Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Akční
  • Krátkometrážní
  • Komedie
  • Horor

Oblíbené seriály (10)

Pozůstalí (2014)

Rozhodně ne seriál pro každého... těžce pocitová věc, která může být pro lidi, co zcela postrádají jakékoliv empatické schopnosti, těžce nudná a roztahaná vydíračka.... ovšem pro mě, jakožto velice empatického člověka, se jedna o naprosto špičkově vystavěné drama s mnoha alegorickýma vsuvkama, fantastickýma hereckýma výkonama a hudbou, která dokázala i z několika plochých scén udělat neskutečně emotivní momenty. Už dlouho se mi nestalo, abych celou řadu shlédnul během dvou dnů. První série - 100% .... Druhá řada ještě přidala na atmosféře a scénáristické preciznosti a i přesto, že je poměrně odlišná od té první, je stejně tak dechberoucí. Závěrečnej díl je pak jedno z nejlepších seriálových finále co jsem kdy viděl. Pro Justina Therouxe chci Emmy a nemůžu žít bez další řady. Druhá série - 100% .... Opět zcela něco jiného, než jsme viděli v předešlých dvou řadách. Tvůrci ubrali na mystičku a tajemnu a přidali tunu podobenství, alegorií a filosofie a zabalili to do špičkově natočeného a neskutečně mistrovsky zahraného psychologického dramatu. Hudba to vše opět dovádí do výšin, které nelze popsat lidskou řečí a nelineárnost celého vyprávění není nic menšího než hotové mistrovské dílo. Během závěrečného dílu jsem se 3x emocionálně rozsypal a po skončení jsem věděl, že tento seriál mohu zařadit na první místo nejlepších seriálů, které jsem kdy viděl. Děkuji. Třetí série - 100%

Hra o trůny (2011)

Můj předešlý, až děsivě dlouhý komentář, který jsem potil v průběhu celého vysílání seriálu už se mi nelíbil, tudíž ho nahrazuji tímto krátkým, úderným a čtenářsky jistě mnohem přívětivějším zhodnocením seriálu jako celku. Takže: Co se týče TV fantasy, nic lepšího v minulosti a současnosti (k budoucnosti se vyjadřovat nechci, natolik svým Jolandovským schopnostem nevěřím) nenajdete. Tečka." Děkuji za pozornost.... Na co nikdy nezapomenu: White Walkers, Baelor, The Rains of Castamere, Red Viper vs. The Mountain, Hardhome, Traitor, Light Of The Seven, Night King.

Please Like Me (2013)

První série - 100% .... Druhá série - 100% ... Třetí série - 90% ...

Stranger Things (2016)

První série - 100% ... Druhá série - 100% ... Třetí série - 100% (Neverending Story scéna je jedna z nejlepších věcí, co jsem kdy viděl.)

Castle Rock (2018)

Po skončení Leftovers jsem se bál, že budu muset čekat bůhví kolik let na seriál, který na mě zapůsobí obdobně. Můj strach byl zbytečný. Castle Rock je totiž naprosto dokonalý slowburn, který od diváka chce trpělivost, přemýšlivost, empatii a pozornost. Pokud tyto vlastnosti divák nemá, nedostane zřejmě nic jiného než nudu, nesmyslnost či zbytečnost. Pokud tyto vlastnosti má, dostane jednu z nejlepších, nejgeniálnějších a nejvypiplanějších věcí, co se za posledni dobu objevila. Vyzdvižen budiž naprosto božský casting, kde každá jediná postava je obsazena tak, jakoby ta role byla psaná přímo pro ní. Sedmá epizoda je potom jedna z vůbec nejlepších a nejsilnějších seriálových epizod, co jsem kdy viděl, a závěr, typicky Kingovsky antiklimatický, mohl být jen stěží lepší. První série - 100% ... Druhá série dupla na plyn a ze slowburnu se stal fasterburn s opět špičkovým castingem a hereckými výkony, dokonalým scénářem (celá série a lore v ní má opět strukturu přesně jako Kingovo knihy), tunou odkazů a spojení s první řadou a Kingovo vesmírem (doporučuji shlédnout znovu sedmou epizodu z první řady a poté předposlední a závěrečnou epizodu z této - pokud mi ještě potom bude někdo tvrdit, že to neni geniálně rozvrstvený, promyšlený a rozsymbolizovaný, pak se mu silně vysměju do ksichtu a k Vánocům mu koupím Brouka Pytlíka), doplněný skvělou hudbou a trefným soundtrackem a skvěle (ne)zakončený. Doporučuji tvůrcům natočit třetí řadu. Druhá série - 100%

American Horror Story (2011)

House: 90%.... Asylum: 100%.... Coven: 90%....Freak Show: 100%....Hotel: 90%....Roanoke: 80%....Cult: 80%....Apocalypse: 70%... 1984: 65%

Zlá krev (2017)

Mnoho již bylo řečeno o hereckém umu jak Susan Sarandon (kterou jsem předtím nijak moc herecký nevnímal), tak Jessicy Lange (kterou zbožňuji a díky této roli ještě mnohem více). Nicméně kdo neviděl tenhle skvost, zřejmě přišel o jedny z nejlépe zahraných rolí, co se kdy v televizi objevily. Obě mistrovské dámy srovnatelně špendlí divákovy oči k obrazovce tak neskutečným způsobem, že jsem měl pocit, jakoby celá řada trvala tak 2 hodiny. Závěr pak neskutečnej emoční nátěr ve všech směrech. "What's your name, sweetheart?" -Sylvia. -Fuck off, Sylvia."

Temný krystal: Věk vzdoru (2019)

Jedno z největších seriálových překvapení za posledních X let a pro mě osobně zřejmě nejlepší fantasy od Pána Prstenů. Neskutečný (!!) vizuál, fantastická hudba, Komoří, humor, dabing, napětí, Komoří, emoce, kamera, Komoří, podlingové, Komoří, ... Rozšíření světa, který původní film jen zlehka načrtnul kvůli omezené stopáži, se zde tvůrcům povedlo opravdu neskutečně. Postavy z filmu dostaly více prostoru a tak se mohly dostatečně vykreslit a díky tomu si s nimi utvořit patřičný vztah, a nové postavy byly ve velké většině také naprosto skvělé. Nejvíc mě ale uhranulo naprosto neskutečné propojení loutkové animace s těma digitálníma. Nikdy jsem z žádného fantasy necítil takovouhle pohádkově-fantasy atmosféru, jako z tohohle. Občas jsem si vzpomněl na Pána Prstenů, občas na Nekonečný příběh, občas na Labyrint, ale pořád tam bylo něco... víc, co jsem nikde jinde neviděl. Nikdy bych nevěřil, že to řeknu, ale mám pocit, že původní film vznikl právě proto, aby se o skoro 40 let později mohlo natočit tohle mistrovské dílo.

Jsme, jací jsme (2020)

Esence toho, proč je Luca jedním z nejnadanějších filmařů současnosti. Pomalé, introspektivní a symbolické (= pro povrcháře nudné) a nekonvenční drama o identitě, kde postavy neřeší vykonstruovaný problémy, ale jen se snaží najít místo ve svým životě a vypořádat s reálnými a lidskými problémy s tím přicházejícími. Seriál. kterej ví, jak správně zaříznou do duše a srdce a v závěru s tou kudlou ještě pořádně zakroutit. Fantastický herecký výkony každýho jednoho herce a nadlidskej hereckej výkon Grazera, hypnotická kamera a nehorázně sednoucí hudba. Zatímco Euforia rozhazovala semínka po hrstech z kola, We Are Who We Are je sází jedno po druhém a ještě se k tomu sehne k zemi a kontroluje vhodnost místa a kvalitu půdy. Obojí je skvělý ale druhej způsob přecejenom přinese těch kytek nejspíš víc a budou mnohem trvalejší.

Reklama

Reklama