3 AM Code

Kino Filmozrout

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 2.11.2009  10:29
    .hack//SIGN (TV seriál) (2002)

Zajimave anime premisou trochu pripominajici knizni sci-fi Otherland (Jinozeme) Tada Williamse. Skupina lidi hrajicich MMORPG "the world" zacne zjistovat ze se deje neco hodne podivneho pote co jeden z nich ztrati pamet a schopnost se odlogovat.. Ackoli namet je perfektni pro poradne drama, je Hack/Sign spise urcitou studiji chovani lidi jakozto charakteru ve hre a to jak je toto ovlivnovano jejich charakterem v realnem zivote. Ustredni zapletka je - jak uz to tak u anime byva - trestuhodne nedotazena a nevysvetlena, na cems moc nemeni ani bonusove dily (Hack/Liminality) kde se - opet pro anime typicke - snazi tvurci vysvetleni obohatit hromadou pseudo-filosofickych blabolu ktere vam sou po pravde uplne putna. Uzival sem si charektery nekterych postav a H/S si drzelo docela peknou atmosferu, ale neni to zadny zazracny serial ktery by divaka prikoval na zidli. ps: opet excelentni soundtrack (Yuki Kajiura)

• 30.5.2016  14:31

Není to vůbec špatný. Na Black Hawk Down tomu něco chybí, ale i tak solidní válečnej film. Americký patos je v přežitelné míře, akce je relativně přehledná. Je fakt, že se Bayovi moc nepovedlo rozlišit postavy, takže si prakticky nebudete pamatovat kdo je kdo - holt hlavní devizou filmu je nastalá prekérní situace a její akční řešení, nikoli piplání se s účastníky.

• 10.8.2005  17:49
    21 gramů (2003)

Herci hrajou jako o zivot, ale scenar a rezije to tentokrat zazdily. Dej je tak trochu prvoplanovy a casova linie rozsekana na hadry - mnohem vic nez u Amores Perros a tentokrat naprosto zbytecne. Chvilema sem mel chut se smat, coz je filmu ktery ma byt dramatem spatne znameni. Pokud mate chut na temny film o lidech, co si vlastni slabosti nici zivot, doporucuju mnohem presvedsivejsi Rekviem za sen.

• 21.11.2007  12:51

Zacatek se mi dost libil, taky atmosfera a gore. Postupem casu se bohuzel projevi, ze komixova predloha je "short story" a na platne je to natazene do celoveceraku. Takze film straci tempo a vyzniva trochu do stracena (i kdyz je to mozny nabeh na pokracovani). Slabsi 4 hvezdy, slusnejch hororu je posledni dobou malo.

• 14.4.2005  16:33
    4400 (TV seriál) (2004)

Zapletka: Behem poslednich 50 let ze zeme beze stopy zmizely stovky lidi. Pise se 11 cervence 2004 a k zemi se riti kometa - kterou sledovaci pristroje zachyti nepochopitelne pozde. A ta 'kometa' najednou zacne brzdit... misto 'dopadu' je horske jezero kdesi na uzemi USA. Kdyz tam dorazi vladni agenti, najdou 4400 lidi - nekteri zmizeli nedavno, jini temer pred 50 lety, nikdo z nich nezestarl ani o den a nikdo si nic nepamatuje. Kde byli? Proc jsou zpet? Tohle je dost originalni Sci-fi / Mysteri serial s necekanym rozuzlenim. Urcite stoji za videni. Prijemne prekvapeni od neprilis znameho rezisera a ansamblu neznamych hercu.

• 22.10.2008  13:21
    96 hodin (2008)

Po pomalejsim uvodu predstavujicim tak trochu klisoidni zapletku nasleduje nejnabusenejsi akce roku. Parada, Besson takhle udernou a "no-nonsense" zalezitost nepredvedl od Leona a Liam Neeson me v roli drsnaka opravdu prijemne prekvapil.

• 30.10.2006  13:33
    Aeon Flux (2005)

Kdyz to vezmu kolem a kolem tak ma vlastne Aeon Flux docela zajimavej namet ze ktereho by slo vytezit dost. To byste ale museli vymenit scenaristu, rezisera a predevsim producenta (MTV). Jinak choreografove a hosi od zvlastnich efektu maji male bezvyznamne plus - film pochopitelne ani nahodou nezachrani a Charlize taky ne.

• 22.4.2005  15:44

Knizni predloha se dockala vice nez dustojneho zpracovani. Bourne identity je chytry spionazni thriller, ktery ma promysleny pribeh, tempo, kvalitni a verohodne akcni sceny a dobre herecke obsazeni. Matt Damon me jako akcni herec opravdu prekvapil. Kamera a hudba umocnuji zazitek a ja tak nenachazim jediny duvod proc nedat 5 hvezd.

• 10.1.2014  14:40
    Agenti S.H.I.E.L.D. (TV seriál) (2013)

Hodnoceni po 11 dilech: Predem je treba rict ze SHIELD je podraz na divaky a to hned 2x. Zaprve se nam tu snazi namluvit, ze se Whedon zase pustil do nejake serialu coz mu tak dobre jde. Ale ouha - Whedon poskytnul serialu zastitu sveho jmena, natocil prvni dil a pak odficel do dali pripravovat se na Avengers 2. Serial nechal v rukou bande no-name scenaristu a reziseru. Jiste, kazdy musi nejak zacit, ale parta tvurcu za SHIELDem me zatim nepresvetcila ze nejsou vic nez rutineri. Jedna z nejsilnejsich Whedonovich kvalit jsou postavy a dialogy a to je zde zatim prinejlepsim prumerne. Druhy podraz na fanousky Marvelu je v tom, ze studio zjevne tvurcum zcela zakazalo jakkoli vyuzivat stavajici hrdiny (ci padouchy) Marvelovskeho univerza. Zapomente tedy na jakekoly Ironmany, Thory nebo treba i druhorade hrdiny, kteri zatim ani nemaji filmove zpracovani. Mate tu agenty + nove vymyslene zaporaky/organizace a vse ostatni se objevi maximalne ve zminkach a odkazech. Zatim asi nejvetsi kontakt s Marvelverse bylo "uklizeni" par artefaktu co po sobe nechal Thor:Dark World a to je vse. Dodatek po konci prvni a zacatku druhe sezony: Zvedam hodnoceni, jde to hodne nahoru. Kdyby ten slaby rozjezd z prvni sezony mel jiny serial uz by skoncil. Ale Marvel holt ma prachy a tak se nam z prumeru stava paradni podivana, neboji se 15+ tematu, herci se konecne nasli se svymi postavami. Pro nas divaky jedine dobre.

• 12.10.2006  14:26
    Ajťáci (TV seriál) (2006)

Roy: (brouka si Pink Floyd) "We don't need no education.." Moss: "Yes you do, you just used double negative." Bomba, dalsi paradni britkom. Budete se rezat a vsech sest zatim natocenych dilu date za den.

• 15.6.2016  20:48

Označení "komedie" se moc nehodí a trailer je hodně zavádějící. Zasmějete se - většinou absurditám života ve válečné zóně - ale nikdy to není nucený humor. Parádní a překvapivě pohodovej film. Tina Fey válí, Robbie, Thornton a Freeman jsou taky dobří. Speciální uznání za minimalistický výkon Christophera Abbotta jako Fahima. Příjemné překvapení - škoda že to vypadá, že u nás film nebude uveden. I když čemu se divit, jak je řečeno ve filmu, Afgánistán je zapomenutá válka. S velkým Z a velkým V.

• 6.5.2011  19:21
    Američan (2010)

Tohle melancholicke drama (rozhodne ne krimi ani akcnak) neni film pro kazdou prilezitost a bude tedy zalezet jestli se vam zrovna trefi do nalady. Nemuzu ale najit vubec nic co bych mu vytknul. Herci presni, atmosfera presna - kdyz vam to sedne tak jeden z tech filmu co se technicky vzato vlecou, ale vam to vubec nevadi - nebo mozna vadi, to je holt individualni.

• 22.7.2005  12:17
    Amistad (1997)

Dobra myslenka, dobri herci. Skutecnost, ze tento film silne upravuje historii (ani na okamzik neverim, ze by otrokarska amerika umoznila otrokum hajit se u soudu), by se dala zkousnout - historicka presnost zde neni zamerem. To co tenhle film prekvapive srazi je fakt, ze prvni polovina filmu je po strance scenare a rezije NEZVLADNUTA. Coz je neco, co bych od Spielberga nikdy necekal (mozna tak u jeho prvotin). Pokud prvni polovinu prekousnete dockate se ovsem rady velice kvalitnich a syrovych scen (a ocekavaneho zaveru ala holiwoodsky patos).

• 7.4.2008  13:46
    Apokalypsa (2006)

Sem tam zajimave a napadite detaily, docela poutave vizualni obrazy... a za tim vsim totalni prazdno. Rozvlekle, roztristene, bezcilne - to vsechno tenhle film popisuje. Richard Kelly chtel zrejme neco rict, ale mel toho na jazyku tolik, ze z znej nakonec nevypado vubec nic.

• 6.5.2015  10:26

Predem nutno uvest: tenhle dil je pokracovanim nejen Avengers 1, ale v podstate vsech ostatnich linii. A s vysvetlovanim kdo je kdo se nikdo parat nebude (coz je dobre). Takze pokud nemate alespon zbezne "nacteny" posledni 4 roky vyvoje Marvelovskeho filmoveho univerza, budete vice ci mene plavat. K samotnemu AoU: s lehkym vahanim lepsi nez jednicka. O neco mene uhlazena akce (v nekterych momentech), zato ale vice prostoru pro postavy. LEHKE SPOILERY: V podstate zadny avenger nevyjde z AoU nezmenen. Nejvic je to znat u Starka a Capa, kdy jeden si konecne priznal ze je "sileny vedec" - ackoli o tom vtipkuje - co mu taky zbyva jineho, a druhy odhodil sny o tom, ze bude nekdy vest normalni zivot a dal se (opet) do sluzeb vyssi veci. To same plati (i kdyz z vice osobnich duvodu) pro Black Widow a Hulka. Hawkeye se vlastne nikam neposune - spise jsou odhaleny zkutecne duvody jeho "why we fight". Thor je jedina postava, ktera je tentokrat trosku do poctu - i kdyz jeho vize bude mit velke dopady do budoucna. Nove postavy jsou paradni, Scarlet Witch & Quicksilver zapadaji hladce do skladacky a Ultron a Vision (vyborni Spader a Bethany) maji v zaveru mozna nejlepsi scenu celeho filmu. Celkove mam problem najit v 141 minutach pasaze kde by slo tempo dolu - trochu prekvapive je to jen nekolik akcnich scen, ktere jsou pro me zbytecne natahovane. Nedejte na hysterii "fanousku", kteri nedostaly presne to co chteli a gaucovych profesoru, kteri - zase - nedostaly komixove vydani filozoficke studie o nesmrtelnosti chrousta a uzijete si mozna nejnadupanejsi film roku. Celkove hodnoceni: 90%

• 26.10.2012  23:28

Skrz nazkrz temna zalezitost, ktere k dokonalosti chybi jen vetsi spad v prostredku filmu. Davat tohle do kategorie "romanticky" mi prijde jako slusnej ulet. SPOILERY: Respektive asi tak romanticky, jako naivni pohled Oskara na svoji budoucnost s Eli. A z te me beha mraz po zadech. Tomas Alfredson a oci Liny Leanderson ale zjevne dokazaly zhypnotizovat nejen Oskara, ale i velkou cast divaku, coz byl vlastne ucel. Jinak je tenhle film dokonalou poctou upirskemu kanonu (netopir, slunce, magie domaciho "prahu"). Kamera a barvy jsou perfektni. Hudebni podkres zamerne minimalisticky. Takze verdikt: nejlepsi filmovou upirinu natocili Svedi.

• 14.4.2005  12:51

"-Bojíš se hodně? -Středně. -Jak je to středně? -No vršek by šel, ale spodek nechce.." "-A kde si vzal ty součástky? -V posteli. -Nebuď drzí chlapče! -Já nejsem drzej. Máme barák v nepřehledný zatáčce a každou chvíli nám vletí do postele blatník nebo blinkr. Eště by to chtělo volant.." "-Kuš! -Jakýpak kuš když se máme dohodnout. -Tatínek myslí abych mu přinesla kuš. Asi vás chce postřílet.." --Oldřich Lipský a scénáristé kteří s ním spolupracovali teda uměli hláškovat. :)

• 14.4.2005  12:25
    Babylon 5 (TV seriál) (1994)

Mam velkej problem tehle serial hodnotit jako celek. Jednotlive sezony (celkem je jich 5) maji totiz dost nevyrovnanou kvalitu. Prvni sezona se tvari dost epizodne, a az teprve po shlednuti dalsich si uvedomite, ze obsahuje spoustu naznaku a kusu skladacky hlavniho pribehu a zdaleka nejde o tak samostatne epizody (z hlediska hlavni dejove linie) jak se na prvni pohled zda. POZOR SPOILER!!! : Sezony 2 a 3 jsou urcite vrcholem serialu. Zejmena posledni epizody 2 sezony, kdy se nad osudem galaxie stahuji mracna a vse nezadrzitelne smeruje k valce jsou strhujici. Konflikt zajmu mezi moralkou a povinnosti, prichod Stinu, nepochopitelne pohnutky Vorlonu a do toho jeste nevyzpytatelni telepati - proste dokonaly chaos (v dobrem slova smyslu). A ve trojce to propukne naplno. O to nevyrovnanejsi se mi zda 4 sezona - hlavne u prvnich dilu. Na jednu stranu se nektere dily neuveritelne vlecou a na druhou jsou naprosto zasadni otazky polozene v celem predchazejicim deji zodpovezeny strasne zkratkovite. Pozdeji se to ale zlepsi. Az seberu sily zkouknout 5 sezonu, tak dam hodnoceni. doplnuji: Ok pata sezona to zachranuje, na 2 a 3 IMHO nedosahne, ale urcite stoji za to. Celkove davam ctyri hvezdy a doporucuju vsem pravovernym sci-fi fanum. ps: tohle je jeden z tech serialu kde je zasadni znat souvislosti, tedy sledovat postupne dil za dilem.

• 29.10.2007  14:09

Film z prostredi B5 ktery tvori dve dejove nesouvisejici epizody. Prvni je navratem k filosoficko-mystickym tematum ktera se obcas v B5 mihla (jako napr vyborna epizoda "Comes the Inquisitor"). Druhy pribeh je pak hodne povedene moralni dilema, ktere prezidentu Sheridanovi naserviruji nevyzpytatelni technomagove. Kupodivu tu potkame i cynicky humor. :) Prijemne prekvapeni a zatim asi nejlepsi film z prostredi B5.

• 29.10.2007  13:55

Jako drtviva vetsina filmu z prostredi B5 je i tohle dost slabota - v podstate delsi serialova epizoda a to jeste jedna z tech slabsich - totez sem psal uz o Thirdspace. Na B5 je zkutecne zarazejici, jak moc cni serial nad filmy (s par cestnymi vyjimkami)

• 28.4.2005  17:59
    Babylon 5: Třetí prostor (TV film) (1998)

Tenhle film patri dejove zhruba do 1/3 ctvrte sezony Babylonu 5, ale da se na nej koukat i bez vetsi znalosti souvislosti. Neni to ale nic moc, v podstate je to takova trochu delsi epizoda Babylonu 5 a to jeste jedna z tech prumernych.

• 21.10.2009  12:05
    Baccano! (TV seriál) (2007)

Na to kolik je v Baccano! postav a jak moc jsou pribehove linky casove zamotane, to az prekvapive dobre drzi pohromade. Animace paradni, hudba pasuje, hrdinove a padousi jsou jedna rodina (dost silena rodina). Po pravde receno, nektere postavicky obyvajici tenhle vesmir jsou az trochu moc prestrelene a jejich motivy nedavaji smysl, ale v celku je to zabava a radost sledovat. PS: misty je to dost brutalni, rating 15+ ! PPS: Isaac a Miria jsou nejuzasnejsi dadaisti a siritele radosti a dobre nalady co kdy chodili po zemi. We no lie! We tell truth! Cao!

• 15.3.2013  15:50
    Banshee (TV seriál) (2013)

Zatim jednoznacne nejzabavnejsi kus nove serialove sezony. Nevim jestli bych Banshee oznacil za drama, tvurci si s logikou hlavu nelamou, specielne pokud maji prilozitost ji hodit prez palubu a misto toho predvest nadupanou rvacku. Neberou se prilis vazne a je to tak dobre. Zpracovanim klasicky moderni serial (explicitni sex/nasili ala Spartacus, Rim, Hra o Truny etc..). Jak dlouho si serial zachova lesk uvidime.. dodatek 2015/4: S prichodem treti sezony musim srazit celkove hodnoceni, tvurci uz neprichazeji s nicim novym a nedostatek invence nahrazuji pouze tim, ze nosi do mlyna vice kbeliku krve. Cira pornografie. Skoda..

• 21.5.2016  12:03

Pár parádních momentů, nicméně - nemůžu si pomoct - jako celek to prostě skřípe. Afflect je rozhodně jeden z kladů filmu, Batman mu sedí. Na Cavila v roli Supese se mi pořád špatně zvyká, možná je to i chyba scénaristů a těch proslovů co mu cpou do pusy. Jesse Eisenberg je dobrý herec, ale jeho variace na facebookového technomilionáře se na postavu Lexe Luthora totálně nehodí. V podstatě máte pocit, že Markovi Zuckerbergovi ruplo v kouli a dal se na dráhu padoucha. Gal Gadot něměla prostor abych mohl vynášet definitivní soudy, ale stejně jako u Afflecka mi na roli docela seděla - doufám, že se Wonder Woman povede, protože na jejím úspěchu bude záležet nejen DC ale kupodivu i Marvelu. Úspěch/neúspěch WW bude mít vliv na to, jestli se obě studia budou dál bát komixáren s hlavní hrdinkou - viz mnohaleté lavírování Marvelu v případě Black Widow.

• 22.7.2005  17:13
    Baywatch Nights (TV seriál) (1995)

Nepamatuje si nekdo, co to bylo za sci-fi film (nebo to byla fantasy kniha?), kde si autor pohraval s teorii, ze myslenky se ve chvili sveho stvoreni stavaji samostatne existujici entitou, kterou mohou za urcitych okolnosti jini lide prochazejici stejnym mistem absorbovat? Asi se mi to totiz zrovna stalo - prosel sem mistem kde se kdysi nachazel Ninjer, protoze jeho myslenkove pochody ohledne Baywatch Nights se NAPROSTO presne schoduji s tim co si myslim ja. :-)

• 7.3.2008  13:27
    Bionická žena (TV seriál) (2007)

Zatim cisty popkorn damy a panove, politicky korektni, pristupny od 12 let.. Serial zatim hleda identitu a jestli ji najde je ve hvezdach.

• 26.4.2012  10:38

Povesti o vyplachu roku nelhali. Tohle je no-brainer a Den nezavislosti 2.0 - velke platno kina nebo aspon poradna obrazovka nutnosti. SPOILER: Jedine vytky smeruji k zbytecne dlouhym scenam s emzackymi "jezky" rezajicimi na kusi cokoli - to sem si pripadal jako na domumentu o budoucnosti drevospracujiciho prumyslu. A dale pak mimoradne spatnemu fried-or-foe systemu ktery emzaci vyuzivaji (holt musi mit nakou slabinu). Ale cert to vzal, kdyz nastoupi duchodci a Big Mo si da swing na kotve uz sem se musel jenom tlemit. Leto je konecne tady!

• 16.4.2015  19:59
    Bitten (TV seriál) (2014)

Prvni sezona ma obcas neco do sebe, ale vetsinou je to nuda. Druha je - hlavne ke konci - cisty odpad (priserny a predvidatelny scenar a dialogy, u kterych si budete chtit vymlatit mozek z hlavy). Jedna hvezda s odrenym cenichem. Vlkodlaci nadale zustavaji bez solidniho televizniho zpracovani.

• 18.7.2005  16:55
    Blade Runner (1982)

Chcete vedet, proc je to jedna z nejlepsich sci-fi ktere kdy vznikly? Perfektni scenar na motivy povidky P. K. Dicka, bezchybne herecke vykony, uzasna stylizace, nejlepsi Vangelisuv soundtrack. Ale predevsim atmosfera. PS: Pokud nechcete z tehle 5 hvezdickove lahudky udelat 3 hvezdickovy prumer, VYHNETE se ZA KAZDOU CENU dabovane verzi (zdravim TV NOVA - preklad nazvu "Ostre Komando" hovori za vse).

• 19.8.2008  16:29
    Blood+ (TV seriál) (2005)

Po shlednuti prequelu sem byl na Blood+ pomerne nateseny, ale vysledek je dost rozpoluplny. Libi se mi hudba a take postupne snove odhalovana zahada ze Sayiny minulosti koncici v troskach francouzkeho hradu. Ted bohuzel ty negativa: Je to naprosto zbytecne dlouhe, nektere dramaticke situace se snad dokonce tahnou prez nekolik dilu - podobnou hruzu sem naposled zazil kdyz do porevolucni CR (tehdy CSR) dorazila prvni cistokrevna jihoamericka telenovela - Emanuela (brrrrrrr). Dalsi vytka smeruje k vyvoji charakteru predevsim Sayi, ktery je casto neverohodny a strasne rozharany. No a pak ty dialogy - kdyz uz neco telenovelovite natahujete, musite proste nutne zacit placat a placat... Velka skoda, tenhle serial ma nektere super momenty, ale ve vysledku upada do prumeru.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10