3 AM Code

3 AM Code

Kino Filmozrout

Česko

• 11.2.2011  13:07
    Čódžikú jósai Macross (TV seriál) (1982)

Pocatek Macross Sagy. Dej ve zkratce: v blizke budoucnosti rachne na zem ohromna kosmicka lod Macross (zcela bez posadky) a svetova "OSN" ji zacne opravovat v obave ze tuhle ohromnou zbran muzou v budoucnu nasledovat sestricky - tentokrate s nevrazivou posadkou. Bude to vsechno trochu jinak, ale nebojte se - emzacka flotila se objevy, a posadka Macrossu si uzije bitev po cele slunecni soustave. ps: z nejakeho duvodu mi urcite motivy hrozne pripominali Battlestar Galacticu. Tak tenhle serial je pecka. Opravdu "cerne uhly" japonskeho anime. Animace je strasne zastarala - a jeste je na ni hodne znat isnpirace americkym stylem animace (stary neuhlazeny styl disneyho a hanna-barbera) do ktere se uz ale neochvejne propracovavaji japonsky specificke prvky. I chovani/charaktery postav spis pripominaji zamlkle velitele americkych bitevniku (zde doutniky kourici kapitan Global) ci typicke americke frajery/piloty (hlavni hrdina). Zaroven je to zrejme jedno z vubec prvnich "Mecha" Sci-Fi, nebot stihacky na palube Macrossu (vypadaji strasne podezrele jako prerostle F-15ky) maji na rozdil od sveho predobrazu schopnost se pro pozemni boj morfovat do.. Mechu! Ne nepodobnym tem ktere pak 100x uvidite v NGE, Escaflowne, Code Geas... Pokud znate hodne anime bude pro vas tohle uzasna jizda ke korenum serialove japonske tvorby, i kdyz je to obcas trochu natahovane. Ale jak rikam je tu vsechno - ohromna kosmicka lod na hrani, mechy, romantika, zle galakticke civilizace, upjati pozemsti byrokrati, kteri prave hrdiny akorat zdrzujou od prace za kniplem. Pochopitelne - hlavni hrdina puvodne vubec vojensky pilot byt nechtel - byl presvedcenej pacifista!! Kde(a kolikrat) sem to jenom slysel. :)

• 11.2.2011  12:39
    Suzumija Haruhi no júucu (TV seriál) (2006)

Po prvnim dile sem mel pocit ze se asi nekdo zblaznil - dost mozna ja, nebo mi nekdo podsrtcil do piti LSD. Kdyz sem se na ten samy dil podival znovu zpetne - pote co sem shledl celou radu - doslo mi jak je genialni. Vyborny serial plny nadsazky, vtipu a totalni anarchie. Svezi vitr a alternativa k vetsinou velmi vazne se beroucim anime. Najde se par slabsich dilu, ale i tak sem za tenhle serial opravdu vdecnej - naposled me takhle nadchla Utena.

• 11.2.2011  10:48
    Na vlásku (2010)

Opravdu se musim smat nekterym zdejsim pseudointelektualnim narkum ze drama shakespearovskych rozmeru se opet nekona. Ne nekona. Co se kona je nejzabavnejsi rodinny animak od Shreka I a Kung-fu pandy - vtipny, nenuceny, romanticky a sympaticky ujety, s vybornou chemii protagonistu i side-kicku. Jedina moje vytka je, ze CR kina nabizeji sakra malo projekci v originalnim zneni - holt je to animak a s dospelym publikem se tak apriori nepocita - i kdyz si to uzije zrovna tak (pokud zrovna neprisli na to existencialni drama). PS: originalni trailery (dostupne i zde ve videich) sou naprosto bomba.

• 3.2.2011  10:41

Film inspirovany puvodne stolnim RPG stejneho jmena, pozdeji implementovaneho do figurkove podoby pod znamejsim nazvem Warzone. Podle kamose si to ze sveta Warzone bere jmena postav a celkovou stylizaci, jinak je to vlastni vymysl scenaristu. Nutno rict ze dost plochy a nudny vymysl, dej by se dal shrnout do: prislo staroveke zlo->celosvetova apokalypsa->tucet spinavcu vybran na sebevrazednou misi-> ..tohle uz si domyslite nebudu spoilerovat. Samozrejme jako namet na akcni B-cko je to uplne v pohode, pokud dostaneme charizmaticke hrdiny, charizmatickeho padoucha a slusnou akci - bohuzel nic z toho se nekona, obcas snad ta akce. Padouch pro jistotu neni zadny, jen jednolita stena mutantu - na druhou stranu Hvezdne Pechote to treba nevadilo a vystacila si jen s hordami brouku.. Mutant Chronicles si nevystaci, ** za stylizaci sveta a jakous-takous akci, pokud vas sf-apokalypsy nebavy jeste si jednu hvezdu odectete.

• 11.1.2011  10:17
    Hranice nemožného (TV seriál) (2008)

Pomalejsi rozjezd ale nasledne hodne navykovy sci-fi/mystery serial, od X-files tu opravdu nic podobneho nebylo. Na rozdil od bezcilneho Lostu je tady zretelna dejova linie. Jonh Noble perfektni - pripad genia ktereho lidsky vylepsila castecna lobotomie, az ho uvidite bez ni (nebudu spoilerovat) uz vam tak roztomily pripadat nebude.. ps: cesky dabing je jako obvykle nic moc - zejmena John Noble je v originale totalne jina kava.. sledovat v originale.

• 6.12.2010  10:31

V jednotlivostech - nektere sceny, herecke vykony - nejlepsi potter, ale jako celek to proste nefunguje. Cele to pusobi jak nasekane kousky deje, ktere na sebe obcas snad ani nenavazuji. Vysledek dost rozpacity i kdyz sem se nenudil (no trochu ke konci).

• 2.12.2010  22:17
    Mamma Mia! (2008)

Bez hodnoceni jelikoz bych nutne hodnotil svuj vstah k hudbe nikoli film. Tohle je pribehove jednoduchy muzikal, ktery stoji a pada s pisnickami od skupiny ABBA. Libi se vam? = bude se vam libit film. Nesnasite ji? = nekoukejte se na to. Co se technickeho zpracovani muzikalu tyce je to v pohode, tak **** ale o to tu opravdu nejde.

• 19.11.2010  12:33

Jedna z nejlepsich - ne jen ceskych - crazy komedii co byla kdy natocena. "Jakej plan B?? To sou neci nohy!!"

• 9.11.2010  21:34

Videt pred timhle filmem serialy GiTS: SAC + 2nd gig skoro povinnost, za odmenu dostanete fantasticky promyslenej cyberpunk - tentokrat se namet vazne povedl. Jedine co bych privital je trochu vic zivota a barev do tohohle filmu - na druhou stranu ta podivna zachmurena atmosfera je tu zcela zamnerne, takze.. za 5! A kolik "arogantnich a o vlastni pravde skalopevne presvedcenych parchantu" znate vy? :)

• 20.10.2010  13:39
    Sherlock (TV seriál) (2010)

Asi bych mel dat 4, protoze druhe dva dili nejsou tak vyvedene (ale stale dobre). Nicmene 01 - "Studie v ruzove" je jako moderni parafraze i poklona "Studii v sarlatove" proste 100% skvost. Obsazeni perfektni - Sherlock, Watson, Lestrade, Mycroft.. i pani domaci Mrs. Hudson sedi presne na sve role a zaroven jsou svoji modernizovanou verzi, ne jen pohou recyklaci Doylovych postav. Smekam pred tvurci a doufam v stejne dobre pokracovani.

• 15.10.2010  13:52
    Nikita (TV seriál) (2010)

po 4 dilech - Zatim dost predvidatelne a "sedive" **, hodnoceni pozdeji pokud to vydrzim koukat..

• 15.10.2010  13:45
    Sora no oto (TV seriál) (2010)

12 dilna jednohubka. Z vetsi casti slice of life, na konci mirova agitka - nijak prepjata. Vojenska posadka skladajici se ze "stredoskolacek" je uznavam dost lacinej tahak, ale na obhajobu treba rict ze Sora No Oto NENI zadny fanservice. Z nakeho duvodu se na to hrozne pohodove koukalo a diky kratke delce to nezacne nudit. Takovy odpocinkovy anime kdyz si chcete odpocinout od tech angazovanejsich.

• 15.10.2010  13:27
    Dívka odjinud (TV seriál) (2010)

Po 5 dilech - namet se veze na momentalni zalibe v nadprirozenu, coz by nevadilo. Co vadi je tezka scenaristicka impotence, zapletky dilu uz ste videli x-krat vsude jinde. Zatim proste takove nanicovate a bez jiskry..

• 11.10.2010  15:05
    Síla odvahy (2008)

Prekvapive o dost drsnejsi nez byste cekali. Film si moc nehraje na city a blizsi seznamovani se s charaktery postav, coz mu svim spusobem skodi. Zase ma ale slusny tah na branku a je dost naturalisticky - nic pro deti. Ta spionazni mise je z historickeho hlediska dost fabulace, no ale to se vsakne..

• 7.10.2010  16:43

vyborna romanticka komedie, jedina drobna vyhrada je k trosku natahovanemu konci

• 7.10.2010  16:38

par vypiplanejch bullet-time scen jinak totalne nezazivna a nesmyslna patlanina

• 14.9.2010  15:57

nejzabavnejsi rodinej animak od Shreka 1

• 9.8.2010  11:57

První díl mi přišel trochu přepálenej, to je ale už skoro klasika protože tvůrci se pilotem musí pořádně předvés stanici. Po čtyřech dílech dobrá krimi se zajímavými postavami i humorem. Zatím pohodově koukatelné ****, hodnocení až bude dílů víc.

• 12.7.2010  14:18

Hollywood se na strasne spatnou praci mezinarodnich organizaci pri honbe za valecnymi zlocinci rozhodl poukazat strasne spatnym filmem. Vyrazy "schematicnost", "zjednodusovani" a "scenaristicka impotence" pri sledovani Hunting Party zahambene zalezaji do rohu. Takle se to dela..

• 7.7.2010  12:44
    Pevné pouto (2009)

Podobny pocit jako z Kellyho "Southland Tales" i kdyz dejove je to uplne nekde jinde. Nekolik linii pribehu ktere si navzajem kradou cas nez aby kterakoli z nich nejak vynikla. Ten film mohl byt o tom, jak duse zavrazdene divky hleda spravedlnost, nebo o tom jak se naopak snazi v miste mezi svetem zivych a mrtvych osvobodit od "zpusobu mysleni zivych" a pohnou se tak na dalsi cestu nebo o.. Proste na tom nezalezi, vsem liniim je venovano moc casu na to aby ktera koli z nich byla nejak dotazena do alespon filosofickeho kdyz uz ne skutkoveho zaveru. Pokud to moc komplikuju, odejdete z filmu s jedinym pocitem: "WTF ?"

• 7.7.2010  12:10

Graficka zranice pro fandy FF. Pribehove tezka slabota specielne pokud dobre neznate FF VII hru. 10 minutovy akcni sekvence kde postavy hopkaj po ohromnejch budovach, tvarej se strasne zavyle a kde neukapne ani kapka krve sou taky dost zivacka. Proste dramaticky nezvladnute a nudne.

• 7.6.2010  15:11
    Otec prasátek (TV film) (2006)

Tak slabsi 4. Na knizku to proste nema, ale je to sympatickej pokus. Lidem co nejsou seznameni s Pratchettem to asi bude pripadat celkem ujety, navic "nepoznaji" spoustu postav co se tu mihnou v mensich rolich. Michelle Dockery je ovsem jako Zuzana dobra a Marc Warren jako Casnacaj naprosto exceluje.

• 6.4.2010  15:57

Dobry nametovy vychodisko, vymazleny kulisy ktere opravdu davaji pocit ze ste na obrovske lodi ritici se prazdnotou - tolik klady. Pak tu mame ten tezce beckovi slasher, mutanty, lekacky a akcni sekvence co se neobejdou bez stroboskopu a silene klipove kamery. Na podivani je to celkem ok..

• 29.3.2010  10:18
    Legie (2010)

c-ckovej akcnak, cliche oblezeneho domu, naky blaboly o apokalypse na kterych nesejde, nuda-nuda-nuda..

• 29.3.2010  10:09
    Zombieland (2009)

zabavne, nenarocne, s nadhledem

• 10.3.2010  11:17

Casto mi to dost pripominalo Kill Bill. Typicka tarantinovka, cekejte spis min akce a vic konverzacek a vypiplanych stylizovanych scenek. Tohle skutecne neni o WW2 a ani to nebyl zamer. Co bych vyzdvyhnul jsou herci. Christopher Waltz si sveho esesaka neskutecne uziva a i ostatni herci do toho davaji viditelnou jiskru. PS: Scena s Melanii Laurnent v uvodu operace Kino za doprovodu Davida Bowieho je dukaz, ze Tarantino je zkutecne mistr v naaranzovani audio-vizualni zranice.

• 10.3.2010  11:06

B-ckova vykradacka lecceho od Harry Pottera prez X-meny az po starej Souboj Titanu. To by samozrejme nevadilo, jde o zabavu ne nutne originalitu. Takze k te zabave.. no je to nevyrazny, naivni, nic-moc efekty (za to je jich hodne)... Trochu mi to pride jako by to splacalo ze svych fantasii nejaky decko. Pro deti to bude asi +- ok dobrodruzna jizda, pro me zivacka.

• 19.2.2010  16:15
    Code Geass: Hangjaku no Lelouch (TV seriál) (2006)

Zajimavy namet, pekne graficke zpracovani, zajimave postavy s potencialem. Nicmene akce techto postav rizene prilis okate vyslednym efektem a nikoli pricinnou (viz dukladane vysvetleni v komentari Subjektiva) me nuti chytat se za hlavu. Nijak zvlastni touha se podivat na druhou radu, no uvidime..

• 10.2.2010  12:01

Perfektni cyberpunkovy serial. Jednak je tu hlavni dejova linie (jedna pro kazdou ze dvou sezon) a druhak samostane dily ktere v mnohem pripomenou SF povidky od autoru jako Asimov, P.K. Dick atd. Priznivci klasicke SF nebudou sklamani a fanousci "vaznych" serialu take ne. Pojetim a Atmosferou tak trochu jina zalezitost nez vetsina anime - je to takove civilni a nedockame se zadnych zuricich emoci, jedina ulitba pro anime typicka sou asi "legracni" robutci Tachikomi, ale nijak se to s nimy neprehani. Obcas trochu filozofujici ale tentokrat to beru. Pohled do budoucnosti ktery se nevyhyba drobnostem ani vaznym tematum. PS: Yoko Kanno a Steve Conte se zase jednou nasli. See the world that is.. not so far from now..

• 27.1.2010  16:45

Maly velky film o stretu ideologie s vlastnim videnim reality z pohledu oci ditete. Zadna bomba, ale dost zajimave. Vic nez hlavni detske charaktery me zaujali David Thewlis & Rupert Fried (Brunuv otec a jeho podrizeny) a jejich snaha umlcet vlastni svedomi sebeobelhavanim a vztekem.