Beckett51

Beckett51

Jake Aengus

okres České Budějovice
Sarkastický, prý trefně vulgární polo-šílenec, rádoby umělec, milovník hudby, označován jako skřítek, teplý kněz nebo sysel, mistr na filtrování

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37
    • 10.10.2018  09:56
    Veronika (2017)

Pěkně natočené a místy zajímavé bubání, které bohužel ale přináší jen jednu jedinou odlišnost od většiny dnešní hororové tvorby - nemluví se tam anglicky.

• 4.10.2018  22:18

Netřeba mnoha slov. Brilantní ve všech směrech. Herci (Gaga, Cooper a Elliott naprosto neskuteční), režie, kamera (ach... Matthew ), hudba (Shallow a I'll Never Love Again naprostý pecky, přičemž druhou zmíněnou bych se nebál nazvat "I Will Always Love You novýho tisíciletí"), scénář,... Jen mě mrzí, že podle komentářů jsou tací, co to považují za "dámskou" záležitost. K tomu nemám asi co napsat, protože by to bylo plýtvání slov...Anyway - Pro mě osobně jeden z největších kino zážitků.

• 18.9.2018  10:21
    Castle Rock (TV seriál) (2018)

Po skončení Leftovers jsem se bál, že budu muset čekat bůhví kolik let na seriál, který na mě zapůsobí obdobně. Můj strach byl zbytečný. Castle Rock je totiž naprosto dokonalý slowburn, který od diváka chce trpělivost, přemýšlivost, empatii a pozornost. Pokud tyto vlastnosti divák nemá, nedostane zřejmě nic jiného než nudu, nesmyslnost či zbytečnost. Pokud tyto vlastnosti má, dostane jednu z nejlepších, nejgeniálnějších a nejvypiplanějších věcí, co se za posledni dobu objevila. Vyzdvižen budiž naprosto božský casting, kde každá jediná postava je obsazena tak, jakoby ta role byla psaná přímo pro ní. A závěr, typicky Kingovsky antiklimatický, mohl být jen stěží lepší... První série - 100%

• 27.8.2018  22:28

Nejděsivější horor od prvního Insidious.

• 8.8.2018  08:30

Kouzelné, vtipné, vypiplané, barevné, hyperaktivní, skvěle obsazené a zahrané (pochvala budiž směřována hlavně k dětským hercům a Nortonovi), chytré,... bohužel přes toto všechno ve mně film nic moc nezanechal.

• 16.7.2018  21:27
    Malý Sheldon (TV seriál) (2017)

Překvapení jako hrom. Samo o sobě nikterak geniální, ale ve své jednoduchosti a roztomilosti naprosto neodolatelné. Absence "sitcom smíchu" chytrý krok, díky kterému se celý feeling seriálu posunul na úplně jinou vlnu než TBBT a to je jen dobře. První série - 90%

• 10.7.2018  21:09
    Taboo (TV seriál) (2017)

Delikátní, ve všech ohledech až nezdravě do detailu vypiplaná záležitost. Vévodící Tom Hardy, přesnej a nápaditej scénář (humor se mi trefil naprosto přesně do vkusu), dokonale sedící hudba, neuvěřitelná výprava a surová atmosféra, africká a indiánská mystika ( *buch* <3 *buch*), fantastické obsazení, ... a vlastně všechno ostatní. Rozhodně ne seriál pro každýho, nicméně mně se do gusta trefil totálně dokonale. První série - 100%

• 6.7.2018  10:45

"Pouze" lehce nadprůměrná hororová jednohubka, která vyniká pouze zajímavým tématem (jehož potenciál tvůrci bohužel ani zdaleka nevyužili) a hereckými výkony (hlavně dětských představitelů). Zbytek je bohužel v současné době ničím nevyčnívající "Cloverfield" napínák, u kterýho osobně až tak nechápu ten hype, co se okolo něj děje.

• 30.6.2018  22:25
    Slídil (2014)

Famózní Gyllenhaal, režie a kamera ve filmu, který zapůsobil, ale bohužel nic nezanechal.

• 30.6.2018  22:19
    Westworld (TV seriál) (2016)

Fenomenální eso v rukávu HBO, které má neskutečný potenciál a díky všem bohům si to uvědomují i tvůrci a jednají podle toho. První série - 90% ... Druhá série - 100% ...

• 20.6.2018  08:33
    Tomb Raider (2018)

Pěkně natočený polo-survival dobrodružňák, který bohužel doplácí na nepříliš nápaditý a i vcelku nezajímavý scénář, a který v závěru působí dost tuctově. Samotný "Tomb Raid" potom ohromné zklamání, protože kromě atmosféry (Himiko umí udělat své, ale i tak její poměrně nevyužitá linka zamrzela) to nebylo nic, co bysme už neviděli několikrát předtím a chování Lary v některých částech moc nedávalo smysl. Nicméně Alicia se snaží ze všech sil, až na pár úmorných scén to docela odsýpá a atmosféra her z toho cítit je. Fajn jednohubka, ke které se jen stěží budu vracet, ale pokud bude dvojka, rozhodně se na ní podívám.

• 25.5.2018  14:47
    Cargo (2018)

Vlastně se zdejšímu hodnocení ani nedivím. Krásná ukázka již zaběhlého způsobu, kdy lidi pořád zvrací ve smyslu "všechny zombí (dodejte jiný libovolný žánr) filmy jsou stejný" a když někdo natočí něco úplně jinýho, kde funguje atmosféra, herci, hudba a scénář (až na pár chvilek), tak zas kydaj, že je to něco úplně jinýho. Film, kterej si zaslouží hezký čtyři hvězdy ( na plnej počet to neni, chyby to mělo), ale kvůli nesmyslnému davovému kamenování rád nadhodnotím.

• 13.5.2018  14:37

"Did you do it? - Yes. - And What did it cost? - Everything..."

• 11.5.2018  21:00

Pro mě bohužel nudné, nikdy nekončící a upištěné. Nicméně neboť je to určené pro děti, pro které to bude nejspíše zábavné, chytlavé, poučné a pěkné, z morálního hlediska prostě odpad dát nemůžu. Protože nejsem dítě... žejo.

• 6.5.2018  16:04

Klasická Marvelovka se vším všudy. Na jednu stranu jeden z nejprovařenějších příběhů v historii, ošklivá CGI pantera v soubojích a ta osudovost ( Winter Soldier, první Guardians of the Galaxy, Doctor Strange a vlastně i Infinity War) tam prostě těžce chybí... na stranu druhou skvělý prostředí a atmosféra, zajímavě zmixovaná hudba, sympatické postavy a celé to i přes neduhy působí velmi zábavně. Jinak řečeno - dalo se z toho vytřískat víc, ale taky to mohlo dopadnout mnohem, mnohem hůř.

• 25.3.2018  16:41

Nejsilnější hudebně-filmový zážitek za hodně dlouhou dobu. Co píseň, to emotivní a spirituální cover dokazující, že hudebníci, kteří zde vzdávali poctu jednomu z nejgeniálnějších básníků a písničkářů, měli ke Cohenově tvorbě či osobě velký citový vztah. Absolutní vrcholy koncertu jsou pak jedna z nejlepších verzí Hallelujah od k.d. lang, epická Democracy od The Lumineers, osudová In My Secret Life od Bettye Lavette, skromná a procítěná Chelsea Hotel od Lany Del Rey a Adama Cohena, srdce trhající Famous Blue Raincoat od Damiena Ricea, duši trhající So Long, Marianne od Adama Cohena s vzkazem od Mistra samotného, nádherná procítěná If It Be Your Will od Bornse (která se ale bohužel na ofiko vydání neobjevuje, nicméně na youtube ji lze v pohodě najít) a úctyhodná Suzanne od Rona Sexsmithe (také možno najít na youtube). Závěr potom samozřejmě totální citová dorážečka (nikoliv vydíračka). Rozloučení, jaké si pan Cohen zasloužil... "For me poetry is the evidence of life, not a life itself. It's the ashes of something that's burning well. And sometimes you confuse yourselves and try to create ashes instead of fire."

• 24.3.2018  22:56

Překvapivě poučení z předchozího dílu nastalo. Mnohem soustředěnější režie doplňuje poměrně originální scénář, který se snaží vyhýbat hororovým klišé a typický lekačky trochu okořenit. Samotnej démon potom mohl dostat klidně trochu víc prostoru, nicméně co se týče designu je rozhodně nejpovedenější od prvního dílu. Celkově nejčistší čtyři hororový hvězdičky, ale díky skvělýmu příběhovýmu propojení, nesmyslnýmu, avšak ne u hororů atypickýmu zdejšímu hateu a v porovnání s povedeným Annabelle 2 (které jsem dal taky čtyři), přičemž toto bylo ještě trochu lepší, nadhodnotím slabšími pěti. Jen lehce zamrzela absence některých zajímavých scén z traileru.

• 18.3.2018  15:07

Nikdo nedokázal dělat tak dokonalý hudební kýče jako Meat Loaf a Jim Steinman.

• 11.3.2018  15:37

Kouzelné, krutě vtipné, emotivní, s nádhernou hudbou, mistrovsky napsané, ještě lépe zahrané a nezapomenutelné. Potenciál na kult naplněn.

• 11.3.2018  15:28

Nejkrásnější (gay) romance od The Way He Looks s neskutečným emotivním dopadem. Úžasný, přirozený herecký výkony, neskutečně nádherná atmosféra a prostředí, skvěle vykreslené postavy a tři úžasné indie zářezy od Sufjana Stevense. A ten závěr... ( "Oliver... I remember everything." ) ... říznul tak hluboko. Pocitově asi nejsetrvačnější film od Logana.

• 2.3.2018  07:56

Podivnej film. Na jednu stranu v zásadě poměrně dobrej a originální nápad, slušná atmosféra, dobrý efekty a fakt povedená hudba. Na druhou stranu je to takovej slepenec všeho možnýho, kde bohužel moc nefunguje napětí a díky ne-až tak povedeným dialogům disponuje nudou. Propojení s Cloverfieldem samo o sobě chytrý, ale bohužel působí nedodělaně a tudíž to v závěru vyplyne tak nějak do ztracena. Škoda, vyloženě špatný to neni, ale potenciál to mělo větší.

• 16.2.2018  22:49
    Tvář vody (2017)

Je to trošku slabších pět, protože na můj vkus to mohlo v některých chvílích trochu řízněji zatlačit na pilu a nějaký scény nebyly úplně stoprocentně přesný (ikdyž to možná byl účel), nicméně i tak z hlavní části dostal to, co jsem očekával - atmosférickou drsnou pohádku se skvělými herci (na Oskary moc nekoukejte, Jenkins a Spencer svoje role zahráli bravurně, ale Oskarově rozhodně ne - opět asi nominace z principu - a největší hvězda Shannon samozřejmě opět unikl téměř všem cenám), nádhernou hudbou, úžasně kouzelnou výpravou a suprovou režií. Jak pročítám zdejší komentáře, zjišťuji, že pózerství se stává už asi národním fenoménem. Kdyby tenhle film Del Toro natočil před deseti rokama, mám pocit, že bysme koukali na úplně jiný hodnocení.

• 6.2.2018  10:41
    Exorcista (TV seriál) (2016)

Úvod do první řady udělá dojem, že se bude jednat jen o další, trochu kvalitnější natočený seriál ždímající ze svých slavných předchůdců, ale po několika dílech se to celkem slušně rozjede a nastaví to svoje vlastní pravidla hry a v závěru ukáže i velmi slušné herecké výkony, atmosféru a scénář. První série - 70% .... Druhá řada potom šlápne na plyn několikrát víc, rozehraje úplně jinej styl a podaří se jí stát se autonomním dílkem, kterej má v klasikou společnej jen název a svět. Atmosférou až Constantinovské, skvěle herecký obsazené, napínavé, parádní hudba a scénář. Druhá série - 85%

• 4.2.2018  16:24

K anime jsem si nikdy moc velký vztah neudělal. O to více mne dokáže překvapit to, když narazím na nějaké, které mi téměř vezme dech. Roztomilé, vtipné, chytré, oku lahodící, hluboké, mystické, emotivní a s krásným hudebním podkresem. Pocitově spíše čtyři, ale v tomto případě velmi rád nadhodnotím.

• 4.2.2018  16:20
    Ochránci (2017)

Ač jsem se ze všech sil snažil, ani pomocí diamantové lopaty a krumpáče jsem tu jednu hvězdu vykopat nedokázal. Absolutní (!!) katastrofa na všech frontách a nefunguje to bohužel ani jako guilty pleasure či sebeparodie (protože je nešťastně zřejmé, že to tvůrci mysleli naprosto vážně). Co scéna, to buď to nejtypičtější superhrdinský klišé, vykrádačka jiných komixáren či děl (Pán Prstenů - wtf?!), chyba (kalhoty u mědvěda bych jednou odpustil, ale 2x a tak očividně?) nebo totálně nelogický motivace hrdinů či obecně ne-úplně domyšlený fenomény. Padouch bez jakýhokoliv charakteru (čti směšná chodící koule svalů), scénář ve většině případů k smíchu a hlavní "Záchitníci" vesměs nezajímaví a nudní. Jediné, co bych přičetl k dobru, je krátká stopáž, takže to poměrně svištělo (až u "psychologických" scén) a v některých scénách docela pěknou kameru. Bohužel ani to ale na jednu hvězdu nestačí... Doporučuji trailer, ten byl lepší.

• 25.1.2018  21:32
    Prezidentský duel – finále (TV pořad) (2018)

Konečně debata, jak má být. Nestranný moderátor(ka), argumenty, věcná témata, klidné publikum (až na několik nedůstojných posměšků a štěků od Zemanovo fanoušků, ale to se dá vzhledem k emotivní záležitosti skousnout) a příjemné prostředí.

• 24.1.2018  11:28
    Česko hledá prezidenta (TV pořad) (2018)

Že jsem si radši nešel dokouřit tu pohanku...

• 21.12.2017  09:39
    Dunkerk (2017)

Skvěle natočenej a luxusně ozvučenej survival, se kterým mám ale jeden zásadní problém. Vůbec mi nesedla struktura děje a celkové pojmutí scénáře. Je mi jasný, že Nolan chtěl hrát na reálnou notu a to se mu i povedlo, nicméně to nemění nic na tom, že téměř veškeré situace jsou hrozně repetitivní, časová osa mi tam v některých scénách taky úplně neseděla, a tak jsem se asi po hodině filmu začal značně nudit a napětí se téměř vůbec nedostavilo.

• 9.12.2017  11:09
    matka! (2017)

Po tom, co jsem byl v kině na Noahovi, jsem se jednu dobu velmi rád bavil čtením komentářů lidí, kteří film vůbec nepochopili. U mother! jsou to pro mě ještě tak 30x větší žně. Dokonalost!

• 19.11.2017  19:57
    Zlá krev (TV seriál) (2017)

Mnoho již bylo řečeno o hereckém umu jak Susan Sarandon (kterou jsem předtím nijak moc herecký nevnímal), tak Jessicy Lange (kterou zbožňuji a díky této roli ještě mnohem více). Nicméně kdo neviděl tenhle skvost, zřejmě přišel o jedny z nejlépe zahraných rolí, co se kdy v televizi objevily. Obě mistrovské dámy srovnatelně špendlí divákovy oči k obrazovce tak neskutečným způsobem, že jsem měl pocit, jakoby celá řada trvala tak 2 hodiny. Závěr pak neskutečnej emoční nátěr ve všech směrech. "What's your name, sweetheart?" -Sylvia. -Fuck off, Sylvia."

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37