• Krátkometrážní

610 metrů nad zemí (2022)

Definice slova "nope". Btw: Ještě, že ty nový iPhony maj takovou výdrž baterky!

Hell's Angel (1994) (TV film)

Trošku povrchní a ne moc objektivní kritika poněkud zmatené a pravděpodobně spirituálně značně zakomplexované "světice", která byla symbolem něčeho, co ani zdaleka nepředstavovala. Papalášské machinace a pokrytectví "vysokých křesťanů" uplatňujících svou moc tam, kde by to zdánlivě mělo jít proti jejich morálním východiskům. Temnota světla náboženství par excellence a zásadní podnět ke konstruktivní reflexi konceptu "Svatých" v křesťanství (a zejména katolicismu?).

Nene (2022)

Zase jsem mu to sežral i s navijákem. Nebo mě spíš sežral on, během toho, co jsem se na něj díval? Kdo ví. Každopádně je to bomba, na kterou jsem čuměl jak foťák ze studny.

Šílený bůh (2021)

Aneb kdyby Hieronymus Bosch hrál Dark Souls, ve víru následný inspirace nakreslil obraz a ten potom zfilmoval Cronenberg. Vizuálně zcela obdivuhodný film. A vlastně i tak trochu obsahově, i když má fakt tvrdou a kluzkou slupku.

What Josiah Saw (2021)

Nečekaně povedená jižanská gotika, která by si zasloužila závěrečnou část klidně o dvacet minut prodloužit, poněvadž takhle to působilo co se jednotlivých kapitol týče trochu nesouměrně. Vše ostatní silně nadprůměrné.

Kingsman: První mise (2021)

Do scény s koláčem jsem si byl jistej, že to přes čtyři hvězdy nepůjde. Po scéně s ním moje dobrodružně-akční já začalo slintat blahem. Eskalace naprosto dle mého gusta.

13: Muzikál (2022)

Hrozně špatný film, na kterej se člověk ale ani nemůže kvůli jeho nekonfliktnosti zlobit. Navrch pár gagů bylo actually vtipných.

Secret World Live (1994) (koncert)

Whatever fear invents, I swear it makes no sense...

Nebudeš sama (2022)

Krvavá balada o ambiguidním a ve svých fragmentech mnohdy nepochopitelném kole života, jehož točení je i přes svou krutost nádherné a zároveň a je to to jediné, co máme. Horor? Vůbec. Nádherné podobenství plující na střídmosti slov, krásné hudbě, okouzlující kameře a vnitřnostech. Sourozenec A Ghost Story.

Rozpal mě, sakra (2011)

"Řekni mi jednu věc, Almo... proč jsi proboha volala na sex po telefonu? - Protože jsem nadržená."