Kód Enigmy (2014)

Překvapení .. se konalo! Opravdu jsem čekala čistě biografický film, od kterého nic víc nečekáte. Ale výsledek je úžasný! Vtipné, smutné, dojemné a kupodivu nezdlouhavé (ty skoro 2 hodiny mě děsily..). O Benedictovi se ani zmiňovat nebudu, jeho talent na vás proudí ze všech stran. A volba Keiry do dobového filmu.. no opravdu nečekané :-P. Ale dojem to nekazí, spíš naopak podtrhuje. Takže opravdu 5* zaslouženě.

Sedm (1995)

Viděno v rámci Cinema Royal, což celý dojem jen podtrhlo. Film je dokonalým thrillerem, bez pochyb. Linka je dotažená do detailů, obsazení perfektní. A kultovní zakončení k tomu .. Nemám slov.

Batesův motel (2013) (seriál)

Po první sérii .. No tak tohle je překvapení. Přiznávám, že Psycho jsem (ještě) neviděla, ale toto je opravdový zážitek. Groteskní, šílené, místy vtipné, ale hlavně naprosto psychózní! Není divu, že se film, ze kterého tento seriál vychází, tak jmenuje. Norman je prostě šílený, ale zároveň je na něm něco, co všechny přitahuje. Freddie Highmore byl dokonalou volbou, jeho vytáhlá postava celkový dojem jen podtrhuje. O hereckém umu ani nemluvím, je zde dokonalý! Uvidíme, co další série, zatím ale veliká spokojenost.

Soudce (2014)

Skvělé rodinné drama se skvělými hereckými výkony. Co víc si přát?

Zůstaň se mnou (2014)

Klasický průměr, který drží nad vodou všudepřítomná hudba. Příběh je zajímavý, ovšem by bylo mnohem zajímavější, kdyby nebylo od začátku jasné, jak to dopadne. Ale je to film, co neurazí ale vlastně ani nenadchne..

Zmizelá (2014)

Nakonec 'jen' 4*. Důvodů je několik, hlavním však délka. Film je téméř dokonale dynamický, a když už si říkáte, že toto byl vrchol, objeví se další zvrat/informace/wtf moment. A to je tochu ten problém - tempo se nedá držet věčně a s nemastným/neslaným koncem celá délka vyznívá zbytečně. Ovšem to, jak je film postaven (jak si nemůžete být jistí žádným závěvem, který si uděláte) -velmi štědrá kompenzace. Opravdu dlouho jsem neviděla takto zvratový film. A co víc - tak DOBRÝ film! Zážitek.

Divoké historky (2014)

Jedna za úvodní a jedna za poslední příběh. Jinak to bylo utrpení. Ale podle komentářů ostatních jsem asi viděla úplně jiný film... Nechápu to, jako celek absolutně nevtipné, jen s pár světlými vyjímkami. Ale prostě ne...

Černobílý svět (2011)

První jsem viděla film, zamilovala si ho. Poté koupila knížku v angličtině, která mě uchvátila ještě víc. Film po přečtení už není tak úžasný, ale ten příběh je pořád úchvatný! Odvaha se vzepřít a zárověň strach z toho co taková odvaha může způsobit. Všechno se mísí a i když v knize to na vás působí víc, cítíte to i z filmu. Vtipný a smutný a poutavý - vše dohromady.

Láska na kari (2014)

Příjemný film na sobotní večer. Romantický, ale ne přeslazený. O jídle, ale nejen o jídle. Etnický, ale po evropsku. Je to film, který neurazí, ale ani nenadchne. Každopádně je ale zbytečné, aby tento film měl stopáž 120min!! Hrozně únavné a ke konci film absolutně ztratil dynamiku.. Škoda .. Celkově teda dobré, takže za 3.

Philomena (2013)

Od jakživa mi je církev nesympatická, ať už díky shromažďování nemalého množství majetku (v době kdy většina hladoví), nebo díky 'úletům' jako je tento. Film je poutavým příběhem 2 zcela odlišných lidí, kteří se potkají a společně hledají odpovědi. Ten příběh je neskutečný a taky neskutečně natočen. Rozhodně stojí za vidění!