí za zmínku je aspoň poměrně povedená hudba a efekty (ale jo, ten lítací drako-hák vypadající jak ze Sindibáda se tam dost hodil). I přes tunu negativ jsem se, při mírném zapomnění že se jedná o RE, a totálním vypnutí mozku, chvílema docela i bavil. Tak doufejme, že už je tohle totální konec série (i přes ten klasickej klišoidní konec) a RE se dostane do rukou někoho, kdo této sérii složí úctu a ne bankovní účet.

• 15.3.2017  11:32

Prototyp dokonale nevyváženého filmu. Na jedné straně naprosto precizně zvládnuté stránky filmu (fantastická kamera, prostředí, obsazení, atmosféra, 50% bojových choreografií, hudba - v několika scénách) a na druhé straně naprosto tragicky zvládnuté stránky filmu (scénář - ve filmu umře tuna postav, ale u všech vám to bude tak nějak jedno, 50% bojových choreografií, odfláknutej závěr a nevalný poselství filmu, hudba - fakt sorry, ale ve většině scénách se tam prostě dle mýho názoru nehodila a kazila atmosféru). Vychází z toho tedy čistý průměr, který nepřivede k orgasmu ale ani nezpůsobí krvácení hemoroidů. Škoda, Assassinovi jsem fakt věřil.

• 7.3.2017  21:39

Nejlepší filmová rozlučka všech dob, nejlepší bad-ass komorní drama, nejlepší X-Menovka spolu s Budoucí Minulostí (ikdyž úplně jiná a nedá se to srovnávat) a jeden z nejlepších filmů, co jsem viděl v kině. Nikdy jsem neviděl, aby v kinosále zůstalo tolik lidí až do konce titulků. Rozdýchávám...

• 27.2.2017  15:21

Co bych chtěl pochválit je fajnový propojení a zpuzzlování s předešlýma dílama, supr prostředí (Hluboká, Praha,... nějaký zasněžený hory), Thea Jamese, kterýmu po Divergence sérii konečně nemám chuť vysekat mozek z hlavy tupou sekyrkou, a povedenou akci. Všechno ostatní je ale bohužel ještě horší než v Awakening. Příšerná (ale opravdu příšerná) zkratkovitost a debilnost scénáře (postavy mění svoje názory každých cca 10 vteřin a s důležitými dialogy jsou hotoví za 5 vteřin, takže není šance, že by získaly nějakou gradaci) a nepotěší ani režie, u který bylo vidět, že režisér(ka) ví, co chce, ale zároveň to vlastně neví, a tak z toho vznikne splácanina supr věcí, který mohly skvělý, ale místo toho jsou docela hrozný (celej nápad s "Bílým klanem upírů"). V závěru řekne Selene větu ve smyslu "Svoji největší/nejdůležitější bitvu jsme vybojovali..." , nechci bejt nějak zlej, ale jakejkoliv libovolnej souboj z Evolution mi přišel epičtější, důležitější, vážnější a nápaditější než všechny souboje v tomhle filmu dohromady. A za co vlastně ty tři (slabší) hvězdy? Protože je to pořád Underworld.

• 8.2.2017  13:48

Po druhém shlédnutí, které od toho prvního dělí několik let, jsem se ještě utvrdil v názoru, že se jedná o dílo, které má pro filmový svět asi tak stejnou duševní a filmařskou váhu jako třeba Amadeus nebo Gladiátor. Ano, jedná se o diametrálně odlišná témata a zpracování a nemá skoro jedinou společnou věc, to ale neznamená, že kilo diamantů nemůže vážit stejně jako kilo zlata. Gibsonova filmová epištola o symbolickém utrpení jednoho člověka kvůli všem ostatním, je tak hlubokým příběhem, jak by jen mohl být. Tuna alegorií, podobenstvích, narážek a symbolů a to všechno bez toho, aby se to stalo samoúčelnou Biblickou agitkou. Naopak. Nejsem křesťan, ani muslim, ani judaista ani nic podobného. I přes to mně tenhle film dokázal uchvátit svojí sílou, myšlenkou a poselstvím (ikdyž v mnoha chvílích jsem se s myšlením Ježíše prostě ztotožnit nedokázal). Technická stránka filmu je dokonalá. Kamera naprosto mistrovská a hudba ještě o level výše (John Debney stvořil jeden z nejvíce padnoucích a nejsilnějších soundtracků vůbec). Herecké výkony jsou skvělé (hlavně Maia Morgenstern a James Caviezel - jejich chemie mezi matkou a synem je neuvěřitelná) a ztvárnění Satana brilantní. Obecně je mi dost líto lidí, kteří v tom vidí jen film o zmasakrování Ježíše a jeho ukřižování - aneb nějaké gore porno pro věřící fetišisty. Vždyť scéna, kdy Ježíš v úzké uličce upadne s křížem na zem a matka mu běží na pomoc je snad jedna z nejsilnějších filmových scén, které jsem kdy viděl (zase na tom má velkou zásluhu Debney) a hrdě můžu říct, že jsem u ní měl husí kůži po celým těle a do pravého oka se mi drala slza. A takových scén je tam mnoho. Holt, kdo chce, uvidí. .... "See, mother, I make all things new."

• 29.1.2017  14:41

Stejně dechberoucí jako předloha jen s tím rozdílem, že ve filmu tomu pozměněný závěr (nebo spíše prodloužený) dal trochu jinou pointu. Což ale neni vůbec na škodu, naopak. Herci, atmosféra, hudba, režie - všechno jak má být. (Spoiler alert... ) A paradoxně nejsilnější scéna nepřijde ani ve chvíli, kdyby to člověk čekal (poslední opravdový rozhovor Connora s matkou), nebo kdy mu to film říká (poslední scéna Connora s matkou), ale ve scéně v autě, kdy babička mluví s Connorem a člověk si uvědomí, co přijde a co nelze zastavit. Nebudu lhát... stejně jako u knížky mi ukápla slza a nehodlám se za to nijak stydět.

• 26.1.2017  16:56
    Lady Gaga - Bad Romance (hudební videoklip) (2009)

Nechtěl jsem to původně psát, ale někteří zdejší uživatelé by se k hudbě neměli radši vyjadřovat. Chápu, že se jim tenhle styl nelíbí, to bych bral, je to věc vkusu... ale říkat, že Gaga neumí zpívat a popírat to, že jedna z nejlepších zpěvaček současnosti je prostě samoúčelný sraní si do huby.

• 22.1.2017  15:07
    Into the Badlands (TV seriál) (2015)

Velké překvapení. Z očekávané béčkové klišoidní vykrádačky se vyklubal sympatický kung-fu/sci-fi/politický/dobrodružný akčňák se zajímavým dějem, fajn postavama, skvělýma akčníma scénama (po hodně dlouhé době jsem si vzpomněl na Matrix - v nejlepším slova smyslu), kde krev rozhodně nechybí a zajímavě pojatým postapo světem, kde se fajnovej vyváženej střed všech možných kultur a nepůsobí to ani přeplácaně ani neoriginálně. První série - 80%

• 8.1.2017  16:40

Nádhera. Ve všech ohledech. Skvělí herci (Viggo je bůh a tolik skvělých dětských herců na jednom místě už jsem dlouho neviděl), fantastický scénář a výborná (filosofická) pointa. Upřímně je mi líto lidí, který v tom vidí pouze jakousi "agitku" alternativního života. Ale to holt nějaký konzervy nikdy nepochopí. "My face is mine, my hands are mine, my mouth is mine, but I'm not. I'm yours."

• 20.12.2016  11:04
    Michael Jackson - Heal The World (hudební videoklip) (1992)

Jacksona nijak moc neposlouchám. Znám od něj pár písniček a pár písniček se mi líbí... nicméně tohle mi vehnalo slzy do očí. Asi začínám bejt sentimentální sračkou.

• 9.12.2016  10:28

Mistrovský koncert ve všech ohledech, který dokazuje, že Clapton je stále Bůh. Technická schránka je dokonalá. Opravdu skvělá kamera, výborný střih, perfektně ozvučené a do toho super světlová show, ale nikterak přeplácaná, jen aby doplňovala skvělou atmosféru. Ironické je, že největší vyvrcholení koncertu je už v 1/3, a to s písní I Shot the Sheriff, kterou bych se nebál nazvat nejlepší verzí této písně, která kdy byla nahrána. Při monstrózním kytarovém sólu na konci písně jsem měl husí kůži komplet všude. Co ale taky nesmím opomenout je akustická část koncertu s písněmi jako klasická Drifting Blues, nebesky nádherná Tears In Heaven nebo temně vášnivá Layla. Clapton prostě válí na i na starý kolena a s jeho vizáží starého zkušeného bluesmana, který prošel mnoha žánrama, ale vždycky se nějakým způsobem držel u blues tématiky, boží veškeré limity dokonalosti hry na kytaru. Při takovýhle chvílích sním, abych mohl někdy v životě být alespoň tak z 1/5000 tak dobrý kytarista jako on. No, sním dál.

• 20.11.2016  18:28

Jeden z nejhezčích animáků, co jsem kdy viděl. Žádnej "kiddo" mainstreamovej výplach, ale propracovanej, vtipnej, emotivní film se skvělým dospělým a temným příběhem, fantastickou pointou a nádhernou hudbou... a samozřejmě While My Guitar Gently Weeps v závěru, doprovázející krásné kreslené titulky. Víc takovýhle filmů.

• 27.10.2016  21:59

No, byla to taková znouzectnost...

• 9.10.2016  15:41
    American Horror Story (TV seriál) (2011)

House: 90%.... Asylum: 100%.... Coven: 85%....Freak Show: 100%....Hotel: 90%....Roanoke: 80%

• 26.9.2016  13:46
    Lady Gaga - Til It Happens to You (hudební videoklip) (2015)

Neskutečně atmosférická, emotivní, procítěná a dokonale zazpívaná a orchestrovaná pecka. Klip jednodušší, ale splní přesně takový účel, pro jaký byl stvořen - nebuďte ignoranti.

• 26.9.2016  13:39
    Lady Gaga - The Edge Of Glory (hudební videoklip) (2011)

Jsou tací lidé, co vám řeknou, že Lady Gaga neumí zpívat. Takoví lidé jsou dementi nebo konzervy. Klip fajn.

• 20.9.2016  11:32
    Inkognito (2003)

Skvělý film, který je ovšem těžko stravitelný pro ty, kteří se alespoň trochu nepohybují v Dylanových myšlenkách, názorech, filozofii a hudbě. Svým způsobem geniální scénář, který se na první pohled ale zdá jako pouhá béčková báchorka, v sobě skrývá tuny odkazů, provokací, osobních zkušeností a idejí, které se mnohdy skrývají v pouhé kombinaci obrazu a Dylanovo hudby (viz. scéna s písní Blind Willie McTell nebo One More Cup Of Cofee). Herecké obsazení samozřejmě skvělé ikdyž mi bylo líto, že těch hvězd tam bylo tolik, že vcelku téměř ani jedna nedostala takový prostor, jaký by si zasloužila. Nakonec mi to snad trochu zkazil jen televizní look, u kterýho jsem měl chvílema pocit, že kameraman v životě nedržel v ruce kameru a před natáčením filmu se jen podíval na tutorial na youtube "Jak správně zapnout kameru". Škoda. Ale kdo ví, třeba to byl účel. Nicméně jsem spokojen, ale chápu ty, co nejsou.

• 12.9.2016  11:22

Nedovedu si představit, že z daného tématu by se dalo vyždímat víc. Vtipné, inteligentní (v rámci infantilnosti), roztomilé, skvělé postavy, nahláškované, skvělé odkazy a parodie na jiné (nejen) filmy a parádní soundtrack. Věřím, že kdybych to sledoval s kapkou (nebo flaškou) alkoholu v krvi a ve správné společnosti, byl by to neskutečně bránico-ničící zážitek a nebál bych se dát plnej počet. Tak možná časem.

• 31.8.2016  19:08

Nehorázná blbost, ze který se dalo vystříkat mnohem víc, ale i přesto nehorázně baví především svojí absurditou a Rogenovým "fuck off diváci, tohle je můj film" stylem. Lepší tři skořicové hvězdy, ale kvůli scéně "Meat Loaf" mírně nadhodnotím. EDIT: Po shlédnutí Angry Birds musím srazit na ty lepší tři.

• 25.8.2016  14:45

Star Trek, kterej neni jako Star Trek, ale zároveň je to nejstartrekovštější Star Trek ze všech nestartrekovských Star Treků. Líbilo. A moč.

• 13.6.2016  21:27

Na pět to není, ale moje hráčské, nostalgické a dětské srdce říká: "Je to tam."

• 12.6.2016  12:19

Když jsem dostal na tento film doporučení od kamaráda, které znělo : "Hej, vole, na to se musíš podívat, je tam jedna boží scéna, co se ti bude určitě líbit, aspoň mně se teda líbila...." , bylo mi hned jasné, že podle názvu půjde buď o trpasličí porno, kde ta celá scéna trvá hodinu a půl anebo o nějakou extrémně odvážnou scénu v normálním filmu. Naštěstí to byla druhá možnost (na trpasličí porno bych znovu už ten den náladu asi neměl). Nicméně jsem kromě poměrně dost překvapivě naturalistické a (i pro ornitofila jako jsem já) vzrušivé hekací scény dostal i opravdu hluboký film, kde jsem měl chvílema náladu napálit plnej počet. Herecký výkony špičkový, vývoje postav taky a hudba se vůbec neztratila (potěšilo asi 5 vteřin License To Kill od Dylana v auto rádiu). Jen mi chvílema vadilo brečící přehrávání Halle Berry, ale zase si to potom vyžehlila tou scénou, takže v pohodě. Nemám nejmenší problém a mohu doporučit všema čtyřma, pokud máte rádi kvalitní psychologická dramata.

• 31.5.2016  13:08

Už dlouho jsem neviděl film, který by byl na povrchu tak nehorázně vtipný a ve svém nitru tak zkažený a smutný.

• 22.5.2016  20:19

Svědci Jehovovi II: Ježíš Vrací Úder. ..... Má to poměrně dost skvělých momentů a silných myšlenek a hipízácká víra (miluj každého) mi vůbec nevadí, ale ke konci to lehce začalo zavánět samoúčelnou agitkou a to už mi vadí. Jakožto fantasy příběh postavenej na detektivních a reálných reáliích (já vím, zní to divně) to ale docela sedí a rozhodně jsem se nenudil. Silnější tři.

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41