Beckett51

Beckett51

Jake Aengus

okres České Budějovice
Sarkastický, prý trefně vulgární polo-šílenec, rádoby umělec, milovník hudby, označován různými přezdívkami, ze kterýchš mu ani jedna pořádně nesedí a mistr na filtrování

homepage
Jabber: Někdo ze Star Wars?
MSN: Momentálně Sexuálně Nedostupný...zkuste později
Yahoo: Yahahaá! (to je stejná hra, ne?)

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40
    • 22.10.2017  14:40
    Temná věž (2017)

Naprosto chápu nízké hodnocení těch, kteří předlohu nečetli, popřípadě konstruktivní kritiku těch, kteří ano. Děj je hodně zkratkovitej a působí trochu tuctovějc, než asi původně měl, z celkový mytologie je načrtnutá opravdu jen kostra, takže nějakej ten hlubší podkres, kterej maj knížky, si neznalej neužije. Ale... atmosféru to má skvělou, casting taky vynikající (Elba je Pistolník jak řemeno, ať je černej nebo ne), nemálo povedenou hudbu a tunu odkazů jak na knížky že série, tak obecně z Kingovo vesmíru. Proto si myslím, že jako průřez knížek, alternativní "průchod" série (to, že to někdo bere jako přímou adaptaci beru jako nevědomost toho, jak se k filmu vyjádřili tvůrci i sám King anebo prostě jako tupou ignoranci a haterskou pózu) a uvedení do onoho světa, který se hnul, to slouží jako naprosto skvělá věc a lépe by v rámci filmových možností šla udělat jen stěží (samozřejmě pár detailů by tam vychytat šlo, film rozhodně dokonalej neni). A jako poslední... To, že někdo četl "první knihu" ze série a vyjadřuje se k tomu, jak by měla vypadat celá série, kterou rozhodně první kniha nedefinuje, protože každý díl je žánrově dost jinde, beru jako obrovskou aroganci. Tudíž nesmyslný hejty typu, že první půl hodinu se řeší trable Jakea v našem světě (zhruba 1/4 dílu Pustiny), jsou tam sci-fi prvky (wtf?!) a Roland je černej (alternativní průchod - pokud víte, co to slovní spojení znamená, docvakne to...) jsou trochu víc mimo. Chjo.

• 16.10.2017  12:58

Pomalá niterní meditace, která v závěru řízne do srdce tak hluboko, že... "Jack, I swear..."

• 25.9.2017  17:56

Skvělý dokument. Naprosto ideálně se zde kříží osobní život Gagy, kde kolikrát ukazuje i to, co by se jiný "superstar" báli dát v rámci metafor do písničky, s nahráváním alba Joanne a všema problémama, radostma a inspiracema. Na dýlku je tak akorát dlouhej a děje se toho v něm poměrně hodně, takže rozhodně nenudí. Všem haterům Gagy bych povinně kopii tohohle filmu nacpal do prdele a v rámci morálního a hudebního vzdělání párkrát otočil, aby získali nějakej ten rozum. Jasný, vkus je vkus, ale urážet tvorbu či osobu někoho jen proto, že jde mimo vás, to už je debilita.

• 9.9.2017  19:17
    To (2017)

Dokonalý prototyp mistrovského hororu se vším všudy. Uvidíme, jak dopadne druhý díl, ale zatím to vypadá, že si tato adaptace přivlastní přízvisko "nepřekonatelná". Konečně pod dlouhé době něco, co si King opravdu zasloužil.

• 20.7.2017  08:26
    Okja (2017)

Všude v komentářích vidím "agitka, agitka, agitka". To už lidi úplně zapomněli, co agitka znamená nebo prostě dávaj tohle přízvisko všemu, co pojednává o jiném názoru než mají oni? Já jsem teda neviděl žádnout agitku, ale příběh o přátelství, kde byly ukázány obě strany extrémismu, jak masožroutská, tak veganská. Je smutný, že se lidi čím dál víc nechávaj strhnout hloupým bublinkářstvím a bojí se (?) přemejšlej i za svojí bublinou. Jinak film samozřejmě čistých pět hvězd. Dokonalost po všech stránkách a po Snowpiercerovi a tomhle je mi jasný, že Joon-ho Bong je jeden z nejzajímavějších režisérů současnosti.

• 18.7.2017  21:16

Překvapení jako hrom. Čekal jsem klišoidní akční sci-fi, co vaří z tématické vody dob dávno uběhlých, ale dostal jsem chytrou sci-fi, se super hudbou, opravdu fantastickým zpracováním (digitální orgie se konají, ale v tom nejlepším slova smyslu), perfektní "Deus Ex meets Blade Runner meets Total Recall" atmosférou a fajnovou akcí. Tématem "člověk ve stroji" to samozřejmě neni žádná novinka, nicméně nehodlám kvalitně napsanej, zfilmovanej a zahranej film hejtit jen kvůli tomu, že tohle "už tu bylo". Jako by snad někomu vadilo u komixovek, že pořád dokola superhrdinové musí zachraňovat svět, anebo že k nám pořád přistávaj mimozemšťani - víceméně kvůli těm samým věcem. Jako závěr musím dodat, že předlohu jsem nečetl a anime jsem taky neviděl, takže nejsem nijak citově ovlivněnej jakožto k remaku. Opět, čistý čtyři hvězdy, ale kvůli zdejší podhodnocenosti a obecnýmu nesmyslnýmu hateu nadhodnotím.

• 8.7.2017  22:20

Prototyp dokonalého komorního "isolation" hororu s transcencentním přesahem. Co víc si přát?

• 25.6.2017  21:15

Jedna hvězdička za efekty, jinak všechno, ale fakt úplně všechno naprosto špatně. Trapnej humor, směšnej "děj", tragickej scénář, nesympatičtí hrdinové a naprosto nezvládnutá režie. Chápu lidi, co daj ze vztahu k Power Rangers z mládí tomuhle výtvoru klidně i 3 hvězdičky nebo jim zrovna tenhle film padnul do nálady (protože přiznejme si to, na kravinu máme náladu občas každej), ale soudnej člověk tomu přece nemůže dát víc a potom se s klidným svědomím dívat na filmy podobnýho ražení, ale už na úplně jiným filmařským levlu, a dát jim stejný hodnocení jako tomuhle braku. *Není míněno jako urážka pro vysoko hvězdičkáře, spíše jako nepochopení z mé strany, děkuji za pozornost.*

• 25.6.2017  20:56

Skvěle natočená debilotina, která i přes svojí scénáristickou demenci a klišoidnost je pořád zábavnej dobrodružňák se super obludkama, parádní vypiplanou kamerou, atmosférou a Samuelem L. Jacksonem. Nicméně Godzille to stále nesahá ani po tlustý kotníky a ač mi tenhle film přijde vcelku zbytečnej (co se v rámci daného vesmíru týče), potitulková scéna dostatečně navnadila a věřím, že další monster filmy budou lepší.

• 8.6.2017  12:44
    Skryté zlo (2017)

Tématicky náběh na fakt skvělej horor, bubák nápaditej a řádně creepy, a filmařsky to tak neni vůbec marný, ale scénář je vesměs to, co už jsme za posledních pár let viděli poměrně hodněkrát. Atmosféra fajn, ale postavy silně nesympatické, nelogické chování (s tím stolkem, WTF?) a občas prostě divný scény. I přesto mě to ale docela bavilo.

• 28.5.2017  15:14

Scott má tu smůlu, že se rozhodl tvořit "puzzle-filmy" v době, kdy všichni chtějí mít všechno naservírované před očima v jeden čas a co nejpřehledněji. Jistě, má to pořád stejný Alien schéma a člověku je hned jasný, jak se hororová stránka filmu bude vyvíjet. Nicméně je vidět, že Ridley by nejradši tu hororovou stránku co nejvíc osekal, jenže tím by si podepsal ortel u zarytých/konzervových Alien fanoušků, který nesnesou sebemenší odklon od klasickýho Vetřelce (Prometheus) a když jim to někdo dodá to, co "chtěj", tak stejně remcaj (Vetřelčí půlka Covenantu), a zaměřil se spíš na tu filosofickou část, kterou zvládá opravdu mistrně. Úvodní scéna je jeden velkej boom pro ty, kteří rádi přemýšlí a zbytek filmu je druhej velkej boom pro ty, kteří si rádi všímaj detailů, skládaj do sebe jednotlivý "filmový puzzle" a baví je přemejšlet nad tím, co bude asi za těma puzzlema, který nám ještě tvůrci neodkryli a jestli to všechno nakonec nebude teda úplně jinak. Dalším plusem budiž skvělá hudba, neskutečná mystická "Anunnaki" atmosféra, suprová kamera, přesný herecký výkony a až na výjimky povedený vizuální efekty. Hodnocení znovu, jako v případě Promethea, není čistých 5, ale rád zaokrouhlím nahoru, když vidím všechny ty hate komentáře (převážně od lidí, který film prostě zhejtit chtěj a hledaj v něm chyby a blbosti, co vlastně ani nejsou chyby a blbosti, jen se nad nima stačí trošku logicky zamyslet - kromě asi jednoho nebo dvou malých případů) na film, kterej je myšlenkově i technicky naprosto skvěle zvládnutej.

• 23.5.2017  11:45
    Bob Dylan - Subterranean Homesick Blues (hudební videoklip) (1965)

První "rapová" písnička s revolučním videoklipem. Jeden z největších zlomů hudební historie si nezaslouží méně než plný počet.

• 29.4.2017  17:16
    Penny Dreadful (TV seriál) (2014)

První série - 70% .... Druhá série - 90% .... Třetí série - 90%

• 26.4.2017  12:08
    Stonewall (2015)

Pěkně natočený s fajnovou atmosférou a několika skvělýma scénama. Mimoto je to ale šíleně nevyrovnaný dílo, plný nehorázně cringe momentů, podivných hereckých výkonů, nepřesnýho historickýho kontextu a stereotypů. No, tak si to Emmerich vyzkoušel a teď zpátky k blockbusterům.

• 29.3.2017  10:26
    Brimstone (2016)

Dokonalost. Absolutní skvost. Nebýt letošního Logana, řekl bych, že nejlepší film, co jsem viděl za poslední tři roky. Příběh plný podobenství a vjemů, každá vteřina a záběr vypilovaný k dokonalosti, fantastický herecký výkony (ďábelský Guy Pearce a Dakota Fanning na Oskara), neskutečná atmosféra a hudba a navíc scénář a celý styl vyprávění příběhu je naprostý skvost, který má v závěru neskutečný emocionální dopad. Další film, co budu ještě dlouho rozdýchávat. Lidí, co v tom vidí jen "feministickou" agitku (jako really?) je mi upřímně líto.

• 26.3.2017  09:41

Po opětovném shlédnutí všech dosavadních X-Men filmů stále nedokážu pochopit, jak je možné, že tahle scénáristická břečka má vyšší hodnocení než po všech, ale opravdu po všech stránkách lepší Apocalypse nebo druhej Wolverine. Ale mě už to asi ani nepřekvapuje.

• 25.3.2017  09:04

Ale jo, nakonec pět. Závěr to dotáhnul a Darth Vader je prostě bad-ass bůh.

• 20.3.2017  09:35

A já debil jsem čekal, že se tvůrci konečně poučí z nehorázných failů předešlých dílů a aspoň na závěr stvoří něco, u čeho by se nemusel kroutit odpuzením nejen fanoušek herní předlohy, ale i fanoušek akčních post-apo skifi obecně. Pochvala budiž vyřčena tomu, že to neni takovej průser jako Odveta a konečně to v určitých chvílích má RE atmosféru. Nicméně Milla je v téhle roli čím dál víc otravnější, akce je naprosto příšerně natočená (bžilion střihů a člověk potom neví, komu jaká část těla při souboji patří), většinou hloupej scénář (ta scéna s benzínem a smrtí Weskera... jako really?) a "pointa" akorát tak klišoidní a trapná. Co stojí za zmínku je aspoň poměrně povedená hudba a efekty (ale jo, ten lítací drako-hák vypadající jak ze Sindibáda se tam dost hodil). I přes tunu negativ jsem se, při mírném zapomnění že se jedná o RE, a totálním vypnutí mozku, chvílema docela i bavil. Tak doufejme, že už je tohle totální konec série (i přes ten klasickej klišoidní konec) a RE se dostane do rukou někoho, kdo této sérii složí úctu a ne bankovní účet.

• 15.3.2017  11:32

Prototyp dokonale nevyváženého filmu. Na jedné straně naprosto precizně zvládnuté stránky filmu (fantastická kamera, prostředí, obsazení, atmosféra, 50% bojových choreografií, hudba - v několika scénách) a na druhé straně naprosto tragicky zvládnuté stránky filmu (scénář - ve filmu umře tuna postav, ale u všech vám to bude tak nějak jedno, 50% bojových choreografií, odfláknutej závěr a nevalný poselství filmu, hudba - fakt sorry, ale ve většině scénách se tam prostě dle mýho názoru nehodila a kazila atmosféru). Vychází z toho tedy čistý průměr, který nepřivede k orgasmu ale ani nezpůsobí krvácení hemoroidů. Škoda, Assassinovi jsem fakt věřil.

• 7.3.2017  21:39

Nejlepší filmová rozlučka všech dob, nejlepší bad-ass komorní drama, nejlepší X-Menovka spolu s Budoucí Minulostí (ikdyž úplně jiná a nedá se to srovnávat) a jeden z nejlepších filmů, co jsem viděl v kině. Nikdy jsem neviděl, aby v kinosále zůstalo tolik lidí až do konce titulků. Rozdýchávám...

• 27.2.2017  15:21

Co bych chtěl pochválit je fajnový propojení a zpuzzlování s předešlýma dílama, supr prostředí (Hluboká, Praha,... nějaký zasněžený hory), Thea Jamese, kterýmu po Divergence sérii konečně nemám chuť vysekat mozek z hlavy tupou sekyrkou, a povedenou akci. Všechno ostatní je ale bohužel ještě horší než v Awakening. Příšerná (ale opravdu příšerná) zkratkovitost a debilnost scénáře (postavy mění svoje názory každých cca 10 vteřin a s důležitými dialogy jsou hotoví za 5 vteřin, takže není šance, že by získaly nějakou gradaci) a nepotěší ani režie, u který bylo vidět, že režisér(ka) ví, co chce, ale zároveň to vlastně neví, a tak z toho vznikne splácanina supr věcí, který mohly skvělý, ale místo toho jsou docela hrozný (celej nápad s "Bílým klanem upírů"). V závěru řekne Selene větu ve smyslu "Svoji největší/nejdůležitější bitvu jsme vybojovali..." , nechci bejt nějak zlej, ale jakejkoliv libovolnej souboj z Evolution mi přišel epičtější, důležitější, vážnější a nápaditější než všechny souboje v tomhle filmu dohromady. A za co vlastně ty tři (slabší) hvězdy? Protože je to pořád Underworld.

• 8.2.2017  13:48

Po druhém shlédnutí, které od toho prvního dělí několik let, jsem se ještě utvrdil v názoru, že se jedná o dílo, které má pro filmový svět asi tak stejnou duševní a filmařskou váhu jako třeba Amadeus nebo Gladiátor. Ano, jedná se o diametrálně odlišná témata a zpracování a nemá skoro jedinou společnou věc, to ale neznamená, že kilo diamantů nemůže vážit stejně jako kilo zlata. Gibsonova filmová epištola o symbolickém utrpení jednoho člověka kvůli všem ostatním, je tak hlubokým příběhem, jak by jen mohl být. Tuna alegorií, podobenstvích, narážek a symbolů a to všechno bez toho, aby se to stalo samoúčelnou Biblickou agitkou. Naopak. Nejsem křesťan, ani muslim, ani judaista ani nic podobného. I přes to mně tenhle film dokázal uchvátit svojí sílou, myšlenkou a poselstvím (ikdyž v mnoha chvílích jsem se s myšlením Ježíše prostě ztotožnit nedokázal). Technická stránka filmu je dokonalá. Kamera naprosto mistrovská a hudba ještě o level výše (John Debney stvořil jeden z nejvíce padnoucích a nejsilnějších soundtracků vůbec). Herecké výkony jsou skvělé (hlavně Maia Morgenstern a James Caviezel - jejich chemie mezi matkou a synem je neuvěřitelná) a ztvárnění Satana brilantní. Obecně je mi dost líto lidí, kteří v tom vidí jen film o zmasakrování Ježíše a jeho ukřižování - aneb nějaké gore porno pro věřící fetišisty. Vždyť scéna, kdy Ježíš v úzké uličce upadne s křížem na zem a matka mu běží na pomoc je snad jedna z nejsilnějších filmových scén, které jsem kdy viděl (zase na tom má velkou zásluhu Debney) a hrdě můžu říct, že jsem u ní měl husí kůži po celým těle a do pravého oka se mi drala slza. A takových scén je tam mnoho. Holt, kdo chce, uvidí. .... "See, mother, I make all things new."

• 29.1.2017  14:41

Stejně dechberoucí jako předloha jen s tím rozdílem, že ve filmu tomu pozměněný závěr (nebo spíše prodloužený) dal trochu jinou pointu. Což ale neni vůbec na škodu, naopak. Herci, atmosféra, hudba, režie - všechno jak má být. (Spoiler alert... ) A paradoxně nejsilnější scéna nepřijde ani ve chvíli, kdyby to člověk čekal (poslední opravdový rozhovor Connora s matkou), nebo kdy mu to film říká (poslední scéna Connora s matkou), ale ve scéně v autě, kdy babička mluví s Connorem a člověk si uvědomí, co přijde a co nelze zastavit. Nebudu lhát... stejně jako u knížky mi ukápla slza a nehodlám se za to nijak stydět.

• 26.1.2017  16:56
    Lady Gaga - Bad Romance (hudební videoklip) (2009)

Nechtěl jsem to původně psát, ale někteří zdejší uživatelé by se k hudbě neměli radši vyjadřovat. Chápu, že se jim tenhle styl nelíbí, to bych bral, je to věc vkusu... ale říkat, že Gaga neumí zpívat a popírat to, že jedna z nejlepších zpěvaček současnosti je prostě samoúčelný sraní si do huby.

• 22.1.2017  15:07
    Into the Badlands (TV seriál) (2015)

Velké překvapení. Z očekávané béčkové klišoidní vykrádačky se vyklubal sympatický kung-fu/sci-fi/politický/dobrodružný akčňák se zajímavým dějem, fajn postavama, skvělýma akčníma scénama (po hodně dlouhé době jsem si vzpomněl na Matrix - v nejlepším slova smyslu), kde krev rozhodně nechybí a zajímavě pojatým postapo světem, kde se fajnovej vyváženej střed všech možných kultur a nepůsobí to ani přeplácaně ani neoriginálně. První série - 80% .... Druhá série - 80%

• 8.1.2017  16:40

Nádhera. Ve všech ohledech. Skvělí herci (Viggo je bůh a tolik skvělých dětských herců na jednom místě už jsem dlouho neviděl), fantastický scénář a výborná (filosofická) pointa. Upřímně je mi líto lidí, který v tom vidí pouze jakousi "agitku" alternativního života. Ale to holt nějaký konzervy nikdy nepochopí. "My face is mine, my hands are mine, my mouth is mine, but I'm not. I'm yours."

• 20.12.2016  11:04
    Michael Jackson - Heal The World (hudební videoklip) (1992)

Jacksona nijak moc neposlouchám. Znám od něj pár písniček a pár písniček se mi líbí... nicméně tohle mi vehnalo slzy do očí. Asi začínám bejt sentimentální sračkou.

• 9.12.2016  10:28

Mistrovský koncert ve všech ohledech, který dokazuje, že Clapton je stále Bůh. Technická schránka je dokonalá. Opravdu skvělá kamera, výborný střih, perfektně ozvučené a do toho super světlová show, ale nikterak přeplácaná, jen aby doplňovala skvělou atmosféru. Ironické je, že největší vyvrcholení koncertu je už v 1/3, a to s písní I Shot the Sheriff, kterou bych se nebál nazvat nejlepší verzí této písně, která kdy byla nahrána. Při monstrózním kytarovém sólu na konci písně jsem měl husí kůži komplet všude. Co ale taky nesmím opomenout je akustická část koncertu s písněmi jako klasická Drifting Blues, nebesky nádherná Tears In Heaven nebo temně vášnivá Layla. Clapton prostě válí na i na starý kolena a s jeho vizáží starého zkušeného bluesmana, který prošel mnoha žánrama, ale vždycky se nějakým způsobem držel u blues tématiky, boží veškeré limity dokonalosti hry na kytaru. Při takovýhle chvílích sním, abych mohl někdy v životě být alespoň tak z 1/5000 tak dobrý kytarista jako on. No, sním dál.

• 20.11.2016  18:28

Jeden z nejhezčích animáků, co jsem kdy viděl. Žádnej "kiddo" mainstreamovej výplach, ale propracovanej, vtipnej, emotivní film se skvělým dospělým a temným příběhem, fantastickou pointou a nádhernou hudbou... a samozřejmě While My Guitar Gently Weeps v závěru, doprovázející krásné kreslené titulky. Víc takovýhle filmů.

• 27.10.2016  21:59

No, byla to taková znouzectnost...

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40