dave14

Česko
student

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 12.8.2018  18:49

Čelisti vs. Kurýr, co chtít víc.

• 22.5.2018  22:41

Za Rodena.

• 28.9.2017  23:51
    Take me out (TV pořad) (2017)

Trochu jsem doufal, ze v prubehu teto "show" se objevi William Foster. :)

• 5.6.2016  22:49
    Impresário ze Smyrny (divadelní záznam) (2006)

Petr Narozny cele hre skutecne dominuje. Zaverecny monolog je bezchybny a dokonaly. A smekam pred panem Zindulkou, ktery je ve svem veku stale neuveritelne fit! Zabavna nenarocna komedie, ktera musi pobavit kazdeho.

• 28.12.2015  21:05
    Svatojánský věneček (TV film) (2015)

Madl neni kuchar a neni ani plavec! A tahle "pohadka" je celkove skutecne tragicka. Jedna za Trojana..

• 17.12.2015  03:31

Za mě solidní nadprůměr! Nedovedu si ovšem ani představit, jaká bomba to musí být pro lidi, kteří na této sáze vyrostli. :)

• 9.12.2015  10:55

Why? Because Johnny Depp, that's why!

• 28.10.2015  16:54

Rutinní film o mafiánech s klasickým příběhem typu "rise and fall", který ovšem ohromně zvedá Tom Hardy ve své dvojroli. Ostatní postavy jsou celkem obyčejné, ale Hardy tento film táhne neskutečným způsobem. Stále se nemůžu rozhodnout, kterého bratra zahrál lépe. Jeho výkon si skoro říká o zlatou sošku.

• 26.7.2015  22:18
    Ant-Man (2015)

Hned na okraj řeknu, že Paul Rudd je mi mnohem, sympatičtější v komediích typu I Love You, Man než jako hlavní postava akčního velkofilmu. Co se samotného filmu týče, jedná se o čistě marvelovský vzorec. S tím, že tentokrát se na plátně neobjeví žádná výraznější, zajímavější postava. Paul Rudd je zkrátka Paul Rudd v kostýmu, Evangeline Lily má málo prostoru, Corey Stoll jako hlavní záporák nijak z řady nevybočuje. Dalo by se říct, že nejbližší vztah si divák vytvoří k Antoniovi - létajícímu mravenci. A samozřejmě k Michaelu Douglasovi, který celý film drží (jak by řekli Američané: "He delivers"). Celkově mi Ant-Man přijde jako nejslabší marvelovský produkt. Ovšem to neznamená, že se nevrátí. Jestli to bude v samostatném filmu, nebo v Avengers, to si musíme počkat.

• 16.7.2015  21:27

Čtyři solidní hvězdy po první projekci. Teď už jen kroutím hlavou nad některými místními komentáři. Tolik negativity jsem už dlouho neviděl. Takže, když místní znalci dovolí, já tady předhodím několik pozitivních výroků. Na nového Terminátora čekám přesně od roku 2003, kdy šel do kin Rise of the Machines. Film se povedl, i když mnoho lidí tvrdilo, že kvalitou nedosahuje ke svým předchůdcům. Pak přišla dvanáct let (Salvation do této série zkrátka počítat nehodlám) dlouhá pauza. Stalo se mnohé. Ukázalo se, že značka Terminátora už finančně netáhne a film na americké půdě, nalijme si čistého vína, propadl na celé čáře. Naštěstí jsou kina i mimo Spojené státy, takže Geninys si nakonec přece jen na chleba vydělá. Snažím se ovšem pochopit jednu věc. Proč film jako Terminátor netáhne a nespočet digitálních legrací od Marvelu ano? Přiznejme si, že Genisys a jakýkoliv Marvelácký film jsou si hodně podobné. Přesto Iron Man 3 vydělá miliardu dolarů a nový Terminátor s vypětím všech sil vybojuje sotva 300 milionů. Tento zákon asi nikdy nepochopím. A jedním dechem dodávám, že mi filmy od Marvelu nevadí a baví mě. Proč pak tedy společnost hromadně odsoudí Terminátora do nižší kategorie? Někdo může namítnout, že Arnold už netáhne. Ovšem pozor, v celém obsazení Terminátora: Genisys je to právě stroj T-800 americko-rakouského původu, který celý film táhne a drží jeho úroveň nahoře. Když je Arnold na plátně, film zkrátka jede - padají hlášky (nové i staré), vehementně se střílí a dojde i na mnoho pěstních soubojů. Naštěstí se nepotvrdily předpovědi z traileru a Arnie je na plátně v podstatě od začátku. Problém je v ostatních hercích. Ano, mluvím hlavně o duu Jai Courtney (ten co společně se Skippem Woodsem zavraždil Smrtonosnou pat 5) a Jason Clarke (ten co hraje všude a pořád nevíte, kdo to je). Tito dva pánové se nějakým způsobem dostali do branže a jak to tak vypadá, už ji nehodlají opustit dokud nevyprodukují co nejvíce průměrných výkonů. Emilia Clarke je roztomilá a jako nová/alternativní Sarah přijatelná. Velkým plusem je také účast J.K. Simmonse, jehož postava je sice spíše komickou vložkou, ovšem i přes svůj značně omezený prostor zvládne Simmons více, než Clarke a Courtney za celou svojí kariéru. Co říci závěrem? Genisys je opravdu fanboyovskou poctou Cameronovým filmům a jako takovou ji taky beru. Nehodlám se pozastavovat nad časovými nesrovnalostmi. Je to přece jen sci-fi, a tak berme informace tak, jak nám jsou ve filmu předloženy. Děkuji. Suma sumárum je Genisys nadprůměrným akčním počinem, o kterém by filmoví znalci psali jako o filmu roku, pokud by za ním stál Marvel.

• 30.6.2015  21:24
    Parks and Recreation (TV seriál) (2009)

K seriálům 30 Rock a Parks and Recreation jsem se dostal přes Tinu a Amy a jejich skvělé uvádění Zlatých Glóbů. Oba seriály mě bavily, nicméně seriál Parks and Recreation mi k srdci přirostl ještě více. 30 Rock byla zábava, ale většina postav byla spíše otravná (s výjimkou božské Tiny Fey a Aleca Baldwina). V Parks and Recs je to obráceně. Všechny postavy jsou milé a rozhodně neotravují, naopak! Seriál má stoupající tendenci a od druhé řady už jsem chytal regulérní záchvaty smíchu u každého dílu až do samotného finále. To bylo bylo provedeno ve stylu Six Feet Under, ale ovšem v mnohem veselejším a pozitivnějším duchu. Jen těžko budu vybírat nejoblíbenější postavy, ale jelikož mám rád bilancování, tak se o to pokusím - Ron Swanson (Nick Offerman), Leslie Knope (Amy Poehler), Andy Dwyer&April Ludgate (Chris Pratt a Aubrey Plaza), Chris Traegger (Rob Lowe)...a samozřejmě Jerry (Jim O'Heir)! :D Určitě se v budoucnu k tomuto seriálu ještě vrátím.

• 28.5.2015  19:27
    Kombo (TV pořad) (2015)

Zatím jsem viděl jen díl s Hentai Corporation, ale plánuji sledovat dál. Vypadá to na velmi kvalitní pořad!

• 26.5.2015  10:27
    Cavalcade of Cartoon Comedy (TV seriál) (2008)

Frog prince, The Bartender says... a Sex with Dick Cheney. Už jen kvůli těmto skečům si to zaslouží plné hodnocení.

• 7.5.2015  23:47
    Správná dvojka (TV seriál) (2015)

Pilot oplýval trochu cheesy hláškama, ale jak se série rozjede, tak je to lepší a lepší. Obsazení dobrý a Matthew mě stále baví. I když Go On bylo možná o fous lepší.

• 5.4.2015  20:39

For Paul.

• 3.4.2015  11:50

Slabej roastee = slabej roast. Ale našly se světlý chvilky. Pete Davidson, Jeff Ross a Martha Stewart suverénně nejlepší - zbytek tak trochu tonul v průměru. Kevin Hart jako roaster extrémně uřvanej, nesympatickej a nevtipnej. Ve srovnání s roastem Charlieho Sheena nebo Jamese Franca opravdu nic moc.

• 31.3.2015  20:19

Bomba, bomba, bomba! Asi nejlepší roast, co jsem kdy viděl. Král všech roasterů zas jednou Jeff Ross. Co ten tam předvedl, to mě shodilo ze židle! :D

• 8.3.2015  00:25

Clint Eastwood i v úctyhodných čtyřiaosmdesáti letech ukázal, že nemá problém natočit filmový hit. A ne jen tak ledajaký. Americký sniper utržil v USA přes 330 milionů dolarů a celosvětové tržby se blíží magické hranici půl miliardy! A to jsou opravdu neskutečná čísla vzhledem k tomu, že se nejedná o komiksovou předlohu či o animovaný film. Eastwood zkrátka ve svém věku pořád umí. Z filmu dýchá řemeslnost a profesionalita. Clint se příliš nemaže s časovými skoky v příběhu, což je zejména v pasážích z USA velmi dobrá strategie. Samotné scény z válečné zóny jsou často dech beroucí (zejména ty závěrečné) a především je vše velice reálné a uvěřitelné. Závěr je natočen vkusně a citlivě - tak, jak si to velký příběh zaslouží. Ani relativně dlouhá stopáž mi příliš nevadila a "tiché" titulky byly velmi důstojnou tečkou za velmi kvalitním filmovým počinem. "Dirty Harry" je i přes pokročilý věk ve formě a já doufám, že jsme od něj neviděli poslední film. Kéž by takhle zručně natáčelo více režisérů.

• 25.1.2015  23:08
    Studio 30 Rock (TV seriál) (2006)

Ačkoliv většina hereckého obsazení mě nepředstavitelně irituje, Tina Fey a Alec Baldwin dělají z 30 Rock neskutečně zábavnou show! Přidejte k tomu výborná camea (vrcholem dokonalosti je Dr. Spacemen), která se objevují v podstatě ob díl, a máte na světě opravdu povedený seriál. Navíc Tina Fey je po všech stránkách dokonalá!

• 17.1.2015  00:39

Měl jsem rozepsaný komentář na minimálně 3000 znaků. Ale v půlce mi došlo, že jakkoliv negativní věc napíšu, stále to stupiditu Megatona ani zdaleka nevystihne. Takže velmi stručně a věcně. Olivier Megaton je ta nejhorší věc, která mohla Hollywood potkat. Olivier Megaton je horší režisér než John Moore a Uwe Boll dohromady. Prosím, nechoďte na Taken 3 do kina. Nebuďte tak pošetilí, jako jsem byl já.

• 8.12.2014  22:07
    Arrow (TV seriál) (2012)

Propojení mnoha klišé a stokrát omletých témat, které ale nějakým záhadným způsobem funguje! Nejlepší částí jsou samozřejmě všechny scény z ostrova. Ve městě už to trochu skřípe. Ale akční scény jsou parádní a hlavní dějová linka šlape, takže díly příjemně ubíhají. Velkou slabinou jsou ale dialogy. Z těch občas vyloženě bolí uši. A vzhledem k počtu mrtvol a vůbec celkovému drsnému pojetí vypravování příběhu by seriálu občas nějaké "fuck" rozhodně neublížilo. Velká škoda, že tento seriál neběží na kabelovce. Přesto...Arrow stojí za zhlédnutí.

• 19.11.2014  12:09
    Pohádkář (2014)

Pohádkář by rád byl romantickým filmem, komedií a kriminálkou dohromady a to se mu zkrátka nedaří. Film krachuje na nedotažených dialozích, rádoby komplikovaném příběhu, příšerném soundtracku a částečně i na hereckém obsazení (Evě Hercigové jsem zkrátka nerozuměl). Jiří Macháček je tradičně skvělý, ale ani on celý film zachránit nemůže. Aňa Geislerová předvádí svůj standart a ze zbytku obsazení mě osobně nejvíce bavil Matěj Hádek. Jen je škoda, že jeho příběh byl relativně upozaděn milostným trojúhelníkem Hercigová-Macháček-Geislerová.

• 24.10.2014  22:49

Můj absolutně nejoblíbenější německý film. Im Himmel, da reden die über nichts anderes, als über das Meer!

• 22.10.2014  00:18
    Zmizelá (2014)

Gone Girl by byl fenomenalním thrillerem, pokud by byl ovšem o 20 minut kratší. Do té doby jsem si liboval, že Fincher natočil opravdu špičkový film. Nicméně zcela zvláštně a dlouze vykonstruovaný konec celou předchozí snahu hatí. Herecké výkony jsou ovšem naprosto fantastické. Benn Affleck dostal roli na tělo, Rosamund Pike je tak dokonalá, že ji budete nenávidět, Tyler Perry hláškuje jak John McLane a Neil Patrick Harris úspěšně vystupuje ze stínu Barneyho Stinsona. Oscary tenhle film rozhodně neminou. O to větší je škoda, že konec byl tak natahovaný. Kdyby film skončil v momentě, kdy se Amy vrátila domů a Nick se zavřel u sebe v pokoji, bylo by to za plný počet. Takhle bohužel jen silné 4*. Nemohu se ubránit slovu "promarněnost".

• 16.9.2014  01:30
    Shameless (TV seriál) (2011)

Za první řadu to je na plný počet. Baví mě všechny postavy (W. H. Macy především!) a ujetost tohohle seriálu mi připomíná Californication. Showtime, díky za tenhle skvost! :D Edit po 4 sériích: Plnej počet, bez debat.

• 11.9.2014  20:05

Prequel/sequel k Sin City sice finančně propadl na celé čáře, nicméně co se týče filmového řemesla, v tom si s ničem nezadá se svým předchůdcem. Opět dostane divák pnou porci noirové atmosféry a opět je tady nezničitelný Mickey Rourke, jehož Marv kosí nekompromisně jednoho záporáka za druhým. Postavu Dwighta ztvárnil skvělým způsobem Josh Brolin, a tak absence Clive Owena ani tolik nevadí. Příběh Nancy (Jessica Alba je tady snad ještě víc sexy), kterým coby duch proplouvá detektiv Hartigan, má štávu a finální scéna, kde Nancy s Marvem předvedou velkou tučnou zabijačku v Roarkově sídle dosahuje epických proporcí. Pak je tady sexy diva Eva Green, ze které zkrátka přechází zrak a nikdo se Dwightovi nemůže divit, že jí pokaždé podlehne. Vrátí se i Rosario Dawson a se svými "holkami" opět rozpoutá epickou show (v níž opět dominuje především Miho a její katany). Jediná lehce zbytečná postava je Joseph Gordon-Levitt. Ten má poměrně dost prostoru, ale ničím zkrátka nezaujme. Ale vzhledem k tomu, že Sin City stojí především na postavách jako je Marv, Dwight a Nancy, tak to ale vůbec nevadí. Celkově působí tento film ještě více komiksovějším vzezřením a je to jen a jen dobře. Robert Rodriguez si po extrémně ujetém Machete Kills konečně opět zaslouží velký respekt za zatraceně dobře odvedenou práci. Pro mě osobně je Sin City: A Dame to Kill For nejlepším filmem tohoto léta (Strážci Galaxie prominou).

• 10.9.2014  10:26

Pro tenhle film mám zkratka slabost. Koukám na něj od dětství a pořád se směju jako blázen. Potměšil je tady zkrátka fenomenální.

• 9.9.2014  17:48

Slabší momenty se střídají se silnějšími, ale Joan to na závěr těžce zachraňuje. May she rest in peace.

• 2.9.2014  17:18
    Orange Is the New Black (TV seriál) (2013)

Půl sezóny jsem zvládnul. Pak mě to ale absolutně přestalo bavit.

• 16.7.2014  13:58

Nečekal jsem od tohoto filmu moc a dostal jsem hodně. Musím přiznat, že všechny části, kde se řeší život opic, jsou naprosto skvělé. Andy Serkis se v greenroomu opět musel neskutečně vyřádit. Jeho Caesar je jasně nejlepší postava celého filmu. To by tolik nevadilo, kdyby po něm na tomto pomyslném žebříčku nenásledovaly další opice (Koba, Maurice Rocket, Alexander). Herecké obsazení Úsvitu planety opic je totiž tak nevýrazné, že to hraničí až s neúnosností. Speciálně Jason Clarke, který představuje hlavní lidskou roli, a jehož jméno jsem jen během psaní tohoto komentáře zapomněl minimálně dvakrát. Těšil jsem se na Garyho Oldmana, ale jeho role je poněkud malá a přijde mi tak nějak nepřirozená. Nicméně v tomto filmu se klade mnohem větší důraz na příběh opic a ten je zpracován fenomenálně. Říkejte si co chcete, ale když Koba táhne armádu opic do boje, sedí na koni a zběsile střílí ze samopalu - to je prostě epická paráda! :D

<< předchozí 1 2 3 4 5