Beckett51

Beckett51

Jake Aengus

okres České Budějovice
Sarkastický, prý trefně vulgární polo-šílenec, rádoby umělec, milovník hudby, označován různými přezdívkami, ze kterýchš mu ani jedna pořádně nesedí a mistr na filtrování

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39
    • 25.3.2018  16:41

Nejsilnější hudebně-filmový zážitek za hodně dlouhou dobu. Co píseň, to emotivní a spirituální cover dokazující, že hudebníci, kteří zde vzdávali poctu jednomu z nejgeniálnějších básníků a písničkářů, měli ke Cohenově tvorbě či osobě velký citový vztah. Absolutní vrcholy koncertu jsou pak jedna z nejlepších verzí Hallelujah od k.d. lang, epická Democracy od The Lumineers, osudová In My Secret Life od Bettye Lavette, skromná a procítěná Chelsea Hotel od Lany Del Rey a Adama Cohena, srdce trhající Famous Blue Raincoat od Damiena Ricea, duši trhající So Long, Marianne od Adama Cohena s vzkazem od Mistra samotného, nádherná procítěná If It Be Your Will od Bornse (která se ale bohužel na ofiko vydání neobjevuje, nicméně na youtube ji lze v pohodě najít) a úctyhodná Suzanne od Rona Sexsmithe (také možno najít na youtube). Závěr potom samozřejmě totální citová dorážečka (nikoliv vydíračka). Rozloučení, jaké si pan Cohen zasloužil... "For me poetry is the evidence of life, not a life itself. It's the ashes of something that's burning well. And sometimes you confuse yourselves and try to create ashes instead of fire."

• 24.3.2018  22:56

Překvapivě poučení z předchozího dílu nastalo. Mnohem soustředěnější režie doplňuje poměrně originální scénář, který se snaží vyhýbat hororovým klišé a typický lekačky trochu okořenit. Samotnej démon potom mohl dostat klidně trochu víc prostoru, nicméně co se týče designu je rozhodně nejpovedenější od prvního dílu. Celkově nejčistší čtyři hororový hvězdičky, ale díky skvělýmu příběhovýmu propojení, nesmyslnýmu, avšak ne u hororů atypickýmu zdejšímu hateu a v porovnání s povedeným Annabelle 2 (které jsem dal taky čtyři), přičemž toto bylo ještě trochu lepší, nadhodnotím slabšími pěti. Jen lehce zamrzela absence některých zajímavých scén z traileru.

• 18.3.2018  15:07

Nikdo nedokázal dělat tak dokonalý hudební kýče jako Meat Loaf a Jim Steinman.

• 11.3.2018  15:37

Kouzelné, krutě vtipné, emotivní, s nádhernou hudbou, mistrovsky napsané, ještě lépe zahrané a nezapomenutelné. Potenciál na kult naplněn.

• 11.3.2018  15:28

Nejkrásnější (gay) romance od The Way He Looks s neskutečným emotivním dopadem. Úžasný, přirozený herecký výkony, neskutečně nádherná atmosféra a prostředí, skvěle vykreslené postavy a tři úžasné indie zářezy od Sufjana Stevense. A ten závěr... ( "Oliver... I remember everything." ) ... říznul tak hluboko. Pocitově asi nejsetrvačnější film od Logana.

• 2.3.2018  07:56

Podivnej film. Na jednu stranu v zásadě poměrně dobrej a originální nápad, slušná atmosféra, dobrý efekty a fakt povedená hudba. Na druhou stranu je to takovej slepenec všeho možnýho, kde bohužel moc nefunguje napětí a díky ne-až tak povedeným dialogům disponuje nudou. Propojení s Cloverfieldem samo o sobě chytrý, ale bohužel působí nedodělaně a tudíž to v závěru vyplyne tak nějak do ztracena. Škoda, vyloženě špatný to neni, ale potenciál to mělo větší.

• 16.2.2018  22:49
    Tvář vody (2017)

Je to trošku slabších pět, protože na můj vkus to mohlo v některých chvílích trochu řízněji zatlačit na pilu a nějaký scény nebyly úplně stoprocentně přesný (ikdyž to možná byl účel), nicméně i tak z hlavní části dostal to, co jsem očekával - atmosférickou drsnou pohádku se skvělými herci (na Oskary moc nekoukejte, Jenkins a Spencer svoje role zahráli bravurně, ale Oskarově rozhodně ne - opět asi nominace z principu - a největší hvězda Shannon samozřejmě opět unikl téměř všem cenám), nádhernou hudbou, úžasně kouzelnou výpravou a suprovou režií. Jak pročítám zdejší komentáře, zjišťuji, že pózerství se stává už asi národním fenoménem. Kdyby tenhle film Del Toro natočil před deseti rokama, mám pocit, že bysme koukali na úplně jiný hodnocení.

• 6.2.2018  10:41
    Exorcista (TV seriál) (2016)

Úvod do první řady udělá dojem, že se bude jednat jen o další, trochu kvalitnější natočený seriál ždímající ze svých slavných předchůdců, ale po několika dílech se to celkem slušně rozjede a nastaví to svoje vlastní pravidla hry a v závěru ukáže i velmi slušné herecké výkony, atmosféru a scénář. První série - 70% .... Druhá řada potom šlápne na plyn několikrát víc, rozehraje úplně jinej styl a podaří se jí stát se autonomním dílkem, kterej má v klasikou společnej jen název a svět. Atmosférou až Constantinovské, skvěle herecký obsazené, napínavé, parádní hudba a scénář. Druhá série - 85%

• 4.2.2018  16:24

K anime jsem si nikdy moc velký vztah neudělal. O to více mne dokáže překvapit to, když narazím na nějaké, které mi téměř vezme dech. Roztomilé, vtipné, chytré, oku lahodící, hluboké, mystické, emotivní a s krásným hudebním podkresem. Pocitově spíše čtyři, ale v tomto případě velmi rád nadhodnotím.

• 4.2.2018  16:20
    Ochránci (2017)

Ač jsem se ze všech sil snažil, ani pomocí diamantové lopaty a krumpáče jsem tu jednu hvězdu vykopat nedokázal. Absolutní (!!) katastrofa na všech frontách a nefunguje to bohužel ani jako guilty pleasure či sebeparodie (protože je nešťastně zřejmé, že to tvůrci mysleli naprosto vážně). Co scéna, to buď to nejtypičtější superhrdinský klišé, vykrádačka jiných komixáren či děl (Pán Prstenů - wtf?!), chyba (kalhoty u mědvěda bych jednou odpustil, ale 2x a tak očividně?) nebo totálně nelogický motivace hrdinů či obecně ne-úplně domyšlený fenomény. Padouch bez jakýhokoliv charakteru (čti směšná chodící koule svalů), scénář ve většině případů k smíchu a hlavní "Záchitníci" vesměs nezajímaví a nudní. Jediné, co bych přičetl k dobru, je krátká stopáž, takže to poměrně svištělo (až u "psychologických" scén) a v některých scénách docela pěknou kameru. Bohužel ani to ale na jednu hvězdu nestačí... Doporučuji trailer, ten byl lepší.

• 25.1.2018  21:32
    Prezidentský duel – finále (TV pořad) (2018)

Konečně debata, jak má být. Nestranný moderátor(ka), argumenty, věcná témata, klidné publikum (až na několik nedůstojných posměšků a štěků od Zemanovo fanoušků, ale to se dá vzhledem k emotivní záležitosti skousnout) a příjemné prostředí.

• 24.1.2018  11:28
    Česko hledá prezidenta (TV pořad) (2018)

Že jsem si radši nešel dokouřit tu pohanku...

• 21.12.2017  09:39
    Dunkerk (2017)

Skvěle natočenej a luxusně ozvučenej survival, se kterým mám ale jeden zásadní problém. Vůbec mi nesedla struktura děje a celkové pojmutí scénáře. Je mi jasný, že Nolan chtěl hrát na reálnou notu a to se mu i povedlo, nicméně to nemění nic na tom, že téměř veškeré situace jsou hrozně repetitivní, časová osa mi tam v některých scénách taky úplně neseděla, a tak jsem se asi po hodině filmu začal značně nudit a napětí se téměř vůbec nedostavilo.

• 9.12.2017  11:09
    matka! (2017)

Po tom, co jsem byl v kině na Noahovi, jsem se jednu dobu velmi rád bavil čtením komentářů lidí, kteří film vůbec nepochopili. U mother! jsou to pro mě ještě tak 30x větší žně. Dokonalost!

• 19.11.2017  19:57
    Zlá krev (TV seriál) (2017)

Mnoho již bylo řečeno o hereckém umu jak Susan Sarandon (kterou jsem předtím nijak moc herecký nevnímal), tak Jessicy Lange (kterou zbožňuji a díky této roli ještě mnohem více). Nicméně kdo neviděl tenhle skvost, zřejmě přišel o jedny z nejlépe zahraných rolí, co se kdy v televizi objevily. Obě mistrovské dámy srovnatelně špendlí divákovy oči k obrazovce tak neskutečným způsobem, že jsem měl pocit, jakoby celá řada trvala tak 2 hodiny. Závěr pak neskutečnej emoční nátěr ve všech směrech. "What's your name, sweetheart?" -Sylvia. -Fuck off, Sylvia."

• 22.10.2017  14:40
    Temná věž (2017)

Naprosto chápu nízké hodnocení těch, kteří předlohu nečetli, popřípadě konstruktivní kritiku těch, kteří ano. Děj je hodně zkratkovitej a působí trochu tuctovějc, než asi původně měl, z celkový mytologie je načrtnutá opravdu jen kostra, takže nějakej ten hlubší podkres, kterej maj knížky, si neznalej neužije. Ale... atmosféru to má skvělou, casting taky vynikající (Elba je Pistolník jak řemeno, ať je černej nebo ne), nemálo povedenou hudbu a tunu odkazů jak na knížky že série, tak obecně z Kingovo vesmíru. Proto si myslím, že jako průřez knížek, alternativní "průchod" série (to, že to někdo bere jako přímou adaptaci beru jako nevědomost toho, jak se k filmu vyjádřili tvůrci i sám King anebo prostě jako tupou ignoranci a haterskou pózu) a uvedení do onoho světa, který se hnul, to slouží jako naprosto skvělá věc a lépe by v rámci filmových možností šla udělat jen stěží (samozřejmě pár detailů by tam vychytat šlo, film rozhodně dokonalej neni). A jako poslední... To, že někdo četl "první knihu" ze série a vyjadřuje se k tomu, jak by měla vypadat celá série, kterou rozhodně první kniha nedefinuje, protože každý díl je žánrově dost jinde, beru jako obrovskou aroganci. Tudíž nesmyslný hejty typu, že první půl hodinu se řeší trable Jakea v našem světě (zhruba 1/4 dílu Pustiny), jsou tam sci-fi prvky (wtf?!) a Roland je černej (alternativní průchod - pokud víte, co to slovní spojení znamená, docvakne to...) jsou trochu víc mimo. Chjo.

• 16.10.2017  12:58

Pomalá niterní meditace, která v závěru řízne do srdce tak hluboko, že... "Jack, I swear..."

• 25.9.2017  17:56

Skvělý dokument. Naprosto ideálně se zde kříží osobní život Gagy, kde kolikrát ukazuje i to, co by se jiný "superstar" báli dát v rámci metafor do písničky, s nahráváním alba Joanne a všema problémama, radostma a inspiracema. Na dýlku je tak akorát dlouhej a děje se toho v něm poměrně hodně, takže rozhodně nenudí. Všem haterům Gagy bych povinně kopii tohohle filmu nacpal do prdele a v rámci morálního a hudebního vzdělání párkrát otočil, aby získali nějakej ten rozum. Jasný, vkus je vkus, ale urážet tvorbu či osobu někoho jen proto, že jde mimo vás, to už je debilita.

• 9.9.2017  19:17
    To (2017)

Dokonalý prototyp mistrovského hororu se vším všudy. Uvidíme, jak dopadne druhý díl, ale zatím to vypadá, že si tato adaptace přivlastní přízvisko "nepřekonatelná". Konečně pod dlouhé době něco, co si King opravdu zasloužil.

• 20.7.2017  08:26
    Okja (2017)

Všude v komentářích vidím "agitka, agitka, agitka". To už lidi úplně zapomněli, co agitka znamená nebo prostě dávaj tohle přízvisko všemu, co pojednává o jiném názoru než mají oni? Já jsem teda neviděl žádnout agitku, ale příběh o přátelství, kde byly ukázány obě strany extrémismu, jak masožroutská, tak veganská. Je smutný, že se lidi čím dál víc nechávaj strhnout hloupým bublinkářstvím a bojí se (?) přemejšlej i za svojí bublinou. Jinak film samozřejmě čistých pět hvězd. Dokonalost po všech stránkách a po Snowpiercerovi a tomhle je mi jasný, že Joon-ho Bong je jeden z nejzajímavějších režisérů současnosti.

• 18.7.2017  21:16

Překvapení jako hrom. Čekal jsem klišoidní akční sci-fi, co vaří z tématické vody dob dávno uběhlých, ale dostal jsem chytrou sci-fi, se super hudbou, opravdu fantastickým zpracováním (digitální orgie se konají, ale v tom nejlepším slova smyslu), perfektní "Deus Ex meets Blade Runner meets Total Recall" atmosférou a fajnovou akcí. Tématem "člověk ve stroji" to samozřejmě neni žádná novinka, nicméně nehodlám kvalitně napsanej, zfilmovanej a zahranej film hejtit jen kvůli tomu, že tohle "už tu bylo". Jako by snad někomu vadilo u komixovek, že pořád dokola superhrdinové musí zachraňovat svět, anebo že k nám pořád přistávaj mimozemšťani - víceméně kvůli těm samým věcem. Jako závěr musím dodat, že předlohu jsem nečetl a anime jsem taky neviděl, takže nejsem nijak citově ovlivněnej jakožto k remaku. Opět, čistý čtyři hvězdy, ale kvůli zdejší podhodnocenosti a obecnýmu nesmyslnýmu hateu nadhodnotím.

• 8.7.2017  22:20

Prototyp dokonalého komorního "isolation" hororu s transcencentním přesahem. Co víc si přát?

• 25.6.2017  21:15

Jedna hvězdička za efekty, jinak všechno, ale fakt úplně všechno naprosto špatně. Trapnej humor, směšnej "děj", tragickej scénář, nesympatičtí hrdinové a naprosto nezvládnutá režie. Chápu lidi, co daj ze vztahu k Power Rangers z mládí tomuhle výtvoru klidně i 3 hvězdičky nebo jim zrovna tenhle film padnul do nálady (protože přiznejme si to, na kravinu máme náladu občas každej), ale soudnej člověk tomu přece nemůže dát víc a potom se s klidným svědomím dívat na filmy podobnýho ražení, ale už na úplně jiným filmařským levlu, a dát jim stejný hodnocení jako tomuhle braku. *Není míněno jako urážka pro vysoko hvězdičkáře, spíše jako nepochopení z mé strany, děkuji za pozornost.*

• 25.6.2017  20:56

Skvěle natočená debilotina, která i přes svojí scénáristickou demenci a klišoidnost je pořád zábavnej dobrodružňák se super obludkama, parádní vypiplanou kamerou, atmosférou a Samuelem L. Jacksonem. Nicméně Godzille to stále nesahá ani po tlustý kotníky a ač mi tenhle film přijde vcelku zbytečnej (co se v rámci daného vesmíru týče), potitulková scéna dostatečně navnadila a věřím, že další monster filmy budou lepší.

• 8.6.2017  12:44
    Skryté zlo (2017)

Tématicky náběh na fakt skvělej horor, bubák nápaditej a řádně creepy, a filmařsky to tak neni vůbec marný, ale scénář je vesměs to, co už jsme za posledních pár let viděli poměrně hodněkrát. Atmosféra fajn, ale postavy silně nesympatické, nelogické chování (s tím stolkem, WTF?) a občas prostě divný scény. I přesto mě to ale docela bavilo.

• 28.5.2017  15:14

Scott má tu smůlu, že se rozhodl tvořit "puzzle-filmy" v době, kdy všichni chtějí mít všechno naservírované před očima v jeden čas a co nejpřehledněji. Jistě, má to pořád stejný Alien schéma a člověku je hned jasný, jak se hororová stránka filmu bude vyvíjet. Nicméně je vidět, že Ridley by nejradši tu hororovou stránku co nejvíc osekal, jenže tím by si podepsal ortel u zarytých/konzervových Alien fanoušků, který nesnesou sebemenší odklon od klasickýho Vetřelce (Prometheus) a když jim to někdo dodá to, co "chtěj", tak stejně remcaj (Vetřelčí půlka Covenantu), a zaměřil se spíš na tu filosofickou část, kterou zvládá opravdu mistrně. Úvodní scéna je jeden velkej boom pro ty, kteří rádi přemýšlí a zbytek filmu je druhej velkej boom pro ty, kteří si rádi všímaj detailů, skládaj do sebe jednotlivý "filmový puzzle" a baví je přemejšlet nad tím, co bude asi za těma puzzlema, který nám ještě tvůrci neodkryli a jestli to všechno nakonec nebude teda úplně jinak. Dalším plusem budiž skvělá hudba, neskutečná mystická "Anunnaki" atmosféra, suprová kamera, přesný herecký výkony a až na výjimky povedený vizuální efekty. Hodnocení znovu, jako v případě Promethea, není čistých 5, ale rád zaokrouhlím nahoru, když vidím všechny ty hate komentáře (převážně od lidí, který film prostě zhejtit chtěj a hledaj v něm chyby a blbosti, co vlastně ani nejsou chyby a blbosti, jen se nad nima stačí trošku logicky zamyslet - kromě asi jednoho nebo dvou malých případů) na film, kterej je myšlenkově i technicky naprosto skvěle zvládnutej.

• 23.5.2017  11:45
    Bob Dylan - Subterranean Homesick Blues (hudební videoklip) (1965)

První "rapová" písnička s revolučním videoklipem. Jeden z největších zlomů hudební historie si nezaslouží méně než plný počet.

• 29.4.2017  17:16
    Penny Dreadful (TV seriál) (2014)

První série - 70% .... Druhá série - 90% .... Třetí série - 90%

• 26.4.2017  12:08
    Stonewall (2015)

Pěkně natočený s fajnovou atmosférou a několika skvělýma scénama. Mimoto je to ale šíleně nevyrovnaný dílo, plný nehorázně cringe momentů, podivných hereckých výkonů, nepřesnýho historickýho kontextu a stereotypů. No, tak si to Emmerich vyzkoušel a teď zpátky k blockbusterům.

• 29.3.2017  10:26
    Brimstone (2016)

Dokonalost. Absolutní skvost. Nebýt letošního Logana, řekl bych, že nejlepší film, co jsem viděl za poslední tři roky. Příběh plný podobenství a vjemů, každá vteřina a záběr vypilovaný k dokonalosti, fantastický herecký výkony (ďábelský Guy Pearce a Dakota Fanning na Oskara), neskutečná atmosféra a hudba a navíc scénář a celý styl vyprávění příběhu je naprostý skvost, který má v závěru neskutečný emocionální dopad. Další film, co budu ještě dlouho rozdýchávat. Lidí, co v tom vidí jen "feministickou" agitku (jako really?) je mi upřímně líto.

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39